Pôrodnica Piešťany

misa5
7. aug 2006

Ahoj.Nema niekto skusenosti s porodnicou v Piestanoch.Mam termin v septembri, tak dufam, ze dovtedy mi niekto napise.

suzane91622
16. mar 2010

katren a používaš aj olejček od nivei a penu do kúpela??mne doktorka povedala že j nemam mastit a do vody aby som dávala lyžicu olivového oleja ... ale chcela by som prejst na niečo čo aj pekne vonia ale aby to malej nevysušovalo pokožku,tak dajte daké dobré typy 😵

nattou
16. mar 2010

Suzane, odporucam Oilatum alebo Balmandol oleje do vody...ten Balmandol vonia naaaadherne. Nam to kedysi davala dermatologicka, ked mal syn tazkosti so seboroickou dermatitidou (samozrejme, nie je to len pre deticky s nejakymi koznymi problemami). Da sa to aj normalne kupit.

katren
16. mar 2010

My davame do kupela od Nivei Nutri Sensitive na extra suchu pokozku vsetky produkty. Mycí gel do kupela spolu s s normalnym olejcekom, potom ju nemusim tolko mastit vsetko ma take vlacne a jemne, ale aj tak trosku mastime. A to vyzivnym kremom tiez nutri sensitive. Ved poslem linky do IP co pouzivame...
Nivea aj pekne vonia 😉

matula1194
17. mar 2010

suzi, ja malej davam na ritku sudocrem je to najlepsie co som mohla kupit od prichodu domov z nemocky mala cervenu ritku asi 2x ale o 2dni bolo ok jevelmi dobry odporucili mi ho tam ine rodicky budes s nim velmi spokojna-vlastana skusenost..nepachne,nevysusuje velmi,nerobi vobec skvrny a je hojivy..ak by casom po dlhsom pouzivani malinkej vysusoval velmi napr.zahyby v oblasti plienky tak jej to po kupani natri bepanthenom-to je mast na bradavky aj na zapareniny a je dobra velmi len stoji cca 5eur a ma nejakych 30g ale na osetrenie bradaviek je ok.ten sudocrem stoji cca 6-8eur uz si nepamatam ale vydrzi velmi dlho je tuhy nie ako masticky..ja malu kupem zatial v cistej vodicke ale po skonceni 8tyzdna zacnem davat tiez nejaky olejcek do kupela..dobry je od HIPP a ten Balmandol ako aj nattou pise 🙂) ty teraz co davas suzi?? hej mala je vlasata riadne vsetci sa na nu chodili kukat v nemocke ale uz jej zriedli 😉

matula1194
17. mar 2010

babule,tie co chodite ku kubranskemu dnes som zistila ake robi vysetrenie po sestonedeli..tak urobi iba sono kde kukne na maternicu,kukne ako vas zasili a spyta sa ci nemate tazkosti..vraj je to v poho..ja tam idem buduci tyzden tak vam dam echo,ci je to ozaj v poho 😉

jana17
17. mar 2010

Ahojte babulienky,
tak uz mam po ctg, zase nic nove, stale som zatvorena a dr. to na bliziaci sa porod vobec nevidi. Povedal, ze to vyzera, ako keby som mala rodit v strede aprila... normalne som sa sama na seba rozculila. No ale co to nejako ovplyvnim?
Odporucil mi prechadzky a teple sprchy, ale vsak to robim aj teraz a plus k tomu milion dalsich veci a nic. Ja uz to normalne vidim ako mi to budu vyvolavat..
V pondelok idem znovu a ak sa nic nezmeni, tak povedal, ze sa budeme musiet dohodnut, co dalej...
Tato PN porodnica je tusim zacarovana, pretoze vacsina bab, co sa tam chysta rodit, tak prenasa..

matula1194
17. mar 2010

Janka, neboj je to vela aj o psychyke ty to chces mat uz za sebou rychlo chapem..ale skus sa na to vobec nesustredit a nemysliet a pride to samo 😉

sylviq
20. mar 2010

Ahojte, dievčatá!
Prosím vás, máte skúsenosti s tým, že doktor na sone povedal pohlavie a narodilo sa opačné? A mohli by ste ešte poradiť kontakt na 3D sono? Aké máte skúsenosti? Boli ste aj vy na 3D?
Ďakujem

katren
20. mar 2010

Kocky, Jana17 to uz ma za sebou, vola sa Kristinka, ma 2980g a 48cm 😵
Narodila sa dnes cisarskym rezom 😉

katia7
20. mar 2010

Janka gratulujem 🙂 a dufam ze ked sa ti uz bude dat pridas podrobnosti 😉

katren
20. mar 2010

A vraj je zakaz navstev kvoli chripke ☹

nattou
21. mar 2010

No, zakaz navstev tc je, ale nie kvoli chripke, ale kvoli rotavirusom...aj ked neviem, ci sa to aj porodnice tyka...no urcite to dlho nepotrva. 😕

matula1194
21. mar 2010

katren blahozelam 🙂) napis podrobnosti 🙂) sylviq ja som bola na 3D u kubranskeho v PN ale velmi si chvalia 4D u breštanskeho tu v hlohovci

suzane91622
22. mar 2010

Jana17 blahoželám,tak vidíš a už to máš za sebou 🙂

matula1194
22. mar 2010

suzi, aka je malinka sladucka 🙂

suzane91622
23. mar 2010

dakujem,to sme mali krstiny chcem tam dat aj fotky a nejde mi to,no ale tvoja ma riadne háro ty možeš aj copíky robit...
nevieš čo je dobre na potničky,mala mala na krste štrikovanú čiapku ale mala pod tým aj bavlnenú a celá sa mi na hlavičke vysypala.sú to také malé biele púčka ako keby hnisavé...nemáš nick na faceboku??

matula1194
23. mar 2010

hej mam na facebooku- martina urbanová šalamonová, neviem ti poradit s potnickami mala ich nema...ale co ma ma dost cervene zahyby na krku,vraj to moze byt aj z potenia alebo lezania predpisal mi doktor IMAZOL-je to mast proti mokvucim koznym infekciam.inak neviem ci sa dava aj nieco na potnicky tie zvacsa zmiznu same teda ak nieje stale spotene babo..kedy ste krstili?my teraz v nedelu 🙂

suzane91622
23. mar 2010

aj mi teraz v nedelu,pozri si fotky na faceboku lebo tu mi to nejde dat zuzana gucikova
nemá po teličku ani jednu potničku ale zato na tvaričke ich ma hojne,ale myslím že to ma z tej čiapočky 😠

matula1194
23. mar 2010

noo moze byt..ja som jej dala taku makkucku vyteplenu-taku plysovu a dobre bolo hajkala cely krst 🙂) ja vela foto nemam,dali sme pofotit ujkovi a tak sa mu od tremy ruky triasli,ze su skoro vsetky rozmazane ☹

matula1194
23. mar 2010

mas krasne fotecky 🙂

katren
24. mar 2010

Kocky, my sme dnes vyskusali prvu mrkvu a vcelku mala uspech 🙂

matula1194
24. mar 2010

katren nejak skoro nie??

katren
24. mar 2010

No my sme na UM dlhsie a deti na UM mozu zacat od 4 mesiaca s prikrmami 😉
Tak sme skusili, ze co to spravi 😉

matula1194
25. mar 2010

jaaaaj achaa 🙂)

jana17
27. mar 2010

Ahojte babulky,
narychlo sa hlasim z tepla domova a podavam spravicku, ze 20.03.2010 sa nam narodila dcerka Kristinka 🙂
Katren vas uz informovala, takze ja pridam uz len nejake podrobnosti. V noci o 01.00 mi zacali kontrakcie, o 05.00 mi odisla zatka. Do nemocky sme prisli tak okolo 08.00. Do 15.00 hod. ma sledovali, robili mi ctg, ale kedze porod vobec nepostupoval a navyse som zacala krvacat, rozhodli sa pre urgentnu sekciu. Najskor som sa vystrasila, ale potom som bola rada, ze uz to mam za sebou. Sekcia bola uplne v pohode, horsie uz len to zotavovanie, ale ked zbadate ten maly uzlicek, tak vsetko sa da zvladnut 🙂

matula1194
27. mar 2010

🙂 jeeeeeeeeeeeeej janka parada blahozelam 🙂 malinka je zdravucka ste obe ok?a co nemocka ako bolo?

jana17
27. mar 2010

ahoj matula,
obe sme nastastie v poriadku, uz si len najst spolocny rezim a vsetko bude ok. V nemocke sa to da zvladnut, aj ked niektore sestry si nesmies az tak pripustat k srdcu 😉 No a doktory boli super, sekciu mi robil dr. Gleso s dr. Svarovou a netrvalo to dlhsie ako nejakych 30-40 min. Aspon ja som mala taky odhad.
Ale samozrejme doma je doma 😀

suzane91622
28. mar 2010

Janka gratulujem tak ste už aj doma,to si rada že?no tak možme už debatit o tych naších babenkách 😀 a ešte ta to velmi bolí myslím ten rez??lebo čo bola so mnou jedna holka na izbe tak ta bola z toho hotová,bola prvorodička a strašne si to pripúštala stále plakala,asi ju to velmi bolelo a ani to malinké ju neprinútil aby trošku bojovala stým aby sa skor dala dokopy,sestričky boli z nej neštastné,chceli jej pomoct ale ona nevládala,a druhá holka na izbe po cisárskom behala akoby nič,asi to každý ináč berie.. 😖

jana17
30. mar 2010

ahoj suzane,
bolelo to dost, ale pre tu nasu malu princeznicku som sa snazila si to nepripustat. Pre mna najhorsie co bolo, bolo to, ze po sekcii som este 24 hod. bola napojena na infuzky a prisla sestra z novorodeneckeho, priniesla malinku, doslova mi ju tam hodila, aby som si ju prilozila a ja som bola strasne nestastna, pretoze mi este natekala infuzka a kvoli tej rane som sa nevladala ani hnut, nie posadit... ja by som zase tuto uvitala trosku porozumenia a ustretovosti. Je same o sebe tazke ako prvorodicka si prvy krat prilozit babatko, nie mat pri tom este stazene podmienky... asi tolko

ajav
30. mar 2010

Ahojte mamičky,
čítam, že s Piešťanmi ste celkom spokojné. ja zvažujem tiež buď to Piešťany alebo Myjavu. Budem musieť rodiť cisarskym, preto by som sa rada spýtala, či ho robia v Piešťanoch v celkovej narkoze, alebo spinalkou. Počula som, že myjava má málo anesteziologov a preto uprednostňujú celkovu narkozu pred spinalkou. Ja som mala už aj to aj to a chcela by som teraz rodiť so spinalkou. Da sa to nejak dohodnuť v PN? Ďakujem srdečne za odpoveď a prajem len samé zdravé krásne usmiate detičky.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre