Pôrodnica Piešťany

misa5
7. aug 2006

Ahoj.Nema niekto skusenosti s porodnicou v Piestanoch.Mam termin v septembri, tak dufam, ze dovtedy mi niekto napise.

abbey1
19. jan 2011

@natali1 Veď to.Stať sa môže čokoľvek,ale čakáš vysvetlenie.Mne keď odchádzal na dovolenku,dohodol inú Dr.prekvapila si ma,ale verím.

natali1
19. jan 2011

@abbey1 mas pravdu, stat sa moze hocico...
ja som cakala, ze sa v ten pondelok stretneme a vyjadri sa k tomu.
mne pred odchodom na dovolenku povedal, ze bude v piestanoch, tak ak bude treba, nech volam, ze pride, ze si to tak dohodne i s primarom, ze pride...

daniela1974
19. jan 2011

@abbey1 takze podla jeho nazoru, zeny co maju niekoho pri porode si vymyslaju? No pekne, a potom ze sa mi chce rodit doma, ked mam maniere a nechcem epi 🙂 🙂 🙂 . No uvidime ci sa zajtra bude drzat alebo popusti uzdu fantazie.

kakika007
19. jan 2011

normálne som trochu mimo, žeby sa Karaba tak zmenil? ja som uňho rodila dcérku ešte pred štyrmi rokmi a bol úplne v pohode. ľudia sa asi fakt menia.... 😒

bubulka722
19. jan 2011

@abbey1 Posielam ti konečne pôrodný príbeh do IP, dnes som ho dokončila. 😉
@daniela1974 Prečítaš ho v našej téme. 😉
@natali1 No to čo sa stalo s Dojčanom ma vôbec neprekvapilo. Keď som bola koncom decembra v pôrodke, rozprávala som sa s jednou mamičkou, ktorá ho mala dohodnutého pri pôrode. Termín jej vychádzal medzi sviatkami, ale zrovna vtedy milý pán doktorko mal mať dovolenku, tak jej navrhol, že jej pred sviatkami pôrod vyvolá. Vraj tých pár dní hore-dole. Dosť amatérske slová na môj vkus. Jej to ale vôbec neprišlo divné, tak pekne poslušne nastúpila do nemocnice kedy si doktor zažiadal, pôrod jej vyvolali a ona mu za jeho veľkú službu poslušne zaplatila. To čo si niektorí lekári dnes dovolia voči pacientkám je do neba volajúce.

abbey1
19. jan 2011

@bubulka722 Vidíš a mne práve že nechcel vyvolávať pred svojou dovolenkou.

natali1
19. jan 2011

@bubulka722 hmm, mam pocit, ze doktori sa menia. niektori k lepsiemu, niektori k horsiemu...

bubulka722
19. jan 2011

@natali1 Ja celkovo nemám pocit, že by sa na Slovensku niečo alebo niekto vedel zmeniť aj k lepšiemu. Zvlášť čo sa týka lekárov, kedy body a prachy riadia ich potrebu "pomáhať" pacientovi. Poznám hŕstku takých čo si ešte pamätajú Hypokratovu prízsahu. V PN pôrodnici je taký podľa mňa len jeden a to je MUDr. Gleso. Toho si veľmi vážim, ostatní mu nesiahajú ani po členky.

daniela1974
19. jan 2011

@bubulka722 a niektore pacientky su schopne povedat Aky mily pan doktor, sam mi porod vyvolal, nenechal ma vytrapit sa 😒 .

abbey1
19. jan 2011

@bubulka722 No u mňa zasa on zlyhal ako lekár i ako človek.ozaj u neho už nikdy.

abbey1
19. jan 2011

@bubulka722 Vďak za Ip.Chcem ti napísať takú dlhšiu odpoveď.Snáď mi to malá niekedy dovolí.Vidíš s novorodeneckým som sa nemýlila.Beseda bola veľmi fajn.Strašne rad som spoznala ľudí s podobným pohľadom na očkovanie ako mám ja.Slušná účasť.Ozaj super,len málo času na všetko.Niekedy si myslím,že ozaj platí "Šťastní nevedomí".Lebo čím viac sa zaujímaš,tým viac ti z toho musí byť zle.A stále stádovito poslúcha väčšina ľudí a nemyslí na dôsledky.

bubulka722
19. jan 2011

@abbey1 Do bodky súhlasím. Lepšie nič nevedieť, ach koľkokrát som si už vyčítala, že sa kucem v informáciách. Možno ale raz budeme radi, že sme takí. Dnešná doba a svetové zriadenie nedá rozumnému človeku slepo dôverovať. Pre mňa je najhoršie pozorovať postupne ľudí vo svojom okolí ako sa popálili na vlastnej naivite. Nie som paranoidná, ale čoraz častejšie sa pýtam sama seba ako ďaleko to ešte zájde a či sa ľudia niekedy prebudia 😖
Píš, píš, teším sa na tvoje postrehy a pevne verím, že to kafe nám niekedy na jar výdje. Malá už bude väčšia...

bubulka722
19. jan 2011

@abbey1 No to ma prekvapuje. Hoď do IP!

daniela1974
19. jan 2011

@bubulka722 draha mne hod do IP detsku lebo mam tusenie hraniciace s istotou ze ma svokra ide prihlasit k Dr. Zacharovej bez mojho vedomia 😉 .

abbey1
19. jan 2011

@bubulka722 Väčšia bude,ale myslíš že aj pokojnejšia?Tá moja mrška mi dáva zabrať od počiatku a teraz viac a viac.Dnes spala len hodinu.A ja som jediný človek,ktorého je ochotná akceptovať.Sabi na chvíľu.

abbey1
19. jan 2011

@daniela1974 Aj ja som u Zacharovej a tešíma,že sme sa u nej stretli maminky neočkujúce.Chúďa Dr,nezávidím jej,že nás pribúda. 😉 Ale len tak snáď časom docielime posun.Spočiatku nás pár ľudí asi ukameňuje,ale časom...

daniela1974
19. jan 2011

@abbey1 tak potom ok, lebo ona zaockovala mojho synovca tak, ze skoro umrel a odvtedy sa strasne boji vobec ockovanie ponuknut mojej svagrovej a nevedela som kam chodi bambulka.

bubulka722
19. jan 2011

@abbey1@daniela1974 Pošlem! Inak vážne aj ja ľutujem lekárov, pretože sú ako medzi dvoma mlynskými kameňmi. Na jednej strane sankcie zo strany ÚVZ na druhej nešťastní rodičia. Potom rob svoju prácu podľa svojho najlepšieho vedomia a svedomia. Tí čo viac čítajú a majú charakter, si to môžu rovno hodiť...
Medicína je poslanie... Posiela pacientov do hrobu.
@abbey1 Musím dúfať, je strašne životaschopná a nie je sa čomu čudovať... keď ju nič neničí. 😉

zabkatt
20. jan 2011

ahoj babule tak ja sa pridavam ku vam, prvy pôrod som mala v TO malo to byť do vody, no nakoniec mi to zdravotny stav nedovoloval, tak ma nechaly 13hodin normalne a potom na naliehanie ocina mi spravili sekciu, takže nič moc, tak som si povedala že sa neoplati vymyšlať a tento krat to necham na PN. Mam dohodnuteho dr. Glesa, ked som ležala na gynekologii lebo som mala s maličkym trochu problemy tak som s nim bola veľmi spokojna no tak dufam že to tak bude aj pri pôrode. Mala by som mať sekciu kedže aj prvy krat som mala, ale chcela by som sa s nim dohodnuť na normalnom pôrode lebo po cisarskom som sa dosť zle z toho dostavala tak uvidime ako to dopadne všetko.
Natali a tebe gratulujem hod mi IP ako to všetko dopadlo a ako si bola spokojna 😀

bubulka722
20. jan 2011

@zabkatt V podstate ide hlavne o pohodlie pôrodníka, preto ženy po prvej sekcii automaticky posielajú na ďalšiu. Môžeš svojho pôrodníka požiadať aby ti urobil potrebné vyšetrenia a skontroloval rez či by pri vaginálnom pôrode nehrozila ruptúra. Veľmi dôležitý je časový odstup medzi pôrodmi. Mne dr. Gleso automaticky navrhoval sekciu, vraj mám na to dg. 😀 😀 😀 Čakala som úplne zdravé dieťa a nemala som počas tehotenstva žiadne komplikácie. Zdôvodnil to tým, že sme sa o dieťa snažili veľmi dlho a pri sekcii je to vraj pre dieťa menšia záťaž... Veľmi ma to prekvapilo a pripadalo mi to, že je dnes pre lekárov prirodzenejší pôrod sekciou ako vaginálne. Keď si žena prečíta aké riziká a možné komplikácie pre ňu a pre jej dieťa pri sekcii a po nej hrozia, dobrovoľne si ju nezvolí.

zabkatt
20. jan 2011

@bubulka722 tak to si ma moc nepotešila idem za nim v stredu tak som zvedava čo nato povie, lebo najskôr som mala rodiť v tt a tam mi povedali že mi sekciu robiť nebudu kym to nebude potrebne, že oni automaticky nerobia po prvej sekcii aj druhu ale to asi zaleži všetko od nemocnice a od lekara tak uvidim ako dopadnem.

romaroma
20. jan 2011

@zabkatt ja som mala glesa a bola som s nim velmi spokojna. to je asi strasne individualne..

natali1
20. jan 2011

@zabkatt dakujem pekne, napiiiisem... 🙂

bubulka722
20. jan 2011

@zabkatt Tým som nechcela na dr. Glesa povedať nič zlé. Ja som si ho k pôrodu dohodla a skutočne nič lepšie som nemohla urobiť. V PN nemocnici je určite najlepší, len ma zaskočil ten jeho návrh. Možno mu vtedy myšlienky predbehli situáciu... 😉 Držím palce a verím, že s ním sa určite dohodneš. Mne vyšiel v ústrety vo všetkom a teda ja som tých požiadaviek mala fakt dosť. Keby bol aj ostatný personál taký ústretový.

zabkatt
21. jan 2011

No zatial bol fakt zlaty, ležala som na gynekologii so zapalom a staral sa o mna, a v tomto maš pravdu keby boli všetci taky ochotny ako je on, ani nemusia byť až tak ochotny ako chapavy, ale nejake zle skusenosti som zatial nemala ani s ostatnymi len čo sa tyka pôrodnikov tak u mna zatial vedie a zo sestričiek je to sestrička Stanova. Mala ju aj moja mamina, tak dufam že nejako natrafim že bude mať službu 😀 ale radšej si už nič neplanujem

mia.k
21. jan 2011

Dievčatá čo ste teraz rodili,chcem sa spýtať, treba priniesť do pôrodnice aj tie ortopedické nohavičky-poštolky pre bábo? A potrebovali ste nejaké oblečenie pre bábo v pôrodnici? Vďaka.

abbey1
21. jan 2011

@mia.k tam ich nepotrebuješ,len nacestu domov.Ani tie som nemala. 😉 Oblečko majú ich nemocničné,ale teraz v zime,by som asi vzala svoje kabátiky a mala som svoje čiapočky,ale len keď sme boli na chodbe s návštevou.Možno dečku do postieľky.Ale teraz pozerám,že budete až apríloví.

mia.k
21. jan 2011

@abbey1 díky moc. 😉

slnieckoma
21. jan 2011

@mia.k ahojky staci ak si vezmes nejaku tensiu ciapocku ked pojdu s babatkami na vysetrenie,aby ich na chodbe neprefuklo a prip.bavlnene rukavicky-nasa mala mala velke nechtiky a bola cela doskriabana..inak paplonik/decku/ ti daju hned pre babatko nemusis si brat 🙂

mia.k
21. jan 2011

@slnieckoma ďakujem. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre