Pôrodnica Piešťany

misa5
7. aug 2006

Ahoj.Nema niekto skusenosti s porodnicou v Piestanoch.Mam termin v septembri, tak dufam, ze dovtedy mi niekto napise.

jon
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jon
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jon
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jon
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dadika2504
6. máj 2012

dadika2504@jon ja by som sa chcela poradiť.....čakám tretie dieťatko a prvé dve som mala prirodzenou cestou. Teraz rozmýšľam, že či by som mohla ísť dobrovoľne sc pretože by som zároveň chcela aj podviazanie vaječníkov. Dá sa to? Ďakujem za odpoveď Dada

jon
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jon
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jon
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
akira13
6. máj 2012

@jon ja nijakým spôsobom nebudem zasahovať do rozhodnutia lekára, je mi plne jasné, že je tam veľmi veľa podstatných faktorov, ktoré neviem ovplyvniť ani posúdiť 🙂 Ak by nebol dôvod (resp. ak by jediným dôvodom na SC bola predošlá SC) asi by som zvolila prirodzený pôrod 🙂 Ak mi však bude odporúčané inak, určite zvolím pre mňa aj pre bábätko najbezpečnejšiu voľbu 🙂

dulkagabulka
6. máj 2012

@jon
zaraža ma ironia o lekarovi ako o bohu a o porode iba s prevarenou vodou...nič takeho som nikde nenapisala..zaraža ma to..lebo ja si vydobytky modernej mediciny nesmierne važim, aj lekarov a to,o čom som pisala bolo iba to, čo presadzuje samotne WHO a je to bežná prax v zahraničnych porodnych domoch a porodniciach...ja som sa s tebou rozpravala ( a aj sa budem) vždy slušne a bez sarkazmu a ironie a bola by som rada, keby v tom duchu naš rozhovor aj pokračoval 😉

dakujem ti za tvoje slova...ano sme niekde inde...len ma zaraža, ked pišeš o tom, že nechat ženu rodit v polohe, ktora jej vyhovuje je non lege artis... podla mna je non lege artis ale to,čo sa deje tu, ked je žena prinutena do polohy,ktora jej nevyhovuje 🙂 takže ano, mame odlišne nazory a sme na odlišnej strane v tomto, ale aj tak este raz dakujem za dialog..

dulkagabulka
6. máj 2012

Aj cisársky rez môže byť krásnym pôrodom

http://www.zenskekruhy.sk/tehulky/porodne-pribe...

kac222
6. máj 2012

@jon Dakujem za uprimnost. 🙂 Zial vedenie odozvu dostava vo forme dotaznikov v nemocnici, no neviem ci na ne aj reaguje. Kontaktovat Ministerstvo zdravotnictva ohladom spravania niektorych sestier na novorodeneckom a zastaralych postupov na oddeleni je trochu zvlastne. Ved staci, ak by zmenili svoj pristup...No nic. Prajem pekny den a vela stastnych mamiciek! Priviest na svet dieta je uzasne. Mas krasne povolanie. ;)

dulkagabulka
6. máj 2012

@dadika2504
myslim, ze menši zasah do tvojho organizmu by bolo dat si urobit sterilizaciu ked sa zotaviš z porodu laparoskopicky - je to omnoho menšia rana a menšia bolest 😉

akira13
6. máj 2012

@dulkagabulka krásne 🙂 Som tiež z tých mám, ktoré by toto ocenili 🙂 Síce hneď prvým bodom môjho "administračného pôrodného plánu" 😀 je, že si želám vidieť bábätko prvá (samozrejme nerátam zdrav. personál 🙂 ). Sekciu som podstúpila v celkovej narkóze, k ani nie kilovej dcérke pustili hneď v ten deň moju mamu, svokra aj manžela. Ono sa im to zdalo možno pekné gesto, ale mne to dodnes vnáša slzy do očí... Hlavne situácie ako "celá bola modrá" a ja na to odvetím "ale veď modrá vôbec nebola" a dočkám sa odpovede "ty si ju vtedy ešte nevidela"...... to ja som im mala hovoriť, akú máme krásnu dcérku, hoci je maluškavá.... vôbec by ma nenapadlo, že takáto somarinka bude tak bolieť 😨

jon
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jon
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dadika2504
6. máj 2012

@jon ďakujem za odpoveď. Dada 😉

urma
7. máj 2012

@jon 😒 tak ked ja som problematicky pacient, tak uz nevim, kto je neproblematicky...

A v zivote nikdy som nechcela rodit doma, ani som to tu nikde nepisala ani len naznakovo 😉 Prave naopak, v PN som rodila aj preto, ze to je najblizsia porodnica od miesta trvaleho bydliska a nemienila som riskovat, ze porodim na nemeckej dialnici v aute 😉 cestou na prechodne bydlisko. Uprednostnila som domace prostredie a nelutujem to. Pisala som tu zazitok z porodu ako taky, na nikoho osobne neutociaca a priznavam, neratala som s tym, ze si to tu bude citat porodnik osobne 🙂 By som si asi ten xicht odpustila....ale ver, ze to nebola ziadna vycitka na tvoju osobu. Uz som to tu niekde aj pisala, ze som mala taky bezproblemovy porod, ze to porodnika nudilo...takze pls. ber to v tomto duchu a neoznacuj ma za daku rypacku konfliktnu, co jej nie je nic dostacujuce 😝

reanda
7. máj 2012

@jon ja sa chcem spytat, ked nerobis nastrihy rutinne, ze co je tou indikaciou, kedy nastrih urobis? lebo ja mam panvu normalnu 🙂 , dcera vazila po narodeni 3440g a nastrih bol.. chcela som poziadat, aby si mi ho nerobil, ale netrufla som si, kedze som mala epidural, nic som necitila, takze som nevedela vobec posudit, ako mi porod pojde.. ale pytala som sa PA, ze ako to ona vidi, ci bude nastrih nutny - bolo to uz skoro tesne pred tlacenim a ona sa zacudovala, ze preco nechcem nastrih, ved tak to bude jednoduchsie 😕
a keby som rodila este raz - nechcem nastrih.. aj ked zasite to mam perfektne, citit to je stale a nie je to nic prijemne 😒

urma
7. máj 2012

@reanda ja som vysoka, panva siroka 🙂 dieta cca 3500 a mam ho tiez, aj ked myslim si, ze len malicky. Koniec porodu sa tak dako rychlo zbehol, ze som ani nepomyslela na to, ze pytat si nenastrih 🙂 a neostava mi nic ine, len verit dr., ze ho fakt bolo treba...

jon
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jon
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bubulka722
7. máj 2012

@jon Nevychvaľovala som dr. Glesa za pôrod, ale hlavne za jeho prístup, pretože on ako jediný bol ochotný so mnou všetko prebrať a vyjsť mi v ústrety. Celkovo som s personálom na pôrodníckom odd. nemala problém, len prihlúple pripomienky kvôli odmietnutiu BCG vakcíny a ich neustále osočovanie mi príde prinajmenšom drzé. Pred samotným pôrodom som sa ale okrem dr. stretla s totálne neprofesionálnym prístupom, iróniou, úškľabmi a výsmechom nad mojím pôrodným plánom pritom na ňom nebolo nič nereálne a smiešne. Zaklincovala to primárka novorodeneckého, ktorá všetky moje požiadavky zavrhla a poslala ma rodiť inam. Nakoniec som na podateľni podala oznam o mojich požiadavkách. Celé tehotenstvo som sa pripravovala na pôrod a chcela som sa vyhnúť mnohým nevhodným zásahom ktoré zbytočne skomplikovali môj prvý pôrod. Prečo je taký obrovský problém nechať ženu rodiť bez zásahov, keď naopak EDA a sekcia sa dajú veľmi jednoducho zariadiť a zaplatiť? Prečo je v PN "normálne" brať deti od matiek vyrevať sa na novorodenecké každé ráno na vizitu hodinu pred príchodom pani doktorky? Prečo nemôže byť matka so svojim zdravým dieťaťom dieťaťom hneď po narodení? Prečo nemôže byť pri každom vyšetrení a kúpaní? Aká je podpora dojčenia zo strany personálu? Viem, že to nie je vo vašej kompetencii, ale tieto veci sú minimálne na zamyslenie a malo by sa konečne na tom niečo zmeniť. Veď nakoniec sa každá nemocnica dnes bije o pacienta, takže prispôsobenie sa požiadavkám je určite na mieste.
Som presvedčená, že lekár má byť pri pôrode len pozorovateľ a do prirodzeného procesu nemá zasahovať pokiaľ sa nevyskytne nejaká patológia. A čo sa týka epiziotómie, nemyslím si, že sa vykonáva vždy len na základe predpokladu poškodenia hrádze natrhnutím.
Nemala som záujem hrať sa na hrdinku, išlo mi len a len o dôstojný a nerušený pôrod. Vďaka za všetky výdobytky modernej medicíny, len treba mať vždy na zreteli aj želania pacienta, či si ten ktorý zásah želá alebo nie. Výhovorky typu "ja nesiem ako lekár za pacienta zodpovednosť" nie sú namieste, pretože je tu vždy negatívny reverz, ktorým je lekár zbavený zodpovednosti, že zásah nevykonal.
Neberte to prosím ako útok na vašu osobu, chcela som len prejaviť svoj názor na rutinu v PN nemocnici. 😉

jon
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jon
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jon
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jon
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bubulka722
8. máj 2012

@jon Ak pacient odmieta nejakú navrhovanú liečbu, lekár má možnosť dať mu podpísať negatívny reverz kde pacient svojím podpisom potvrdí, že konkrétnu liečbu odmieta. Ja som to v PN podpisovala 2 krát, takže sa to dá a využíva sa to bežne. Tým je lekár krytý, prečo danú liečbu neposkytol. Čo sa týka tvojej prvej operácie, tak to bolo trošku inak. Lekár nemá povinnosť vyžadovať od pacienta informovaný súhlas (v tomto prípade s amputáciou) pokiaľ je v priamom ohrození života, takže tam nebolo čo riešiť. Lekár by mal pritom žiadať podpísať informovaný súhlas pacienta vždy pred poskytnutím konkrétnej liečby a nie tak ako je to bežné v našich pôrodniciach kde žena podpíše nejaký zdrap hneď po príchode do pôrodnice a viac sa jej nikto nepýta či si ten ktorý zásah vôbec praje. Toto je ten najvážnejší problém a nebyť jeho, nemuseli by sme tu vôbec riešiť tak vami neobľúbené pôrodné plány.
Takže podľa toho čo si písal, každá žena má prebrať svoje požiadavky so svojím pôrodníkom. Z toho mi vychádza len to, že každá ktorá má nejakú vlastnú predstavu čo si praje a čo nie, tak by mala mať pôrodníka zazmluvneného a zaplateného. Áno ja som to tak urobila, aby som mala istotu, že sa na to lekár ktorý má práve službu nevykašle, ale sú tu ženy ktoré si nemôžu len tak zaplatiť pôrodníka. Čo s nimi? Tie nemajú právo mať vlastný názor?
Aj ja by som mohla vymenovať niektorých lekárov, ktorých si veľmi vážim, ale medzi nich určite nepatrí vami spomínaný primár TN pôrodnice dr. Kaščák. Bola som totiž prebrať svoje pôrodné požiadavky priamo u neho a s takou dávkou arogancie som sa ešte nikdy nestretla. Asi inak pôsobí na kolegov ako na poddaných pacientov.
Očkovanie bolo popri mojej príprave na pôrod ďalšou problematikou, ktorú som si dobre preštudovala kým som sa rozhodla či očkovať alebo nie, takže nejaké pripomienky od personálu som brala nahlucho. Myslím si ale, že nie je vôbec profesionálne a na mieste aby sa k týmto záležitostiam vyjadrovali sestry. Tie sa hrajú častokrát na múdrejšie ako sú sami lekári.

jon
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bubulka722
8. máj 2012

@jon Ako vidím debata skončila akonáhle si človek dovolí napísať názor, ktorý sa nestotožňuje s tvojim. Nikoho som neurazila a ak by si bol pri riešení pôr. plánu v TN, tak by si pochopil kto tam vlastne koho urážal. Verím, že bude stále pribúdať mamičiek, ktoré vedia čo chcú a čo nie a lekári sa to naučia rešpektovať.
Prajem všetko dobré v profesionálnom, tak aj v osobnom živote!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre