Pôrodnica Piešťany

misa5
7. aug 2006

Ahoj.Nema niekto skusenosti s porodnicou v Piestanoch.Mam termin v septembri, tak dufam, ze dovtedy mi niekto napise.

isabella_fly
1. apr 2012

@aamanda skor je myslene, ze skor ako v den odchodu...

aamanda
2. apr 2012

@isabella_fly super, dakujem, asi si ich nachystam hned do tasky ked sa budem balit do porodnice🙂

a este dve veci ma napadaju, ak si prinesiem ten porodnicky gel, aj ho porodnik vyuzije alebo na to budu kaslat?
a kedy mam zhanat pediatricku? a ked som uz pri tom, tak koho?

tusim ako sa to blizi zacinam viac a viac stresovat 😀 😀 😀 😀 😀

jana17
3. apr 2012

@aamanda Co je to porodnicky gel? 😕 Pediatricku musis oslovit skor, hlavne ci ta s babatkom zoberie. Pri nastupe do porodky sa ta uz budu pytat na meno dr.

aamanda
3. apr 2012

@jana17 porodnicky gel by mal aplikovat porodnik pri porode a vraj pomaha a urychluje porod...ale zatial som citala clanky ktore tvrdia ze je to len o marketingu a nejake clanky aky je super. zatial som len chcela vediet ci mozem uvazovat o tom ze by mi ho tam vobec boli ochotny dat.
no tak to aby som sla uz aj nejakeho pediatra zhanat 😀 😀 😀

mianpa
3. apr 2012

Ahojte, pripajam sa do vašej diskusie. neviete niektora že či cenník čo je na stránke Pieštanskej nemocnice je aktuálny? Doktor 100e, EPI 80e , Nadštandardka 17e/den. A hlavne by ma zaujimalo že či nemate niektora skusenost v PN s planovanim pôrodom, alebo nevedia čo to je ako v Nitre.

zuzidr
3. apr 2012

@mianpa cenník je aktuálny, rodila som pred mesiacom 😀

mianpa
3. apr 2012

@zuzidr dik za info

jana17
3. apr 2012

@aamanda a neskusala si oslovit konkretneho porodnika? Myslim, ze vtedy sa celkom da prebrat svoje poziadavky na porod.. aspon predpokladam 😀

aamanda
3. apr 2012

@jana17 ja som len tak ze ci neviete. idem do poradne stvrtok tak sa popytam tam a porodnika nemam a nebudem mat vybraneho

dulkagabulka
4. apr 2012

Otvoreny list Dr. Cupanikovi o bolestiach po nastrihu, prosim sirte dalej:

Vážený pán doktor,

v relácii Medicína, ktorá bola odvysielaná dňa 26.3.2012, ste ohľadom bolestí po nástrihu povedali: "...Tie bolesti v priebehu pár mesiacov ustúpia. A nepoznám žiadnu rodičku, alebo ženu, ktorá by si sťažovala, že pred piatimi rokmi bola šitá a v dôsledku toho má nejakú poruchu. Pokiaľ samozrejme... tam nebol iný dôvod...." Táto téma je pre nás veľmi intímna a nie je pre nás jednoduché o nej hovoriť a zdá sa, že je tomu tak pre väčšinu žien, keďže ani Vy ako gynekológ ste sa s takouto ženou nestretli. Preto sme sa rozhodli, ze je načase túto tému odtabuizovať a týmto listom sa Vám verejne zdôverujeme, že hoci od nástrihu ubehli roky a iný dôvod ako nástrih tam nebol, neustále nám jazva po nástrihu spôsobuje problémy (nielen) v intímnom živote.

Dovoľujeme si Vám taktiež zaslať knižku, ktorú vydala SKSAPA "Je rutinný, profylaktický nástrih hrádze opodstatnený?". Veľmi by nás zaujímal Váš názor na túto publikáciu.

S pozdravom,

Ing. Zuzana Krišková, PhD. (2009, Bratislava)
Mgr. Miroslava Kotríková Rašmanová (2009, ČR)
Ing. Ivana Antalová (2000, ČR Zlín)
.....
.....

Ak sa chcete aj Vy pod uvedené vyhlásenie podpísať, napíšte nám na zenskekruhy.oz@gmail.com, do predmetu uveďte prosím "Nastrih" a uveďte prosím, ako sa chcete podpísať. Napríklad len Zuzana z Bratislavy (ideálne však celým menom). A taktiež rok pôrodu a mesto, kedy a kde Vás nastrihli (prípadne ak ste boli nastrihnutá viackrát, tak aj tie ďalšie roky). List zašleme Dr. Cupaníkovi poštou spolu s publikáciou http://www.sksapa.sk/2009031159/Publikácie/nova.... List zverejníme na www.zenskekruhy.sk

daniela1974
4. apr 2012

@mianpa jasne ze vedia, co je to planovany porod, najskor na Teba poslu nejaku radovu sestru, akoze skonzultovat to - potom sa strasne urazia a budu sa tvarit, ze opovrhujes ich nadstandardne profesionalnym pristupom a potom Ti plan porodu poslu do riti 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 a Teba tiez poslu rodit inam. Takze asi tak.
Myslim, ze prva v PN porodke rodila @bobulka772 ale aj policajtov na nu skoro zavolali pocas hospitalizacie 😵 😵 😵 😵 😵 😵

mianpa
4. apr 2012

@daniela1974 no dakujem za povzbudenie, nie že by ma to prekvapovalo ale tak v dnešnej modernej dobe to podla mna dost zarazi. prinajlepšom nestihnu oni mna poslat ale ja pošlem skor ich do P......som zdravotnik takže mna tak lahko neodpinkaju....

daniela1974
4. apr 2012

@mianpa tak to mas moje a mnohych z nas sympatie, na mna pri mojich poziadavkach casto pozerali ako na nesvojpravnu. Podotykam vsak na novorodeneckom, v porodnici mi akceptovali vsetko co som chcela.

mianpa
4. apr 2012

@daniela1974 no mna už život naučil nenechat si sra.......na hlavu aj za cenu čohokolvek a hlavne v zdravotníctve ked viem ako to tam chodi a predsa bojuješ za seba a svoje dieta a nie za tych druhych čo ta posudzuju. predsa nebudem držat hubu a krok ked viem že niečo nieje ok ako by som to chcela alebo ako by to malo byť, na to mam až moc velku pusu aby som si vedela vydobiť svoje a myslim že každa matka je taka teda aspon by mala byť

aamanda
5. apr 2012

@mianpa aj ja si viem vacsinou dobit to svoje, ale fakt si neviem predstavit ako to v tej nemocnici bude, ked budem ubolena, znicena, unavena a este k tomu tie hormony uplakane co teraz vo mne koluju...vrrrrr!!!!!!!

mianpa
5. apr 2012

@aamanda neboj možno zrovna to že budeš ubolena a zničena ta naštartuje, ja ked som unavena alebo podobne mna vie naštartovat aj hlupost, ja mam tiež niekedy take uplakane chvilky zničoho nič ale len ked som sama, dufam že po porode bude všetko ok.

dulkagabulka
5. apr 2012
reanda
5. apr 2012

@daniela1974 no neviem, ci planovany porod = porod s porodnym planom .. planovany porod mi skor zavana cisarom 😕

daniela1974
5. apr 2012

@reanda nie ona myslela planovany tak, ze mas plan porodu, ako je to uplne normalne v zahranici, tak u nas utopia, ale ved Ty vies 😵 😵 😵 😵 😵.
Inak teraz si ma zmiatla
@mianpa myslela si porodny plan, ze? 😉 😉 😉 😉 😉 😉

aamanda
6. apr 2012

ozaj a ako je to s nastrihom? robia to fakt rutinne alebo fakt iba ked to treba? a co sa tyka poloh, daju sa nejako menit alebo len klasicka na chbrte je? nerodila som este tak ja neviem si predstavit lezat tak dlho na chrbte...
joooj viem ze mam hlupe otazky ale o chvilku uz budem davat "mudre" rady ja 😎 😀 😎 😀 😝 😝 😝

reanda
6. apr 2012

@aamanda nastrih ti spravia iba ked treba, ale podla nich to urcite treba kazdej prvorodicke minimalne.. takze ak nechces, mozes to jedine odmietnut a asi im to tam podpisat.. co sa tyka polohy, maju tam dve polohovatelne kresla, jedno starsie a jedno take moderne (ruzovucke 😀 ), takze mozes rodit v polosede.. no a nemusis samozrejme na nom sediet celu dobu, to az pri tlaceni, pocas prvej porodnej doby budes chodit, mozes sediet aj na fitlopte, ist do sprchy a tak

nikita308
6. apr 2012

@aamanda Mne neplánovali robiť nástrih, ale nakoniec urobili, mala som 2 vnútorné a 1 vonkajší steh... ale ak netreba, tak ani prvorodičkám nerobia... kamarátka prvorodička nedávno tiež rodila bez nástrihu...

aamanda
6. apr 2012

@reanda
@nikita308
dakujem za info...hned budem spokojnejsie spavat🙂
aj vy ste mali taku paniku pred porodom???

reanda
6. apr 2012

@aamanda nie, ja som sa tesila 😅 .. paniku som mala z toho, ze nestihneme doprerabat byt 😀 ..a neboj sa, porod je super! 😉

aamanda
6. apr 2012

@reanda fuha...to ti zavidim..ja sa tesim na setko co bude po porode ale z porodu mam strasnu paniku..najlepsie keby niekto porodil miesto mna 😀 😀 😀 😀 😀
noooa ze nestihmeme dokoncit byv 😀 anie, s tym som sa uz zmierila ☹

reanda
6. apr 2012

@nikita308 fiha a ktoreho doktora si mala pri porode? a ta kamaratka? no lebo neviem, podla coho usudzuju, ci to bude treba alebo nie, ja ked som mala zacat tlacit, tak sa pytam PA, ze ako to vidi s nastrihom, ci ho bude treba a ona mi na to zacudovane, ze ved preco nechcem nastrih, ze tak to bude ovela jednoduchsie a bezpecnejsie.. takze sa mi nezdalo, ze by sa ho nechystali spravit

daniela1974
6. apr 2012

@aamanda ja som nemala, ja som sa velmi tesila, mne stacilo povedat porodnikovi ze nechcem nastrih a on, ze ok ak nebude treba neurobi a ani neurobil a ani nesil nic. Mne sa tam rodila uzasne, krasne, dokonale, bolo tam tichucko klud milucne sestricky, naozaj velmi prijemne prostredie, z dialky ma pozorovali a usmievali sa na mna a jedna sa mi venovala a chodila za mnou a tak ale nic nasilne, doktor len dva razy prisiel na zaciatku a na konci ked som tlacila, cely cas som bola v takej polohe ako som chcela, osobne ja som sedela na lopte a nechcela som ani vstat z nej, tam mi bolo najlepsie....
fakt sa neboj, nemas coho, nervy si nachystaj na novorodenecke tam sa zacne slovenska REALITYSHOWWW....

reanda
6. apr 2012

@aamanda no, my sme to tiez nestihli 🙂 .. a fakt sa neboj, to zvladnes 🙂

aamanda
6. apr 2012

@daniela1974
@reanda
dakujem vam tisiiic krat...asi sa zacnem tesit🙂))
som rada, ze to tam tak funguje...
tak to akoze porodnicke je taketo v pohodicke a novorodenecke je take hrozne??
ja sa uz tak tesim, ked tu budem o tom pisat a budem uz doma 😀 😀 😀 😀 😀 😀

reanda
6. apr 2012

baby, teraz neviem, je tam vobec nejaka "vzdycharen"? alebo sa travi prva doba normalne v izbe, na chodbe, v jedalni a tak? lebo ja som bola cely cas na sale, ale to asi preto, lebo som chcela byt s muzom a ten dalej ako na salu nemohol ist.. mne tam velmi vadilo, ze som si nemala kam poriadne sadnut a odpocinut si medzi kontrakciami.. lebo pocas kontrakcii som musela chodit a ked som si potom chcela sadnut, alebo lahnut a trosku si vydychnut (ja som mala dllhy porod), tak nebolo kam.. na lopte mi to nevyhovovalo, a kym by som sa vytrepala na to kreslo, tak to uz som mohla zase schadzat dolu 😒 .. navyse som bola cely cas napojena na monitor, to mi tiez velmi vadilo.. takze som uz potom bola taka vycerpana, ze som si dala pichnut epidural 😔 , lebo som sa bala, ze uz to nevydrzim.. inac porodnica tiez fajn, ked to porovnam s pribehmi niektorych zien z inych porodnic, tak super

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre