Pôrodnica Piešťany

misa5
7. aug 2006

Ahoj.Nema niekto skusenosti s porodnicou v Piestanoch.Mam termin v septembri, tak dufam, ze dovtedy mi niekto napise.

silvinka78
6. júl 2010

@bambulka333 toto by som aj ja rada vedela.Dnes sme tam boli aj s priatelom,vsetko sme si dohodli,ale ako a kolko platit,to neviem.

bambulka333
6. júl 2010

@silvinka78 a u koho ste boli a ako to prebiehalo? ides tiez cisarskym, ci normalne?

silvinka78
6. júl 2010

@bambulka333 zatial to byzera na sc,lebo babo nieje otocene hlavickou a aj starsiu som mala sc,lebo bola priecne.Ked sme tam prisli,zazvonila som si na zvoncek a otvorila mi sestricka,hned som jej povedala.ze sa chcem ist pozriet na porodnicu.povodila ma vsade.Ja by som chcela mat pri porode zasa Glesa,tak mi ho dali zavolat a hned sme sa s nim dohodli.objednal ma na sono a ctg.My byvame pri Novom Meste nad Vavom a vsetky moje kamosky rodili v Trencine,mne sa tam nejak nepaci

bubulka722
6. júl 2010

Ahojte kočky! S nemockou v PN mám doteraz len tie naj skúsenosti. Bola som tam na dvoch laparkách a pred týždňom som to tam bola trošku okuknúť. Poležala som si tam pár dní a s personálom som bola nadmieru spokojná. Celkovo lekári super až na Švárovú a na Strakovú - mladá stašne dôležitá doktorka, ktorá mi nebola schopná urobiť ani ster na kultiváciu. Keď tam už poznám pomery, tak som sa rozhodla nenechávať pôrod na náhodu a chcem sa dohodnúť s Glesom alebo s Karabom. Koho by ste mi podľa vašich skúseností viac odporučili? Kedy sa s nimi treba dohodnúť, počula som že tak 5 mesiacov dopredu, ale to sa mi zdá prehnané. Je pravada, že sa platí 100,-€. Išli ste legálne, alebo ste peniaze dávali priamo doktorovi? Viem, dosť otázok, preto vopred díkes za príspevky.

bubulka722
6. júl 2010

@silvinka78 Ja mám s TN len zlé skúsenosti. Je tam hrozný personál a preto prichádza do úvahy určite PN. Na trenč. pôrodnicu som nič dobré ani nepočula a v rebríčku spokojnosti sú úplne na chvoste.

nini78
6. júl 2010

@bubulka722 ahoj ja som mala dva krát Glesa a spokojnosť nad mieru 🙂 .Strašne zlatý. Ja som k nemu začala chodiť už od 2Ott. Čo sa posiela na sono do porodnice tak som sa objednala k nemu a nie ku Karabovi. Takže som chodila k nemu a povedala som mu to hneď. Povedal mi že nabudúce si ma zapíše, aj tak urobil, potom mi dal telefon na ňho, keby dačo. Treba sa dohodnúť aspoň 3 mesiace dopredu, ak toho nemá vela, lebo som počula že teraz si toho berie menej. Nešla som legálne cez nemocnocu, ale priamo cez doktora.

nini78
6. júl 2010

@misimimi prečo čo ti je? Inak kúpila som si dieťa- časopis a je tam niečo o tehotenskej cukrovke. Ešte som to nečítala, ale keď to pozriem dám vedieť čo som sa dozvedela 🙂

bubulka722
6. júl 2010

@nini78 Hoď mi prosím do IP sumu kolko si platila.
Mne robí sono môj gyndoš dr. Kováč tak neviem či budem mať dôvod ísť ku Glesovi na sono. V nemocke mi povedala hlavná sestra len toľko, že si mám v 35.tt zavolať a objednať sa na pásy. Robia v nemocnici aj 3D sono a ak nie kde ste boli a koľko ste platili? Som po IVF a v 20.tt 3D sono chcem absolvovať kvôli možným rážštepom. Inak dr. Karaba mi počas môjho pobytu spred týždňa urobil morfologické sono v 12.tt a ako lekár je naozaj super. Tykal mi a bola s ním fakt sranda. S Glesom je vraj super zábava, tak si ten pôrod teda fakt užijem!
Boli ste pozrieť aj pôrodnicu? Nás tam ako tehotné pacientky z gyndy pustiť nechceli.

nini78
6. júl 2010

@bubulka722 ja so tiež chodila nasono k svojmu gynekologovi, ale tu sa aj tak posiela 3x na sono do nemocnice-morfologické. Bežne ho robý Karaba, ale ja som sa objednala rovno ku Glesovi. Na 3D som bola v PN u Kubranského ale pokial chceš také super podrobné objednaj sa v Hlohovci u Briestenského. Dúfam že som to napísala dobre, baby opravte ma ak je to zle 🙂 . Ja som platila 30 eur, v Hlohovci je to drahšie okolo 40.

bambulka333
6. júl 2010

baby, takze najlepsie je dat asi tesne pred porodom, nie?
ja som chodila ku gleosvi, ale kedze idem planovanym cisarskym a ten sa robi o tyzden skor aspon, tak to on nemoze odoperovat lebo je na dovolenke, takze preto si musim vybavit niekoho ineho....

ak vam je blbe pisat sem, poslite mi IP, diky moc 🙂

nini78
6. júl 2010

@bambulka333 ako som už napísala, pri prvom som dala skôr a všetko bolo v pohode, prišiel v noci a pri druhom som dala až keď ma prímali , lepšie povedané ja som bola na vyšetrovni a manžek mu ich dal vonku . Ale on ti povie či plánuje dovolenku alebo nie. Ale dohodnúť sa popredu je lepšie aj keď mu peniaze dáš nekôr. Prišla ti IP? A koho si vybavuješ miesto Glesa?

bambulka333
6. júl 2010

aha, uz mi dosla IP, dakujem...
no, namiesto seba mi Gleso odporucil primara...

nini78
6. júl 2010

@bambulka333 a pôjdeš za ním? Alebo to necháš na Glesovi? On ho vybavý?

bambulka333
6. júl 2010

uz sme s primarom dohodnuti na stretnuti...

nini78
6. júl 2010

@bambulka333 držím palce nech to dobre dopadne 🙂 .

bambulka333
6. júl 2010

dakujem 🙂

nini78
6. júl 2010

@bambulka333 daj vedieť ako to dopadlo, som zvedavá, on pôsobý takým neprístupným dojmom 🙂 .

bambulka333
6. júl 2010

@nini78 ja som zas pocula, ze je dost v pohode, aj tu baby pisali, ze ok....ale hlavne je vraj na cisarske najlepsi a to je dolezite, cisarsky je predsa len nieco ine ako spontanny porod...

nini78
6. júl 2010

@bambulka333 ja som tiež vravela že je na cisáske dobrý, aj je celkom milý, ja som sním raz mala sedenie, ale on pôsobý takým neprýstupným dojmom, to preto. A aj preto som zvedavá či si to vezme a lebo urobí s tebou zazmluvnenie, keď je primár. Len preto 🙂 .

bambulka333
6. júl 2010

ja sa ho spytam na zazmluvnenie, to je jasne...ale podla mna nam nejak naznaci, co jemu vyhovuje viac, mne je to jedno,,,,vsak snad mi hlavu neodhryzne, ked mu dame obalku 😀

nini78
6. júl 2010

@bambulka333 určite nie 🙂 , a tam to máš take pohodlnejšie, je tam sám. Ja keď som to hovorila Glesovi sestrička mala také uši, lebo ja som mu to vravela v ambulancii. A aj muž mu tam pri prvom synovi 😵 dával obálku, strčil mu ju do vačku. Bolo to blbé keď tam bola sestrička, ale určite to nevidela prví krát. Aj preto pri druhom mu to dal až keď ma primal na porod, vyvolával mi ho. Ale kamoška mu dala peniaze až po pôrode a aj tak prišiel v noci keď mu volala.

bambulka333
6. júl 2010

@nini78 presne tak...aj ked cisarsky je v podstate taky, ze nemusi prist v noci e venovat sa hodiny, cisarsky je hotovy do hodiny....ale aj tak to chceme mat zazichrovane...

nini78
6. júl 2010

@bambulka333 súhlasím, podla mna je to lepšie. A stále chceš tú súkromnú izbu?

bambulka333
6. júl 2010

@nini78 urcite by som chcela tu jednotku, snad bude volna...

nini78
6. júl 2010

@bambulka333 možno ano, ja som nechcela byť sama, mne bolo lepšie medzi maminami. Je pravda že som bola na izbe s maminou čakatelkou, takže malého nebudil plač iného mimina a keď spal malý tak som spala aj ja, bol kľud 🙂 .

bambulka333
6. júl 2010

@nini78 no, ja som taky hrozny samotar, mne by to bolo lepsie 🙂

nini78
6. júl 2010

@bambulka333 áááále prosím ťa, uvidíš že tam bude nakoniec dobre. Ja som a tiež bála dovtedy so v nemocke neležala, ale bolo to fajn.

bambulka333
6. júl 2010

@nini78 ja fakt verim, ze ta jednotka bude volna...vela mamiciek uprednostnuje spolocnost na izbe...
no vsak uvidime, ked nebude, tak to prezijem 🙂

ejuska79
7. júl 2010

@bambulka333 ahoj, my sme chceli dat cosi, uz ked som odchadzala z nemocnice po 3 tyznoch a zasiti krcka, lebo sa o mna gleso fakt staral, ale nezobral nic....potom sme mu este raz chceli cosi pichnut do vacku, (pri kontrole) a to som este muzovi vravela nech mu to natlaci, ale opat nic neprijal, povedal, ze to az potom, ze to ma cas a ze este sme nevyhrali....tak sme mu za ochotu a starostivost doniesli aspon taku kvalitnejsiu flasu a tej sestricku bonbonieru...tak sme to nechali tak a dame az po porode.... moja sestra davala dopredu karabovi, a ten nakoniec ani neprisiel a rodil ju nejaky dr.polak co mal akurat sluzbu, co samozrejme pri planovanom cisaraku asi neprichadza do uvahy, ze nepride.... tak neviem, ale ja by som asi dala dopredu, nech maju motivaciu...normalne mu podaj obalku a hotovo, viem, ono je to neprijemne, ale ver ze v tej chvili len tebe, lebo ich ani nezatrasie.... ja som takto davala svejej obvodacke, ked som potrebovala PN-ku kvoli obhajobe rigoroznej prace, mala som z toho priserny stres a ona to len vzala a dala na bok, bez nejakych emocii...

ejuska79
7. júl 2010

@bubulka722 ahoj, mna gleso zobral uz v 10 tt. aj mne sa to zdalo skoro, ani som nechcela aby mu manzel volal (sa poznaju) ale on zavolal a hned mi dal termin...chvalabohu, vdaci mu ozaj za vela, nebyt jeho boli by sme o malu prisli... vcera som tam bola u neho na ctg, a hovoril, ze buduci tyzden je tam posledny a potom odchadza na dovcu a vrati sa az 2.augusta... ja som s nim velmi spokojna... karaba sa mi zda tiez fajn, taka tlchuba, ale ako som pisala sestra si ho zaplatila (pred 2 rokmi) a nedosiel, ale vraj uz to nerobi, lebo bolo vela staznosti na neho... a preto ked som lezala v nemocke, tak ma bral aj navyse na sono a tak, lebo on je mamin spoluziak a samozrejme vedel ze to vtedy u sestry prepiskol, ale je s nim sranda... a dost nadavaju na tu svarovu... a zase na tu mladu strakovu som ja pocula len dobre, ze pri porode je prijemna a snazi sa co najviac pomoct..sto ludi, sto chuti.. ozaj, ked som bola vcera na tom ctg, tak som sa pytala sestricky na porodnu sal a ona ze ci sa chcem ist pozriet..ja ale radsej nie, mne nevadi ked idem do neznameho prostredia....taka mila sestricka to bola az som bola prekvapena..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre