Pôrodnica Piešťany

misa5
7. aug 2006

Ahoj.Nema niekto skusenosti s porodnicou v Piestanoch.Mam termin v septembri, tak dufam, ze dovtedy mi niekto napise.

bedovci1
25. aug 2010

ahojte, tak Vám veľmi pekne ďakujem za všetky odpovede... 🙂 ..som spokojnejšia, keby sa cítim nejako zle,
tak mu poviem a určite ma skontroluje..... 😉 ........
ďakujem......🙂

radka_26
25. aug 2010

Ahojte,
prosim vas, potrebovala by som radu, chodila som ku karabovi v stredu na ultrazvuky, kde som si stale radsej privstala a cakala tam od siedmej rano, vysetrovat zacinal az od pol deviatej-deviatej rano. Zajtra ma ale objednal na 13:00, tak sa chcem opytat, ci je aj poobede taka cakacka a treba prist minimalne o 11TEJ???? Dakujem za odpovede.
A prajem uspesne porody vsetkym piestankam 🙂)))))...........

kiya
25. aug 2010

@radka_26 ahoj.. dufam, ze si este nevyrazila na cesty.... nie popoludni tam nemusis ist tak skoro.. ja som tam prisla minule na 13tu a bola som tusim tretia... potom sa tam este jedna potvora predbehla, ktorej nedoslo, ze vsetci sme objednani na 13tu, ale co jej uz povies... takze kludne staci na objednany termin... ja som napr az na 14 objednana dnes...
tak dufam, ze som ta stihla a nesedis uz v cakarni 🙂

radka_26
25. aug 2010

kiya dakujem, nie nesedim, ja tam idem zajtra, 26.8., tak fakt dufam, ze tam nebude vela rodiciek, no a na 14tu idem hore na porodnicu na ozvy a objednat sa na sekciu, uvidime aky termin stanovia, som zvedava........ty mas kedy termin??????

kiya
25. aug 2010

@radka_26 jaaj ja som si nevsimla ten udaj o zajtrajsku... no ja som bola dnes objednana na 14 a odchadzala som odtade o 15tej... a to boli predomnou len nejake tri ci styri maminy... no trosku to trvalo... ja som mala prvy termin podla PM 19.8. a podla prveho sona mi urcil dr na 25.8. co je dnes... ale podla dnesneho sona sa este nikam nechystame.. vraj kam by sme chodili, ked sa tam malinkej lubi 🙂 tak uvidim.... este si ale musim vybavit ocne, ci dr nenavrhne sekciu, ak hej v paitok vraj sekcia... na tuto skutocnost som sice neni pripravena, ale ked to bude nutne....

ejuska79
26. aug 2010

ahojte kocky, ako dlho Vam trvala ta poporodna menstruacia? a kedy Vam zmizla ta ciara z bruska, pripadne flaky z tvare? mne to zatial vobec nemizne, som myslela ze po porode su tie flaky prec, ale su este vyraznejsie ☹

isabella_fly
26. aug 2010

baby, ma tu nejaka z vas skusenost z piestanskej porodnice? mna by totiz velmi zaujimalo co sa deje tesne po porode, ci mi nechaju dostatocny cas aby som mohla byt s dietatom a nebudu mi ho hned brat prec, trocha sa toho obavam, viem sice, ze si to budem musiet dohodnut s personalom, ale chcela by som poznat dopredu aj ich pristup k tomu... dakujem

nini78
26. aug 2010

@ejuska79 ja som sa čistila skoro mesiac, ono to nebola typická menštruácia, väčšinou sa to spustilo pri kojení, medzitým bolklud, a ja som čiaru na bruchu nemala vôbec takže s tým ti mepomôžem 🙂 . A inak ako? Už má Ninka očko v poriadku?

nini78
26. aug 2010

@isabella_fly ahoj, ja som v PN rodila už 2x a vždy to bolo rovnaké, keď sa malý narodil tak mi ho iba ukázli a hneď ho brali umyť, vážiť a tak, asi za 10 minút mi ho priniesli naspäť, skúsili ho priložiť či a chytí, u mňa neúspešne, strašne plakal, a nechali mi ho asi pol hodinu, bol tam aj muž, a potom ho zobrali na výhrevné lôžko. Netuším či sa tam dá na niečom inom dohodnúť s personálm. Lebo čo som počula bolo všetko podobné ako u mňa, ale ožno že hej, ja som sa nepýtala.

ejuska79
26. aug 2010

@nini78 ahoj, ano uz to ustupuje, len vzdy rano to ma troska hnisave.dala nam take kvapky..zajtra ideme na poradnu, som zvedava kolko pribrala, ved uz ma licka ako skrecok 🙂 🙂 inak uz je to celkovo lepsie, uz tolko neplacka, len mi stale zaspava na hrudi, ked ju odlozim a este nespi strasne zacne plakat, no tak neviem, kazdy vravi ze ju tak nemam ucit a podobne ale keby poculi ten krik, to sa neda, mam pocit ze sa az zadusi alebo jej plucka roztrhne ☹ a mne to zas nevadi, ze tak zaspava..co ju mam len tak surovo strcit do postielky??to by bolo surove ☹ inak je zlatunka, uz si ani neviem predstavit, ze by sme ju nemali 😉 a vy ako? na lodenicu sa nechystate??

ejuska79
26. aug 2010

@isabella_fly ja som rodila pred 3 tyzdnami a je to presne ako pise nini78..tiez som sa ale na nicom nedohadovala.. mne sa zas Ninka hned prisala ako taka mala prisavka 😉 a odvtedy je prisata tusim stale 😀 😀 ale inak je pn porodnica uplne o.k., ja len odporucam..aky ale maju pristup k novotam to neviem, treba skusit..

nini78
26. aug 2010

@ejuska79 🙂 ,ja som bola včera u doktorky, a poranu mi prehodila až na 7. 9. Už som strašne zvedavá ako na tom sme, naposledy sme boli na poradni začiatkom júla. Vieš ono to zaspávanie , keď ju držíš je strašne príjemné, poznám to, ale tak isto viem ako ma to počase začalo strašne obmedzovať, keď maký nechcel zaspať sám, potom sme na to museli ísť drastickejšie 😝 , teraz pri druhom sa snažím nerobiť to tak ako pri Jakubkovi, ale kto vie či sa to zadarí. Na lodenicu nejdem, má biť škaredo a muža mám celý týždeň v práci a samej sa mi tam nechce. Minulý rok som bola a bolo super, aj ma to trocha mrzí že teraz nemôžem ísť. Snáď na rok 🙂 . Dneska mi prišla konečne stolička na krmenie pre Maťka, taký je v nej podarený... 😀

ejuska79
26. aug 2010

@nini78 fuha, tak s tym zaspavanim budem musiet nieco robit, skusim ju zajtra po napapani len tak ulozit, uvidime..musime aj s kocikom zabojovat-ak nespi, nechce tam byt, ked ju tam dam, ked uz spi, je to v pohode, ale inak riadny kraval...no veru im to pocasie nejako nevychadza ☹ ...my mame listky od Mata, ale ja sa tam asi nedostanem (teda urcite) ani nebude ani Lenka Filipova, tak ma tam nic netaha.. a aku stolicku si objednavala? tu drevenu alebo plastovu?ja som zas objednala vcera fusak, sak teraz je uz v oktobri zima 🙂

misimimi
26. aug 2010

baby fialovelo vam brusko ci to neni dobre? 😖

nini78
26. aug 2010

@ejuska79 aj mi ideme von občas s krikom, ale potom zväčša zaspí 🙂 ,ale teraz sa to zaspávanie aj nám trocha kazí, chcel by zaspať s prsom v puse 😅 , ale dneska som ho len položila a zaspal, ale ako kedy. Stoličku som kúpila plastovú, tú drevenú mám po Jakubovi ale mne sa moc nepáčila, zajtra ráno ju odfotím a hodím do albumu fotky. A aký fusak si objednala, ja mám z K-cera, taký kožušinoví a neverila by si aký problém dať ho vyčistit , nikde ho nechceli zobrať že kožu nečistia 😠 . Nakoniec až v Trenčíne.

nini78
26. aug 2010

@misimimi no tak to som ani nepočula, asi by so sa išla spýtať dokiho, alebo by som tam aspoň zavolala.

ejuska79
27. aug 2010

@misimimi ahoj, kamoska to mala tiez a maly mal omotanu snuru okolo krku, takze jej museli robit akutny cisarak, kedze ako rodila tak sa dusil..ja neviem ci to s tam suvisi, a uz vobec ta nechcem strasit, ale minule sme sa o tom bavili a ono mi hovorila, ze citila taku divnu bolest v brusku a mala na bruchu ako keby modriny a ze si mysli, ze to s tym suviselo... nech ti doki urobi sono a kukne to, aj ja som sa bala ci ju nemam omotanu a som ho poprosila nech mi pozrie...

ejuska79
27. aug 2010

@nini78 ja som objednala lodger bunker folklore, taky fialkovy, ze nech sa hodi ku kocaru, sklada sa z 2 casti, tu vnutornu mozes pouzivat ako deku do autosedacky alebo len tak a je vraj celorocny 😉 no neviem si predstavit, ze by som ho pouzivala v lete 😀 no to je super, ze az v trencine to cistia ☹ esteze to neni az tak daleko..a maly dudlik nenosi?? ani moja ho nechce, ono len prsnik 😀

nini78
27. aug 2010

@ejuska79 ale jasné že máme dudlík, už v nemocnici som mu ho dávala, keď mu vypadne okamžite má v ústach ruku, a je celý mokrý. Takže dudlíkujeme.

sylviq
27. aug 2010

@misimimi ja som také niečo ešte ani nepočula, rozhodne by som išla na kontrolu a na sono, pre istotu 😉
@ejuska79
@nini78 ahojte, dievčence, my sa snažíme byť čo najviac vonku a potom nestíham ani na koníka kuknúť, inak doma stále papáme a musíme sa pochváliť, zatiaľ neprikrmujeme 🙂 moja maličká si dáva do pusy rovno celú pästičku, keď je hladná,v utorok sme boli aj u očnej, dnes už máme očko v pohode 🙂 🙂 zatiaľ vás zdravíme

misimimi
27. aug 2010

@sylviq
@nini78
@ejuska79 boseeeee tak hned zajtra tam letim jujuuuj no tak teraz ani spat nebudem 😒

ejuska79
27. aug 2010

@misimimi ale neboj moja, ved hovorim, ze to mozno nemalo ziadnu suvislost, mozno ti len praskla cievka..nestresuj, uvidis co na to odbornik...a potom ta kamoska sa ani nikdy doktora na to nepytala..boze, ja som ta nechcela nalakat.,prepac

jana17
27. aug 2010

Ahojte buchty,
@ejuska79 ja som krvacala 10 tyzdnov, ale ku koncu to uz bolo len take spinenie. A ciaru na brusku este stale mam 😝 tiez som zvedava dokedy...
@misimimi neviem ci by som to odkladala. Ved na piatom ta vysetria hocikedy. Radsej 100x zbytocne, ako 1x neskoro.
@nini78 odkial si objednavala stolicku? A kolko stala? Si s nou spokojna? Uz davas prikrmy?

ejuska79
27. aug 2010

@jana17 no aj ja uz krvacam treti tyzden a dost ☹ denne miniem aj viac ako 10 alwaysiek a tri krat denne sa sprchujem...vcera mi uz zacali vypadavat stichy 😉 preto som sa pytala, lebo segra len 2 tyzdne krvacala a slabo, tak ze ci je to o.k.

ejuska79
27. aug 2010

a este mam otazocku, v porodnici vraveli, ze po mesiaci treba ist na tie nozicky na polikliniku, tusim k Lasabovi...prosim Vas aky je postup, treba sa vopred objednat? a ma niekto na neho cislo? diky

ejuska79
27. aug 2010

@sylviq no super 😀 a dcerka pomaha? my tiez stale po vonku ked spinka, ale niekedy len raz za den, ked treba pozehlit, upratat a podobne 🙂 inak chodime doobeda aj poobede, ja sa rada prechadzam 🙂 🙂 ..ja som 2 krat dokrmovala, hned ako sme prisli z porodnice, nejak jej nestacilo a potom sme prisli na to, ze som v tom zhone ani nejedla, tak sa mi mliecko netvorilo, uz je to chvalabohu v poriadku..teraz furt tlacim do seba jogurty a podobne.. moja zase nechce ani dudlik, hned ako sa zobudi zacne plakat od hladu, sem tam si ocuckava prsteky 😀 uz mame 3860 gr a 54 cm 🙂

sylviq
27. aug 2010

@ejuska79 super, baby, no vy ste teda pekne pribrali, tak akurát 🙂 🙂 🙂 my uvidíme, v utorok ideme do poradne, doma sa nevážime, ale nechudneme a zdá sa, že sa nám aj líčka urobili 😀 ja upratujem, žehlím a varím, keď prídeme zvonku, malá zvykne ešte pobuvať v kočíku na chodbe a ja to zatiaľ porobím....Emka je teraz týždeň v tábore, tak sme samy, ale inak sa snaží, je zlatá...tel.č. mi dala detská lekárka, aj som tam volala, vraj mám zavolať, keď bude mať maličká mesiac a oni mi povedia,kedy máme prísť a čo ďalej - 033/7981697 číslo na nožičky.....a inak, u nás by dokrmoval tatino, len čo zapiští,aby náhodou neumrela od hladu 😉 ale už sme sa zladili, tatino je v robote a máme aj viac mliečka, tak v pohode 😉

ejuska79
27. aug 2010

@sylviq no tak to presne ako nas tatino..len co zacne plakat, tak "je hladna, daj jej napapat" aj ked videl, ze pred chvilou som ju dokojila, potom to vsetko vyvratila a odvtedy to nevravi 🙂

ejuska79
27. aug 2010

@sylviq a dakujem za cislo 🙂

nini78
27. aug 2010

@jana17 ahoj objednávala som ju tu na konikovi, ale cez katalog firiem, lebo je nová, stála 59eur, a je super, pekne malého drží , vôbec v nej nepadá, pozri do albumu. Krásne sa dá polohovať skoro až do ľahu, a aj výšku pekne nadstavíš ako potrebuješ. Zatial som spokojná. My sa už prikrmujeme od ukončeného 4 mesiaca, a malý sa nevie dojesť. Čo ti poviem kludne zblajzne celý banán 😅 .

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre