Pôrodnica Piešťany

misa5
7. aug 2006

Ahoj.Nema niekto skusenosti s porodnicou v Piestanoch.Mam termin v septembri, tak dufam, ze dovtedy mi niekto napise.

abbey1
20. aug 2010

@misimimi Je to hadička zavedená v chrbte.ja som všetky 3 rodila bez Epi a úplne v pohode.Ale mám vysoký prach bolesti a šťastie na super lekárov.Okrem prvého.

misimimi
20. aug 2010

@abbey1 jeziiiiiiiisssssssssssss takze to nexcem 🙂 ja som velky bojko co sa tyka hadic a pixaciek 🙂
@nini78 takze keby sa mi zaspini nahodou tak budu oxotne a pozicaju mi nejaku nebudu pindat?

nini78
20. aug 2010

@misimimi ja som s tým problém nemala, ani pri jednom pôrode, a teraz pri druhom bol skoro plný stav, a pred vizitou sa sestričky chodili sami pýtať kto potrebuje čistú košelu, alebo plachtu. Keď pôjdeš rodiť, nechaj nech ti aspoň tú prvú dajú oni, lebo tú takmer isto v noci zašpiníš.

misimimi
20. aug 2010

@nini78 no dobre... bo uz sa musim pytat malinky je asi nedockavy bojim sa aby som uz nesla bo som mala aj krce aj tie slami ci aj co a kamoska mi povedala ze to uz je take ako keby priprava.. a ty co mas noveho xlapec rastie? 🙂

jana17
20. aug 2010

@misimimi ja som epi nemala, ale myslim si, ze vyvod ti urcite nechaju, pretoze mozes dostat viac davok epi a bol by nezmysel, aby ta zakazdym napichavali...

lienockaa
20. aug 2010

ja som epi mala a vobec to nie je nic strasne..ved to je len jeden pich a hned ide tenulinka hadicka, ktora tam uz zostava, aby sa mohli davky dopichovat, vybera sa az po porode, ja som rodila v noci a vybrali mi ju az rano..ale vooobec nic strasne, nebolelo to vobec, ani trosku, povedala by som, ze niektore injekcie do svalu bolia viac ako toto..nie je sa coho bat.. 😉

nini78
20. aug 2010

@misimimi ešte pekne vydrž,Davidko je moc maličký, ešte mu je dobre tam kde je 😉 . Tak hlavne oddychuj. My rastieme, a neviem či sa mu netlačí zub, lebo to čo vyvádza v noci, ale aj cez deň... No nepoznám ho 😝 , čo ti budem hovoriť. Inak velký smejko, keď sa nejeduje tak je furt vysmiaty 😀 . Ak sa mi zadarý tak večer prihodím nejaké fotky.

misimimi
20. aug 2010

@nini78 no prihod prihod 🙂 a neni nejak skoro nna zubky este? sak aj ja hovorim ze by si mal este pockat v tom brusku aspon 3-6 tyzdnou :-/ aj ked sa uz hadame na ktorej strane budeme spinkat 🙂
@lienockaa fuu aj tak uvidim ci budem mat odvahu 🙂

ejuska79
20. aug 2010

ahojte kocky, ako ste sa rozpisali, super 🙂 🙂
@misimimi ja som tu epi mala a ozaj to vobec nebolelo to napichovanie, len sa nesmies miknut, ked ti to pichne, ale oni ta drzia, takze v pohode 🙂 a dopichovali mi 2 krat..
@nini78 dufam ze malinkemu ten zubcek skoro vyjde a bude zase smejko 🙂 🙂

nini78
20. aug 2010

@ejuska79 no tak to by som veľmi rada, ani netušíš ako ☹ .
@misimimi nejaké fotky som prihodila, môžeš kuk.

misimimi
20. aug 2010

@ejuska79
@nini78 no sak ale uvidime jak to bude vsetko 🙂 ale necela by som to ale ked uz nebudem sxopna vydrzat tak sa nexam pixat 🙂no a idem kuk tie fotky 🙂 a zubok vyde nic neboj 🙂 do vtedy sucitim s tebou 🙂

nini78
20. aug 2010

@misimimi nabehli tam až teraz, nejak to blblo. Ja som bola bez epi, a som tu 🙂 , ide to, a aj spetne keď sa pozriem tak pri takom pôrode aký som mala ja by som ju nechcela, ale je pravda, že keby som rodila nejakých 8-9 hodín a viac tak asi nerozmýšľam. Možno aj menej, no ja to posúdiť nemôžem pretože prví pôrod od začiatku kontrakcií trval asi 3 hodiny a druhí 1.45 hod.

misimimi
20. aug 2010

@nini78 no ja uvidim jak ma moja laska potrapi 🙂 ale necela by som to xcem si ho zasluzit 🙂

ejuska79
21. aug 2010

@nini78 tak to bolo super, mne to trvalo od polnoci do pol 6 vecera...o tej pol 4 som uz nevedela ani ako sa volam, vtedy mi to pichli, potom som zacala zaspavat od unavy 🙂 🙂

ejuska79
21. aug 2010

@misimimi to som si aj ja hovorila, ale nevydrzala som tu bolest... ved som si ju zasluzila tym lezanim 🙂 🙂 ale ved o to nejde, hlavne ze vsetko dobre dopadlo 🙂 🙂

misimimi
21. aug 2010

@ejuska79 pravda ze 🙂 ale ked nebudem muset tak urcite nedam 🙂

nini78
21. aug 2010

@ejuska79 to je aj tak sila, že vlastne až na koniec, alebo ty si si ju skôr nepýtala?

nini78
21. aug 2010

@misimimi jasné!!! Uvidíš ako to budeš zvládať a potom sa rozhodneš 🙂 .

ejuska79
21. aug 2010

@nini78 vyzeralo to ze to bude trvat dlho, lebo som sa pomaly otvarala a potom ked uz som mala silne kontrakcie, ze som ledva dychala, nebolo tam nikoho, len sestricky a tie ze musim vydrzat, lebo nikto nie je volny, gleso mal cisarak a dalsie dve dr. (myslim ze svarova a strakova) rodili... ked potom dosiel gleso hned ma pozrel a pichli mi to.. inak tu trubicku mi zaviedli este v noci ked som prisla, lebo tam bola ta anestezeiologicka - pichala to jednej rodicke, tak mi hned zaviedli, takze potom mi to len vstrekli... ja uz som citila aj tlaky na konecnik tak som myslela, ze uz to ani nestihnu, a potom mi pichli ten oxytocin, myslim na rychlejsie otvaranie, ale hned to museli vypnut, lebo malinkej klesol tep na 70, tak este gleso mi vravi, ze to bude trvat dlhsie..potom ma pozrel o 16.45 a hned ze na stol, ze ideme rodit...ale take silnesie bolesti mi zacali okolo 10 doobeda, takze takych 6 hodin...

nini78
21. aug 2010

@ejuska79 jaj, tak kôli malinkej ti to nemohol popohnať, lebo ja som ten oxitocin nafasovala pomerne rýchlo, a aj som potom rýchlo porodila.

silvinka78
22. aug 2010

Tak dievcata,prisiel moj cas.Zajtra hospitalizacia a utorok porod,drzte mi palce.Ked sa vratim s porodnice,ozvem sa.Pekny vecer.

nini78
23. aug 2010

@silvinka78 no už si to asi neprečítaš, ale držím palce nech je všetko o.k, a rýchle zotavenie 🙂 .

ejuska79
23. aug 2010

@silvinka78 drž sa a prijemny pobyt v nemocnici Vam obom zelam 🙂 🙂

misimimi
23. aug 2010

ohohooo dalsia maminka ide 🙂
@silvinka78 praje ryxli navrat domou 🙂 a prijemny pobyt v nemocke 🙂 a hned ukaz fotky 🙂 jaj jak sa ja tesim jak keby som isla rodit ja 🙂

sylviq
23. aug 2010

@silvinka78 aj ja želám, aby všetko dobre dopadlo, nech sú mamina aj malinký zdravučkí 🙂 🙂 🙂

bedovci1
24. aug 2010

ahojte tehulky z PN, chcem sa spýtať ohľadom vyšetrenia v tehotenstve.....pri poradni u gynekológa Vám lekár, meria tlak, moč i vyšetruje vaginálne? som v 18 tt a môj dr. ma ešte vaginálne nevyšetroval....moč takisto neskontroloval, tak neviem či to fláka, alebo ako.....
ďakujem....

kkiki
24. aug 2010

@bedovci1 ahoj moc, tlak vzdy, ale vaginalne nie ... to ani neni dobre.

nini78
24. aug 2010

@bedovci1 ahoj, vždy mi meral tlak, kontroloval moč, a vaginálne ma nevysetroval, iba raz keď som mala bolesti v nejakom 35tt ma pozeral zo spodu či sa neotváram, no a potom až asi týždeň pred pôrodom, ale to už v nemocnici. Akurát zo začiatku tehu mi robieval vaginálne sono, asi dva krát.

ejuska79
25. aug 2010

@bedovci1 ahoj, mne tlak merali vzdy, aj moc kontrolovali aj vahu sledovali a od 20 tt ma vzdy, kazde 2 tyzdne vysetroval aj vaginalne, ale ja som mala zasity krcok, tak asi preto-kontroloval ci drzi steh, inak neviem ci sa to vysetruje vaginalne aj normalne

sylviq
25. aug 2010

@bedovci1 ahoj, mne takisto vždy kontroloval tlak, moč, váhu a robil mi sono, či je všetko OK, vaginálne asi 2-3 krát za tehotenstvo, ale to až neskôr, asi aby videl, či sa neotváram.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre