Pôrodnica Považská Bystrica

kesinka
7. mar 2009

Maminky, zakladam tuto temu, aby ste nam ( ktore rozmyslame nad P.B ) pomohly sa rozhodnut a podali skusenosti ktore mate s toutou porodnicou.

evita_g
8. feb 2014

Ahoj žienky. Rodila ste niektorá v PB prirodzene po cisárskom? V diskusiách som veľa čítala, že to nie je problém. Ja som prvú dcérku rodila prirodzene, druhú sekciou. Pýtala som sa svojej gynekologičky, ako by to bolo pri treťom dieťati, či je možné rodiť prirodzene, no a ona mi povedala, že v PB do toho žiadny lekár nepôjde, že najbližie v MT. Aká je vaša skúsenosť? Ďakujem za odpovede.

mishurka
13. feb 2014

Ahojte, sice som rodila pred rokom, ale chcem prispiet do diskusie. Ja s bystrickou neocnicou nemam zle skusenosti. najdu sa urcite momenty, ale nebolo to az tak zle. Rodila ma dr. Zbornova, s ktorou som bola velmi spokojna. Velmi prijemna, ustretova. a to iste mozem povedat aj o porodnej asistentke (neviem jej meno). velmi mila, vo vsetkom mi pomohla, o vsetko mi porozpravala, co mam robit, ako mam dychat. i ked sme tam boli tri, ku vsetkym pristupovala prijemne, ochotne a hlavne odborne. Porod prebehol bez komlikacii, dietatko mi ukazali a hned ho zobrali na meranie vazenie a vysetrenie a potom mi ho este raz dali do ruk. Nemala som ani potrebu aby mi ho prikladali na prsnik alebo na brucho hned po porode. Nevidim v tom zmysel. Bola som rada, ze to mam za sebou. Po cely cas, pred porodom a pocos porodu boli pri mne dve osoby a nikto s tym nemal ziadny problem. Manzel prisiel po porode a ten bol so mnou pocas tych dvoch hodin na sale a este nemali problem mu aj maleho ukazat a novorodeneckom.
A co sa tyka novorodeneckeho, o dietatko sa mi starali zodpovedne. Maleho mi priniesli na izbu po niekolkych hodinach a ked som potrebovala, tak si ho zobrali k sebe na oddelenie aby som sa mohla vyspat. zazila som aj tu pani, o ktorej sa tu vela hovori, bola neprijemna, ale dalo sa. V istych situaciach bola aj mila. Kojenie, asi som mala stastie na sestricku, ktora v tej dobe sluzila, lebo ta mi odporucila, aby som si kupila klobuciky na kojenie, kedze mam ploche bradavky. Mlieko sa mi spustilo na 3. den, dovtedy sme papali nutrilon z flasky a nepostrehla som, zeby tym bol maly poznaceny. ked sa mi spustilo mlieko, pekne papal a nevyzadoval flasku. Som asi jedna z mala, ktora si to tam uzivala.
Tak chcem len povzbudit mamicky, ktore vahate, myslim, ze nasa porodnica nie je na tom az tak zle ako sa tu pise.

matkalepisova
1. mar 2014

https://www.modrykonik.sk/group/5969/ nová supine pridajte sa 😉

hviezda45
4. mar 2014

velka spokojnost s touto porodnicou. rodila som v decembri a mozem povedat ze pristup bol na velmi dobrej urovni..ci uz doktorov alebo sestriciek. Stale okolo mna behali.. boli mily a ustretovy.. dlho som nevedela ci ist rodit sem alebo do TN.. ale nakoniec som urobila velmi dobre a nelutujem. vsetkym co sa nevedia rozhodnut odporucam, Musim povedat ze aj o malinku sa mi starali velmi dobre, nakolko bola velmi dobra a vyzadovala si viac starostlivosti.. 🙂

hviezda45
4. mar 2014

zabudla som povedat ze ma prijimal doktor Chovanec a rodila Oksana Tsymborska...ci tak nejak..povodom je z Ukrajiny.. ale z obidvoma max spokojnost.. ta pani doktorka ma tak super zasila ze ked som sla domov uz som nevedela ze som ani rodila. nik mi neveril.. a to som isla po 4 dnoch. a na druhy den po porode som kojila v tureckom sede... sa na mna iba vsetci divali... max spokojnost.. 🙂

vafinka
19. mar 2014

@hviezda45 ahoj nakukla som sem, lebo uz aj mna o par tyzdnov caka porod, rada by som sa spytala, ako to chodi na porodnici, ked pridem s bolestami, kam mam ist ako prve, ci dole na uregentny prijem internej ambulancie. a co potom, co vsetko nasleduje, postupy a tak, dakujem ti za odpoved

hviezda45
19. mar 2014

@vafinka ahoj. ano ja som isla dolu na urgentny prijem, kedze som bola v tej nemocnici po prvykrat, nevedela som kde inde... a odtial isla so mnou sestricka hore na gynekologiu.. takze tam staci ist.. tam si nechas veci na oblecenie, ak teda stihnes... a hore ta uz budu iba vysetrovat. kufor som mala stale pri sebe na stonarni. ja mam na to cele prijemne spomienky. asi aj pre to ze som mala fajn sestricku. taku mladu a veselu... a aj doktorov. ked som prisla vysetril ma taky mlady super doktor. potom mi sestricky urobili klistir, dala som si sprchu.. to priamo na stonarni a potom tam bol uz stale so mnou manzel. mne to nejako nepostupovalo a kedze uz som mala odtecenu vodu, tak mi dali oxitocin a potom uz som bola len na porodnej sale.. asi tri hodky. po porode som dve hodky este lezala na sale a potom na novoredenecke.. ak bude volne pytaj sa na rooming. to su dve take izby kde su babatka tak od druheho dna stale s tebou a sestricky ti vsetko ukazu.. a nic sa za to neplati..ako kupat a pod.. ja som bola max spokojna. mozno je to aj tym ze nie som moc narocna.. ale ak este raz tak pojdem rodit tam.. ak mas este nejake otazky kludne sa pytaj.

vafinka
20. mar 2014

@hviezda45 dakuje ti za odpoved a to si pre teba prisla sestricka z gynekologie? ved ani ja nie som moc narocna, ale skor si potrpim na ludi, teda ich pristup. ten mlady doktor, je ozaj super, dufam, ze ho budem mat pri porode.

sonka011
25. mar 2014

Ahoj...ja sice idem az v septembri no uz sa rozhodujem kam ist...teraz som tyzden lezala na gynekologickom a bola som spokojna so sestrickami aj doktormi ale to vybavenie....no des...a este ma velmi nahnevalo to ked som sa dozvedela ze som tam zbytocne a drzia ma tam len preto ze mali prazdne oddelenie a mali zo mna peniaze od ZP, takto by sa k tehotnym nemali spravat....ja som bola po prvy krat v zivote hospitalizovana a velmi zle som to znasala...
pocula som ze porodnicke a novorodenecke je vynovene...rada by som sa spytala tych co tam boli po prerabke ake je vybavenie na izbach, v akom stave su WC a sprchy?
Tiez by som sa chcela spytat ako to je s klistirom...robia ho vzdy? Ja sa ho bojim a radsej by som sla bez neho...viem ze v TN ho nerobia....a ako je to po porode? Pri porode budem mat maminu, nas tatino malinkeho nechce ist priamo k porodu a ja ho respektujem no chcem aby ho pustili k malinkemu hned po porode...ked ho budu umyvat a vazit a merat, aby mu ho dali a mohli ist za mnou spet na salu....viem ze v TN to tak chodi...umoznia to aj v PB? Tiez sa chcem spytat na tie izby kde mozem mat malinke stale pri sebe...ak nebudu volne tak mi neumoznia mat ho stale pri sebe???
Velka vdaka za odpovede a rady 🙂
@hviezda45

hviezda45
25. mar 2014

ja som bola na izbe ktora bola uplne prerobena.. na nemocnicu som bola celkom prekvapena..viem ze tam je tych miest 6.. 2 izby po tri.. ten rooming- kde mozes mat babo stale pri sebe.. resp. od nejakeho druheho dna.. ale zalezi na tom ako bude male. ja som napriklad moju malu mala uplne cely den pri sebe az treti, stvrty den, lebo bola malinka a stale mi ju vyhrievali. dokonca som ju an raz v noci nemala pri sebe.az doma. a musim povedat ze celkom to bolo aj fajn. bola som dost unavena, tak ked mi ju v noci na 5-6 hodiniek zobrali mohla som aspon trochu pospat. inak ked nie je volne tak potom viem ze nosia deticky kazde tri hodinky na kojenie. alebo si zaplatis nadstandart, to su tam tri izby. a celkom fajn vybavene.. ale ja som chcela spolocnost tak som bola rada ze som bola nakoniec na tom roomingu.

co sa tyka kupelne. tiez bola na kompletku prerobena.. uplne super.. nove sprchy..aj wc-ka v pohode. tak ja som bola aj s tymto spokojna.

po porode myslim ze nebude problem pustit muza..ale to sa musis asi dohodnut s nimi. neviem ako to tam chodi ked je nieco takto 🙂

a co sa tyka toho ze ta tam nechalo len tak..to robi kazda nemocnica pokial nema pacientov.. 🙂) uz som to pocula viackrat.. aj o TN..

a klystir.. aj ja som sa bala. ale musim povedat ze to neni nic strasne.. dokonca som ani nevedela ze mi to dali.. uplne super. a som rada ze som si to dala. neviem si predstvait ze by sa malinka narodila v niecom takom ... lebo vtedy neudrzis nic v sebe pokial mas nieco v crevach.. teda aspon ja som to tak mala.. vsetku vodu som zo seba vyprazdnila. .. :D a ja som tam isla aj koli tomu ze to tam robia. lebo ja som to isto chcela absolvovat. neviem ci sa to da aj odmietnut,,musis sa popytat. ale ja by som to isto odporucila si dat. naozaj to neni nic strasne. ale je to kazdeho osobna vec. 🙂 🙂

ja som mala viac kamaratok co boli rodit v TN, a poviem ze maloktora bola spokojna...je tam strasny chaos.. dokonc jednej sa na 15 minut stratilo babo.. nik neved kde je.. sestricky sa nejako nepochopili.. ale ved to sa moze stat vsade. ale po viacerych negat. skusenostiach som sa rozhodla risknut tu PB. a musim povedat ze som nelutovala a keby idem este raz rodit tak asi tam. mala som aj super doktorku pri porode. ta ma tak krasne zasila, ze ked som odchadzala domov uz ma skoro nic nebolo. a po tydni dvoch, som uz ani nevedela ze som rodila. takze tak z mojej skusenosti 🙂

@sonka011

gv16
25. mar 2014

hviezda45 ako sa volala tá doktorka?

sonka011
25. mar 2014

@hviezda45 dakujem ti pekne za odpovede 🙂

hviezda45
25. mar 2014

@gv16
Oksana Tsymborska 🙂

veroc
26. mar 2014

@sonka011 len trošku poopravím hviezda45 sú tam 2 izby na roomingu - jedna pre dve a jedna pre tri mamičky... a tri nadštandard ak sa nemýlim. Inak ti zodpovedala asi všetko. A k tomu klystýru - ja som ho tiež mala pri oboch pôrodoch a nebolo to nič strašné. Oni sa ťa aj pýtajú či si bola na WC-ku, tak aj je tu možnosť že ti ho nedajú. Ale ja som mala a tiež neľutujem. A ešte jedna vec - mňa moja doktorka vypísala dva dni po termíne ležať do nemocnice a keď som tam prišla pekne ma odtiaľ poslali domov... že nevidia dôvod aby som tam ležala ešte. Tak každá máme inú skúsenosť 🙂

veroc
26. mar 2014

@sonka011 a ešte je tu skupina o PB pôrodnici https://www.modrykonik.sk/group/5969/

mirkamirko0809
23. apr 2014

No ja by som v pb uz nerodila,rodila som tu maleho,dcerku v Tn ale ta starostlivost co sa tyka novorodeneckeho v pb jedna katastrofa.neochotne,drze,arogantne sestricky.

majka1c
5. máj 2014

@babullka1 Ilavu neodporucam rodila tam kamoska a povedala ze HORSIE ako PB takze radjes zajdi to TN

janzde
5. máj 2014

@majka1c ilava je uz zrusena😉A som tam rodila takmer pred rokom a obrovska spokojnost🙂

mimkag
5. máj 2014

Ahojte , ja som rodila vPB a som velmi spokojna. Lekari aj sestričky na porodnickom oddelení na výbornu.
Ale co sa týka novorodeneckeho oddelenia sestricky až na par vynimok uplna katastrofa. Hlavne tie stare ,sú drze, arogantne, a pri niektorýchveciach neoosobne. Z novorodeneckeho oddelenia som bola velmi sklamaná. 🤐

latti
10. jún 2014

Ahojte, mozem sa spytat ako to vôbec funguje?
Cakam prve babatko, a neviem si predstavit, je lepsie sa dohodnut s nejakym lekarom, aby bol pri porode?
Alebo ked pridu bolesti, kto je na sale ten odrodi? A ked chcem cisarsky, pretoze mam strasny strach z porodu, da sa to nejako dohodnut" (zaplatit) alebo to robia len ked je nejaka komplikacia, zdrav. problem??!:(
Rodit budem v Pb, moj gynekolog p. Kardos uz nerodi, co som celkom rada lebo dozvediet sa nejaku informaciu od neho je dost tazke, vsetko uz netreba alebo sa nerobi, alebo poistovna nepreplaca, niekedy mam pocit, ze je to len preto lebo ma plnu ordinaciu a uz sa mu nechce, al. mu konci prac. cas....

snehuliacka
27. okt 2014

Ahojte mamičky, ja viem, že je toto skupina o pôrodnici, ale chcem sa opýtať, či máte niektorá skúsenosti z gynekológie - lôžkové. Ide o to, že ma dnes môj doktor objednal na laparoskopiu nakoľko mám cysty na oboch vaječníkoch a naznačil mi, že najlepšie by bolo, keby ma operoval primár, že je v tom naj odborník. Nemáte niektorá skúsenosti aj v tomto smere? Prípadne mi poradiť, koľko by mohol pýtať za takýto zákrok, keď chcem vyslovene jeho? Pýtam sa preto, že nie som ten typ čo príde za lekárom, povie čo potrebuje a hneď sa oháňa peniazmi.

lienkajanka
11. jan 2015

S porodnicou aj s pobytom pred aj po porode som bola spokojna(rodila som teraz v decembri), aj ked je pravda ze prilis vela luxusu si tu clovek neuzije. Z celeho vybavenia citit ze to tu tak ako vo väcsine slovenskych nemocnic zaspalo dobu. Socialne zariadenia su krasne nove, nadstandardne izby takisto,porodna sala stara. Prostredie vcelku prijemne, aj starostlivost vyborna(co som zazila a vypocula si-sestricky su k rodiacim maminam mile a su im oporou) , lekari relativne mladi a prijemni, sestricky z novorodeneckeho väcsinou postarsie a neosobne. Teda az na par vynimiek. Prve prilozenie dietatka malokedy riesia este na sále, co sa tyka kojenia poradia ked treba. Sklamana som bola z nemocnice co do roomingu...pokial nemas nadstandardnu izbu (30eur/noc-zväcsa ju ale nebolo problem dostat) a si druhorodicka, babetko si moc neuzijes - len kazde 3 hodinky po pol hodinke kojenia cca. Ja som nadstandard mala a kedze som druhorodicka, vedela som co a ako takze som sestricky ani prilis "neotravovala". Casom tu vraj ma byt cele oddelenie roomingove, ak by este mali vlastnu laktacnu poradkynu pripadne by sa podpore kojenia venovali hned od zaciatku a viac podporovali skory a neustaly kontakt matka-dieta, bola by to super porodnica.

1mata
4. aug 2015

Ja som rodila v PB pred 4 rokmi. NIKDY VIAC!!! Samotný pôrod nebol až taký strašný, ale po pôrode mi nevybrali placentu, nechali mi ju tam aj ked vedeli ze som ju nevyrodila . keď nás mali prepúšťať, po sone zahadne zistili že sa zo mňa nejakým spôsobom nevyplavila sama, tak mi robili kyretáž. Po čistení ubezpečili celú moju rodinu že som v poriadku a placenta je von. V piatok ma prepustili domov s tým že nech sa hlásim u svojho gyn. ktorý je v Ilave. V pondelok som teda s prepúšťaciou správou išla do Ilavy kde doktor po prečitaní správy a sone zistil že aj napriek tomu že ma tí dementi čistili mi placentu nevybrali. Znova som putovala na ďalšiu kyretáž, ešte 1 deň a umriem na otravu krvi. tak s jednoduchého čistenia s jednodnovou hosp. som nakoniec pobudla v Ilave 5 dní, čakala som na darcu krvi. 5 neskutočných dní bez mojej 7 dňovej lásky malej. Takže kojenie nehrozilo, ani mliečko som nemala, po 2 celkových narkózach mám ešte aj po 4 rokoch problém s pamäťou, Ale to že som bola bez mojej žabky im nikdy neodpustím a to som zvedava či vôbec ešte niekedy budem môcť mať deti. 😠 😠 😠 😠 😠

1mata
4. aug 2015

ˇužasná nemocnica je v ČADCI. 100bodov

gretocka
6. okt 2015

ahojte, mate niekto cersve info o pritomnosti babatiek pri maminach v PB? Pred tromi rokmi boli roomingove izby len dve, ale vraj teraz uz je cele oddelenie prerobene na rooming. Je to pravda?

lucka1987
6. okt 2015

@gretocka tiez som o tom pocula. v ksupine porodnica povazska bystrica o tom baby pisali , ze uz su babatka pri maminach

mlucinka
21. dec 2015

Nové súkromné detské centrum v Púchove!!!

Ahojte, trošku off-topic, ale budúci rok by sme chceli s kamarátkou otvoriť súkromné detské centrum v Púchove pre deti, predstava je hlavne jasle + aj škôlka....
Veľmi by pomohli Vaše reakcie, hlavne či by bol záujem, aby sme vedeli uspokojiť kapacitné požiadavky....Jednalo by sa o hodinovú, poldennú a celodennú starostlivosť....tak pls píšte, mám na ruke jeden úžasný priestor, ale potrebovala by som nejaký predbežný záujem 🙂 vďaka!

mimulik8
16. feb 2016

@mravcica ahoj, môžem sa opýtať, ako si bola spokojná s rehabilitáciou v dunajskej lužnej? akú vážnu parézu má tvoj malý? ja mám 3,5 ročné dievčatko a tiež máme parézu.

ferkooo2
11. mar 2016

TAk k p.Mudr. Majtánovej co pracuje namiesto p.Zuberovej len tolko ze je to neschopna krava ktora nema ani pojem co sa tyka gynekologickeho hladiska.Radim vsetkym zenam a hlavne mladym ktore tuzia po babätku aby od nej ihned odisli ak nechcu aby im znicila zivot tak ako mne a manzelovi.Chodila som knej pomerne casto koli zapalom v posve.Raz ked som sla na kontrolu povedala som jej ze sa pokusame o babetko .ze chcem otehotniet...ona ze v poriadku a predpisala mi silne hormonalne antibiotika!!!co som vobec netusila ja naivna mlada som si myslela ze mi dala nieco na urychlenie a podporu tehotenstva.proste som jej doverovala a verila ze vie co robi a naco mi dava tie tabl.Vysetrenia boli vzdy rychle a skonstatovane zeje vsetko v poriadku a babetko je zdrave.Kontrolu som mala vo febr.vo dverach ma sestricka zarazila spravou nemohli sme vas zohnat...nasli sa geneticke chyby...vtedy som si myslela ze asi skolabujem!Majtanova sa ohradzala tym ze mi na adresu posielala dopis nech sa dostavim knej ze sa nemohla dovolat atd.Vedela ze byvam na Rozkvete ze trvaly mam na Hlinach a ze pracujem v Nemocnici!!!!ona mi volala na cislo ktore uz 5rokov nepouzivam a posielala na adresu kde davno nebyvam cize na Mladeznicku ona neschopna sito neprepisala pritom na tehot.preukaze mi pisala dobru adresu takze neracila sa zavolat ani do nemocnice aby ma kontaktovalA ale radsej pockala mesiac dokial pridem nakontrolu!!!!strucne povedane kazdy doktor krutil hlavou ked videl zesom v 5mesiaci tehot.a ona to zistila neskoro a najviac ich zarazili antibiotika kt.boli silne hormonalne a ktomu na oblicky kedze stymi som nic nemala !pritom uz ma babetko kopalo a bolo dost velke kazdy doktor mi povedal zeto zanedbala a ze som nemala brat ziadne lieky a nietak antibiotika!!!brala som ich pred tehot.
A este cele 3mes.tehotenstva musela som ist na umele prerusenie tehot.normalne som rodila trvalo to tri dni boli to najhorsie dni mojho zivota porodila som mrtveho chlapceka koli Majtanovej neschopnosti zato ju budem nenavidiet dokonca zivota zenam zabila syna!:( vsetko mohlo byt inak😢preto Vam radim odchod od nej☹ak chcete mat zdrawe babetko a vobec niake a este ktomu kedsom si sla pokartu lebo som odnej odisla vybrala mi vsetky doleuite paiere!!nechala len 4paiere atolen tie cosom lezala v Nsp. Cize prepustaciu spravu preco asi?lebo nema isto ciste svedomie a asi sa boji zeju udam!!!!

kosta123
13. mar 2016

@ferkooo2 Ja s nou mam zase len dobre skusenosti,odisla som od dr.Bohaca.
Ktory ma zanedbal....
Je mi to luto co sa stalo,ale ja ked som menila t.c hned som nove nahlasila aj svojmu dr.
Tiez som mala zle geneticke testy cez dr.Bohaca,lebo mi zobrali krv v inom tt ako sa mali a dal mi az 3 terminy porodu lebo to nevedel odhadnut.
Az v Ziline mi to ujasnili vsetko,vysledky nanovo a bolo to ok.
Ja keby mam zapal a beriem akekolvek lieky,tak sa nesnazim o dieta ale to uz je na kazdom....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre