Pôrodnica Považská Bystrica a manžel pri pôrode

veronika4495
6. feb 2019

Ahojte chcem sa opýtať, tie ktoré ste tu rodili ako ste boli spokojné ale hlavne ma zaujíma, či je možné aby bol pri vás manžel aj v prvej dobe pôrodnej počas kontrakcii. Viem ze pri pôrode áno, ale počula som ze počas kontrakcii je tam len jedna miestnosť s fit loptou a sprchou kde môžu byť aj 2 rodičky a natacaju tam aj ozvy a vraj manželia tam nie sú... Neviem teda ci je to pravda lebo ak áno dosť ma to odrádza chcela som mať niekoho pri sebe hlavne tam viac ako pri samotnom pôrode.... Ďakujem za info.

lenkaaaaaaaa88
6. feb 2019

@veronika4495 ja som tam rodila v novembri 2017..boli sme tam dve v tej miestnosti ale vedla bola este jedna cisto s lehatkamy ..prislo my to ako chodbicka.a tam bol moj manzel...ja som tam bola tiez na jednom lehatku..ako nebolo.najpohodlnejsie ale mali sme sukromie...ja som si len do sprchy odbehla a na wc ..ako nebolo to tam najhorsie...sestricky boli velmy mile a aj doktor co ma rodil..a aj na sestonedeli bolo fajn...takze odporucam

veronika4495
autor
6. feb 2019

@veronika4495 ďakujem za odpoveď takže vlastne teda mohol byť pri tebe celú dobu 🙂

bobula46
6. feb 2019

@veronika4495 ahoj, ja som tam bola celý čas s manželom, sestričky veľmi príjemné, doktori tiež, chodili sa pýtať každú chvíľu ako sa mám. Sestrička ochotná, poradila milión vecí aby mi bolo pohodlne. Doteraz si pamätám že sme s manželom pozerali superstar na tv 😄😄v jednej miestnosti je gauč s tv plus je tam aj sprcha a wc, mne tam dokonca manžel držal sprchu keďže ja som už moc nevládala, striedal sa so sestričkou. V ďalšej miestnosti boli dve postele plus ešte jedna sedačka takže miesta je tam dosť aj keby ste rodili naraz tri-štyri.

ema1990
16. feb 2019

Ja som rodila minuly rok v noci a manzel bol pri mne tri hodiny pred porodom.No prijem mi urobili rano,den dozadu a az potom ho pustili ku mne,po klistire.Podopieral ma,kym som hopsala na fit lopte pocas kontrakcii a podaval mi vodu na pitie.No ina rodicka tam nebola.A ked sa blizilo na tlacenie,tak bol pri mne aj na sale.Nezavolali ho az priamo k porodu.
Mozno to zalezi aj od situacie.Pretoze tyzden pred mojim porodom boli zeny,ktore lezali aj na gynekologii na 2.poschodi,co mali na porodnickom plny stav.
Co sa tyka pristupu,ja nemam co vytknut.Ked som sa pytala,aj som dostala odpoved a slusne.Ziaden krik a ani nic podobne.
Bola som spokojna s personalom,ktory bol pri mojom porode.Vsetko prebehlo v klude 😊 Pri porode som mala doktoru s polodlhymi vlnitymi vlasmi,uz na pohlad prijemna.Meno si zial nepamatam.
Na novorodeneckom tiez ustretovy personal a ochotny,akurat mne jedna sestricka nezapasovala alebo ja jej (asi som sa moc pytala na jej vkus 😂).