Pôrodnica Piešťany

misa5
7. aug 2006

Ahoj.Nema niekto skusenosti s porodnicou v Piestanoch.Mam termin v septembri, tak dufam, ze dovtedy mi niekto napise.

kukulienka_
11. máj 2012

@reanda ano, aj amne bodlo, nakoniec som rodila "zavesena" na nom;)

kukucka78
11. máj 2012

@jon ahoj mohla by som ta poprosit o radu v ktorom týždni tehotenstva sa vykonáva planovany cisársky rez???moc dakujem za odpoved

reanda
11. máj 2012

@urma veru, to si spominam, ze ked som potom po porode pocula niektore zeny tam vykrikat zo saly, tak mi bolo blbsie, ako pri mojich bolestiach.. 😅
ja som, neviem preco, skoro dvanast hodin, co som tam do porodu stravila, bola na sale, priputana vkuse o monitor 🙄
moje predstavy boli, ze sa na zvysok prvej doby spolu s muzom zlozime na nadstandarde, ale bolo bohuzial obsadene 😖 takze ani neviem, keby idem druhy raz do pn rodit, ako by sa to dalo zariadit, aby to bolo lepsie.. 😒 kedze vselijako sa moze situacia zomliet a narusit cloveku klud a sukromie.. mali by to tam nejako cele inac zariadit.. je to sice male, ale hadam by sa dalo aspon nieco zlepsit

urma
11. máj 2012

@reanda To som rada, ze nie som sama tak cudna 😉
Mna na sale nechceli 😀 skorej, ako budem na 5 a monitor vraj kazde 3 h. Posledny som teda mala uz na sale ale tie predtym som sa trepala na tu mega pohodlnu kozu na prijme 😅 Takze mne to ruzove kreslo prislo kralovsky pohodlne, chapete vsetci vysetrovani na CTG preco.... Aj ked som este nerodila, neskutocne ma boleli krize na tej koze 😝 Som si v duchu hovorila, ze ak budem rodit na takomto tvrdom stole, tak rozodne sa mi rozpadnu krize skorej, ako sa porod rozbehne. Osobne teda plachta na zemi nebude nic pre mna 😉 😀

reanda
11. máj 2012

@urma no ja som bola na 5, uz ked som prisla 🙂 doktor mi povedal, ze to bude trvat este tak styri hodiny, s epiduralom vraj dve 😅 nejak nikto nepocuval, ze ja rodim uz skoro dva dni, kym som sa dopracovala k tym piatim, takze predpokladat, ze dalsich 5 sa zvladne za 4 hodiny bolo asi dost optimisticke.. no ale oni su doktori 🙂 a tak som si pobudla na sale este dalsich 11 hodin 😀 dali sme si na tom s dcerou zalezat 😵
tak na koze vo vysetrovni som pretrpela uvodne ctg ledva ledva na boku, aj to len vdaka tomu, ze mi kontrakcie prichodom do nemocky ustupili, inac neviem, ako to tam niekto moze vydrzat.. inak som potom pochodovala po sale aj s kablom od monitora, sediet by ma nikto neprinutil, to sa nedalo
dlazdena zem ani mna teda nelakala, aj ked uz priamo porod, keby som isla na styri, tak to by mozno slo.. s otlacenymi kolenami 🙂 ale ked si tak spominam, ake som mala vtedy pocity, tak to choditko by bolo pre mna asi ideal

reanda
11. máj 2012

jaj, ake by to bolo super, keby clovek nemusel riesit taketo hovadiny!

kukulienka_
11. máj 2012

@reanda @urma tak v nasej porodnici to vyriesili inak: maju to tak, ze zena by mala co najdlhsie ostat doma, presne z tych dovodov, ako vravite - aby mala doma sukromie a nemusela byt s inou zenou na izbe, alebo pocuvat ako ine zeny rodia - a do porodky by mala nabehnut az ked ma kontrakcie 1min dlhe, 4-5 min od seba. No a samozrejme, ak jej odtiekla voda. Tym si porodka zabezpecovala dve veci: ze zena, tym ze je doma v klude, ma sancu, ze jej zbehne prva doba porodna rychlejsie, kedze na to, ako rychlo sa otvaras, vplyva aj psychika. A druha vec, ze im tam nerodi 10 zien naraz, ale pekne si predychavaju kontrakcie doma. No a ked sme prisli do porodky, tak mi pridelili vlastnu izbu, kde som prezila zvysok 1.doby porodnej aj porod (ziaden presun na salu). Takze uplne sukromie. Prva vec, ze je u nich normalne, ze zena rodi v normalnej izbe, nemusi im vyskakovat na kreslo. No a jasne, ze potom tych "normalnych" izieb musi byt trochu viac a porodnice na slovensku nie su nafukovacie...

kukulienka_
11. máj 2012

@reanda @urma este podotknem, ze sala so vsetkymi pristrojmi bola hned vedla, takze ak sa nieco dialo, tak nebol problem tam zenu ihned presunut... resp. ak bola rodicka rizikova, tak rodila priamo na sale.

urma
11. máj 2012

@kukulienka_ no jo, mne praveze doma odisla plodvka 😉 a po kontrakciach ani chyru ani slychu. Za 2 h som teda napochodovala s usmevom na perach do porodnice a uz ma tam zatkli 😀
Inak ja som povodne mala rodit v Belgicku, tam je to tiez tak, ako pises 😉

urma
11. máj 2012

@reanda no moja veru nemenila by som svoj porod s tym tvojim 😅

reanda
11. máj 2012

@urma a tak ja sa nestazujem.. ale dufam, ze ak bude nejake nabuduce, tak vychytame este dake tie muchy 😅 a nebude to s epi 😎 (ani s nastrihom)

jon
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jon
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jon
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
isabella_fly
11. máj 2012

@jon ked som sem po dlhsej dobe nakukla a vidim, ze tu mame dokonca porodnika, tak som sa chcela na cosi spytat... no zacnem uplne z opacneho konca... pri porode mi bol vykonany nastrih... za ktory som bola v tej chvili vdacna a keby dr. karaba v tej chvili nesiel nastrih urobit asi ho uz idem prosikat... nanestastie napriek tomu som sa potrahala ako take reseto az kdesi po klitoris... mal zo mna pan dr vtedy taku "veselu" vysivku 😀 takze sedenie bolo istu dobu vesele... ale o tom sa nemusim rozpisovat... ja som bola o nutnosti nastrihu presvecena, ale nasledne som po par mesiacoch bola nutena sama sebou nad tym uvazovat, pretoze to co som sa tak veselo potrhala sa mi krasne zhojilo a prakticky to ani nevidno, len mozno tenucku jazvicku, ale bolestivost nikde... zato hradza, jojha, to bolievalo naozaj dost ked sme sa s manzelom o cosi pokusili, uz som z toho bola na prasky, ale bolel iba ten nastrih a trvalo to prakticky stale, uz som koncom minuleho roka (rodila som v januari 2011) uvazovala, ze s tym problemom navstivim svoju gynekologicku, ved takto to nejde dalej, no nastastie (ze nastastie som zistila az potom) vtedy bol manzel pracovne 7 tyzdnov prec a zrejme cas tomu pomohol a bolelo to ovela menej... pri jeho praci este parkrat tak odisiel a myslim, ze sa to dostalo do normalu... nechapem preco som to tak citila, ked mnohe zeny s ktorymi som hovorila taky problem nemali a tak si myslim, ze zrejme na tom prirodzenom potrhani sa bude nieco lepsie... tento moj "pribeh" som chcela napisat hlavne aby si videl, ze zrejme na tom naozaj nieco bude, aj ked v case svojho porodu by som si ho vyslovene vyziadala... a moja otazka na zaver: kedze na hradzi mam uz jazvu po nastrihu a viem, ze je to miesto automaticky oslabene, bude automaticky potrebne nastrihavat pri pripadnom druhom porode? alebo inak, bude tam hrozit natrhnutie hradze pri moznom dalsom porode uz len preto, ze raz nastrih bol? velmi nerada by som si tie patalie prechadzala znova a druhykrat budem urcite mudrejsia a nezanedbam rozne masaze, ktore by mi mohli pomoct, ale toto by som rada vedela... aj ked je este druhe dieta v nedohladne 🙂

magdal1
11. máj 2012

@isabella_fly ak mozem z vlastnej skusenosti, pri dvoch porodoch som bola nastrihnuta a po druhom nastrihu.,,,... aj ked nastrih sa zvrchu hojil dobre, avsak niekt. polohy pri milovani ani po 4 rokoch nemozem.
a tretie babo som porodila bez nastrihu, bez poranenia, tiez som uvazovala,ci sa to bude dat, kedze dva krat som uz bola strihana a vsetko je dole oslabene... ale naozaj sa to da

alena76
11. máj 2012

@isabella_fly ja ti mozem napisat za seba..ze po troch nastrihoch a hroooznych sitiach som mala stvrty bez nastrihu... 😉 To sa neda ani porovnat aka to bola potom "polahoda" .A ozaj, maly mal 3 800g a 53cm

jon
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
magdal1
11. máj 2012

najvacsi omyl je asi porovnavat porody,,, resp, pri kazdom dalsom porode ocakavat,ze ten bude rychlejsi.... niekedy mi to pripada ako sportovy zapas....
odhady za kolko a kedy to bude, kolko to ma trvat....
napr. moj 3.porod nebol rychlejsi....skor mi pripadal dost identicky s 1.porodom....
vela zien tazko nesie, ked sa od nich ocakava vykon., kt. maju podat za urcity cas
toto vsetko vplyva na psychiku a skor to porod brzdi ako urychluje

jon
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
isabella_fly
11. máj 2012

@jon
@alena76
@magdal1 dakujem vam vsetkym za reakcie, tak sa teda do buducna budem snazit urobit vsetko pre to aby to slo aj bez nastrihu 🙂

jon
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dulkagabulka
12. máj 2012

@jon
maš pravdu, neexistuje prototyp nemocnice, ani lekara, aniPA, ktora by vyhovovala každému...tragedia slovenskeho porodnictva však je, že "náš prototyp" vyhovuje iba tým ženám, ktoré sú spokojné s aktívnym vedením porodu porodníkom, ktoré sú spokojné s epidurálom, aminotómiou, epiziotómiou, polohou, ..... a tie ženy, ktoré chcú zažit prirodzený porod bez tých procedúr, tie na Slovensku NEMAJU ŠANCU nájsť žiadnu porodnicu, žiadneho lekára a žiadnu PA...ŽIADNU....nemožnosť výberu a prinútenie žien, aby sa podriadili...naozaj tragédia..

ak sa u vas nastrihy nerobia paušalne,ale individualne, vieš mi povedat, ake % nastrihov je v PN porodnici??

quaxi
12. máj 2012

porodnica, ktora by vyhovovala kazdemu, urcite neexistuje a ani nikdy nebude. Ale preto si netreba povedat, ze kazdemu nevyhoviem, tak sa nebudem snazit vyhoviet nikomu. Predsa vobec nie je problem sa automaticky pri prijme kazdej zeny spytat, aky pristup by jej vyhovoval, ake ma predstavy, a vyhoviet vsetkemu comu sa co len trochu da. Kazda zena predsa vie, ci je skor typ, ktory potrebuje caste kontroly a povzbudzovanie, alebo radsej ma samotu a svaty pokoj, ci jej ta-ktora procedura vyhovuje alebo nie, ci chce byt radsej neustale informovana, alebo by ju to zbytocne rusilo, ci chce byt zatiahnuta do kazdeho rozhodovania alebo to vsetko zveri lekarom... Je to otazka parminutoveho rozhovoru, a spokojnost zien by bola urcite vyrazne vyssia.

tico
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alena76
12. máj 2012

@jon bolo to presne pred 2 rokmi a Dr. Borodáč 🙂 Inak, ja nekritizujem a ani si nedovolim hodnotit vhodnost epiziotomie, a ani som nemala ziadny por. plan ani nic take ani takuto poziadavku..proste porod odviedol takto.. Nemala som nikoho zazmluvneneho 😉 Prispevkom som reagovala na vyssie uvedene .
A ze malo byt babo "vacsie" bolo aj v papieroch od Dr. Karabu

jon
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jon
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jon
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alena76
12. máj 2012

este by som dodala, ze som rodila v PN 4 razy a v podstate spokojnost - aj strava usla 😀 Nikdy zazmluvneny lekar.: Karaba, Svarova, jon( 😉 ) a Borodac. Az na to novorodenecke a niektore praktiky..
A k "very in" porodom napr. do vody..sesternica rodila pred 2,5 rokmi do vody v UK asi 2 dni tretie dieta..nie a nie von. Doma dula ci ako to volaju midwife a nakoniec museli urgentne volat lekara. Mala isla von tak, ze mala rucicku popri hlavicke .. Nakoniec vsetko dobre dopadlo..No ja som asi za slovensku klasiku. Aj ked na tie (najma) zahranicne videa na youtube o co "najprirodzenejsich" porodov sa dobre pozera....

A myslim si, ze hodnotime porodnika a porod podla toho ako to cele prebehlo 😉
@jon

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre