Pôrodnica Piešťany

misa5
7. aug 2006

Ahoj.Nema niekto skusenosti s porodnicou v Piestanoch.Mam termin v septembri, tak dufam, ze dovtedy mi niekto napise.

lilla244
12. jún 2011

@lucyka1 no a tiez sa obavam akeho doktora schytam...
skusim sa este spytat toho karabu,ale on toho vraj ma vela a ze uz nerad slubuje,lebo ze by to nebolo fer.. keby mi to potom nestihal splnint 🙂
tak to asi necham na nahodu .. neviem

kvixa
12. jún 2011

@lucyka1 ooo, no des ale ved to nejako vydrzime 😅 ty to už maš zapar 😀 odkial si, ked si rodila v pn?

lucyka1
13. jún 2011

@kvixa ja som z koplotoviec. a ty mas termin presne na vtedy kedy sa narodil môj martinko. 🙂 22.8. mne sa narodil o tyzden skôr...

lucyka1
13. jún 2011

@lilla244 nooo, tak presne toho sa obavam aj ja, ze akeho doktora schytam, dufam ze len to bude ten doktor.... 😉

kvixa
13. jún 2011

@lucyka1 😀 jeej. No mne to stale posuvaju teraz. Naposledy mi povedal , ze mam cakat od 18.8 - 5.9. trosku velky casovy rozdiel... co uz. na poradnu idem v piatok , tak uvidim.

daniela1974
14. jún 2011

@lilla244 ja som tiez nechala na nahodu vyber porodnika (ked Gleso odmietol lebo uz mal vela dohodnutych mamiciek) a bolo to fajn, mala som stastie na Dojcana.
Inak som usetrila kopec penazi 100 za lekara, 80 za epidural, neviem kolko za nadstandard
Ak si niekto mysli ze sa nadstandard neda zajednat dopredu (ako som sa ja mylne domnievala) tak sa da, len je treba poznat doktora ci doktorku.
Potom za pritomnost otca na sale a ani neviem za co este som usetrila 😉 .
Nie ze by som tam muza nechcela mat, ale rodila som rychlejsie ako sme sa s mojim muzom nazdavali a ja som ho poslala domov sa umyt a najest a kym sa najedol tak uz bola Emmka na svete.

lienka55
14. jún 2011

@daniela1974 priebezne sledujem tuto temu,viem ze si spominala ze si mala pripraveny porodny plan ,tak ako ti presiel???A aky si mala porod ako prebiehal??? 😉

daniela1974
14. jún 2011

@lienka55 porodny plan som zial nestihla predlozit ale kazdopadne som si po svojom sla aj pocas porodu a pocas pobytu v nemocke. Takze az na par veci (ako zabranit nepodavaniu glukozy a idiotin Emme - toto som nemala moznost si odsledovat akurat som mohla doverovat ze ma posluchnu a glukozu jej nedaju ) som vlastne moj plan mala dodrzany.
Porod prebiehal velmi dobre, prisla som so silnym krvacanim ale bolo to udajne v poho, velmi mila sestricka skutocne bola velmi mila a to nie som ironicka, bola citliva a chapava, usmievala sa a hladkala ma. Bola uzasna.
Bola som len 2 x na kardiotokografe ale druhy krat som uz sedela na lopte a drzala si tu blbost na bruchu rukou.
Nevyvolali mi porod, nechali ma pohybovat sa kde chcem, pit co chcem ale nepila som lebo ma napinalo z vody, mohla som sa osprchovat, ist na vecko, ziadne holenie (bola som z domu oholena) ziadny klistir ci cipky, co mi vadilo lebo potento som sa tom stole fakt nechcela. Vodu mi nepustili nenastrihli ma cakali sme a ani som sa nenatrhla, ziadna epi, vsetko uplne prirodzene. Az do poslednej chvile som hladala polohy aby to tak nebolelo, nelezala som na porodnom stole, az ked som citila tlaky tak som si tam vyskocila.
Malu som si vzala este so snurou na seba na prisatie, bola krasna a tepla a spinava 😀 a sestra ze fuuuj ja vam ju umyjem to ju nemozete mat taku spinavu a podobne dristy. To uz bola sestra z novorodeneckeho.
Inak cely pobyt na porodke bol jeden sustavny boj so sestrami a rutinami.
Ale prezili sme.

reanda
15. jún 2011

@daniela1974 jeeej, aky krasny porod, aj ja chceeem 🙂 takze si nebola ani na nadstandarde? a o co bol boj potom na tom novorodeneckom? ja som asi strasna naiva, ale ja si predstavujem, ze ked budem na nadstandarde a budem mat malu pri sebe, ze mi ju nechaju, nech sa o nu staram sama..
a ake vsetky vysetrenia sa tam robia pocas pobytu ?
sory za tolko otazok 🙂

daniela1974
15. jún 2011

nie nebola som lebo sa cakalo na jednu mamicku co mala zajednany cisarsky a samoze aj nadstandard mala zajednany tak ho proste neobsasdili - bola to kamoska doktorky a ked sli okolo mna ked som v jedalni jedla tak ta mama hovori jej aka som hladna a ta lekarka jej predomnou odpovedala ze take grcy by do huby nedala a mne zabehol caj.
Boj bol o to, ze Ti zoberu dieta kam chcu a kedy chcu, ze ked cokolvek chces vediet tak maju apriori a trieskaju dverami a budia ta zo spanku a beru dieta z prsnika a davaju mu pit sracky a ty tomu nezabranis... Ze ti neporadia s kojenim len to ze daj si klobucik... Mne malu doniesli 20 minut co som presla z porodneho stola do postele na izbe a vobec mi ju viac nevzali, pytali sa prvu noc ci mi ju maju zobrat a ja ze nie ze ju chcem a bolo to v poho, dieta Ti nechaju, maju tam tolko zien po cs co sa im musia starat o deti 48 hod po cs a este aj potom. Boj bol o mudre reci o neockovani ked mi jedna sestra mastna hlava ofina a spinave okuliare povedala, ze ja tomu asi nerozumiem ked takto premyslam tak som jej povedala ze ine mudre hlavy sa hadaju a argumentuju nad povinnostou ockovat proti tbc takze nech ma necha, hadala som sa ze pred odchodom z porodky mi nebudu dieta kupat a prezliekat oni - vraj je to tak vzdy bol ich argument - no tak u mna to tak nebolo - nedam si predsa okuat 5 dnove dieta a nejdem s nim do vetra von a podobne. Vzdy ked plakala tak dobehli ze potrebuje glukozu ci caj asi je smadna a podobne.
Vystretrenia? - ockovanie proti tbc, sono obliciek, vystrenie sluchu a zraku. A berie sa krv na pecen ked je babo zlte a krv na skrining. A to som tiez robila bordel ked som jej nasla leukoplast na pate ze preco nic neviem o t om preco ju tam pichali a vynadala som Glesovej zene chudere mysliac si ze je to nejaka lekarka a potom som zasa nadavala inej lekarke mysliac si ze je to nejaka rehabilitacna sestra. Tak som im povedala ze maju nosit menovky- A oni ze ved ich predsa kazdy pozna. NO JA NE. Vravim. Co sa tyka toho mojho nadavania - nebolo to nadavanie samozrejme v pravom slova zmysle len som furt mrkotala a pindala ako chora vrana.
A vzdy ked nejaka sestra prisla do izby a drbla doslova tymi dverami tak som jej povedala ze DRB.
Boli z toho dost v soku.
A potom som sa aj rozrevala ked som 4 dni a 4 noci nespala a videla som pred ocami cierne musky co si lietali kade tade a mala som vysoky tlak a bilo mi silno srdce a triasli sa mi ruky a potom ma opat ZOBUDIL Gleso ze co mi je a ja som uz plakala ze preboha naco ma BUDIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII A on ze ok tak sa vyspite a ja ze ako preboha ked ma kazdy furt budiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii. A revala som a revala.

reanda
15. jún 2011

@daniela1974 no tak toho sa bojim aj ja, ze budem revat a revat.. ja by som isla najradsej hned domov a mala pokoj a nech mi pomoze ked tak muz a nech ma neotravuju nejaki cudzi ludia.. no som skratka 'precitlivela'
chcem mat dieta stale pri sebe a ked mu pojdu nieco robit, chcem ist s nim.. a ze mi ho budu brat z prsnika tak to snad nie.. no uvidime, nebudem sa stresovat popredu
ty uz sa mas, uz ste doma 🙂

lilla244
15. jún 2011

@daniela1974 gratulujem ku krasnemu dievcatku .. nech vam robi vela radosti 🙂

daniela1974
16. jún 2011

@reanda ale neboj sa, babo Ti brat nebudu lebo tie sestricky maju tolko roboty s tymi babatkami co mamky su po cisarskom ze by boli hlupe aby si robili radost tym, ze Ti budu brat aj Tvoje babo.
Ale pokial ho budu kupat tak s nim nepojdes lebo na novorodencke sa nedostanes.
Inak sa pamatam na jednu stredu ked deti na novorodenckom plakali od osmej do pol deviatej potom na chvilu prestali (Modre z neba malo reklamu) potom zasa zacali a o deviatej prestali (druha reklama) ...

Z prsnika Ti ho brat nebudu pokial nedovolis, ja som kojila kazde rano a tak na vizitu som Emmku nosila ja, inak Ti male zoberu o siedmej a donesu o deviatej pokial im ho rano das.

Este mam jeden zazitok, ked som sa pytala jednej sestry ci davaju detom pri vizite nieco pit a jest a ta zacala doslova lapat do dychu a hapkat lebo netusila, ktora odpoved je pre mna ta dobra. Potom mi treskla odpoved ze glukozu daju tesne po narodeni - dostala som sok - novorodenecky zaludok a prva vec s ktorou sa stretne je sladka vod - tak som jej zakazala dat malej cokolvek do ust.
Ked nosili deti z vizity tak ja sedim na toalete a sestra krici na chodbe Septáááááááááákovááááááá a ja nic lebo som bola na zachode a ona opat na celu chodbu Septaaaaaaaaaaaakovaaaaaaaaaaaaaa a ja nic, nebudem sa s nou bavit z hajzla nie? potom idem zaklopat na novorodenecke a ina sestra mi hovori Som vas hladala a Vas nikde. Vravim ved som bola na zachode a ona ze to ste nemohli odpovedat Tu mate dieta zoberte si ho.
Tak neviem ci to hucanie na chodbe bolo za moju obycajnu otazku co davaju detom do zaludka a nasledna reakcia bolo obava ci nezdrhnem domov za mojimi ostatnymi 9 detmi - som to nepochopila ale ich ton!!!! to ma dorazalo.

daniela1974
16. jún 2011

@lilla244 dakujicko 😎

reanda
16. jún 2011

@daniela1974 matky nemozu ist na novorodenecke? 😖 to je teda blee.. ved to, ze ja im ho nechcem davat ani kupat, alebo "na vizitu" na dve hodiny.. keby som bola na nadstandarde, tak si okupem aj sama, ked tam je vlastna kupelna.. ved aj oni babatka umyvaju len pod tockou, nie? a vizitu preco nechodia robit na izby, ked je to rooming-in, ale odnasaju babatka, ja chcem byt pri tom, ved chcem vidiet, co robia a pocut, ci je mala ok a nie, aby si len oni nieco zapisali do papierov..
ach jaj.. preco sa musi clovek o vsetko furt vadit

sona030
16. jún 2011

Ahojte.Tak ja to už mám za sebou.Pôrod dopadol super.3.júna o 0.45 som sa zobudila,vstala som a odtiekla mi plodová voda,manžel ma zaviezol do nemocnice,volala som aj doktorovi Karabovi,ale mal vypnutý telefon takže sklamaná...natočili ma a okolo druhej mi začali bolesti.A 3.15 bol malý vonku.Pri pôrode bol dr.Polák.A celkom sa dalo,nebolo to také hrozné.Aspoň som ušetrila 100e.Čo sa týka sestier nemala som problémy so žiadnou,boli dobré aj menej sympatické,ale to je asi všade.Maličký je super,dobručký.

daniela1974
16. jún 2011

@reanda lebo je tam pripecena primarka a cele to tak aj vyzera potom 😎 😎 😎 😎

reanda
16. jún 2011

@sona030 gratulujem! 🙂

@daniela1974 a kto je tam primarka, korytarova?

daniela1974
16. jún 2011

@reanda tak to nevim, akurat viem ze som jednej pani doktorke ktora prisla k nam na izbu a pytala sa ako sa mame povedala, ze kto ste vy vlastne? A ona ze ja som doktorka gynekologie a ja ze ahaaaaaa a preco vlastne nemate menovky. Ale bola zlata ta dr takze nechcem byt na nu skareda 😉. Inak to je ta ista co povedala ze jem hnus.

takze potom nasledne som si matrikarku pomylila s primarkou novorodeneckeho a o primarke novorodeneckeho som si myslela ze meria sluch detom.

Takze tvar poznam, meno je mne nezname.

reanda
16. jún 2011

@daniela1974 😀
korytarovu poznam z roboty, chodila k nam ako klientka, a hovorili, ze je primarka detskeho oddelenia.. tak neviem, ci novorodeneckeho.. to by bola asi jedina doktorka, ktoru odtial aspon z videnia poznam.. inak nikoho, okrem majstra karabu uz teraz teda 🙂

daniela1974
16. jún 2011

@reanda nechcem byt zla, mozno som nemala napisat ze je pripecena ale co si mam mysliet o cloveku, ktory ma v time sestricku co zapoti ze kolostrum je tazke na zaludok novorodenca ze je lespie dat mu sladku vodu? a podobne hefty s klobucikmi, vyvrieskavanim po chodbe, cesanim deti na debila (tie vecne kohutiky na hlave) nemoznostou zucastnovat sa vysetreni a obmedzovani rozhodovania o vlastnych detoch ....

takze za mna tento nazor...

🙂 😉 😉 😉

reanda
16. jún 2011

@daniela1974 co zla, aka zla.. ked sa ti zdala pripecena, tak pripecena 🙂 ..kolostrum je tazke na zaludok? 😀 😀 ach moj boze.. a preco vlastne sestry cesu tie deti.. ja nechcem,, aby moje dieta cesala nejaka cudzia tetka..
ajajaj, budu to asi tazke styri dni, ci kolko to tam budeme musiet byt

daniela1974
17. jún 2011

@reanda no mne tiez nebolo prijemne ze ju cudzie tetky kupu ale aspon to neboli take vytrete cice mice 35 kilove co vysli strednu skolu a detmi v perinke len robili formu pre sanitakmi - to som mala v BA v Ruzinove ked som rodila.

l81
17. jún 2011

Caute, ja som tiez rodila pred nedavnom a mam na sestricky na novorodeneckom rovnaky nazor, este stale som vytocena do nepricetnosti, ked si na to spomeniem.
@daniela1974 presne viem, kt. sestricku myslis, tu vrieskajucu, tu tam mali v zuboch vsetky mamkicky a hromadne sme sa zhodli na tom, ze ta zenska musi byt psychicky narusena, lebo co ta vystrajala, to zdraveho cloveka ani nenapadne.

l81
17. jún 2011

Ale samozrejme musim aj podotknut, ze samotny porod bol vdaka panu Dr. Karabovi a velmi milej, empatickej sestricke (myslim, ze sa volala Andrejka, priezvisko neviem) uplna pohodicka.No, aspon nejake plus. 😉

kkiki
18. jún 2011

@daniela1974 🙂 drb :D a potom co ta upratovacka s mopom ?

lilla244
18. jún 2011

@reanda ja co sa mam skor obavat,aby vsetko okolo porodu slo dobre a malicke bolo v poriadku,tak sa viac stresujem myslenim na zdravotne sestricky z porodneho ..
😒
tie 4dni .. presne ako si napisala... si tam riadne odtrpim.. ale pri mojej povahe zrejme aj tie sestricky 😠
teda .. vlastne ani to neviem,lebo si neviem predstavit v akom "stave" budem ..
nech uz je potom 😒

riave
19. jún 2011

Ahojte dievcence, no ako tu citam, tak uz teraz viem, ze po mojom porode tam budu vadenice. Ja som rodila pred 10-rokmi a teda celkom sa to vtedy dalo, no teraz pozeram, ze ma cakaju riadne nervy...Ja si teda mienim predadit svoje a ziadna zakoplexovana cuza mi nebude ani casat, ani kupat a ani drzat maleho v naruci ked sa naseriem. Clovek ide do porodnice s radostou, plnocakavania a nie sa tam rozculovat nad dakymi sliepkami. Vsetko je to samozrejme v dnesnej dobe o peniazoch, ked nestrknes, seru na teba a vobec ich netrapi, co je ich naplnou prace...Mali by zrejme castejsie chodit na psichotesty, teda ak vobec chodia...to nieje mozne ake su tie zenske sproste...daniela1974 @ dakujem za podrobny popis toho co ma caka, aspon budem pripravena a nie zaskocena...

janka_pn
19. jún 2011

tak ja teda neviem, lezala som tam 2 tyzdne, ale ze by som taketo problemy zaregistrovala, to teda nie 😕 a ostatne maminy vypadali byt tiez v pohode 😅 . a nemam tam zname ani sestricky, ani lekarov, len moje zazitky sa dako nezhoduju.... je pravda, ze jedna sestricka bola trochu nevrlejsia ako ostatne, ale tie ostatne to pekne vyrovnavali, aby sa clovek nemusel stresovat. viem, ze mamicky, ktore si chceli deti nechavat pri sebe, tak si aj nechavali a tie co sa este bali alebo nemohli, tak ich sestricky brali. asi som lezala v inej porodnici 😀 😀

janka_pn
19. jún 2011

a buchanie dverami alebo vrieskajuce sestricky som tam tiez nezazila 😉
myslim si, ze maminky, ktore to este len caka, sa nemusia nicoho obavat, je to prijemna porodnica a personal je taky ako asi aj vsade inde 🙂 aspon to nie je taka masovka a ukazovanie deti navstevam cez sklo ako npr niekde v ba 😝 . tych kratkych par dni, co tam clovek s babatkom stravi si predsa nedam dakym pokazit a viem sa povzniest nad zopar nevhodnymi poznamkami alebo tym, ze by mi v niecom nechceli vyhoviet 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre