Pôrodnica Piešťany

misa5
7. aug 2006

Ahoj.Nema niekto skusenosti s porodnicou v Piestanoch.Mam termin v septembri, tak dufam, ze dovtedy mi niekto napise.

l.s
6. mar 2012

@ejuska79 a to si tam nenozem babetko kupat sama to ich beru prec????

zuzidr
6. mar 2012

@l.s ano bábätko kúpu sestričky, prinesú ti ho okúané, prebalené, prebaluješ si ho len na izbe, ked sa ti pokaka 😉

l.s
6. mar 2012

@zuzidr no to sa mi zda cudne ked som bola v porodnici s 1 tak sme si kazda babo kupali sama 😒

zuzidr
6. mar 2012

@l.s no v PN je to odjakživa tak, mamička si prvý krát kúpe bábo až doma.....nie som si istá, ale možno prvorodičkám na požiadanie "ukážu" ako sa drží bábo pri kúpaní a tak 😉

ejuska79
6. mar 2012

@l.s veru, kupu ho tam oni..a neviem cim ich tamkupu alebo natieraju, ale mne to smrdelo... mne prvykrat prisla okupat sestra domov, lebo som sa bala a potom na druhy den mi sestricka od doktorky ukazala ako ju mam otacat pri kupani - na plysakovi 🙂 🙂 juj, ja som bola z toho riadne vtedy vystresovana 🙂

daniela1974
6. mar 2012

@l.s hej kupu ich tam oni, jak mačence pod točkou nad umyvadlom. Ked im povies, ze si chces dieta okupat sama budu na Teba pozerat ako na mimozemstana. A este Ti ho k tomu dobre prikrmia chutnym umelym mliekom z flase samozrejme alebo glukozkou opat z flase.
Nie nepisem spomienku z roku 1974 ale z roku 2011.

abbey1
6. mar 2012

@daniela1974 Tuším sme rodili v rovnakej pôrodnici. 😀 😀 😀
Kedy dáme stretko? POčkáme na teplejšie počasie? 😉

daniela1974
6. mar 2012

@abbey1 ved mas na mna cislo, ja chodim kazdy den 😉 na tri hodinky 😵 😵 😵 😵 😵 .

liat
7. mar 2012

@daniela1974 ty mas ine nervy na pn porodnicu 😀

reanda
7. mar 2012

@l.s ked chces, mozes si babo "okupat" sama - na izbe pod tockou v studenej vode 😀 😠
@zuzidr nie, neukazu, ja som im odmietla dat malu okupat, iba raz som im ju dala, ale to mi sestricka nezabudla prizvukovat ze : " ale vy tam pri tom nebudete!!!" 🙄

abbey1
7. mar 2012

@liat Nuž je len dobre informovaná a skúsená maminka. Každý kto vie, ako má a môže vyzerať slušný prístup k ľuďom, musí byť sklamaný, či nahnevaný na PN novorodenecké. 😉

liat
7. mar 2012

@abbey1 no ja neviem, neprijemna bola len ta jedna sestricka na novorodeneckom.... ale vlastne ja som prvorodicka ja nemozem vediet 😀

zuzidr
7. mar 2012

prvý krát som rodila v PN pred 4,5rokmi, druhý krát pred dvomi týždnami 😀 nikdy som nemala problém s ničím, všetci sme len ludia, ale všetko je to aj o vnímaní všetkého okolo nás...kto chce vidieť vo všetkom problém tak ho nájde vo všetkom.... 😀














😀

nikita308
7. mar 2012

@zuzidr výstižné... 😉

daniela1974
7. mar 2012

@liat ono je to hlavne o narokoch a potrebach matiek po hormonalnej burke.
Ochote pomoct podporit dojcenie. Necakala som zazraky, ale debilitu tiez nie.
Ano som nahnevana ale nie na porodnicu ale na novorodenecke, porodnica bola skutocne prijemna a mile sestricky, ematicky doktor, ustretovy pristup.
Stale dokola to budem opakovat, co ma co nejaka sestra mne prizvukovat, ze nemam pouzivat mokre utierky??????????????????
Vysvetlite mi to prosim. A este byt mudra a mat debilne komentare a vyvracat ocami pri diskusii somnou!!!!!!!
Len preto, ze som ju ziadala, ze JA svojej tretej DCERE mojej dcere prosim prizvukujem, MOJEJ dcere nechcem podavat nejaky sunar z flase. Ked ja budem chciet neokupat tyzden dieta po porode, co je v niektorych kulturach normalne, tak to musi urobit.
A to som sa este nenas**la uplne a neziadala porodnicu, aby mi podla zvyku ruskych babic nechali dieta 12 hodin na pupocniku. To tam este nemali visiace dieta. A co by urobili? Zavolali by policajtov? Uviazali ma a dieta odstrihli??? Vsak do kelu vstupom do porodnice som neodovzdala obciansky preukaz.

abbey1
7. mar 2012

Ja súhlasím, že kto chce nájsť problém, nájde ho i tam , kde nie je.
Tu však ide o to, aké máme kto nároky na profesionálne a ľudské správanie. Mám už svoje roky a skúsenosti a tak viem, ako sa majú ľudia, a nie len zdravotnícky personál, chovať navzájom a aj niečo o odbornej stránke.
Zhrniem moje postrehy:
1. Veľká spokojnosť s mojimi pôrodníkmi i sestričkami pri pôrodoch. Ozaj veľká vďaka za ľudské i profesionálne chovanie a k nim by som išla rodiť kedykoľvek!
2. Na novorodeneckom som mala , a nie len ja, problém stroviť správanie 2 sestričiek. Na mamičky sa obracali vždy "úžasným priateľským " tónom. Nech už dávali akýkoľvek povel, znelo to ako v nápravno-výchovnom ústave.
Nepoužívajte obrúsky-To nech vám ani nenapadne: Otvorte-zatvorte to okno!
3 Nedaj Boh si niektorá mamička išla po radu, či čisté oblečenie pre dieťatko. sama som bola svedkom ako zvozili 2 mamičky, lebo sa im dovolili bábätká pozvracať na čisté košieľky.
4. Stresovanie mamičiek, že dieťatko dobre nepriberá, bez toho, aby sa prišli pozrieť, či mamička správne prikladá. Ak už opomenuli fakt, že 2-3 deň po pôrode máloktorej mamičke pokryje mliečko potrebu bábätka.
5. Detská lekárka sa ani raz neunúvala za nami na izbu. Raz sme si ju odchytili samotné, keď prepúšťala inú matku. Pred tým neprišla, ani keď sme si ju sami žiadali.
6. Chýba akýkoľvek koncept podpory dojčenie. Sú tam aj super sestričky, ktoré sas v rámci svojich možností snažili poradiť, ale každá podľa svojho radila iné. Mne to mohlo byť jedno. Dojčím bezproblémovo a mám i certifikát laktačnej poradkyne, ale keď som videla, ako sa tam niektoré mamičky bezúspešne snažili!
7.Deti skutočne nosili po kúpaní niečim ponatierané a niečim nacpané!
Vopred som hlásila svoju diétu a nemocnica nebola schopná ju zabezpečiť. Čo by mi ani tak nevadilo, papala som svoje zásoby. Ale jedlo mi pravidelne prišlo úplne nevhodné. Zjavne diétna sestra netušila o čo pri bezlaktózovej diéte ide. Keď som si predstavila, že tým jedlo kľudne nacpú bezvládneho starca alebo dieťa, ktorí sa nevedia brániť! 😠
Už sestričkám to bolo trápne a vymieňali mi jedlo medzi oddeleniami. Boli zlaté.

Takto by som mohla pokračovať XXXX bodmi, ktoré nie sú o mojej zhýčkanosti.

zuzidr
8. mar 2012

ja neviem, ja som dospelý človek, a mne je srdečne jedno či nejaká sestrička prevracá s očami, alebo povie že si mám zavrieť okno, alebo nepoužívať vlhčené obrúsky.....ked si to okno budem chcieť otvoriť si ho otvorím, a ked budem chceiť utrieť bábätku riť bárs aj toaltákom tak si ju utrem....samozrejme že sestričky neradi vidia vlhčené obrúsky, ved sa o tom hovorí všade, že by sa nemali používať, že lepšia je čistá voda a bla bla bla...keby vám sestričky vyslovene "kázali" používať obrúsky, tak sa tú zase nájde mamička, ktrá povie, že sú z toho alergie, a že s to používať nemá a podobne....

@abbey1 bez urážky, ale ked máš certifikát laktačnej poradkyne, tak si mohla ženám čo sa trápili s dojčením trochu pomôcť...viem že čo sa týka pomoci pri dojčení je to v PN pôrodnici nulové, ale to sa asi treba obrátiť niekde inde....tie sestričky zrejme nemajú certifikáty laktačnej poradkyne 😉

daniela1974
8. mar 2012

@zuzidr
@abbey1
mne sa uz nechce minat moju drahocennu energiu na riesenie problemov absolutnej nepripravenosti sestier na novorodeneckom oddeleni v porodnici Piestanoch, nezaujmu az bezcitnosti.
Ja to riesim oficilanou pisomnou staznostou primarke, o ktorej netusim ci existuje, lebo sa samozrejme na ani jednej vizite neukazala.
Mna neuraza, ked si na mne dokazuje nieco nejaka sestricka, prevracia ocami a hadze mudre poznamky len tak pre seba do steny, oduva sa, cervena a kokce... mna to neuraza mna sa to bytostne dotyka. Moje dieta nebude nikdo krmit umelou hmotou a par minut po porode cpat sladkou vodou.
Nechajte si robit s Vasimi novorodencami co chcete, nechajte si ich ponatierat vonavymi olejmi ale obrusky nepouzivajte, nechajte si ich odstrihovat pupocniky po 4 dnoch, ockovat obludnostami, nadajat cajmi s teinom.
Ja mam taky pocit zeny, ze vsetci s tymto Vasim postojom pocitaju, je tu pre dieta - ona to vydrzi, ved to sa da vydrzat, oplati sa to vydrzat pre dieta.
Pre mna boli tie 4 dni skutocne neunosne niekedy a ked raz pan boh da a budem mat stvrte dieta tak padam domov po 24 hodinach na reverz a myslite si o tom co chcete....

reanda
8. mar 2012

@zuzidr "bez urazky", ale to je divny nazor, ze o pomoc s dojcenim sa treba obratit inam, ako na sestry na novorodeneckom odeleni.. ved kto uz iny by to mal viac ovladat, ako ony?? certifikaty laktacnych poradkyn by tam mali mat vsetky.. a povinne!!

zuzidr
8. mar 2012

@reanda trochu sme sa nepochopili, ja som myslela že sa treba obrátiť inde, ako že dať sťažnosť že nie sú sestričky vyškolené ako laktačné poradkyne, samozrejme že by to malo byť samozrejmosť že na novorodeneckom by mali byť k dispozícií laktačné, len že my to tu nevyriešime 😉
a vraj na chodbe na nástenke je kontakt na laktačnú poradkynu, ktorá príde do pôrodnice kedykoľvek, ale kedže som nemala problém s dojčením tak som to nevyužila 😕 😀

reanda
8. mar 2012

@zuzidr tak potom pardon, zle som to pochopila..

na novorodeneckom v pn porodnici je vela veci "nulovych", nielen podpora dojcenia.. takze ked tam nejaka zena nema problem, neznamena to, ze ten problem tam nie je a vyrabaju si ho len chronicke stazovatelky ..lebo tak to vyznelo z toho tvojho prispevku vyssie

nikitkalu
9. mar 2012

@zuzidr presne toto si myslím aj ja, kto chce chyby si nájde vždy a všade. ja som bola v PN spokojná a už sa teším čo ma tam čaká teraz po 5 rokoch.a nech sestričky len kúpu a starajú sa šak potom doma je to už len na mamine tak prečo si to neuľahčiť prvý týždeň,nie? 😉

urma
9. mar 2012

@nikitkalu ja ako citam tuto temu, priznam sa, ze sa moc netesim do porodnice 😒 Narocna nie som, ale slusne spravanie je pre mna vzdy prvorade a obavam sa, ze umocnene hormonami to nebudem vediet len tak hodit za hlavu, ked budu na mna stekat, buzerovat, zosmiesnovat ☹ nedajboze... To snad nieeeeeeeee

daniela1974
9. mar 2012

@nikitkalu šak preco nepchat detom sunar prvy tyzden, ze nie?

zuzidr
9. mar 2012

mojej malej tiež asi pchali pred 5rokmi sunár,ale po troch dnoch sme začai kojiť, a kojili sme do 13mes.....nemám pocit, žeb by jej ten sunár, alebo glukoza nejako ublížili..... 😒

ale už to nechám tak..... 😕

daniela1974
9. mar 2012

@zuzidr zial v PN porodnici su vsetky deti obrate o ten zazrak vychutnat si kolostrum ako prve jedlo v zaludku a crievkach.

Ale ja to tiez uz necham 😵 😵 😵 😵

l81
9. mar 2012

@daniela1974 - no ano, pretoze ``kolostrum???to nie je dobre, to je tazke na zaludok, lepsi je cajik (gukoza)``.Tak moze prosim pekne toto vypustit z ust kvalifikovanà sestra?!

bubulka722
9. mar 2012

@daniela1974 Moja dcéra si vychutnávala kolostrum hneď od narodenia, ale je pravda, že ja som bola pre nich asi najkonfliktnejšia osoba akú tam kedy mali. Dúfam, že si ženy konečne otvoria oči a nenechajú si od nejakých zakomplexovaných chudier skákať po hlave.
@zuzidr Sklopiť uši a za chrbtom si tichúčko robiť svoje, to je slovenské. Každý si povie, že tých pár dní pretrpí, ale vysvetli mi prosím prečo??? Aj ja predsa prispievam na chod zdravotníctva a dalo by sa povedať, že aj na platy zdr. personálu. Nezaslúžim si minimálne slušný ľudský prístup? Ak budú mamičky stále držať hubu a krok, tak sa tu nikdy nič nezmení. 😝

zuzidr
9. mar 2012

@bubulka722 ale práveže mne tam nikto po hlave neskákal, ani som tam netrpela, ani mi nikto nič zlé nerobil, teda asi som divná, ale fakt mi tam nikto neubližoval... 😕 ale tak asi som jediná, a sama som potom divná......

granado
9. mar 2012

@zuzidr ahooooj gratulka k Domčimu
ja si ta pamätam ked mi zuzana dala kontakt na kona 😉 sa tešim s tebou a pripajam sa zas a znoiva ku tebe a teda ku tvrdeniu že naša porodka je superna a nikto tam nikomu nič nechce zle a to že niekto je citlivejšia povaha a všetko mu vadi je asi jeho problem mne tam bolo fajn a ak by nebola zla doba tak by som sa tam uplne v pohodke vratila aj hned 🙂 joj krasne časy a ďakujem za ne 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre