Pôrodnica Považská Bystrica

kesinka
7. mar 2009

Maminky, zakladam tuto temu, aby ste nam ( ktore rozmyslame nad P.B ) pomohly sa rozhodnut a podali skusenosti ktore mate s toutou porodnicou.

mercy
10. mar 2009

Kesinka, ja sa hneď zahorúca pridávam, idem tam rodiť o dva tri týždne.už som tam rodila pred tromi rokmi-mám v PB rodičov a môj otec aj brat v nemocke pracujú ako lekári.Pred tromi rokmi to tam, bolo dosť horzné z hľadiska WC akúpeľní,ale vraj to všetko zrekonštruovali, tak uvidím🙂Mala som Dr.kutiša, ten bol super, sestričky ako ktorá,ale dalo sa 🙂

babullka1
10. mar 2009

No neviem kocky ako porodnicke oddelenie ale gynekologicke nestalo za nic,ja som tam lezala mesiac ked mi hrozilo ze o male prideme a spokojna som absolutne nebola a preto tam nechcem ist ani rodit,..zo strany sestriciek az na jednu-dve to bol velky nezaujem.keby sa mi este niake komplikacie nedajboze vyskytli tak uz by som tam ani nesla,sla by som rovno do Ilavy alebo Trencina.

kesinka
autor
10. mar 2009

No ved prave. Ja som nic moc dobre na PB nepocula. Rozmyslala som, ze si zaplatim svojho gynekologa, nech ma odrodi, ale neviem, ci to bude stat za to. Z Ilavy mam strach, lebo zevraj tam nemaju potrebne pristrije ak by nieco hrozilo babetku. Tak zvazujem TN alebo ZA - ale zase tam nikoho nemam.
Mercy - u teba je to asi trochu ine, ked otec aj brat pracuju v nemoske. Mas konexie 😀 .
Tiez som chcela nadstandartnu izbu a v PB stoji 1.000,-sk/noc co sa mi zda aj trochu prehnane. Ci to je bezna taxa?

mercy
11. mar 2009

No, to je vtipné.Ale na gynekológii nerobí ani jeden z nich.

babullka1
11. mar 2009

Kesinka jediny dvaja normalny doktory,kt.tam mali o nas aj zaujem boli dr.Kristofik a dr.Simonedisova,ale neni zaruka ze zrovna ich pri porode clovek dostane a sestricky v PB nam povedali ze objednavat si ich ku porodu je zbytocnost pretoze aj tak pridu az na uplny koniec dovtedy sa staraju len sestricky o mamicky.A co sa tyka nadstandartu tak neviem,ja som to tam aj videla ale neprislo mi to onic lepsie ako na roomingu. Kamoska teraz odrodila v Ilave a vraj tam boli skvely doktory a velmi ochotne sestricky- dost pomenili personal a ze starostlivost bola fakt perfektna a aj malicke ze jej hned prilozili na brusko ako sa narodilo.Druha zas rodila v Trencine a ze to tam bolo velmi neosobne,proste ju brali len ako dalsiu do poctu...tak neviem,ja ak bude vsetko ok tak som rozhodnuta pre Ilavu...Ozi kesinka a odkial presne si?

kesinka
autor
11. mar 2009

Babullka - ja som presne z PU ale teraz sme si s manzelom kupili malicky domcek v Strezeniciach, takze som uz vlastne Strezeniciarka 😀. ( teraz - vlastne uz je to 2,5 roka, ale skoro stale sme v PU ). A ty?
Ja sa akosi nemozem rozhybat, ze kam. Teraz som dlhodobo PN, ale za 2 tyzdne uz nastupujem na MD - tak dufam, ze to stihnem obehat a konecne sa rozhodnut.
Babullka ku ktoremu dokymu patris?
Mercy - ja som to myslela v dobrom. Ale moj nazor je taky, ze ked ti pracuje aspon niaky znamy v nemoske, nehovoriac o rodine, tak sa personal k tebe inac sprava. To je len moj nazor, bohuzial nehovorim o vlastnej skusenosti, lebo nikoho v nemoske nemam. ☹

babullka1
11. mar 2009

Kesi ja som tiez priamo z PU ale o mesiac by som sa mala stahovat do Zbory my tam zas prerabame dom:DAj ja som na PN uz od zaciatku pretoze som mala dost problemy:(A doktora mam v meste dr.Sefara,som s nim velmi spokojna je vazne mily a vsetko vysvetli,aspon mne tak pride:Da co ty?ty ku komu patirs?

kesinka
autor
12. mar 2009

Ja patrim k Pecinovi. A neviem co si mam o nom mysliet. Raz mi pride OK, potom zas nie. Zda sa mi, ze mi vobec nehovori o mojom stave, len zrazu nieco utrusi ( napr. tak uz sa vam konecne placenta posunula ) a ja na neho oci, ze som o tom nevedela, ze ju mam nizko. Do knizky mi okrem vahy, tlaku a mocu nic neznaci, takze nic neviem. Povodne som si ho chcela volat k porodu, ale kvoli tymto drobnostiam som neni pevne rozhodnuta. A on rodi len v PB.
Jedna sestricka z porodnice v PB mi vravela, ze ho zazila pri par porodoch ( teraz je MD ) a ze vie, ze ona by ho urcito nechcela.
Tak neviem.
Sefara chodi k porodom? Toho vobec nepoznam. Bola som u neho len raz, ked zastupoval toho mojho a mala som dost. Asi som ho vyrusovala a bol velmi neprijemny
😝 . Lenze to mohlo byt aj pre to, ze som pacientka ineho doktora a nechapal ako si mozem dovolit otravovat jeho. Alebo nemal prave svoj den.

babullka1
12. mar 2009

Mne zas moj doktor povie vazne vsetko,nemusim sa ani na nic pytat,on my vsetko co robi alebo len idxe spravit najskor vysvetli ..babeno vzdy pomera a snazi sa aby som tomu utz rozumela aj ja.Pecina chodi do PB-mava sluzby a primal moju spolubyvajucu na izbe kt.hrozil potrat-a aj nakoniec to tak skoncilo- a bol fakt hnusny,nadal jej tam tak ze sa chuda rozplakala,sestricky tam naneho nepovedali veru nic dobre.Sefara k porodom do PB chodil ale vraj uz nechodi ale jeho si aj v nemocnici chvalili,mozno si ho zrovna vystihla v zlej nalade:(ale inak je super

kesinka
autor
12. mar 2009

A to co sa stalo tvojej kamoske pri Pecinovi bolo teraz niekedy? Asi si ho naozaj nezavola, ale mozno ked dostane prachy tak bude iny. Ci som naivna?

babullka1
12. mar 2009

No to sa jej stalo v novembri v nemocke,ked mal sluzbu,bol knej pri prime velmi protivny a krical po nej.a ona ked prisla uz na izbu tak nechapala ze preco taky k nej bol,sak ona za to nemohla ze krvacala a hrozil jej potrat,ona mu povedala ked sa jej pytal ze ci krvaca moc,tak ze krvaca len trosicka a on zacal vtedy po nej kricat ze ako to ona moze posudit a tak..tak neviem ja by som ho nechcela...

evkacka
13. mar 2009

Ahojte tehulky maminky, tak vam idem prispieť s velmi čerstvou skusenosťou z pôrodnice z PB, rodila som ta pred 6timi týždňami.
No tak kde začať...Dlho som váhala kam rosiť ale nakoniec som sa rozhodla pre PB, pretože som bola sledovana na hematologii v PB a po pôrode boli potrebne dalšie vyšetrenia a hlavnym dôvodom bolo, že som pri pôrode chcela epiduralku, lebo v Trenčíne ani v Ilave vam ju žiaľ ani na požiadanie nepichnú 😠
Bola som na rooming izbe, ta bola v poho, čistá, plastové okna, vymalovane, nemôžem nič povedať, hned oproti boli sprchy a wc, musím povedať že v perfektnom prerobenom stave, fakt úžasne, taku kupelku by som chcela aj doma 🙂 Vybavenosť nemocnice je naozaj na vysokej úrovni, aj ked vyzera komunisticka, ale o vas aj o miminko je tam 100% postarane, kdežto v Ilave rizikových novorodencov prevážaju do TN,a viete akú úlohu hrá čas....No dufam že ho nikto nebude potrebovať, tfuj tfuj tfuj...
v PB vám urobia komplet vyšetrenie novorodenca, ušne, nosne, očne, ked treba sono mozgu, aj somo obličiek, neurologicke, no komplet, a v Ilave viem že tieto komplexné vyšetrenia nerobia, čiže potom musí mamička behať.
Sestričky z novorodeneckého boli celkom fajn až na par výnimiek...ale to je asi všade 🙄 inak velé zázraky si od nich neslubujte, bo ja som domov prišla s laktačnou krízou, bo sa na mna za celý čas nikto nekukol ako kojím...No ale moja hlúposť že som si myslela ako dobre mi to ide.... 😉 ale už je všetko fajn a vdaka annaq zase plne kojíme 🙂
Bola som kuknúť aj TN ale tam vam veru epi tak lahko nepichnu a tu na MK som čítala že nechávajú rodiť aj mamičky koncom panvovým čo je iné kafe...Ale pôrodná sála tam vyzera dobre ale zdalo sa mi to aj daleko...Takže tak...No suma sumárum...nejdete tam na vylet 😀 ale už by som si zaplatila lekára aj nadštandardnu izbu, tu by som kcela od manžela 🙂 lebo pôrod je fakt zaberák a potom si treba oddychnuť a spamtať sa aby ste sa mohli tešiť z bábenka....Na nadštandardnej izbe je telka, kupelka aj chladnička, je to najdrahšia nadštandardka o akej som počula (Banska Štiavnica 400 za izbu za oboch, Handlova 400 a to su aktualne ceny bo som si zisťovala) predražena je hlavne kvoly tej vlastnej kupelke lebo inde je to bez nich aj v HA aj v BS kupelka nie je...
A baby vám poviem že nie je nad to mať sukromie a klud po porode, ja som bola na izbe s dalšími dvoma mamičkami, jedna z nich bola čerstvá 16ročna mamina, ktorá vedela všetko najlepšie... 🙂 a o pol noci ma zobudila otázkou : Evka, spíš??? asi 5krat to na mna zakričala, kym ma teda nezobudila, zdvihla som hlavu a ona sa ma spýtala :Koľko je hodín??? Myslela som že ju roztrhem ako žabu 😀 tak vtedy som si najviac želala byť na nadštandardke 🙂 😎 😀 😵 poviem vám že ten pobyt s tou mamičkou by bol aj na začatie novej témy 😀 No dúfam že som vám trošilinku spravila obraz, inak môžete sa ísť do PB aj kuknúť, ja som tam bola kuknúť. Tak držím palčeky maminky a hlavne aby ste boli zdraví aj s miminkami, ja bežím k tomu môjmu, lebo už sa mi zobúdza 🙂

evkacka
13. mar 2009

http://tehotenstvo.academy.sk/index.php?click=59 prečo som neuvažovala nad Ilavou..... 😢

kesinka
autor
13. mar 2009

Tak to mam ist do Bratislavy? Asi by to bolo najistejsie, ale urcito to neprichadza do uvahy - kvoli tej dialke. Babulka co ty na to? Neostala si zamrazena po precitani toho clanku?

evkacka
13. mar 2009

Netreba do blavy, ved som písla, z Ilavy prevážaju miminka lebo nie su tak vybavený oddeleniami ale v pb sú a postaraju sa aj ked je možno nemocnica navonok komunistická 😉 takže netreba zase stresovať len sa sústrediť najma na vybavenosť a úroveň poskytnutia pomoci v pripade potreby ako kukať na to, aké su tam moderné a pekné izby...atd....mam totiž aj taku kamošku, ktorú zaujímalo len prostredie 😝 držte sa baby

nany100
13. mar 2009

ahojte maminky a budúce maminky...prečítala som si ten článok a musím povedať, že mi zovrelo srdce od strachu...idem rodiť do PB, spolieham sa stopercentne na lekára u ktorého budem rodiť...verím, že všetko dobre dopadne...mimochodom lekárov si na odd.gynekológie a pôrodnice poväčšine ženy chvália, tak sa snáď nemusíme obávať a nepríjemné sestričky prežijem. Tie štyri dni ma tam nezabijú...chodím na predpôrodnú prípravu a bud.týždeň je exkurzia do pôrodnice, ukážu nám celé odd. aj pôrodnú sálu, aspoň budeme vedieť do čoho ideme...pôrodné asistentky, čo vedú kurz sú milé a zodpovedia akúkoľvek otázku, ktorú sa pýtame...verím, že všetko prebehne v poriadku a my sa budeme tešiť už o pár týždňov z maličkej babuľky

evkacka
13. mar 2009

Presne tak nany, aj ja som vedela že lekári sú tam dobrí a tie sestričky...no ved sa striedaju na smeny 😅 naozaj tam ideme kvoly mimíškovi a nie kvoly sebe a ta predporodna priprava je super aj mne to velmi pomohlo, tak sa držte, máte to za pár 🙂

nany100
13. mar 2009

ďakujem evkacka, dúfam že všetko bude dobré...už by som to chcela mať za sebou 🙂

babullka1
13. mar 2009

Kesi veru zmrazilo ma,ale do Blavy isto nepojdem...ked ja som ani na tu PB nepocula moc dobreho tak neviem a uz vobec si neviem pradstavit ze by som k porodu dostala dr.Kutisa alebo dr.Pecinu, na kt.tam moc chvali v nemocke nepadlo.to by som asi radsej porodila doma 😝 ak nebudem mat problemy tak som aj tak rozhodnuta pre Ilavu.A co ty Kesinka?Je to tazke sa rozhodnut co:D

kesinka
autor
13. mar 2009

Babulka, ja uz som tak domotana.....a nepoznas nahodou niekoho, kto mal Pecinu zaplateneho? Mozno k takym mamickam sa sprava inac. Ked ono je to fakt o stasti na akeho doktora a sestricky natrafis. Preto som rozmyslala, ze si dokyho zaplatim.
nany100 - a kedy je tam ta exurzia? Myslis, ze by som tam mohla ist aj ja ako cudzi clovek?

register
13. mar 2009

Kesinka, doktorom nikdy neplať. K doktorovo, ktorý by odo mňa vzal peniaze by som neverila a nikdy by som nechcela, aby priviedol moje dieťa na svet.

kesinka
autor
13. mar 2009

Register, lenze sa bojim, aby sa nieco nestalo dietatku len kvoli tomu, ze doktor o mna nejavil primerany zaujem bo som mu nedala ziaden prispevok.

register
13. mar 2009

Ja som porodila v TN, nikomu som nič nedala a ani neviem o nikom, ktorý by si niečo dovolil zobrať. Bola som maximálne spokojná, všetci doktori boli OK .

kesinka
autor
13. mar 2009

register a teraz chces ist do Ilavy? Ak ano, tak preco?Ja som pocula, ze v TN robia problemy s Epi, ze ju nechcu davat. Tiez, ze sa vyhybaju cisarskemu rezu. Kedy si rodila v TN?

register
13. mar 2009

V TN Epi daju v pohode, mam kamaratku, ktora ju dostala bez problemov. No ja by som si ju v žiadnom prípade nedala pichnuť, lebo sa velmi bojím injekcie. A Epi mi príde ako jej najhoršia verzia.

register
13. mar 2009

Kesinka, do Ilavy rodiť nechcem. Prečo ťa to napadlo? Ale odhováram kamarátku, ktorá sa tam chystá.

babullka1
13. mar 2009

Kesi ja veru nepoznam nikoho kt,by si Pecinu zaplatil ale je to podla mna zbytocnost ..ja by som si doktora neplatila...a nebojis sa epi?

evkacka
15. mar 2009

Ahojte mamičky, epi sa nebojte. Ja som najvačší strachoput v strednej europe 🙂 ja ked vidím ihlu, tak mi je na odpadnutie, uplný horor som prežívala počas poradní, ked mi brali krv, ale epi som vobec necitila, bola to pohoda, možno preto že som nevedela a nevidela kedy to pichajú, takže no comment, najskôr som si ju ani nechcela dať, kvoly panickemu strachu z ihly ale bola to parááááda takže sa nemáte čoho báť.

nany100
15. mar 2009

kesinka: tá exkurzia je v rámci prepôrodnej prípravy na ktorú chodím a aj kopu ďalších bruškatých 🙂 ...chodíme v stredu od 14:00 do 15:00. V tomto nasledujúcom týždni sa namiesto cvičenia máme ísť pozrieť hore na pôrodnicu, ale len za predpokladu, že nebude zrovna nikto rodiť...tak musíš zvážiť, že ak prídeš a exkurzia nebude, či Ti to nebude vadiť alebo či ostaneš aspoň cvičiť, ale prísť môžeš v pohode, pôrodná asistentka je zvyknutá, že sa tam baby striedajú, niektoré prídu len raz, niektoré párkrát...ja chodím už 6 týždňov a celkom rada si tam idem pocvičiť a potrénovať dýchanie pri pôrode a pod....inak je to dole na rehabilitácii v suteréne novej časti nemocnice

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre