Pôrodnica Piešťany

misa5
7. aug 2006

Ahoj.Nema niekto skusenosti s porodnicou v Piestanoch.Mam termin v septembri, tak dufam, ze dovtedy mi niekto napise.

nini78
22. feb 2011

@daniela1974 budem Ti aj ja trocha odporovať, bola som nastrihnutá pri oboch pôrodoch, pri prvom som mala 7 stehov, absolutne žiadne problémy som nemala, ešte v pôrodnici mi začali stehy vypadávať. Pri druhom pôrode som mala len 3 stehy a ešte v nemocnici som sedela na posteli v tureckom sede. Kamarátka sa roztrhla , od predu až po zadok, niekolko mesiacov mala problémy chodiť na velkú, vždy začala krvácať, pri druhom pôrode jej to Gleso opravoval. Keď to vydel bol zhrozený, ako ju mohli nechať tak roztrhnúť 😒 . Podla mna je najlepšie to nechať na doktorovi a vyslovene netrvať na tom , že nesmiete ma strihať!, proste sa sním dohodnúť, aby nestrihal zbytočne, ale ani neskoro 😵

mausy21
22. feb 2011

Ahojte, rada prispejem ja čakam už druhe babenko ale pri prvom tehu som pribrala 25kg tak to si neviete predstavit tie reči u karabu na sone...hlavne pani sestrička ktora pribrala len 4kg a jej syn mal 4,5kg....ja som bola velmi chudučka ked som otehu a kila išli ako po masle hore....nič si z toho nerobte...ked vam chuti treba jest, ja som teraz nemohla vobec nič pomaly do 4 mes a bolo to hrozne...ale už sa to rozbehlo inak ta sestra je v pohode len sa hra na strašnu profesionalku 😉 už som si zvykla....ale rodila som v trnave a ja tento druhy raz budem bola som spokojna

mausy21
22. feb 2011

inak ja som rodila v tt a čo sa tyka toho priloženia k prsniku...porodila som o 22h večer a malinku mi na chvilku ukazali už oblečenu a zabalenu a prvy krat som kojila na duhy den cca o 15h takže tam asi o tom priloženi nič nevedia

mausy21
22. feb 2011

@daniela1974 ty chodiš na sono karabovi? lebo aj ja tam chodim ale len na sono..kedy maš najbližši termin?

isabella_fly
22. feb 2011

@mausy21 gratulujem k druhemu babinu... a v tt nemaju rooming in? ked si odmyslim to, ze priamo po porode si malu nechali na novorodeneckom kedze som porodila 21:00, tak hned ako ma okolo tretej pol stvrtej videla sestricka pobehovat, tak mi malu v momente doniesla... a na prisatie hned par minut po porode... to by som si v tt na tvojom mieste ziadala...

dulkagabulka
23. feb 2011

@mausy21 v tt sa vela veci zmenilo...v januari som bola pri porode, kde bolo babatko cele 2 hodiny na mamine koža na kožu...bolo to nadherne...a pocula som,ze odvtedy sa snazia aby bolo dietatko isty cas takto ...ak by si chcela cele tie 2 hodiny treba si to dopredu vybavit 🙂

zabkatt
23. feb 2011

no ja tak podobne pribrala som 27kg pri prvom, ale potom to išlo v pohode dole, sice až po skoro roku lebo po cisarskom som sa davala dlho do kopy ale išlo a ked som dosiahla pôvodnu vahu, tak som zistila že čakame druhe🙂 teraz mam plus 10kg ale do pôrodu ešte daleko🙂

kkiki
23. feb 2011

@zabkatt no tak som dopadla aj ja ked som otehotnela s alanom to mal oli len 5m a na mne este vyselo 10 kg. Pri alanovi som dala 14kg _ 12 je uz dole tak este 10 aj 12 by som.

daniela1974
23. feb 2011

@mausy21 cau moja najblizsie idem 14.4. na tretie ale neviem ci pojdem, lebo dieta je v poriadku a mne vadi jeho tykanie a 3/4hodinove mudrosti o mojej vahe.
Neprezieram sa, ved vies, nejem sladkosti ani nic slane, jem vela ovocia a zeleniny cerstvej, ziadne torty keksiky kolace max to ovocie a jogurt ked mam chut na sladke.
Takze nemozem zato ze priberam, pride mi nevhodne drzat dietu v tehotenstve, teda dietu ako hladovku. Lebo dietu uz fakticky mam.

daniela1974
23. feb 2011

@dulkagabulka no hej Gabi, ale oni to automaticky neurobili, stalo Vas to kopec namahy, ci nie?
A mamka si to na novorodeneckom dost vyzrala.
Chodis aj do PN k porodom?

daniela1974
23. feb 2011

este k tomu nastrihu: nejaka literatura: http://www.smart-web.cz/porodnictvi/index.php?n...

nini78
23. feb 2011

@daniela1974 ja som ti nehovorila nič z literatúry to bola moja a kamarátkiná skúsenosť 😉

daniela1974
23. feb 2011

@nini78 ja viem 😉 . Ale aj ja mam za sebou dva porody jeden s nastrihom a jeden s jemnuckym natrhnutim bez sitia.

mia.k
23. feb 2011

Babulky tej sestričky na sone sa nemusíte báť, ona síce pôsobí tak prísne,ale je to pohoďáčka. Ja som mala možnosť s ňou dva krát byť sama v ordinácii a fajn sme si pokecali a rozumie aj humoru. A čo sa tej váhy týka,tak to tiež by som si s tým hlavu nelámala, to oni majú s Karabom takú mániu buzerovať za priberanie,ale netreba si to nijako pripúšťať. Moja kamarátka ked tam bola a buzerovali ju za to,že kolko pribrala,tak ona na to,že "no a čo", a oni len tak oči na ňu vyvalili. No čo, čo si z toho bude robiť ťažkú hlavu,veď priberanie v tehotenstve je normálne.A teraz po pôrode je štíhla ako prútik.

dulkagabulka
23. feb 2011

@daniela1974 nie..nestalo to vobec ziadnu namahu..a mamicka si nic nevyzrala na novorodeneckom 🙂 prave naopak..prave po tomto porode sa v tt porodnici snazia ponechat dietatko na mamine - to som iba pocula od jednej maminy, ktora to vobec necakala..ale zatial to nerobia pauslane kazdej 2 hodiny, dolezite je, ze tam prislo k zmene..a to vdaka pani primarke MUDr.Mišovej....zlata duša to je 🙂

čo sa tyka doprevadzania, zatial som v PN nebola..ale co nebolo moze byt 🙂

dulkagabulka
23. feb 2011

@nini78 ja sa spytam...to ta kamoska nemala nastrih??
pytam sa preto, lebo vačšina takych natrhnuti,ako opisuješ, je iba pokracovanie nastrihu...sama som to zazila na vlastnej koži...

zojka05
23. feb 2011

@mia.k ahoj súhlasím s tebou,to o tej váhe mi hovoria zakaždým,ked tam prídem,ked som bola tehu z prvým,tak som pribrala 17kg,lenže to som bola pred tým velmi chudučká a nechodila som ku Karabovi len na tie povinné soná takže nevedel kolko kilov mám na sebe,a tak ma dával za príklad mladým sestričkám,že takto má vyzerat mamička 😀 😀 😀 ,teraz ku nemu aj chodím na poradne mám na sebe 7 kilov a zakaždým mi nezabudne zo 10 krát povedat,že nemám jest sladké.....Takže ja jen jedným uchom dnu a druhým von............Inak Karaba je fajn,som s ním velmi spokojná,ked si človek zvykne na to tykanie..... 😀 So sestričkou na sone mám ale zlú skúsenost,raz tam na mna normálne skríkla,ked som sa spýtala,že či je malinké v poriadku,tak na mna skríkla,že čo sa vypytujem,že aj doktor je len človek a nie boh.....dodnes nechápem čo to malo znamenat,no na dalšom sone bola celkom milá,možno preto,že tam bol aj manžel......

nini78
23. feb 2011

@dulkagabulka nie, doktorka ju vyslovene nechala vytrápiť, a malý mal veľkú hlavičku, veľmi veľkú. A vieš ja keď som videla kamarátku v akom bola stave, fakt by ma nič nepresvečilo o tom že roztrhnúť sa je lepšie ako jemný nástrih. A obzvlášť keď som na druhý deň ani nevedela že som rodila 🙂. V živote by som nechcela zažiť to čo ona. Pred druhým pôrodom mala doslova traumu.
@daniela1974 a ja som reagovala len na to že nie je pravda že nástrih sa zle hojí, ja som fakt žiadne problémy nemala, a je nás takých dosť, aspoň v mojom okolí 🙂 🙂 🙂 .

daniela1974
23. feb 2011

@dulkagabulka jaj ja som myslela ze ste tam boli spolu. Tak nic, uz nerypem. 😎 😎 😎

dulkagabulka
23. feb 2011

@nini78 to iste som mala ja po nastrihu...po porode som mala zakazane vstavat z postele, dokonca mi nedavali ani tuhu stravu 2 dni..iba tekutu, aby som nemala stolicu...hojenie bolo velmi dlhe a velmi bolestive... 🙂

dulkagabulka
23. feb 2011

@daniela1974 ale ano..my sme tam boli spolu...zrejme tu ide o nejake nedorozumenie... 🙂
keby sme neboli dohodnuti len na tie dve hodiny, zrejme by jej maleho nechali aj na izbu...

to tazsie vybavovanie bolo este pred prvym takym porodom..a to bolo v decembri...aj vtedy bola koža na kožu,ale nie dve hodiny...tentokrat bolo vybavovanie bez akychkolvek problemov a bolo to cele nadherne

nini78
23. feb 2011

@dulkagabulka ona ešte niekolko mesiacou keď chcela ísť na veľkú, tak iba s čípkom 😝

dulkagabulka
23. feb 2011

@daniela1974 bože..až teraz ma napadlo..že ty mysliš na iny porod, ako ja...

ak si čitala dobre , tak pri tom porode, o ktorom piseš ty, som ja nebola 😒 teda pri tom, kde si to mamička ako vraviš "vyzrala".... to je naozaj nedorozumienie, mozno sa ti pomiesali porody 😉

ja som bola tyzden predtym v porodnici..a tam boli vsetci maximalne ustretovi 🙂

daniela1974
23. feb 2011

@dulkagabulka neviem moja ktory myslim 😀 😀 😀 len viem ako velmi pekne ste to obe prezivali, ten zazitok bol prekrasny, boli ste tam obe, lebo si to priam citila 🙂 .

daniela1974
23. feb 2011

ale nechapem preco sa tu presviedcame o strihani a trhani.
Ved kto chce nech sa da nastrihnut a kto nechce, nech sa natrhne.
Ja beriem nahtrnutie 😎 😎 😎 .

bubulka722
24. feb 2011

@daniela1974 Pridávam sa na stranu "natrhnutých" 😀 😀 😀
@nini78 Poznáš moju pôrodnú story a teda sama som si gratulovala po tom, čo sa mi podarilo v PN presadiť. Podľa osobnej skúsenosti je popôrodná rekonvalescencia bez epiziotómie ľahšia a kratšia. Môžem totiž porovnať s prvým pôrodom kedy som si nemohla poriadne sadnúť mesiac po pôrode a teraz som si jak nevesta odkráčala z pôrodného kresla po vlastných a ešte v ten deň som ani nevedela, že som rodila. Sám Gleso bol mojím zdravotným stavom dosť prekvapený. 😉
@dulkagabulka Dúfam, že keď som novorodeneckému v PN odovzdala ten krásny film na DVD, malo to aspoň z polovice taký krásny efekt ako v TT. Ľady sa hýbu, pomaly ale iste. 😉 Inak ja som vaše nedorozumenie o pôrodoch s danielou pochopila. Nič si z toho nerob, je to preč a dúfam, že je atmosféra v TT taká ako bola. 😉

nini78
24. feb 2011

@bubulka722 to je v pohode , ja nikoho nepresviečam, ja som tu napísala len svoju skúsenosť, lebo ja som sa fakt cítila výborne, žiadne problémy so sadaním nič. Len som reagovala na to že sa to ťažko hojí, asi je to tiež individuálne, ale ja som ani raz problémy nemala, a pri druhom absolutne žiadne, 4 stehy, akoby som ani nemala. Ešte sám Gleso vravel že to len jemne zachytí 😀 😀 😀 , aby tatko nenadával 😀

daniela1974
24. feb 2011

@bubulka722 ja som na tu hlupost s TT uz aj zabudla, myslela som pri dulke len na jeden prispevok ked sa z toho porodu vratila, z toho kde fakt bola 😎 😎 😎 teda nie len virtualne 😎 😎 😎 aka bola dojata. Bolo to pekne.

bubulka722
25. feb 2011

@daniela1974 A verím, že bude takých pôrodov viac aj v iných pôrodniciach. Jeden taký bude určite ten tvoj! Ako si sa rozhodla? Pôjdeš do PN?

daniela1974
25. feb 2011

@bubulka722 jaj este neviem. Porozpravam sa s Glesom a uvidim aky budem mat pocit.
Je mozne dohodnut sa v PN len s porodnou asistentkou? Ze by som si dohodla len ju?
Pride mi to menej patologicke a bola by som kludnejsia - zvladat len ju a nie aj ju a lekara.
Lenze nemam typ na ziadnu PA v PN.
Lebo co mna najviac trapi je to, ze preco preboha ziveha ja co idem rodit neriesim podstatne veci ale riesim veci typu Ako sa bude ku mne chovat PA a lekar a ci budu drzi a arogantni.
Neviem preco som taka kludna ze stale nemam dorieseny porod, pricom sa to tyzdnom a tyzdnom blizi.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre