Pôrodnica Piešťany

misa5
7. aug 2006

Ahoj.Nema niekto skusenosti s porodnicou v Piestanoch.Mam termin v septembri, tak dufam, ze dovtedy mi niekto napise.

ejuska79
7. júl 2010

@nini78 dakujem 🙂

ejuska79
7. júl 2010

@misimimi len este drz pokope 🙂 🙂 ci nieco ta boli??

silvinka78
7. júl 2010

@bambulka333 drzim ti palce,urcite daj vediet,ako a co.Ja mam termin 3tyzdne po tebe,tak ma bude rodit Gleso.Pred 9rokmi som tam rodila,lezala som na izbe c6 a sama.bolo to fajn.

bubulka722
7. júl 2010

@bambulka333 Moja kamoška mala tiež nadštandard. izbu pretože je thajčanka a po slovensky moc nevie. Po pôrode mi ale hovorila, že by to viac neurobila, pretože sa nikto s ňou nebavil a baby z obyčaných izieb na ňu zazerali ako na princeznú. Tiež jej to nebolo dvakrát milé. Neboj keď sa vás tam nazbiera taká super partia ako som mala ja teraz v nemocke ani sa ti odtiaľ nebude chcieť ísť preč. 😀 Mne bolo strašne dobre, z domu boli potravinové dodávky na objednávku, hrali sme do polnoci karty a potom na druhý deň po vizite doobeda odspávali. Vymenili sme si čísla a verím, že zostaneme stále v kontakte. Fakt super baby!!!

@ejuska79 No budem to musieť nejako poriešiť s tým sonom. Morfol. utz v 12.tt môže robiť aj Gleso??? Ja som počula, že to má v PN len Karaba. Na to je potrebné špeciálne školenie v VB, preto mi to robil Karaba. Ten je vraj na sono naj odborník, ale teda k pôrodu by som ho neriskovala. Dobré vedieť, díkes!!! Ja Strakovú čo sa týka pôrodu posúdiť nemôžem, ale pri vyšetrovaní je fakticky slabá a stále za ňu pri všetkom rozhodovali iní lekári. Teraz pri príjme mi povedala, že je vraj všetko o.k., ale pre istotu zavolala Karabu a ten mi hneď prikázal hospitalizáciu pre hroziaci potrat, takže na môj vkus sa stále len učí.

@nini78 Díkes za info!!! 😉

ejuska79
7. júl 2010

@bubulka722 mne robil ten morfologicky utz v 12tt moj gynekolog a aj gleso...moj ma nikdy do nemocnice na sono neposielal, ani v 20tt, lebo sam ma na to tie atestacie ci skolenia, ci ako sa to vola.. ja som chodila, teda aj chodim glesovi pomimo... ale v 21tt mi robil sono aj karaba, ked som lezala v nemocke a vtedy sme tam fakt boli aspon pol hodinu, pozeral uplne vsetko..aj ja som pocula ze na sono je naj odbornik on... mne o tej strakovej hovorila kamoska ktorej bola pri porode, ale tiez tam mala dozor, takze urcite sa len uci...ale vraj sla na dva mesiace na nejaku staz do zahranicia, ci uz je spat? a ako si teraz na tom? musis lezat?tiez ta zasivali? ja uz lezim 4 mesiac, ale uz len do 15.7. (ale posledne dva tyzdne sa uz viac pohybujem po byte, tie 3 mesiace som sa bala ist aj na wc, som len lezala-poctivo)...

bubulka722
7. júl 2010

Nie našťastie ležať nemusím. Mala som tiež problém s krčkom a padnutou maternicou. Vraj sa to samé upraví od 5. mesiaca, kedy už nebude maternica prepadať až dole. Krčok som mala úplne zlezený a opuchnutý a sliznica bola edematózna a to sa Strakovej zdalo o.k. Našťastie ma nemuseli zašívať a zlezie mi len keď si nedám pozor a viac robím ako je treba. Som doma na PN bez vychádzok a ide ma vred uhodiť. Vonku je krásne a hneď by som niekam vypadla. Doki mi slúbil, že mi neskôr napíše vychádzky. Ešte dobre, že sa ti to tak kráti, ale toho ležania si si teda užila požehnane. Fakt ťa obdivujem, že si to vydržala. Ale čo by sme neurobili pre naše bábetká? Veď oni sa nám za to v puberte odvďačia... 😀

nini78
7. júl 2010

@bambulka333 🙂 🙂 🙂

nini78
7. júl 2010

Baby ako sa to tu pekne rozbehlo 🙂 🙂

ejuska79
7. júl 2010

@bubulka722 no ved to 🙂 🙂

sylviq
7. júl 2010

ahojte, stále čítam,tiež som chcela tú samostatnú izbu a teraz uvažujem nad tým, že ozaj, nie je tam nuda? Ja som nad jednotkou rozmýšľala hlavne preto, že tam vraj môžu byť návštevy hocikedy cez deň. Ako je to s návštevami, ak ste na inej izbe ?

misimimi
7. júl 2010

@nini78
@ejuska79 no dobre kazdu jednu informaciu prijmem 🙂 a boli ma zadok xrbat kazda jedna kosticka 🙂 a este ma kope dole takze pokoj nemam ani na hodinku...🙂 uz sa modlim aby ten oktober bol tu ryxlo bo uz ma toto prestava bavit

ejuska79
7. júl 2010

@sylviq navstevy su od 15 hod do 17 hod na tej chodbe... ja by som na tu exkluziv izbu teda nesla, sak by ma tam porazilo... takto sa mozes aj porozpravat, poradit sa s inymi mamickami, nadviazat kontakty a tak.. a si myslim, ze to aj rychlejsie ubehne... ano, je vyhoda ze tam mozes mat navstevy na izbe a hocikedy, teda neviem do kolkej..ale aj tak, manzel aj tak musi robit a ked si predstavim, ze sa mi tam kvartirovala svokra hocikedy, no dakujem 🙂

ejuska79
7. júl 2010

@misimimi tak to aj mna, chrbat neuveritelne, lezat mozem len na boku, co vlastne aj odporucaju.. a v noci ma hrozne bolia prsty na rukach,ja ked idem na wc, tak ich ani ohnut nemozem, ale som citala, ze je to normalne....a sem tam ma pichne odspodu, ako by mi tam niekto noz vrazil, taka bodava bolest... ale musime to vydrzat, ved uz sme sa daleko dostali 🙂 🙂 a neboj, oktober je raz dva...mne sa ani verit nechce ze uz len 4 tyzdne a mozno aj kratsie 🙂 🙂 nejak si to neuvedomujem...mozno je to tym, ze furt cakam na ten normalny rezim...takze od 15 cakam na porod 🙂 🙂

kkiki
7. júl 2010

ahojte baby tak nadstandartka kedykolvek ta niekto moze prist pozriet max 2osoby spolu , je tam klud a hlavny bonus kupelna, ked sa vam zacne spustat mlieko neni nad sukromie ... porozpravat sa da pri jedle , alebo ja som si nechavala otvorene dvere , prve 3 dni som bola po sekcii s jednou holkou, ale chcela som tu nadstandasrtku tak som tam presla potom, muz si vzal dovolenku a bol tam so mnou dost casto ...
karaba je vymakany na sone, vzdy ... mne on vyhovuje aj ako lekar aj ako porodnik ,uz dve deti sekciou ... a teraz cakam tretie 🙂 no a strakova je nova teda zacinala minuly rok na jesen , ja som ju mala s karabom na cisaraku ma sila a veru pekne 🙂 ona sa nauci ...

bubulka722
7. júl 2010

Babulky teda tie návštevné hodiny má každý na háku. Teraz keď som tam ležala, tak tam boli návštevy stále dokonca aj pred obedom a aj úplne večer okolo 20:00. Vôbec sa to tam nijako nedodržuje a personál to úplne toleruje. Bola práve celkom plná pôrodnica, že jednu čakateľku dali ležať na gyndu, takže aj s tými návštevami to bolo cez povolené hodiny úplne hrozné. Plná chodba, sadnúť nebolo kde, hlava na hlave. Tie ktoré to poznali si preto návštevy dohodli s rodinou mimo týchto povolených hodín. Najhoršie je asi vyriešená na gynde sprcha, ktorá je na chodbe kde sú návštevy a teda keď som sa išla osprchovať, behala som tam v nočnej košeli pred cudzími chlapmi jak mátoha.

misimimi
7. júl 2010

@ejuska79 jaaaaaaaaaaj tesim sa normalne s tebou jak uz budes mat babatko pri sebe ale aj zavidim ti ze sa zbavis tej zataze 😀 no dufam ze to ubehne ryxlo lebo jaka som ja zostala maznava tak taky neni nik 🙂 a uz ma to nebavi 🙂a este ze aj to sladke nemozem uplne som nervozna ale aspon zajtra mam progra na cely den 🙂 idem si nakupit setko co potrebujem pre krpca co sa tyka vanicky a takyx veci a potom nevem co budem robit ed nebudem mat co nakupovat 😀

nini78
7. júl 2010

@misimimi tak si to rozdel, a kúp vždy niečo. 🙂

nini78
7. júl 2010

čo sa týka tých návštev na pôrodnici tak sú od 15-17hod. Keď niekto príde mimo návštev zavolajú ťa, ale určite tam nemôžeš byť nejako dlhšie , ono je pravda že keď som tam bola ja tak bolo akurát po karanténe, tak nás tam moc nechceli nechávať, aby sme tam niečo neprivliekli kôli babatkám. Ale na druhej strane to bolo smiešne, lebo sestričky, doktory, upratovačky, a všetci ostatný to tam mohli priniesť ďaleko skôr ako maminy. A na tú nadštandartku púšťali návštevy tuším stále. Ráno. večer, cez obed stále.

sylviq
8. júl 2010

ďakujem, dievčence,,,,,,@ejuska79,my sa tam možno aj stretneme...prvú dcéru som mala o týždeň neskôr a ani teraz to nevyzerá tak, že by sa slečna pýtala skôr.Uvidím ešte o týždeň idem na prietoky, ale aj podľa Karabu to bude neskôr. Ozaj,aké dáte meno vášmu dievčatku?

katren
8. júl 2010

ahojte maminky...odveci otazka, ale kde by som mohla dat v PN nastreit nausnicky??? 😖 prosim pomozte ☹

nini78
8. júl 2010

@katren vôbec netuším, či to v PN robia, ja len viem že moja doktorka je proti nastreleniu, že to môže poškodiť uško, ale zasa je pravda že tvoja malá je už pomerne velká, tak by to už asi nemuselo vadiť 🙂 .

ejuska79
8. júl 2010

@sylviq no je to celkom mozne... dnes som bola v poradni, chodim k Batovskemu, ale ten ze tam asi 2 mesiace nebude, vobec som o tom nevedela, skoro ma svihlo, ze najprv gleso dovolenka, teraz aj batovsky fuc...ale zastupuje ho fakt super doktor z topolcian, tak som spokojna..batovsky je taky tichy, vsetko z neho musis tahat a tento zhovorcivy, povysvetloval mi co som chcela... steh mi uz na jednej strane moc nedrzi, takze asi to bude skor...no uvidime, ale mohlo by byt... 🙂 🙂 budeme mat ninku 🙂 🙂

ejuska79
8. júl 2010

@misimimi jeee, to je super...to si uzi... ja tiez pojdem buduci tyzden dokupit posledne potrebne veci, cize len kozmetiku a detaily do porodnice.... 🙂 🙂 a daj vediet co si kupila 🙂 🙂 som zvedava...

ejuska79
8. júl 2010

@nini78 inak ja som tam bola pocas tej karanteny, ved vies a ked povolili navstevy a uz aj ja som mohla chodit, bola ma pozriet sestra s detmi a adamko ten rotavirus chytil...chudatko, 5 dni len kakal a vracal..

jana17
8. júl 2010

@katren Ahoj Katulik, neskusala si sa spytat niekde v zlatnictve? Len neviem, ci by to nastrelili aj babatku... Chvala panu Bohu mi uz mame tuto kapitolu za sebou... ale tiez som si uzila svoje. Nastastie sme to vystihli, ked si Kristinka este nevedela ruckami chytat uska. Teraz by to uz bolo tazsie. Nechces to radsej nechat tak, ked uz bude Dominika chapat, co sa ide robit?

nini78
8. júl 2010

@ejuska79 rotavírusy mi ani nespomýnaj keď mal Jakubko 9mesiacov tak ich chytil a 7 dní sme ležali v nemocnici, v hlavičke infúzka, ruky priviazané o postielku a každých 6 hodín strašne boľavé injekcie. Ešte mesiac po príchode domov mal na nožičkách také zatvrdliny ako vajco. Hrúúúza ☹ .

ejuska79
10. júl 2010

fiha, akosi to tu viazne... ale radsej byt vonku pri vode ako sediet pri pc.... i ked je riadny upek vonku....

nini78
10. júl 2010

Tiež som pozerala že nič sa tu nedeje 🙂

ejuska79
10. júl 2010

@nini78 asi su na dovolenkach... vy sa nechystate niekam? ci asi je este skoro s takym malinkym?... mam kamosku, ktorej sa narodil v maji a idu na chatu, kde bude asi 30 clenna partia a to mam uz 4 dieta, obdivujem ju ako to zvlada 🙂 ...nas to tento rok minie, tak az o rok 🙂 inak som si bola hned rano tuto pod kolonadou kupit letne nohavice, co mam 50 m z bytu a skoro som zhochla...priserne teplo... ja som sice teplomilna, ale toto je dost aj na mna...

nini78
10. júl 2010

@ejuska79 no veru pekná hicna 😝 , my tiež tento rok nikam nejdeme, možno na rok uvidíme. Maximálne do Drahoviec na chatku. Ty bývaš v tých barákoch za kolonádou?, to nemáš ďaleko do mesta. Si v centre diania 🙂 , ja to mám z Valovej ďalej, ale celkom to ujde.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre