Pôrodnica Považská Bystrica

kesinka
7. mar 2009

Maminky, zakladam tuto temu, aby ste nam ( ktore rozmyslame nad P.B ) pomohly sa rozhodnut a podali skusenosti ktore mate s toutou porodnicou.

katie233
26. apr 2013

@luciak231 pekne to zhrnuli @sujkazf a @stanki 🙂.

fliacik
3. máj 2013

Ahojte, baby. Obraciam sa na Vás s prosbou o radu ( @winnerka ). Bývam v PU, rodiť sa chystám v TN. Keďže v PU žiadna predpôrodná príprava nie je, uvažujem, či sa mi oplatí dochádzať za ňou do PB. Mohli by ste mi, prosím, poradiť? Bola Vám táto príprava užitočná, resp. môžete mi ju odporučiť? Ako vyzerajú jednotlivé lekcie a čo je ich obsahom? Je to hlavne o cvičení, alebo ste získali aj cenné informácie? Pre mňa ako prvorodičku je strašne veľa vecí nových, mám kopu otázok a nemám ich komu položiť. Ako dlho celá príprava trvá a koľko stojí? Je možné "dobehnúť" vymeškanú lekciu, ak sa na niektoré z nich nebudem môcť dostaviť? Vopred Vám veľmi pekne ďakujem za každú radu.

nany100
3. máj 2013

@fliacik strana 16 a 17...tam to baby rozoberali 😉

snehuliacka
3. máj 2013

@oikika69 Pôrodnícke odd je v PB super, ale novorodenecké stojí za dve veci (až na jednu staršiu milú sestričku) Aspoň na tom sme sa zhodli s kamoškami čo tu rodili.

lucanka49
7. máj 2013

@sujkazf Ahoj,no po prečítaní čo si písala mi veru neni všetko jedno- hlavne keď teraz pôjdem rodiť v novembri, už davno uvažujem že do PB nikdy nevkročím..praxovala som tam 2 roky ale nikdy som nezažila to čo pri našej malej a ešte tento rok keď som tam ležala zase..no presne čo si písala sa stalo aj mne pri Eliške,vždy ju doniesli dokrmenu,a ja som si mohla prsníky vytlačiť sama..a presne na to romingu tam to bolo ešte ako tak,ale ten pristup bol hrozný ako ku kusu nabytku..ďakujem že si napísala svoj názor iba si ma usvedčila že tam nemám už nikdy chodiť 🙂

petka55555
21. máj 2013

tak ja som tu asi jedna z mála, ktorá bola aj s našou PB pôrodnicou spokojná 🙂 pri oboch pôrodoch...

jarmila2010
21. máj 2013

@petka55555 nie,nie...len pisu,ze porodnica je v pohode,ale doplaca na zle skusenosti,nas mamiciek,s novorodeneckym odd.
@lucanka49 presne!ja som az plakala od zufalstva,co vzdy prisla napapana a uspata,herecka malinka 🙂..aj som prosila ten"mily"personal,nech ju nekrmia,ale(ako pises)bolo to,ako by si hrach o stenu hadzal :( skoda,ze vtedy nemali volny rooming...tam by som sa veru inak zariadila!

ingmiriama
21. máj 2013

bože keď kliknem na kam som prispela a objavila sa mi téma pôrodnica PB tak sa mi nožík otvára vo vrecku....mám dosť nikdy som tam nerodila ale stačilo mi keď som tam bola na pásoch pred pôrodom a aj tomu lekárovi čo mi písala papiere na posteli som povedala nikdy živote by som sem našla rodiť usmial sa a odišiel uuuf

petka55555
22. máj 2013

@jarmila2010 ja som napriklad nemala problem ani s novorodeneckym, sice pri prvom som mala stastie aj na tu casto krat spominanu milu sestricku, ale teraz pri druhom chodila vysmiata ako slniecko 🙂 a mne sa maly nikdy nezdal napapany ked mi ho doniesli..pekne papal odo mna..a ked som ich poziadala, nosili mi ho aj castejsie ako kazde 3 hodiny a aj v noci..tak ja osobne nemozem nic povedat..ale asi som mala teda stastie na ochotne sestricky 🙂

nany100
23. máj 2013

@petka55555 Peti, presne...keĎ prvú noc Ali nebola ešte pri mne, povedala som, nech mi ju nosia vždy keĎ začne plakať...ešte sa pýtali, či isto, či sa nechcem vyspať...ale nosili mi ju častejšie ako po 3 hod. a od ďalšieho dňa bola len pri mne až do konca, už som ju nedala nikomu do rúk 😉

petka55555
24. máj 2013

@nany100 mne aj cez den v pohode doniesli ked plakal a potom som ho mala doniest, alebo ked chodili pre nich a este papal tak mi ho nechali a doviezla som ho naspat v tom super kociku 🙂)) takze ja sa nemozem stazovat...ine je to uz ako ta porodnica a vobec cela nemocnica vyzera...ale to uz je ina tema 🙂))

matkalepisova
15. jún 2013

ja tam mám ísť rodiť 25.9 🙂 mám tam vybavenú VIP izbu odrodí ma primár (známy) a hlavná sestra je tiež známa teda nie moja ale známych 🙂 dúfam že dopadne všetko dobre aj keď sa tam bojím isť lebo už som počula asi viac zlého ako dobrého, ale ako čítam tu je to asi tiež tak pol na pol. Tak dúfam že tu budem môcť prispieť len niečim dobrým 🙂

ingmiriama
15. jún 2013

@matkalepisova ešte že máš tých známych 🙂

teuflerin
19. jún 2013

@matkalepisova ja by osm mala ist v novembri, dufam ze mi potom napises ako to dopadlo 🙂) tiez budem mat primara pravdepodobne 🙂 pokial sa to vybavi 🙂

teuflerin
19. jún 2013

ahojte kocky nejake cerstve skusenosti? poprosim o info, dakujem 🙂)

spagetka28
24. jún 2013

Ahojte, ja mám termín v auguste, tak tiež by som uvítala najnovšie informácie, keďže čas sa kráti 🙂

extrapm
25. jún 2013

Ahojte baby, tak ja sa sice chystam rodit o 12 dni ale kamoska rodila minuly tyzdena maximalna spokojnost... Lekar a sestricky v porodnici ze uplne super... Sestricky na novorodeneckom vraj o nieco menej ochotne ale dalo sa s nimi...
Ja napisem svoju skusenost ked porodim... 🙂

smilinggirl
26. jún 2013

@matkalepisova nie vždy ti známosti zabezpečia hladký priebeh pôrodu... je to len o tvojom pocite, že máš tam niekoho komu veríš... no mne bolo vždy viac menej jedno, kto nás odrodí a nejak to vždy vyšlo tak, že som tam vždy mala presne toho/tú dr., ktorú som chcela.. 😉 😉 😉 no najväčšia psychická podpora bol jednoznačne manžel...bez neho si neviem predstaviť! 😀

mimididi
27. jún 2013

Kočky prosím vás kde presne sa u nás na pôrodnici v PB robia prietoky. Mám ísť normálne po schodoch na štvrté ako sa chodí na návštevy a tam zazvonit, alebo ísť výťahom a je to tá druhá strana oproti lôžkovej časti. Nechcem aby ma tam hneď nejaká ochotná sestrička hneď sprdla. Ďakujem vám.

spagetka28
27. jún 2013

Ja som šla na prietoky po schodoch na 4. poschodie a sadla som si vľavo do čakárne pred dvere s nápisom Sonografia. Sestrička vychádza a postupne si nás volá. Ja som tam prišla presne na 13:00, nikto tam nebol, a o 13:05 som bola vybavená 🙂 No keď som odtiaľ vychádzala, v čakárni už sedeli 3 budúce mamičky. Ale ide to rýchlo, vyšetrenie trvá pár minút.

mimididi
27. jún 2013

Spagetka ďakujem, uff to bude teda makačka po tych schodoch 🙂

spagetka28
27. jún 2013

Neboj sa, mimididi, ja som tiež predýchavala na medziposchodí 🙂 ale dá sa aj výťahom priamo na oddelenie a potom prejdeš von do čakárne.

lenkastar
28. jún 2013

ahojte, ja som bola v porodnici 2 dni dozadu na prietoky a vrchna sestra nam ochotne ukazala porodnu salu,a všetko porozpravala okolo toho, takze urobila namna veelmi dobry dojem! jedna z MK odrodila pred tyzdnom a nevie si vynachvalit! tak ja mam z PB ozaj dobre pocity. Len aby to uz bolo zamnou 😀

smilinggirl
1. júl 2013

@lenkastar ahoj, prepáč mi, no som zvedavá.. prečo ide rodiť tu v PB, keď si zo ZA? niesi v ZA nemocke spokojná??

sonicc
1. júl 2013

@smilinggirl bola si niekedy v za v porodnici? alebo si tam rodila?
ja som syna rodila v za, dceru v pb a teraz druhu dceru tiez pravdepodobne v pb. Teda hocikde, len nie v za 😀
ja mam odtial velmi zlu skusenost
v pb som bola velmi spokojna 🙂

ingmiriama
1. júl 2013

@sonicc no ja by som ti odporučila rodiť radšej v MT...pred týždňom moja neter rodila v PB a poviem ti nikdy viac...je to na dlhé rozpisovanie a už to bolo také že jej manžel musel žiadať lekárku aby malému urobila vyšetrenie ktoré odkladala a odkladala a ešte veľa vecí ..

lenkastar
1. júl 2013

@smilinggirl ahoj, vela báb mi ZA porodnicu vyhovára, že bud PB alebo MT.som z Rajca takze mám PB tak na rovnako vzdialenú ako ZA a už to mám v PB omrknuté a dojem vrchnej sestry urobil svoje, strašne milá a počula som že aj ostatné sestričky sú super a spokojnosť samá 🙂 takže tak 🙂 a co ty sa chystaš rodiť v ZA? 😉

sjuzir
1. júl 2013

tak ja som rodila v pb pred tromi mesiacmi a predtym som tam aj ležala.-- na pôrodnici super, aj doktori aj sestričky ale na romingu katastrofa, sestričky nas len stresovali a kazali nam vkuse čo mame robiť no poviem vam na psychiku ...

merryy
1. júl 2013

ja rom rodila v PB pred týždňom a som nadmieru spokojná 🙂 sestričky na pôrodnej sále super milé a ochotné a natrafila som pri pôrode na tú naj... MUDr. Zboranovú, ktorá je žena s veľkým Ž!!!! odrodila ma za 3 hodinky... po pôrode na oddelení tak isto sestričky super prístup... som rada, že som sa na poslednú chvíľu rozhodla pre PB, čo sa týka novorodeneckého sestričky Vám info nedajú o zdravotnom stave dieťatka ale je tam lekárka, ktorá chodí mamičky informovať ... malého mi nosili každé 3 hodinky a vôbec som nemala pocit že by boli nepríjemné, práve že čo sme od nich potrebovali vedieť tak nám ochotne všetkým na izbe poradili 🙂

smilinggirl
1. júl 2013

@lenkastar nie nechystám sa tam rodiť... ja som bola s PB pôrodnicou spokojná a nechcelo sa mi ani ísť nikam inam.nikdy som nemala nejakú zlú skúsenosť, takže ma to neťahalo ísť mimo PB... ja len som sa zo zvedavosti pýtala... 😉 😉 😉
@sonicc nebola a ani už nepôjdem, ja len zo zvedavosti som chcela vedieť... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre