Pôrodnica Piešťany

misa5
7. aug 2006

Ahoj.Nema niekto skusenosti s porodnicou v Piestanoch.Mam termin v septembri, tak dufam, ze dovtedy mi niekto napise.

vladazien000
9. apr 2015

@granado pan doktor Dojcan tu nie je lebo som preposlala sukromne spravy adminovi kde mi vulgarne nadaval. A bol to on :') to len tak na upresnenie. A potom mi admin odpisal ze tu mal viac uctov z ktorých chválil sám seba 😀 a zablokoval ip cize z keho internetu sa už na túto stránku dostať nemôže

urma
9. apr 2015

@danny1983 ani ja som nemala v PN uviazane nohy, len vylozene. Rodila som tam 2x s dvoma roznymi lekarmi 😉
@alyze na sale sa 2 h standardne lezi a aj manzel tam bol pri mne. Ale napr. pri druhom porode sa tam nakopilo viac mamiciek, ako boxov 😅 a kedze som mala dita doslova medzi nohami 😀 , jednu cerstvo porodenu museli odviest skor, ako za tie 2 h.

dulkagabulka
3. máj 2015

Svetlo sveta uzrela odborná publikácia, ktorá má silu zmeniť situáciu v našom pôrodníctve.
"V súvislosti s poskytovaním pôrodnej starostlivosti dochádza na Slovensku k vážnym porušeniam ľudských práv žien, ktoré majú často systémovú povahu. Porušenia sa týkajú všetkých ľudských práv prítomných pri pôrodoch – napríklad práva na ľudskú dôstojnosť, na ochranu zdravia, na ochranu súkromného a rodinného života, na informácie, na rovnosť a nediskrimináciu, práva nebyť podrobená násiliu, neľudskému a ponižujúcemu zaobchádzaniu a i. Porušujú ich jednotliví zdravotnícki pracovníci a pracovníčky, zdravotnícke zariadenia, ale aj štát, Vyplýva to z dvojročného monitoringu a výskumu, ktorý realizovalo združenie Občan, demokracia a zodpovednosť v spolupráci s občianskym združením Ženské kruhy. Publikácia Ženy – Matky – Telá: Ľudské práva žien pri pôrodnej starostlivosti v zdravotníckych zariadeniach na Slovensku je prvou publikáciou na Slovensku, ktorá sa zaoberá pôrodnou starostlivosťou v SR z pohľadu ľudských práv žien."
Pokiaľ vo svojom okolí poznáte tehotnú ženu, prípadne ženu, ktorú téma aspoň trošku zaujíma, určite jej dajte vedieť.
http://zenskekruhy.sk/temy/respekt-slobodna-vol...

bandikovajana
11. máj 2015

Baby co by ste viac odporučili na pôrod Piešťany alebo Trnavu, ja som dcéru rodila v Trnave nejaké vážne komplikácie alebo nedorozumenia sme nemali ale take správy hrozne čítam na TT ze uz sa mi tam a i moc nechce ist druhy krát ake mate vy skúsenosti z piešťanskou pôrodnicou lebo je pre mna asi po TT najbližšie kedže čakám druhé nejako ďaleko nechcem chodiť aby som nakoniec narodila v aute

urma
9. jún 2015

@bandikovajana ja som rodila obe deti v PN a relativne spokojna. V TT som lezala na gynde so sebou a teda na to nerada spominam 😝 , aj som im vtedy popisala vselico do dotaznika spokojnosti 😀. Teraz som bola s drobcom 4 dni zas v TT na detskom /klinika batoliat 0-3 r/ a bola som fakt milo prekvapena, pristupom aj vybavenim. Tak trochu si u mna TT nemocnica polepsila skore 😀 .Asi som ti nepomohla 😉

bandikovajana
9. jún 2015

@urma no to teda nie 🙂 ja som bola pred par dnami na pohotovosti A skoro ma slak trafil ze som v 5mes nikoho netankovalo 2hod som stala a cakala na radu ziadna stolicka nic a nakoniec mi ani nepomohli pichla ma vcela a opuchala mi noha a ze ked som tehotna nic mi nevedia dat hroza chcela by som ist do pn na den otvorenych dveri ak take tiez maju tu v tt to je kazdy prvy pondelok alebo piatok v mesiaci teraz neviem presne

kakika007
9. jún 2015

@bandikovajana ja môžem len za seba pvedať že PN len odporúčam. rodila som tam dvakrát, r.2006 a 2012. oba pôrody bez komplikácií, s výborným prístupomlekárov, sestričky milé (aj ked nie vždy máme všetci dobré dni, že?), aj na novorodeneckom sa celkom dalo. Ale odvtedy sa mohlo všeličo pomeniť.. Ale keby náhodou, že tretí krát musím rodiť (čo teda ako vôôbôec nemám v pláne už), tak jednoznačne opäť PN 😉

urma
9. jún 2015

@bandikovajana v PN sa da po dohode ist pozriet priamo na porodnicu 😉 myslim, ze hoci kedy a ked nebude nikto rodit 😀 .Je to tam len taka mala chodbicka, to ti ukazu raz-dva 😀.

gabulienka623
9. jún 2015

Ja som rodila v PN pred rokom a bola som maximalne spokojna, prisupom doktorov aj sestriciek. Všetci boli zlatí. A na exkurziu tam mozes ist hocikedy, ukazovali mi izby, porodnu sálu, vysvětlili ako to tam prebieha a co si treba priniesť. Druhykrat by som si opat urcite zvolila PN!

longgirl
12. jún 2015

@misa5 a kolkateho?já mam tiez 7.9. a rozhodujem sa medi PN a Trenčínom tak uvidíme, zbieram info🙂

wewushik
16. jún 2015

@zuzanasimona ahoj. Chcem sa spytat to celu dobu co si bola v nemocnici moze byt muz s tebou?

79marry
21. jún 2015

Žienky viete mi odporučiť ktorý z pôrodníkov je lepší, ako k Vám pristupovali?Karaba či Gleso? Mne endokrinologička odporúča sekciu, pretože trpím na tyreotoxikózu a difúznu strune, vraj pri tlakoch by sa mohla rozkrvácať. Prvú som rodila spontánne ale prišlo to veľmi rýchlo. Takže sa s niektorým z nich chcem dohodnúť aj na vyšetrení aj na pôrode, aby nenastali zbytočné komplikácie. Bábätko zatiaľ nie je otočené, skôr nôžkami dole.Už som v 35tt, tak sa aj bojím, aby to neprišlo skôr. A ako ste žienky ležali po sekcii v nemocnici? Náš ocinko je preč,príde až koncom septembra, takže som s dcérkou sama. Na varovanie musím zavolať svokru 65ročnú, žiadna sláva ☹, takže by som chcela byť čo najskôr doma. Ak máte niektorá aj tel. kontakt na doktorov budem rada. Ďakujem

oblecenieavecicky
21. jún 2015

@79marry Ja som mala pri pôrode Karabu a neviem si ho vynachváliť. Najlepší odborník. Je možno trochu svojský, ale skutočne ho odporúčam. Gleso je tiež veľmi príjemný, ale nemala som s ním skúsenosť, jedine ak na vizite. Po sekcii budete dva dni len na infúziách a potom sa dáva kašovitá strava. Ja som malú porodila sekciou v sobotu večer a v stredu som už išla domov. Držím palce!

79marry
21. jún 2015

@oblecenieavecicky A čísielko na Karabu nemáte? Veru nechce sa mi dlho ležať v nemocnici, keď mám doma už jedno dievčatko a viem, že babka sa len sťažuje a cestu k malej si nehľadá, žiaľ nemám nikoho, kto by mi s varovaním pomohol ☹. A akú skúsenosť máte so sestričkami z detského oddelenia?

oblecenieavecicky
21. jún 2015

Juj, číslo veru nemám. Ja som mala šťastie, že on mal službu. Ale skúste si na nete vyhľadať číslo na sono, to robí Karaba. Pretože aj tak musíte mať sono z PN, keď tam chcete rodiť. Ja som mala len dobrú skúsenosť. Sestričky boli veľmi príjemné. Hlavne, čo sa o mňa starali. Aj z novorodeneckého boli fajn, aj keď našla sa tam myslím jedna taká... ale to je nič.

xlucia
21. jún 2015

@oblecenieavecicky naco by bola dva dni na infuzkach??? pokial je planovana sekcia, tak 12 hodin po sekcii treba vstat. ziande infuzie

oblecenieavecicky
21. jún 2015

@xlucia Ja som mala plánovanú sekciu v lete, takže presne viem ako to chodí. A áno, treba vstať, ale to presa infúzie nevylučuje. Nebude ich mať nonstop, ale nebude ani jesť. Takže infúzie budú.

79marry
21. jún 2015

@oblecenieavecicky Mám jednu kamarátku, ktorá rodila 2x sekciou v PN, ležala cievkovaná 24 hod po pôrode, až potom sa mohla postaviť a hospitalizovaná bola až 8 dní, ale to bolo pred 8-10 rokmi, tak neviem ako je to po novom. O infúziách nehovorila, len že deň predtým nemohla jesť.

oblecenieavecicky
21. jún 2015

Ja som rodila 7/2014. Zacievkovaná som bola cca tých 24 hod. potom, resp. mňa nechali dlhšie, lebo to vychádzalo akurát na noc, tak ak by som potrebovala ísť na wc, aby som nemusela v noci chodiť. Ale na nohy som sa postavila o tých 24 ho ešte s cievkou, to som bola aj v sprche. Infúzie sú dva dni, nakoľko je to brušná operácia a nesmie sa jesť tuhá strava. Medzitým sa normálne funguje, len bohužiaľ o hlade. Nám povolili len trochu sladeného čaju a coly. Potom bola kašovitá strava a nechaka som si priniesť výživy, jogurty a tak. Domov sa ide podľa bábätka - ak nie sú problémy, žltačka a pod. a tiež podľa stavu jazvy. Ešte sa pýtajú na stolicu, ale ja som ju mala až doma... Zväčša chcú, aby bolo plných 5 dní, ale ja som išla skôr, lebo bolo plno a boli sme s dcérkou našťastie fit. Záleží aj odd lekára.

xlucia
21. jún 2015

@oblecenieavecicky ja som mala sekcie tri... 🤐

bandikovajana
22. jún 2015

@gabulienka623 ahoj ja som z tt a rozhodujem sa medzi tt a pn ake vybavenie je v pn myslim prostredie a tak ake su izby, o lekaroch a sestrach je vela pisane . Dakujem

oblecenieavecicky
22. jún 2015

@xlucia Ale asi dávno... Ja mám dve.

gabulienka623
22. jún 2015

@bandikovajana je to tam v pohode, sice izby a spolocenska s jedalnou nie su velmi zmodernizovane, ale porodna sala ano. Ale to ti v podstate moze byt jedno. Důležité je ako k tebe pristupuju počas porodu a na sestonedeli. Pre mňa bolo v PN ešte velké plus, že počas návštěv si mozes vziat babo so sebou na chodbu, kde si ho hned všetci mozu popestovat, a nemusia pozerat len za sklom. Pokial však rodis v PN, tam vyžaduju, aby si cca mesiac pred porodom mala u nich spravene sono a pásy. a keď tam budeš, mozes si hned vybehnut na exkurziu izieb 🙂

canerko
22. jún 2015

Ja som mala cisarsky v 10/2012 akutny.Bola som cievkovana 24 hod.tiekli mi infuzije do druheho dna a este som prijala liter transfuziju krvi.Cs mi robil Dojcan a na stvrty den ma Karaba poslal domov po kontrolnom sone jazvy.Pristup perfektny,starostlivost na urovni az na jednu sestricku na novorodeneckom ktora tam uz nerobi.Mislela si ze je tam sefka.Pritom je to moja susedka a nechcela mi pozicat odsavacku mlieka lebo som isla urychlene do nemocnice tri tyzdne pred tp a nemala som svoju. 😠 Kebyze znova mam ist rodit na Sk tak bi som znova do Pn.

gabulienka623
22. jún 2015

@bandikovajana a je tam kapacita len 17 mamiciek, takže je to tam taká super rodinná atmosféra. Na sále su 2 porodne kresla, to mi tiež vyhovovalo viac ako postel. Nie je tam nic také ako vzdycharen, mamicky vždy cakaju do porodu na izbe. Keď som však ja isla rodit, momentálně nebolo volně miesto, tak som celých 7 hodin strávila na sále. Mala som porodnu asistentky veroniku, ta bola úplný anjel, cely čas strávila so mnou a pomáhala ako sa dalo 🙂 z vybavenia ani neviem co majú, dala mi len fit loptu, ale to mi nebolo pohodlne...pre mňa bola len katastrofa, že s si dala pichnúť epi, ale vobec mi nezabrala. To neviem ako sa mohlo stat, nepoznal taky případ....hold mala som smolu :(

bandikovajana
22. jún 2015

@gabulienka623 na pristory sa pytam za to lebo zase idem rodit v case ked uz nebude az tak teplo a v tt to bol horor sprchy des a okna na izbe sa nedali poriadne zavriet takze fucalo ako blbe som sa bala ze prechladnem kurili ako keby bol vonku sibir ale na izbe zima kedze sa okno nedalo zavriet ja len za to lebo predsa tam tyzden kazda popudne tak nech som v prijemnom prostredi.samozrejme ze samotny porod je tiez dolezity chcem polojovatelnu postel nie taku komunisticku ako je v tt asi sa niekedy vyberiem omrknut to tam

oblecenieavecicky
22. jún 2015

@bandikovajana Určite odporúčam PN. Rodila som aj v TT a je to neporovnateľné - od prístupu sestričiek a lekárov až po prostredie. Je to tam oveľa menšie, rodinné doslova, izby pekné farebné, postele novšie ako v TT, nové okná, sprchy dve, tiež dve WC, ale na ten počet to stačí. Dokonca personál detičky berie na váženie, prezlieka ich, kúpe, takže človek má čas aspoň sa najesť, resp. ísť do sprchy na rozdiel od TT, kde sme mali detičky nonstop a museli sme si ich strážiť navzájom. Mne sa napr. veľmi rátalo aj to, že nám nosili jedlo až na stôl, v TT sme chodili k okienku.

gabulienka623
23. jún 2015

@bandikovajana neboj, urcite tam majú funkcne okna 🙂 aj sprchy a wc-ka, všetko bolo uplne v poriadku. A porodne kresla su super, moderne. Teda, neviem, či su obe rovnake, ale ja som mala polohovatelne, kazdu chvilku mi měnili polohu, ako som si povedala. Dá sa z toho spravit aj postel. A pri porode som mala nohy vylozene na tých opierkach ako na koze. A po bokoch su také palice, kde sa zapries rukami. všetko fakt super, urcite si tam zajdi pozrieť.

gabulienka623
23. jún 2015

@79marry mňa rodil gleso. Fakt bol velmi příjemný, všetko prebehlo bez komplikacii. Počas porodu vtipkoval, že som sa pri tých hroznych bolestiach stihla aj smiat 🙂

kessy11
23. jún 2015

...ja som rodila v PN 2x....a 2x maximálna spokojnosť...a to este nebolo ani nič prerobené...postele polohovateľné, okná plastové -funkčné...wc, sprchy tiež...takže u mna 100 bodov...

tu by mali byť nejaké fotky
https://www.facebook.com/pages/MUDr-Petra-Strak...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre