Pôrodnica Piešťany

misa5
7. aug 2006

Ahoj.Nema niekto skusenosti s porodnicou v Piestanoch.Mam termin v septembri, tak dufam, ze dovtedy mi niekto napise.

katren
1. mar 2010

no veru ano, sak aj nase deticky musia z niecoho zit 😀 tiez sa z tej nasej lasky moc nenajedia 🙂
Keby ano, vies ake by boli tlstucke 😀

matula1194
1. mar 2010

hehe trafili ste sa veru aj do mojho jedalnicka 😉 neni nad to sa poriadne najest teraz kedze si netraba z takeho kvanta potravin vyberat hehe..ale ved ide viac o deticky ako o nas nie? 🙂 babule a co vase postavy po porode?? isli kilecka dole ci ako ste na tom? 😀

katren
1. mar 2010

No ja som mala po porode -10kg, no teraz som trosku aj nabrala spat, ale nedostala som sa na vahu pred tehu (a dufam, ze ani nedostanem), lebo som ich mala viac ako bolo treba 😅

dulkagabulka
1. mar 2010

Mamičky, zajtra o 17,00 budem v Materskom centre v PN. Pridite, porozpravame sa o prirodzenom porode 🙂 🙂 🙂 Tešim sa na vas. Dulka GAbulka 🙂

suzane91622
2. mar 2010

matula ja ešte 5 kíl a som na svojej váhe,ale hlavná vec že oblečiem svoje veci ktoré som nosila pred tehotenstvom,to ma uspokojuje,ale chcem ešte samozrejme zhodit..ale mám smútok v očiach z mojho brucha,ostalo mi velmi škaredé,popraskané a vráskavé 😝 neviem ako by som to vilepšila,nepoznáte niečo na spevnenie pokožky ale čo naozaj pomáha,lebo už som si tolko krémov dávala a nič nezaberá 🙄
a babenky ktoré kojíte,poradte mi strašne ma bolia bradavky ked malá papá,až sa mi slzi tlačia do očí,mám kalciovú mastičku ale nepomáha,poraste mi,dakujem

granado
2. mar 2010

ahojte babky. Suzane a máš ich rozkusane krvavé, alebo v nútri ta bolia? Na vonkajšie si uvar repik. Ja som ich mala dokusané a ž sa mi oddelovala, tak som jej vnoci dávala papať iba z jedného a ja som si nechala vatu namočenú v repiku v podprde. Celkom mi to pomohlo tak možeš skusiť. Ja som na svojej povodnej váhe ale ja by som prijala ešte minus 10kg a budem spokojná. 😉

katren
2. mar 2010

Suzane, ja som mala Bepanthen, ten bol pre mna ako vykupenim. A hlavne som ho nemusela pred kojenim umyvat, ako kalciovku. To nam radili aj sestricky na novorodeneckom, ze tato je lepsia ako kalciovka. Skus a uvidis.... 😉
A to brucho mam aj ja take, ale co uz narobim? Sem-tam dam este stahovacie nohavicky, ale so striami uz asi nic nespravi ani krem 😖

jana17
2. mar 2010

Ahoj katren,
dakujeme za rady, kazda info sa zide.

Mas pekny status - snž 😀

jana17
2. mar 2010

Joj ked to citam, ake su problemy s kojenim, tak ma chyta panika... uz mam kupenu odsavacku, kalciovu masticku, bepanthen, repikovy cajik a co ja viem este co...
O repiku som pocula a mam ho aj vyskusany, pekne hoji rany, takze sa mozem veselo kurirovat. Uz len porodit a mat mliecko 😀

katren
2. mar 2010

Jani, tak budeme drzat palceky s tym mlieckom....My sme uz na UM 😢
No a status, sak ked sa podari, nebudeme namietat 😉 Sak na Dominiku sme cakali 3 roky, tak nejako nepredpokladame, ze sa nam druhe ohlasi nejako skor 😒

jana17
2. mar 2010

Katka bozie cesty su nevyspytatelne 🙂 budem drzat palcoky 🙂

katren
2. mar 2010

no veru ano 🙂 a dakujeme 😉

matula1194
2. mar 2010

suzi, ten repik je dobry snad na vsetko na prsniky na hojenie rany po porode paraada 🙂 noo to brucho tak to aj mna dost stve..mne chyba zhodit 3kg do povodnej vahy ale gate neobleciem ktore som mala po porode koli tomu bruchu ovisnutemu ☹

suzane91622
3. mar 2010

dakujem vyskúšam ten repík.mám prasklinky na bradavách,teraz si musím odsávat,nebolí to tak ako ked malá papá,ale je to moc pracne a zabeá to vela času,tiež kojím iba z jedného z toho sa dá ale ten druhý blí jak čert 😠 tak idem na ten repík a kúpim si aj tu mastičku lebo zošaliem od bolesti...
a musím sa pochválit ako Lucinka pekne spinká v noci,zaspí mi o 22.00 a spí až do 4 do rána,len ja sa musím potom odsávat lebo mám prsníky ako skalu 😀 napapá sa a buvká do 7,takto mi už spinká tretí den 🙂
Janka 17 tak už sa ti to pmaličky blíži,už sa tešíš,pravda??
Granado a Matula ako sa máte a vaše dievčatká poslúchajú??

granado
3. mar 2010

Ajojte, my sa máme fajn, to moje dievčatko je fajn, poslušné/musim si klopať na čelo/. teraz sme prišli z poradne a mala pribrala za 2 týždne 5OOg, tak som rada že mlieka je dosť 😉

jana17
3. mar 2010

Ahojte babulienky,
tesim sa, ked si precitam, co mate noveho s babatkami a ako vam robia radost 🙂

suzane ty provokater 😀 jo-jo neuveritelne sa to priblizilo, ved na bud.tyzden uz mame cielovu rovinku 🙂 az sa mi tomu nechce verit. Momentalne sa nicoho nebojim, akurat toho, ze to malinke skvrna nebudem vediet ani chytit 🙂

dnes som bola na 1.posch. na ctg a potom na 5.posch., kde kontrolovali vysledky, ale zatial ani naznak toho, ze by som mala ist rodit. Dufam, ze aj ja budem prenasat 😀

matula1194
3. mar 2010

suzi, mala mi poslednych par dni pekne hajka..okupem ju o 19tej, napapame sa a zaspi tak pred 20.00 a zobudi sa o 01.00 a potom o 5.30 sama nechapem normalne sa v noci budim na to ked spi viac ako 3hodky,ze ci sa nechysta zobudit hehe to uz asi zo zvyku 😀

suzane91622
4. mar 2010

granado no ved to je super,pekne ti pribrala,mam z vas radost 🙂
matula tiež fajn malinká buvká,to je super že sa aspon trošku vyspíme aj mi 😉 len ja to mam teraz trošku horšie,malinká spinká ale ja sa musím zobudit a íst si odstriekavat mlieko 😅 je to otravné,čo možem spat musím íst malej nachystat sváču 😀
Jana17 neboj nič zvládneš to,držím palčekya s tým prenášaním uvidíš 😉

katia7
4. mar 2010

ahojte baby prosim vas ten zoznam do porodky co davaju mali ste to vsetko? to co je ze jecorisova mast, a naco infadolan? a potrebovali ste tie pampersky pre dospelych? a to take riadne zalepovacie ako na mimco? 😕 mam z toho hrozu, dost nechutne sa budem citit aj bez toho aby som mala pampersku 😖 a rodi sa v erare alebo treba mat vlastne nieco? a co ten cipok miesto klistiru? funguje to? aj tym co mali zapchu? vdaka

nattou
5. mar 2010

Ahoj Katia7, ja si uz presne nepamatam, co ten zoznam obsahoval, ale na babo som si brala, z toho co si pisala, len tu jecorisovu mast...to je mast s rybim tukom, na zaparenu ritku. Ale nepouzila som ju ani raz. Infadolan to je vitaminova mast na hojenie pokozky, tak podla mna je ta rybacina lepsia, aj ked zapacha. A pampersky pre dospelych sa Ti urcite zidu (kupis ich v lekarskych potrebach), po porode Ti bude aj tak jedno, ako vyzeras 😉 je to len na chvilu, tak na 4hodinky, ked po porode este silnejsie krvacas a cistis sa, potom, ked budes vladat vstat na WC, nebude ich uz treba. Rodi sa v erare, ked prides, sestricka Ti da taku zelenu kosielku, aby si si svoje nezaspinila od plodovej vody a krvi. Co sa tyka cipkov, zaberu, teda aspon vacsine, si myslim...kazdopadne, samotny spusteny porod podporuje peristaltiku, tak to pojde aj samo, nebudes ich mozno ani potrebovat. 😎

jana17
5. mar 2010

ahojte,
katia7 mne dali tento tyzden tiez ten zoznam, zbalila som si vsetko co je na nom napisane a sestricka tam este dopisala mineralnu vodu a dve podlozky do postele. Vacsinou som vsetko nakupila v zdravotnickych potrebach alebo normalne v lekarni.

katren
5. mar 2010

Kocky, ja teraz citam prvy raz, ze pampersky....ved to potrebuje dychat aby sa to dobre hojilo, nie? A pampersky tomu moc nepomozu 😖 /podla mna/
Ja som prvy den len lezala na tej podlozke s rozcapenymi nohami, nech sa to rychlo hoji.
A ten cipok odporucam, ja som sice pred porodom nepotrebovala, ale po porode, ked som mala ist na velku, tak som myslela, ze znova rodim....tak som dala cipok a potom to islo ako po masle. 😀

silvuskaa
5. mar 2010

katren ved ta pamperska je len na chvilu...ked pojdes z porodnej saly aby si nezakrvacala chodbu a aj ked potom este lezis na izbe dost krvacas....kedze sa cistis. Po par hodinach som ju potom dala prec.

smoodik
5. mar 2010

Tie plienky pre dospelých treba. ja som rodila predčasne tak som nemala všetko pokupene a museli mi dať ich ale neboli tým nadšený...potom som musela doniesť. Je to dobrá vec na prvé hodiny po porode a aj tie podložky do nemocky sú dobré lebo oni tam tie návlečky nevymienajú, až ked odídeš z porodnice.

katren
5. mar 2010

silvuska, ja som si dala na prechod poporodne vlozky, tak sestricky kazali a aj potom na izbe. dr. chodili stale kontrolovat a davat to stale dole 😖
Ale ved kazda nemocka ma svoje pravidla 😉
Hlavne, ze budete mat babenko vedla seba 😵

katia7
5. mar 2010

je diky baby tak som si kupila aj tu pampersku ale to je ako nohavicky nie na zapinanie, toje dobre ci je lepsia taka zalepovacia ako na mimco? ach jaj nech to mam z krku a tu mineralku som sa tiez chcela spytat, asi lepsie zobrat, ze? ked som rodila prvy raz veru nebolo tam co pit a na mliecko treba. a inak staci teda jedna pamperska ked je to len na chvilu? 😅

suzane91622
6. mar 2010

KATIA7 len si zober tú pampersku aj ja som mala takú ako nohavičky a nie lepenú to 4 hod vydržíš potom budeš mat už len vložky medzi nožkami .-))a kúp si pod seba tú podložku aby si nezašpinila postel to je velmi dobrá vec,a hlavne si zober všetko čo je na tom zozname,lebo zo svojho ti nedajú niřč 😅 a ked dajú tak budú pýtat na spat.a zober si aj mineralku budeš smedna po porode to mi ver 😀

matula1194
6. mar 2010

katia,vezmi si pre babatko aj pampersky ja som mala skusenost,ze mi babo sice prebalili ale niekedy trebalo si prebalit aj sama..ja som zacala pouzivat sudocrem na zapareniny odporucili mi ho tam mohe mamicky,nezapacha ako rybacia mast a navysusuje tak pokozku ja osobne mam s nim vybornu skusenost-rychlo sa malej hoja zapareniny..a bud si kupis infadolan na natieranie babatka aby sa nevysusovalo alebo si vezmes svoj olejcek s ktorym ho budes natierat aj doma po kupkani 😉 a mineralku si vezmi,budes velmi smadna ako aj suzika pise 🙂 a ked ta prijmu daju ti erarnu kolelu,potom si prezlecies svoju ked uz nebudes tolko krvacat..

katia7
7. mar 2010

jaaaj vdaka baby uz mam riadny predporodny stres 😀 oki tak jednu pampersku mam, aj olejcek a na zadocek mne sa najlepsie osvedcil bepanthen tak nebudem koli nim rybaciu kupovat, budem mat inu teda 😎 a podlozky mam tiez nakupene , dufam ze mi tri vystacia, to mi minule chybalo veru. a na dverach maju ze zakaz navstev to ako myslia vazne? ja si neviem predstavit ze svojmu dva a pol rocnemu anjelikovi zmiznem na styri ci kolko dni z oci 😕

nattou
7. mar 2010

Katia, navstevy su zakazane priamo na oddeleni, na izbach (okrem nadstandardnej), ale nie na chodbe, tam sa mozte vidiet od 15-17.00, a ked treba, hocikedy, nikto Vasich nevyzenie, ked treba nieco priniest alebo nieco podobne. A ten uplny zakaz navstev kvoli chripke je uz zruseny. Navstevy su na chodbe preto, lebo nemaju navstevnu miestnost pre nedostatok miesta, ale na chodbe je teplo, su tam lavicky, takze v pohode.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre