Pôrodnica Považská Bystrica

kesinka
7. mar 2009

Maminky, zakladam tuto temu, aby ste nam ( ktore rozmyslame nad P.B ) pomohly sa rozhodnut a podali skusenosti ktore mate s toutou porodnicou.

kosta123
10. mar 2012

@terez24 - to meno som ani nepočula.

terez24
10. mar 2012

@kosta123 viem, ze par rokov dozadu byval pri porodoch v PB, ale neviem ci aj teraz na "poziadanie" chodi...

babullka1
10. mar 2012

@terez24 on uz davno nechodi k porodom...ja som maleho cakala 3 roky dozadu a uz vtedy nechodil 😉

terez24
10. mar 2012

@babullka1 prosim Ta, a on tam normalne pracoval? Ci maval len pohotovost, alebo..? Nevyznam sa v tom uplne, dakujem 🙂
A pocula si nieco o nom, zaky je a tak?

babullka1
11. mar 2012

@terez24 pokial viem tak chodil len k porodom ,ked si ho pacientka dohodla ...Ja som k nemu patrila ako tehotna,nemozemm si stazovat...nebol zly..ale ja som bola cely cas rizikova a ked som mala niaky problem tak zhodou nahod vzdy bol v Belusi ale kde to este ordinuje..tak nakoniec som koli tomu od neho odisla...a nasla som si dr.ktory robi 5ni v tyzdni v PU...
Ty chces ist do PB rodit ,ked sa pytas?

janicka11
11. mar 2012

Tak aj ja sa ku vám pridávam,teda aspon prispejem 😀 Ja by som do P.B sto rodiť nešla,neviem nikdy som nič dobré na tu nemocku nepočula.A ked aj tak vždy bolo viac zlého,jak dobrého.... ☹ Takže my sme šli radčej rodiť do BA.(Antolská nemocnica),ale keby tam nemám kopec rodiny či keby mi svokra nepracuje priamo v tej nemocnici na novorodeneckom tak tam možno ani ja nejdem:..No aj ked chvilku som váhala ešte aj nad Ilavou,no tam bola kamoška presne v tom čase ako som aj ja rodila rodila aj ona,a ju nechali dva dni trápiť sa na tej zdichárni,a personál bol velmi nepríjemný.Vobec jej to tam neulahčovali 😠 Takže ak bude druhé bábo velmi si znova zvážim kam by som šla 😲

jerryjanka
11. mar 2012

ja som rodila v PB - dohodnuta som bola s Vladom Boháčom, skončila som nakoniec akutnou sekciou ale len vdaka nemu som mala špeciálny steh ktory ani nebolo vidno, vraj sa robí celebritám 😀 , super hojenie,
o par mesiacov sa tam asi vrátim, a znova sa dohodnem s ním aby mi šiel k sekcii. Horšie to je ale s novorodeneckým odd. Tam by som strielala. 😠

terez24
12. mar 2012

@babullka1 ano, ano chcem ist rodit do PB (na Ilavu uz ani nepomyslim, od zlej skusenosti mojej najblizsej rodiny - aj ked viem, zalezi od lekara, preto by som si aj ja chcela dohodnut lekara radsej) - no a moje dve velmi dobre zname mali pri porodoch prave neho (dohodli sa s nim), ale to bolo 10r dozadu.. A chcela som pocut nazor aj od inych ake maju skusenosti s nim, a teda ci vobec este chodi k porodom 🙂. Akurat som u neho bola na prvej prehliadke, menila som lekara a zatial som spokojna... A teda velmi spokojna s prvou prehliadkou.

mirkamurko
12. mar 2012

@terez24 ja chodím k Mudr.Šefarovi,on je veľmi dobrý a aj odborník,ale k pôrodom už nechodí.

mirkamurko
12. mar 2012

Ja som rodila v Považskej a nedám na ňu dopustiť,sestričky úplne super aj pôrodné asistentky,doktori tak isto no proste príjemný personál.

terez24
12. mar 2012

@mirkamurko achjaj, no skoda, ze uz nie.. Aj Ty si ho chcela k porodu?

mirkamurko
12. mar 2012

@terez24 hej keby chodil rodiť,tak určite.

babo28
12. mar 2012

Ahojte maminy,
chcela by som sa informovat ako je to s prikladanim babetiek ihned po porode na brusko mamicky v PB, IL ci TN. Stale vaham a neviem sa rozhodnut, kam ist rodit a to mi do terminu porodu ostavaju uz len 2 tyzdne. PB mam najblizsie, len mam strach, ze to tam bude aj najhorsie, co sa tyka priebehu porodu, ze babo hned zoberu prec a donesu mi ho az na dalsi den, Ake mate skusenosti vy? Da sa poziadat lekara, ktory vas rodi, aby vam dieta prilozili?

nany100
12. mar 2012

@babo28 jasné, dá sa požiadať... položia ti bábätko na bruško, ale keďže naša pôrodnica (PB) nie je uspôsobená na to, aby bolo bábo na pôrodnej sále s tebou až do konca (kým porodíš placentu a príp. ťa zašívajú)...tak tie dve hodiny po pôrode si na sále bez bábätka...na ďalší deň ho isto nedonesú, bábätká nosia každé tri hodiny na kŕmenie...ak si prvorodička, pôjdeš na rooming-in a tam od druhého dňa máš bábo stále pri sebe, príp. ako sa dohodneš so sestričkou...ja chcem ísť na nadštandard a chcem mať bábätko celý čas pri sebe 😉

lenka1108
12. mar 2012

ja som rodila pred 4 mesiacmi v pb.napisem svoju skusenost.dufam ze ma tu nebude nikto napadat. bol pri mne dr.durcek a dr.molnarova.a max spokojnost s nimi.isla som cisarskym lebo maly bol zle otoceny. a pri nom sme sa riadne nasmiali.sestricky na porodnici su super a musim pochvalit aj dr.zboranovu.strasne mila zienka.na novorodeneckom sestricky tiez supis 😉 az na jednu staru vrrrrrrr. 😠 neviem ako sa vola. na pooperacke boli sestricky ukazkove.vystriedali sa pri mne vsetky lebo som tam lezala 5 dni.a tak sa dostavam k tomu horsiemu.
mna rezali vo stvrtok.co sme sa dozvedeli od doktorov tak za stvrtok a piatok nas bolo viac co sme dostali zlateho stafilokoka do rany.dalsi tyzden ma znova rezali v plnej narkoze a ranu cistili.ani si neviete predstavit ako ma ta rana bolela.ale vycistili ju.za to vdacim dr.durcekovi a dr.bohacovi ml.po 2 otvoreni sa mi este urobila krvna zrazenina.ktoru mi vytlacali a prevezovali.velke diky spominanym doktorom.v nemocnici som bola 3 tyzdne a na atb.dostala som tam hnacku,chripku,teploty... mala som strasne vysoke zapalove hodnoty v krvi.vraj ma byt 5 a ja som mala 430.az posledny den mi to kleslo na 70 myslim a to som este doma brala 2 tyzdne atb. ale zase musim podotknut ze doktori boli super.
stale som nechapala od kial ten stafilokok pochadza.tak google dobry kamarat vyplul toto :

zlatý stafylokok, je nebezpečný kmeň stafylokoka, ktorý sa vyznačuje svojou odolnosťou voči antibiotikám. Napáda hlavne čerstvé rany a spôsobuje ich hnisanie. Výskyt tohto stafylokoka v nemocnici je teda vážnou pohromou, lebo súvisí s nedostatočným dodržiavaním pravidiel hygieny a dezinfekcie.

preto som povedala ze aj ked uz nemam v plane dalsie deti ale ak by som mala este raz rodit tak isto nie v povazskej nemocnici ale zato rodila by som s nasimi doktormi. 😉

podotknem ze toto je forum kde mozeme pisat vlastne nazory a skusenosti...

smilinggirl
13. mar 2012

@nany100 ahoj Jani, ako sa máte? ako sa vám darí.. už čoskoro bude mať Adelka bratčeka či sestričku, takže sa určite veľmi veľmi teší, však? 🙂

nany100
13. mar 2012

@smilinggirl ahoj Dominika...dobre sa máme 😉 ...ja už čerpám druhý týždeň dovolenku a zač.apríla nastupujem na MD 😉 ...tešíme sa všetci, malá teda nevie do čoho ide, ale tak hádam to nebude šok a prekonáme to v pohode 😉

smilinggirl
13. mar 2012

@nany100 a už viete či d/ch??? a ty aj pracuješ? keď čerpáš dovolenku??? ani neviem.. sme sa dávno nestretli na ihrisku alebo v meste...tak musím povyzvedať... 😉 dúfam, že vám všetko dobre dopadne.. 🙂

terez24
14. mar 2012

@lenka1108 Ahoj - tesi ma, ze si sa stretla s uzasnym pristupom lekarov 🙂, ale mrzi, ako sa to nakoniec domlelo... Chcem sa Ta spytat - poznas niekoho zo svojho okolia,kto rodil po Tebe a mal stafylokoka? Vdaka

lenka1108
14. mar 2012

@terez24 no za dva dni 7 pacientiek.potom neviem.uz som sa nepytala.bola som rada ze mam pokoj. 😉

terez24
14. mar 2012

@lenka1108 fuha, ktovie co do oktobra to daju do poriadku ☹.. Resp. myslis, ze to davaju do poriadku?

lenka1108
14. mar 2012

@terez24 no dufam ze ano.treba zistovat pre terminom.
potom ak by si cakala chlapca a tak mam koopeeecc veci po mojom bennovi ak by si chcela 😉

terez24
14. mar 2012

@lenka1108 dakujem 😀, podla mna to bude isto chlapec 🙂)

nany100
17. mar 2012

@smilinggirl nevieme na 100%, necháme sa prekvapiť 😉 ...od septembra som robila, takže pol roka...mamina bola pri malej...ale už som zase doma 😉

smilinggirl
18. mar 2012

@nany100 aj sa Adelka teší na súrodenca??

kladina
27. mar 2012

My sme sa pred nedávnom vrátili z pôrodnice v PB. Rodil nás MUDr. Boháč, pôrod bol komplikovaný, ale zvládol ho ukážkovo, za čo mu patrí obrovské ĎAKUJEM! Popôrodná starostlivosť bola super. Len to novorodenecké.... Preháňala sa tam fúria za fúriou, nespočetné množstvo personálu, ktorý si nenašiel ani 2 minúty na úsmev a milé slovo. Otrasný prístup, hlavne nosenie našich drobcov na kŕmenie... príde hodí ti ho do rúk, ani nepočká kým sa boľavo posadíš, aby si si ho mohla dobre chytiť..no neviem či to má takto fungovať...
Vďaka bohu naša malinká nemala žiadne problémy, pretože maminám odopierali kontakt s bábätkami, ktoré sa narodili s nejakým problémom...dosť škaredým spôsobom. Po 5 dňovom pobyte som si tam už našla spriaznené duše, ktorých som sa mohla na čokoľvek opýtať, ale bohužiaľ STRAŠNE neskoro... Ako zhrnutie, pôrodnica z môjho pohľadu (aj napriek biede, ktorá tam vládne) bola super, hlavne kvôli personálu. Novorodenecké by som hodnotila ako dosť zlé, LEN kvôli personálu, i keď izby na roomingu boli v pohode, vrátane prerobených sociálnych zariadení!

lucka1987
27. mar 2012

@kladina tak gratulujem k drobcekovi ... mam taky isty nazor ako ty.. dokonca aj mna rodil MUDr. Boháč ... s porodnicou som spokojna... ale na novorodeneckom je to bieda... jedna jedina sestricka tam bola mila a ustretova

barustek
12. apr 2012

Ja som tiež rodila v PB a už tam rodit nechcem,. Sla som cisarskym bolo to velmi rychle rano som krvacala a v nemocnici si ma začali vysetrovat keby sa neopytam tak mi ani nepoviedia že budem rodit. Doktori aj sestričky boli velmi zlaté avsak nepaci sa mi to že mi malu doniesli až vecer po porode rodila som ráno. Doneslimi ju ukazat na 5 minut a odisli chápem bolasom vycerpana aleprvé prisatie sa uskutočnilo až na 3 den A to ,si mala zvykla totálane na flasu uplne sa ma to dotklo nosili mi ju každe tri hodiny ale asi až jedna sestricka sa mi snažila pomoct s kojenim pekny pristup v uvodzovkach. a na pooperačke jedna sestrička mila pomohla vsetko a druha sa tam rozculuje že sa nedokažem postavit žiadna podpora žiadna pomoc vsetko mabolelo a ona nadoimnou stála a trepala mi kraviny. Pokial to budemožné už tam rodit nechcem jedna sami hlavne o prve prikladanie pretože žial bohu nekojim a kojilasom velmimálo

kosta123
12. apr 2012

@barustek - kedže si rodila cisárskym a nie normálne,,,tak je to úplne normálne že sa dieťa prikladá neskôr.

barustek
12. apr 2012

neviem, v martine a v trenčine co rodili známe mali deti priložene este v ten den alebo na druhy no podla toho o akom čase rodili a tiež boli cisarskym.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre