Pôrodnica Považská Bystrica

kesinka
7. mar 2009

Maminky, zakladam tuto temu, aby ste nam ( ktore rozmyslame nad P.B ) pomohly sa rozhodnut a podali skusenosti ktore mate s toutou porodnicou.

evka
24. mar 2009

babenky ja ked som prvykrat rodila tak sestricky boli v pohode aj doktory a ked som porodila tak mi malu ukazali sice len par sekund ale videla som ju aj tak najkrajsie je ked ti babo donesu na kojenie to si ho viac uzijes lebo po porode si aj tak slaba a unavena akoze niekedy maju take keci ale ublizit ti nechcu len pomoct zoberme si to tak,ze to trva len par hodin a ani sa nenazdame a sme doma ved nase mami tiez rodili v pb nie a dalo sa proste to vydrzime 😉

kesinka
autor
28. mar 2009

Babulka, tak ako sa mas? Dufam, ze si doma a nie v nemoske. Ja som bola tento tyzden na kontrole a uz mam CS6 - tak neviem ci to do toho 6.5 vydrzim. UZ sa konecne zacinam balit do tasiek, ze ked to pride, tak nech doma nelietam ako furia 😅 , ze este sa musim popri bolestiam aj balit. S tym mojim priberanim sa nie je co chvalit. Uz som prekrocila hranicu 15kg a mam pocit, ze sa to zastavit nechce. Pritom citim, ze jem ovela menej ako napr. pred 2-mi mesiacmi. Ale zacala som dost puchnut, tak to bude asi suvisiet s tym. Teraz mam trend, ze co tyzden to kilo 😲 .

babullka1
28. mar 2009

Ahoj Kesi 😀 No veru ty uz mas cas pobalit tasku do porodnice:DJuj aj ja sa uz na to tesim:DJa uz mam navrch 10-11kg,ale to za posledny mesiac na mna tak nabehlo 😠 Dnes som mala zly den,som sice doma a nie v nemocke,ale kamaratka mi lezi v PB...zomrelo jej babetko v 31tt,dost ma to vzalo...

kesinka
autor
29. mar 2009

Babulka, tak to mi je luto. V 31tt - ved to uz bola tak daleko. A co sa stalo - teda ak mozes o tom pisat. Lebo tu ma napada, len ci mala niake problemy, predcasny porod, alebo uz neviem co. Bozinku, ved v 31TT uz babenka vydrzia zit. TO je hrozne. Teraz budem mysliet aj ja na to cely den. No a hlavne mysli ty aj ja pozitivne - ze nam sa to nestane.

babullka1
29. mar 2009

Kesi napisala som ti do IP

porodnaasistentka
30. mar 2009

dobré ránko milé mamičky a budúce mamičky

katka.carska - pôrodná asistentka ktorá Vám pomáhala pri pôrode je jedna z naších najlepších pôrodných asistentiek, ktoré máme. Na bruško tlačíme mamičkám vtedy keď nevedia svoje bábo vytlačiť samé, a vy ste zrejme až tak dobre netlačili keď Vám pomáhala, aj keď vy ste mali iný pocit - tlačí sa preto aby sa dieťatko čím skôr narodilo a nebolo pridusené, pri druhom pôrode povedzte či si chcete tlačiť sama a na vlastnú zodpovednosť to že ste rodila na chrbte - to ste vedeli už pred pôrodom, že u nás iná možnosť polohy nie je tak ste si mohli vybrať inú pôrodnicu - táto poloha nie je predstavte si príjemná ani pre pôrodníka pretože stojí zboku postele a jeho chrbtica je preto vvtočená do boku - v tejto polohe sa ale lepšie chráni hrádza aby ste neboli roztrhnutá až po zadok

babullka1 - vaša informácia o mŕtvom bábatku vašej kamarátky nepatrí na toto fórum strašíte tým iné mamičky a verte aj nás mrzí keď sa také niečo stane ale bohužiaľ stáva sa to a vo všetkých nemocniciach na svete nielen v PB, pri takejto info - laik - pacient čo urobí - tam radšej nejdem, lebo sa tam takéto niečo stalo 😉

kritizuje sa ľahko ale skúsme sa zamyslieť či sa vždy v práci usmievame, či sme milé a ochotné, či vždy máme dobrý deň......................

keď už prichádzate do pôrodnice PB negatívne naladené a všade hľadáte chybu, obzeráte či je stena natretá na ružovo alebo zeleno a nevidíte našu snahu Vám pomôcť tak sa u nás nebudete cítiť dobre. My tiež musíme rešpektovať určité pravidlá a niekedy byť aj prísne, ale verte všetci máme jeden cieľ , aby vaše pôrody boli nekomplikované a vaše deti sa rodili v poriadku.

kesinka
autor
30. mar 2009

babulka, tak som ti chcela napisat, ze som sa dnes pytala dokyho, ci by mi nesiel k porodu. Sa zasmial, ze akosi neskoro sa ho pytam a povedal mi, ze vo stvrtok na kontrole sa o tom porozpravame. Tak ak ma zoberie, tak to bude PB - lebo inde nechodi. Tak akosi stale u mna prevysuje pocit zaplateneho porodnika nad vsetkym ostatnym. Dufam, ze to bude stat za to.Tiez mi podotkol, ze do terminu to asi nevydrzi 😲 - juj, takze budem mat porod asi skor, ale ved to mi vraveli vsetci, ze mam brusko ako by som cakala dvojicky 🙂 . Ale ja mam len jedno babo. 😕 . Tak dufam, ze sa konecne do toho stvrtka pobalim - keby nahodou.

nany100
30. mar 2009

ďakujem za príspevok pôrodnej asistentky z nemocnoce v PB, presne ako hovorí, nezáleží na tom, ako to tam vyzerá, ale záleží na prístupe personálu a to aby spolupráca s maminkou bola bezproblémová a pôrod prebehol ako má a bábätká boli zdravé

babullka1
30. mar 2009

Porodnaasistentka...nemala som vobec namysli to,ze je to chyba nemocnice,tomu malickemu sa uz bohuzial pomoct nedalo,napisala som len ze je to dobra kamaratka a ze ma to vzalo. kesinka,tak mi das aspon vediet,ako sa ti v pb. pacilo,ja uz som rozhodnuta pre ilavu.a som rada ze si sla k tomu lekarovy.ak by sa uz aj babo pytalo na svet skor,isto to uz dobre dopadne.

porodnaasistentka
30. mar 2009

babullka je jedno pre ktorú pôrodnicu ste sa rozhodli či je to PB, Ilava.......................len nech Vám to dobre dopadne a boli ste spokojná

len ma trošku mrzí, že na základe pocitov z gynekológie ste hodili do jedného vreca aj pôrodnicu čo tak chodiť na psychofyzickú prípravu, pozrieť si pôrodnu sálu a oddelenie a potom urobiť záver na základe toho čo vidíte a nie z počutia 😉

porodnaasistentka
30. mar 2009

nany vy vyzeráte ( podľa fotky v pase) ako pripravení budúci rodičia nech Vám ten úsmev a optimizmus vydrží a uvidíte, že budete spokojní 😉 🙂

nany100
30. mar 2009

ďakujem 😉 ...dúfam, že sme pripravení, aspoň teoreticky hádam hej...aj keď si neviem predstaviť, že už len pár dní a máme doma malý uzlík, ktorý sa bude spoliehať len na nás dvoch 🙂 ...ja dúfam, že všetko prebehne v poriadku a my porodíme bez nejakých komplikácií...doteraz prebiehalo všetko v pohode, tak hádam to bude dobré (a aj môj manžel to prežije v zdraví 😀 )

babullka1
30. mar 2009

porodnaasistentka...ja si myslim ze je tiez hlavne aby to dobre dopadlo a je to jedno v ktorej nemocnici,ked som nieco pisala tak to len z pocutia co sme sa dozvedeli na gynekologii a to som aj podotkla ze to je z gynekologie,takze kazdy si musi o tom utvorit svoj usudok.Myslim ze v kazdej porodnici sa najdu aj negativa aj pozitiva 😝 ale hlavne je aby to dobre dopadlo a mali sme deticky uz doma 😀

kesinka
autor
31. mar 2009

babulka, idem sa pochvalit. Tak z tych 5,5 kila co som minuly tyzden pribrala mam uz len 1,8kg. Dobre, ze? Uz sa aj citim lepsie, tak idem na to balenie. Ale sa mi nechce 😝 . Ty uz si pobalena?
Porodnaasistentka - mam otazocku ako sa v PB stavaju k CR. Niekde som citala, ze nizsie zeny vobec nerodia spontanne, ale hned idu na CR. Je to pravda? Ak ano, aka je ta hranicna vyska? Dakujem.

babullka1
31. mar 2009

Kesi tak to je fakt super,isto ti je hned lepsie 😝 Ja som nad balenim este ani nerozmyslala,ja tie vsetky vecicky nemam este ani poprane 😀 Balit sa chystam az v takom 34tt dufam ze sa skor babo nevypyta von 😠

porodnaasistentka
31. mar 2009

cisársky rez - SC sa robí len v prípade určitej indikácie či zo strany matky, plodu alebo oboch. Čo sa týka výšky rodičky tak okrem toho sa ešte do úvahy berie veľkosť panvy, ktorú Vám mal gynekológ merať v poradni a ešte biometria plodu - to znamená, že aké je bábo veľké v pomere ku vašej panve, takže ak je panva dostatočne priestranná, bábo primeranej veľkosti tak by ste ho mohli porodiť spontánne, ak by to nešlo tak v ktorú koľvek hodinu sa urobí SC, operačná sála je hneď vedľa pôrodnej sály 😉 , aká ste vysoká a koľko asi váži vaše bábo?

evkacka
31. mar 2009

ahojte, som kesinkina sestra, tak o 17,45 sa im dnes narodila Simonka 😀 46cm a 3kg a v považskej bystrici 😵 takže som rada že dala na moju radu a šla tam, dúfam že bude spokojná aspon tak ako ja, hlavne nech sú obe zdravé. jupíííííííííííííííííí som tetááááááááááááááá 😀

evkacka
31. mar 2009

a kesinka nemala ani epi 😀 😲 😝 😵 😵 😵

register
31. mar 2009

ahoj evkacka. Blahoželáme k tete, nech sa malej Simonke a jej mamičke darí, nech maju vela mliečka, su zdravé a pekne rastu.

register
31. mar 2009

Evkacka, možem sa spýtať? Pozerala som si tvoj fotoallbum, máte krasnu Adelku. No sa mi zdá celý tato podla foto. Aku máte značku kočíka?

babullka1
31. mar 2009

ahoj evkacka..to je skvele odkaz kesinke ze jej blahozelame 😀 ...nestihli jej dat epi?ved ona o porode bez epi nechcela ani pocut 😝 Som rad ze su obe v poriadku a ze sa im dari 😀 😀

nany100
1. apr 2009

fííha, doobeda ešte koníkovala a poobede bola maličká na svete?...to bolo asi prekvapko, ešte že začala baliť tašku 🙂 ...aj keď trošku skôr, ale Simonka mala už peknú váhu...blahoželám a prajem všetko dobré, hlavne veľa zdravíčka a nech princezná rastie do krásy 😉

lauritta
2. apr 2009

kesinka, blahoželám a všetko dobré tebe i Simonke! pekné meno, páči sa mi aj mužská obdoba Simon.

nany ahoj, včera som zase nebola na kurze, lebo ráno som bola v nemocnici na ďalšie odbery na hematológii a poobede sa mi tam nechcelo znova ísť. Stále mi tvrdia, že tá anémia je mierna a nie je to nič vážne, tak im verím a nerobím si starosti, jem naordinované železo, vitamíny a snažím sa aj stravu bohatú na železo.
Včera na poradni mi doktorka povedala, že to vidí tak na veľkú noc, lebo hlavička je už úplne nízko. Ale zatiaľ je to zatvorené. Tak som zvedavá, či pôjdem zrovna na šibáky 🙂 Mangel je už trochu v strese 😝 Ako sa ty cítiš? Len my dve sme tu tuším cca 38tt že.

nany100
3. apr 2009

ahoj lauritta, na kurze nás bolo asi 8...bola tam tá jedna pani, čo má termín už bud.týdeň a jedna myslím 12.4., potom Ada a ja (my máme termín v jeden deň) a potom také kočky, čo boli prvý krát, majú termín máj-jún...ja tiež behám celý týždeň po doktoroch, je to na nervy, stále kdesi vysedávať v čakárni...v utorok na poradni mi dr.povedal, že ešte som zavretá a tak skoro to asi nebude, tak dúfam, že až po Veľkej noci...v stredu som bola na CTG a potom cvičiť a včera ešte na odber krvi a potom u zubárky...no dnes našťastie nič, tak som len doma a vegetím ...a čakám 🙂 ...cítim sa v rámci možností celkom fajn, ledva chodím, fučím a brucho mám občas ako kameň, ale inak OK...tak sa drž a možno v stredu sa uvidíme 😉

zuzujan
3. apr 2009

ahoj nany, tak vidim ze mas pred sebou uz posledne dni, no pekne to ubieha.
Inak ja by som uz brala malicke, teraz ked je tak krasne by som si vedela predstavit prechadzky..... 🙂 tak aspon s bruskom sa budem trosku po vonku gulat, ale hned mam lepsiu naladu ked je takto vonku

chcela som sa spytat od kedy sa chodi na tu porodnu pripravu do nemocnice, ja sice nie som este na 100% rozhodnuta pre nemocnicu v PB, ale rada by som sa tam isla v ramci tych porodnych priprav pozriet....inak doktorov uz poznam lebo som lezala nedavno tyzden v nemocnici na gynekologii, tvrdlo mi brusko a na vizity chodili aj doktory z porodnice.
A chodila si aj na to cvicenie pre tehotne, co je pri agrosane??? mna dost bolieva chrbat a mozno par cvikov na fitlopte by pomohlo.

Drz sa... 🙂

nany100
4. apr 2009

ahoj zuzu 🙂 ...no veru, kráti sa to, už sa teším a aj trošku bojím ako a čo bude...ale to je asi normál tieto zmiešané pocity...no včera bolo tak krásne, mala som chuť naštartovať kočiarik a ísť sa prechádzať 😀 ...ale bolo by to asi divné 🙂 ...už toho veľa nenachodím a tak by sa mi zišiel pohyb aj kvôli tráveniu a klbom a kvôli pohode, ale nevládzem, tvrdne mi bruško a bolí ma len keď prejdem do obchodu, ale manžel ma utešuje že už len nejaké dva týždne lebo som z toho už na nervy, tento záver je taký nemotorný a ufučaný, vychutnaj si teraz jarné slniečko a prechádzky aj keď bez bábätka, možno v lete už toho veľa nenachodíš v tom teple...
na prípravu som ja chodila od nejakého siedmeho mesiaca (zač.februára)...to úplne stačí, je to fajn, pocvičíš trošku (aspoň čosi, lebo napr. ja doma necvičím, občas dýchanie a keď mám opuchnuté prsty, tak aj to, ale inak som leňoch), vždy je to spojené s prednáškou na nejakú tému (pôrod, šestonedelie, starostlivosť o bábo, epidurálna analgéza, exkurzia do pôrodnice...), vedú to pôrodné asistentky z nemocnice a veľa sa tam dozvieš, aspoň pôjdem už trochu pripravená a oboznámená čo ma čaká 😉 ...na iné cvičenie som nechodila, ale hovorili nám tam, že nič iné sa tam nenaučíš, akurát si za to zaplatíš, v nemocnici je to zdarma...
dúfam, že ste v poriadku a na pobyt do nemocnice sa chystáš už až porodiť 😉 ...ja hádam ešte do Veľkej noci vydržím a potom by som už hocikedy rada porodila, všetko je nachystané, tak už môže maličká prísť...ozaj, viete už čo budete mať?
tak pekný víkend, užite si to a držkajte sa, papa 😉

evka
8. apr 2009

ahojky babenky vam sa to uz blizi,uz to budete mat za sebou a mna to bude cakat mam termin 4 juna takze vam drzim palceky nech vam to dobre dopadne 🙂

nany100
9. apr 2009

dík, evka...už mám nejaké divné pocity, no dúfam, že ešte chvíľku vydržíme pokope 🙂 ...maličká chce asi vyšibať už túto Veľkú noc 😀 , tak uvidíme...držte palce 🙂

lauritta
9. apr 2009

ahojte, nany ja uz mam tiez pocit, ze obkracujem hlavicku, je to stale tazsie, isla by som rodit aj hned teraz keby sa dalo 🙂 termin mam presne o 10 dni, ale kludne by som posviatkovala v nemocnici, len nech uz to je 🙂 tusim by som mala znasilnit mangela, nech to trosku pohneme 😝 🙂 ozaj, chcela som sa opytat, take mierne obcasne ako menstruacne bolesti v podbrusku a krizoch, to by mohlo znamenat, ze sa to uz pomaly pripravuje, nie? mam take bolesti uz druhy tyzden, ani som to nespominala doktorke. ta sa so mnou na poradni uz rozlucila a popriala vsetko dobre ale napisala mi este jeden termin zase o tyzden, keby nahodou este nic 🙂

evka
10. apr 2009

nooo to uz sa pomaly babetko chysta ale neboj este ti praskne voda a aj potom budes mat dost casu ist do porodnice pokial naozaj nebudes mat straaaasne silne bolesti ale neboj vsetko bude ok 🙂 lauritta,nany drzte sa a potom dajte vediet co mate 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre