Pôrodnica Piešťany

misa5
7. aug 2006

Ahoj.Nema niekto skusenosti s porodnicou v Piestanoch.Mam termin v septembri, tak dufam, ze dovtedy mi niekto napise.

daniela1974
10. apr 2012

@urma mala som prave Dr. Dojcana a pocas celeho porodu povedal asi dve vety 😉 😉 😉 😉 .

urma
11. apr 2012

@daniela1974 😀 😀 tak to je isto lepsie, ako keby mal hromzit okolo svojich pracovnych povinnosti 😉 😉

abbey1
11. apr 2012

@urma Mne pri 2 pôrodoch ako prvé odišla plodovka a potom nastúpili kontrakcie, ale ani pri jednom z 3 pôrodov neboli silné. Ako som už písala také mierné menštruačné. Tak som doma v pohode čakala na nejaké pravidelné, ale nič 😀 . Tiež som nevedela odhadnúť, ako to bude postupovať, preto som vždy počkala na rozumnú rannú hodinu cca7.30 a išla som do pôrodnice. Pri 3.som tam prišla na 5-6cm otvorená a bolesti skoro nič. Za cca2,5hod bola malá na svete úplne prirodzene, bez Epi a pod.
Ja si Dojčana neviem vynachváliť. Vôbec do pôrodu nezasahoval, je málovravný, ale vždy veľmi slušne komunikoval a vysvetlil všetko.

daniela1974
12. apr 2012

@urma presne ako hovori @abbey1, je tichy a nezasahuje, nemudruje, zdrzuje sa mimo diania. Je cudne, ze si ho zazila v inych situaciach. To skor o inom lekarovi som pocula, ze si robi zarty zo sprievodu rodiciek 😔 😔 😔 .

dadika2504
14. apr 2012

Ahojte, ja som bola na morfologickom sone u dr. karabu a veľmi príjemný doktor, teda aspoň na mňa tak pôsobil 😉

erni
14. apr 2012

@dadika2504 jaj, tak vela bab tu nebude s tebou suhlasit,ale ja na dr.Karabu nemozem povedat jedno zle slovo,ma sice dve muchy, pre ktore ho tehotne nemusia ale inak je to velky profik a berie veci s humorom 🙂 mne robil sice cisarsky ale kamoska co ju rodil,bola vzdy spokojna aj pri pôrode 😉

dadika2504
14. apr 2012

ahoj, veľmi som nečítala.....čo je na ňom zlé? Ja sa stále neviem rozhodnúť, kam pôjdem rodiť. PN mám blízko a tak som myslela, že by som aj uňho, prípadne kto bude mať službu, lebo čo som čítala, tak na nikoho nehovorili maminy nič zlé. Jediné čo ma odráza, je že tam nie je klasická vzdycháreň.....to ak by som mala byť niekde na izbe alebo na chodbe, nedajboh v jedálni ako som čítala, tak dovi dopo....toto ee 🙂

erni
14. apr 2012

@dadika2504 Karaba vsetkym od 13 do 99 rokov tyka 😀 a vycita mamickam vahu,ked priberu viac ako sa mu pozdava,ale inak je dobry operater aj porodnik, vie sa spravne rozhodovat, ja som ho dokonca zazila,ked zachranovali jednu mamicku po cisarskom,ked zacala velmi krvacat,nakoniec to sice skoncilo hysterektomiou ale 6 hodin sa snazili ,aby o maternicu neprisla....ja som 1x rodila v TT ale to je pasova vyroba, ale zas je tam spickova novorodenecka JISka, PN su take domackejsie, vzdycharen tam sice nie je, ale na chodbe som tam nevidela nikoho 😉

dadika2504
14. apr 2012

@erni No tykal aj mne aj mužovi 🙂 to mi ani tak nevadí a čo sa týka váhy, končím 5 mesiac, pribrala som 5 kg a tiež povedal, že si už mám dávať pozor 😉

vladazien000
14. apr 2012

@aamanda Ja som teda paniku mala strasnu aj porodny plan ktori mi poslali do riti z prepacenim. Na buduce urobim vsetko preto aby to bolo inak. Uplne na mna kaslali asi pre to ze vyzeram strasne mlado alebo ja neviem malinka sa narodila prirodzene z nastrihom zdrava abgardove skore 9,10,10 a prvy krat teda vratane tej malickej chvile kedy som ju porodila ju odniesli a vydela som ju po dvoch hodinach!!! Malicku som chcela mat hned pri sebe samozrejme ak to bude dovolovat jej stav a ten bol v poriadku chcela som ju aspon kym sa neporodi placenta. Vsetko mi tam prislo divne hrozna atmosfera behali tam doktory sestricky ohovarali tam ako bezna vec pre nich pasova robota. Aj sa tam hadali fakt som sa citila jak v blazninci. Na buduce urcite nepojdem rodit do PN. Mam kamaratky ktore rodili v TO a velmi si pochvaluju. Novorodenecke oddelenie to je horor su tam strasne mrchy. A asi si aj zazmluvnim lekara lebo v tomto pripade sa ten porodny plan urcite bude respektovat viac. Porod samotny som ale mala super mna boleli strasneee len kontrakcie samotny porod som ani necitila. Ked prisiel tlak tlacila som cize som bolest potlacila. Viac ma bolelo sitie. A porodom bolest vobec nekonci 3 tyzdne som si nemohla sadnut a do teraz mam s tym problem hlavne pri toalete a pohlavnom styku.
@reanda
@reanda V Piestanoch nie je ziadna vzdycharen. Ja som tyzden pred porodom bola hospitalizovana a vela som sa vdaka tomu naucila spravne dychat a aj to ze tam radsej pridem ked budem mat kontrakcie pravidelne. Lebo zeny co tam prisli strasne skoro nutili lezat a to sa neda sak ja ked mi prisla kontrakcia som stala a ani hnut som sa nemohla. A som sa prechadzala lezat sa mi vobec nedalo aj pre krize strasne boleli. Do porodnice som prisla otvorena na 8 :D som sa strasne rychlo otvarala ale voda mi neodtiekla tak mi ju prepichli.

vladazien000
14. apr 2012

@abbey1 Z Dojcanom som sa v porodnici hadala :D tak ma vytocil bola som hospitalizovana na preklampsiu a uz som tam bola tyzden vysledky dobre aj tlak sa zlepsil tak mi Dr Strakova povedala nech sa na druhy den pytam domou. Tak na druhy den nabehnem zaklopem Dojcan mi otvoril a tak mu vravim ze teda pani Dr Strakova mi vravela ze by som teda uz mohla ist domou ze vysledky su dobre ze ako co on na to. A viete co on na to povedal mi ze nema cas na administrativne veci (teda vypisovat prepustaciu spravu) a normalne mi naozaj treskol dverami pred nosom. Ako mna to velmi sklamalo tento pristup Bola sestricka na nasej izbe taka jedna znama nasa a som jej to povedala a ona ze ide za nim. No on vletel k nam do izby ze ako co si ja o sebe myslim ze on nema cas ja som bola strasne vytocena on to na mne videl a porat sestricka odmerajte tlak. A ja vysoky jak slak hned mi infuzie sli davat a on ze ci sa chcem ist domou ukludnovat. Ja som bola uplne mimo. Strasne nahnevana a sklamana s tymto pristupom a to myslim ze len pre to ze som mlada a aj velmi mlado vyzeram ani nie na osemnast ale to ho neopravnuje sa ku mne takto chovat! Ja som potom vrchnej vravela ze sa chcem stazovata ze urcite pojdem a za pol hodinu naklusal do izby a strasne sa ospravedlnoval. Ako v poriadku ale na toto naozaj nikdy nezabudnem. Dalej jedna Doktorka taka starsia neviem ako sa volala zastupovala v noci na novorodeneckom a vravela ze o deviatej mame z malou prist ze jej ide dat nejake kvapkky a krem lebo mala nieco vyhodene na chrbatiku idem teda tam klopem nik neotvara isla okolo sestricka a tak vosla na novorodenecke a vravela jej ze teda o co ide a ona ze ci som sprosta! Ja pozeram ze to co uz je toto nevedela ze tam stojim ale aj tak. Potom kdesi cosi sa spametala ze jaj ozaj. Nemam dobre spomienky na porodnicu sestricky co sa starali boli velmi mile uzasne ale zvysok nic moc naozajj.

daniela1974
14. apr 2012

@erni
@dadika2504
ako Vam moze nevadit, ze Vam niekto tyka? Co on je akoze boh ci niekto viac??? Kokos zato ze vystudoval medicinu sa pos**m z neho. To je tak smutne ked od Vas kazdej citam, ze Vam nevadi, ze Vam tyka.
Vobec co si to jeden muz moze dovolit, tehotnej zene tykat.

daniela1974
14. apr 2012

@vladazien000 neviem vyjst z udivu z Tvojich skusenosti co pises, ja som take nemala, zato mam odrodene a az tak mlado nevyzeram 😉 . Jedna vec je ista, moja svokra bola veducou na financnom ci riaditelkou priamo (presne neviem) a reportovala priamo riaditelovi nemocnice toto sa dost rozkriklo, mozno aj preto boli ku mne slusnejsi.
Tak ale zazila som tam nejednu humornu skusenost, napriklad ked som sedela na toalete a snazila sa vykonat potrebu, co iste pochopite ze po porode je to dost opatrne a bolestive a mate strach a je to neprijemne a priniesli mi dietatko na izbu, ja som bola na wecku a pocula som sestricku ze huci jak uderena na celu chodbu moje priezvisko. Asi 5 x ho zahucala. Tak som jej z priamo z hajzla zahucala, co tam asi robim 😵 😵 😵 😵 😵 😵 .
Ked som si prisla pre Emku na novorodenecke, tak bola zalezena jak vos pod chrastou a cusala. Krava sprosta.

daniela1974
14. apr 2012

a keby som mala mat stvrte dieta, tak len s dohodnutym lekarom, podpisanym schvalenym porodnym planom, s okamzitym roomingom a do 24 hodin letim odtial na reverz, bez akejkolvek diskusie, iba ak by bol ohrozeny zivot dietata, co by som v tom pripade aj tak uz bola v TT.
A najradcej by som porodila len ambulatne, naco mi mudra piestanska porodna asistentka s 20 rocnou praxou mudro zahlasila: A to si myslite, ze to maju v sanitkach tak dobre zariadene.
Tie co viete co je to ambulantny porod, tak asi viete ako mudra bola ta sestra.

vladazien000
14. apr 2012

@daniela1974 No tak mozno to v tom bude hej su zle a v susednej izbe sa jedna pytala ze ci by jej ukazali ako sa prebaluje prve dietatko nevedela a sestra z novorodeneckeho jej povedala ze co je to za matku ze ved musi mat nejaky instinkt a ze ona na to nema cas proste sanka dolu. Nieco strasne mam pocit ze tam vobec nemaju vytvoreny pozitivny vztah ku tej praci a predovsetkym ty co pracuju s tymi detickami co je dost smutne po druhy krat sa budem snazit aby to bolo pohodovejsie uvidime no viete ja nenamalovana vyzeram tak na 15 :D:D do teraz chcu odomna v obchode obciansky :D A ved dobre ste urobili muselo to byt skutocne vtipne :D:D

vladazien000
14. apr 2012

@daniela1974 Aj ja na buduce planujem lekara si zazmluvnit bude ovela jednoduchsie diskutovat o porodnom plane prvy krat som bola dost neskusena vobec som nevedela co ma caka terat sa budem snazit vela veci zmenit len mna tak mrzi ze som malinku pomaly ani nevidela taku cerstvu prave narodenu :o(

vladazien000
14. apr 2012

@daniela1974 Mne karaba robil len sono ale tiez mi tykal tiez mi to pride divne ako to naozaj si nemoze dovolit ledaze by ho ku tomu niekto vyzval. ale on sam od seba vobec nezalezi na tom kolko ma kto rokov.

daniela1974
14. apr 2012

@vladazien000 ja osobne som velmi proti zazmluvnovaniu ale ked by som chcela mat podpisany a schvaleny porodny plan tak je lepsie si niekoho zaplatit co Ti to splni.
Ja som si malu videla okamzite, zobrala som ju Dojcanovi z ruk, teda on mi ju zasa ochotne dal, nemozem povedat ja na neho nic zle, proste som sa posadila a zobrala ju taku spinavu a mala som ju na sebe.
Sestricke z novorodeneckeho sa nepacilo ze som si zaspinila nocnu koselu az som mala pocit, ze ju bude v pote a krvi sama prat vo Vahu, ako bola smutna nad tou koselou.
Potom mudro zahlasila, ze nemam davat dietatu prsnik lebo mi tecie kolostrum a jej tam potom bude grckat, nato prisiel moj muz a svokra, malu asi na 3 minuty zobrala a obliekla a musela nam ju opat priniest a nechat nam ju a sama odisla s dlhym nosom, krava.

daniela1974
14. apr 2012

@vladazien000 a este Ti poviem moja, ze dodnes si viem predstavit ten pocit, aka bola Emka tepla a vonava ked zo mna vysla. To teplo, co z nej salalo bolo neskutocne. To bol jeden z najkrajsich mojich zazitkov.
Teda okrem toho, ze to kokos konecne prestalo boliet 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 .

vladazien000
14. apr 2012

Hmmm :o( mne malu ani neukazali a bola zdravucka narodila sa hned ju odniesli a videla som ju az za dve hodiny je mi s toho tak smutno. Strasne som ju chcela mat u seba :o( uplne mi to je luto :o( no niektore sestricky su tam uplne slahnute inak fajnovo ste to napisali :D smejem ze prat v pote a krvi vo vahu :D:D:D

vladazien000
14. apr 2012

@daniela1974 vy ma chcete rozlutostit vsak? naozaj vam zavidim ale v dobrom :o)

lubenka78
14. apr 2012

Teraz ked tu čítam tie komentáre som si spomenula na moje pocity,rozporuplné...bola som neskutočne štastná...,ale zaroven zmatená z prístupu sestier,je to pre nich rutina a neskúsené mamičky im idú na nervy,nie že by im niečo vysvetlovali,uz to majú dávno vedieť! Skoda.Myslím že je chyba hlavne vo vedení,ak tam nejaké je.Porodníci mali rešpekt pred primárom,ale novorodenecké akoby neviedol nik,aspon ja som mala taký pocit.

erni
15. apr 2012

@daniela1974 a preco by mi to malo vadit,ked ostatny jeho pristup bol perfektny? ked to niekomu vadi,vsak sa treba ozvat....mne skor vadilo,ked sestry na porodnici davali detom UM namiesto ,aby ho doniesli matke na kojenie....Ja ked som citala tvoje prispevky,tak by som podla nich urcite rodit do PN nesla,spravila si z toho hororovy zazitok, ale asi si zabudla nato,ze kopu bab tam bola spokojnych...nezabudnite vsetky nato,ze na porodne obdobie sme vsetky citlive a nikdy sa neda vyhoviet vsetkym...ty by si naozaj mala rodit iba doma a zato,ze tam bolo par neprijemnych sestier alebo nesadol doktor tak nebudem uzatvarat svoj pobyt tam ako najhorsi zazitok,okrem toho si tam max.tyzden co sa myslim da vydrzat a druhykrat si treba vybrat lepsiu porodnicu 😉

dadika2504
15. apr 2012

@daniela1974 no jednoducho nevadí mi to ani sa z neho nejdem posrať 😉 očividne je odo mňa o dosť starší, takže ak má vo zvyku tykať nech tyká 🙂 Tiež mám vysokú školu a to že som tehotná tiež neznamená, že sa zo mňa musia všetci posrať a stáť v pozore keď niekam prídem 😵 Mne sa páčilo ako sa ku nám choval, ako s nami komunikovala všetko vysvetlil, ukázal a nemám s ním najmenší problém 🙂

lujza25
15. apr 2012

@misa5 AHOJ, KAMOSKA TIEZ RODILA V PN A BOLA SPOKOJNA.
JA SOM TAM LEZALA NA GYNDE A JEDINE CO MI VADILO BOLO KED SME MALI NAVSTEVY, TAK SI SA NA CHODBE NEMALA KDE POHNU, LEBO TAM BOLO 40 ROMOV, KTORI PRISLI POZRIET JEDNO DIETA, ALE INAC JE TO TAM OK, AJ DOKTORI AJ SESTRICKY, SAMOZREJME, ZE SA TAM NAJDU AJ SESTRICKY, KTORE SU DIVNE, ALE NIKTO NIESME DOKONALI.....

lujza25
15. apr 2012

@dadika2504 MNE SA TIEZ KARABA PACI, JE TO VELMI DOBRY ODBORNIK, VED TO ROBI CCA 30 ROKOV, A JE S NIM CELKOM SRANDA A VELA NA TOM SONE TI POVIE....

reanda
15. apr 2012

@vladazien000 bodaj by vsetky zeny mali tolko rozumu a citu, ako ty, by to mohlo inac vyzerat.. ale tazko, ked tuna nikomu nic nevadi, hlavne, ze su sestricky akoze mile a s doktorom je sranda a babatko by im mohli po porode aj na mars odniest a robit na nom tyzden pokusy a potom im ho vratit, im by to nevadilo, ved doktori a sestricky vedia lepsie, co je pre ich dieta dobre 🙄

l.s
15. apr 2012

Baby ja som tam rodila teraz a doktory aj sestricky podla mna ok nikto nebol na mna drzi ani nic podobne praveze sestricky s porodnice boli strasne zlate a ochotne a celu noc behali k babam co boli po sekcii a fakt boli ochotne.Jedine co sa mne nepacilo bolo kupanie babetiek ja by som si ho radsej kupala sama a tak isto branie deti na vizitu,pretoze ked som rodila 1x v Sali tak tam sme si babetka kupali na izbe aj lekar chodil za babetkami na izbu a tuto ich vzali cez obed na cca1hod a doniesli take urevane ze sa ani prcucnut nechceli ☹ A k tomu dokrmovaniu som sa pytala sestricky a povedala ze nedokrmuju a ozaj mojej malej nikto nic nedaval a to sa mi mlieko spustilo az na 3den.Mozno este mi toska chybalo neake zaskolenie prvorodiciek lebo jednu sme mali na izbe a ta si chuderka nevedela rady vsetko sme jej ukazovali a aj tak bola stoho hotova. tak tolko maja skusenost s PN.

lujza25
15. apr 2012

@reanda NEVIEM, PRECO VRAVIS O ROZUME, AKO VIES, ZE HO NEMAM/E? LEN ZATO, ZE NEMAM/E PROTI DR. SESTRICKAM NIJAKE NAMIETKY? JA SI NEMYSLIM, ZE BY MI/NAM BOLO JEDNO, KEBY MI/NAM DIETA VZALI NIEKAM NA MARS, ALE PRECO BY MI/NAM NEMOHLO BYT PRIJEMNE KED JE DR. ALEBO SESTRICKA OK.
URCITE, KAZDA MA SVOJ ZAZITOK S INYM DR., SESTRICKOU A BUDE SI STAZOVAT NA DR., SESTRICKU, KTORI K NEBOLI LUDSKY A TO NIKOMU NEBERIEM.......JA MAM TIEZ SVOJE ZAZITKY S NIEKTORYMI DOKTORMI, ALE NIKOMU NEBERIEM, KED SI ICH POCHVALUJU, AJ KED SOM S TYM NENI SPOKOJNA, KEDZE MNE TEN DOKTOR NAPR. UBLIZIL.....ALE NEBUDEM TYM DOTICNYM NEPRIAMO VYTYKAT, ZE NEMAJU ROZUM.

JA SOM MOMENTALNE V 14TT A CHODIM DO PN NA SONO, AJ SOM TAM LEZALA NA GYNDE. ZATIAL SI STAZOVAT NEMOZEM...ZATIAL MI LEN POMOHLI, KEDZE SOM MOHLA POTRATIT.

reanda
15. apr 2012

@lujza25 Všeobecné pravidlá fóra

1. V príspevkoch nepoužívaj VEĽKÉ PÍSMENÁ. Výnimkou sú začiatočné písmena viet, značky a skratky.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre