Pôrodnica Považská Bystrica

kesinka
7. mar 2009

Maminky, zakladam tuto temu, aby ste nam ( ktore rozmyslame nad P.B ) pomohly sa rozhodnut a podali skusenosti ktore mate s toutou porodnicou.

zuzula25
16. mar 2009

evkacka mas velmi mylne info o ilavskej porodnici 😒

epi ti pichnu na poziadanie kedykolvek pocas dna aj v noci a vsetky odborne vysetrenia po narodeni spravia v nemocnici po narodeni babatka-ako si spominala-ocne,krcne v pripade potreby aj neurologicke,sono mozgu.a sono obliciek a bedrovych klbikov robia automaticky kazdemu babatku na oddeleni.takze ziadne potom behanie ako spominas.

a co sa tyka vybavenia-vedia co si mozu dovolit a co nie.ak je nejaka komplikacia,alebo sa rodi dost pred terminom-hned posielaju do TN a neriskuju v ilave.pred porodom si vsetko overia vysetrenim a aj sonom a ak je vsetko ok,tak odrodia.komplikacie sa mozu vyskytnut vsade.

len tolko som chcela

evkacka
16. mar 2009

zuzula možno mám, ja neviem lebo sama som tam rodiť nebola, takže mám info len z druhej ruky najma od mamičiek čo tam rodiť boli.
Z piatich mamičiek z predporodnej prípravy čo sme chodili spolu, ani jednej nepichli epi a všetky si o nu požiadali ( možno je epi v IL podmienena predoperačným vyšetrením, to neviem...), o tých vyšetreniach nam hovorila sestrička čo nám prípravu prednášala a v rámci toho, že ked nastanu nejake komplikácie, asi je tam dôvod prečo hned prevážaju do Tn....
Možno je ilavská pôrodnica super ja neviem, naozaj som tam nebola aby to mohol byť čisto objektívny názor...
🤐

lauritta
16. mar 2009

nany 100 ahoj, spoznala som ťa na fotke, chodíme spolu na predpôrodnú prípravu 🙂 Teším sa na tú exkurziu na pôrodnici pozajtra...

Chcem sa spýtať, sú tu nejaké mamičky alebo tehulky, čo chodili alebo chodia posledný mesiac pred pôrodom nie k svojmu gyn., ale priamo na pôrodnicu na poradne? Vraj je to praktickejšie?

kesinka
autor
16. mar 2009

nany100 - uvidim ako to budem stihat. Urcito sa tam chcem ist pozriet ale som na PN, tak sa bojim kontroly. Uvidim ako sa budem citit. Ale urcito budem cakat na ohlasy, co na nu hovoris.

kesinka
autor
16. mar 2009

babulka, epi sa vobec nebojim, skor si to bez nej neviem ani predstavit. Nemam to s cim porovnat, ale radsej chcem byt pri vedomi a pocuvat lekara a sestricky ako odpadavat od bolesti.

babullka1
16. mar 2009

kesi Ja som rozhodnuta,ze si epi nedam,ani som nadtym neuvazovala.potom mi za par tt das vedet ako ti bolo ked si rodila s epi,jo?

lauritta
17. mar 2009

ahojte, k epiduralke: tiež o nej neuvažujem, lebo si myslím, že čím menej chemikálií do človeka, tým lepšie a predstava, že by mi malo niekoľko hodín niečo trčať z chrbtice...brrr. Takže by som to o ten mesiac rada zmákla bez, aj keď radšej nikdy nevravím nikdy 😉

je tu niekto z Rozkvetu? 🙂

kesinka
autor
17. mar 2009

babula, neboj, jasne, ze dam vediet. Ked si konecne vyberiem tu nemocku, tak sa uz zacnem psychycky na vsetko pripravovat 😢 . Fnuk, Fnuk. Nedalo by sa to babo niako inac vybrat? 😀 . Uz ma pomaly zacinaju chytat stresy. A to este nemam ani tasku do porodnice nachystanu 😝 . Hlavne, ze uz som 4-ty mesiac na PN. Ale epi chcem na 100%. A obdivujem tehulky, ktore ju nehcu. Klobuk dole 🙂

nany100
18. mar 2009

ahojte, lauritta ja Ťa podľa foto neviem identifikovať ☹ ...dnes ak sa stretneme, tak do mňa kopni, že si to Ty 😉 ...ja určite chcem epi, dúfam, že to klapne...keďže už som mala v nedeľu poslíčkov a včera na poradni ma dr. vystrašil, že maličká je príliš nízko natlačená, že chce ísť von, tak taška a všetko ostatné je nachystané...musím sa šetriť a ležkať, inak mi hrozí nemocnica na udržiavanie...inak ja bývam na Rozkvete 🙂

kesinka
autor
18. mar 2009

nany100, tak ja mam tento problem od 28 tyzdna. Doky ma aj strasil nemocnicou, ale stale som doma. Nastastie. Kvoli psychyke si myslim, ze je to lepsie. Len stale mam bolesti bruska, babo mi hrozne tlaci na mocovy mechur, krcok, konecnik - a pri chodzi pocitujem dost silne bolesti. Preto skoro cely den len vylyhujem a priberam. 😀

lauritta
19. mar 2009

nany100, dík, že si sa ozvala, ja som taká hamblivka trochu... 🙂 tak už vieme, ktorá sme ktorá 🙂
Aj ja už mám nachystanú tašku. Cítim sa dobre, akurát mám slabší krvný obraz, tak som bola na hematológii na vyšetrení. Predpísali mi železo, B6 a kys. listovú a zobrali mi 4 skúmavky krvi, tak čakám na výsledky.

Čo povieš na tú našu pôrodnicu? Mňa dojíma to 50-ročné vybavenie... Ale telka na stonárni je fajn 🙂 Predstavovala som si to všetko novšie a modernejšie, asi som bola naivná 🙂

Babule, ale čo sa týka nadštandardných izieb, tie sú úúúžasné: krásna manželská posteľ, plávajúca podlaha, telka, chladnička, luxusná kúpeľňa, postieľka, vanička, možnosť návštev kedykoľvek...možno, keby bola o polovicu lacnejšia...tisícka na noc je premrštené.

lauritta
19. mar 2009

nasla som fotogaleriu porodnice PB

http://pagetest.tiramisu-design.sk/fotogaleria.htm

nany100
19. mar 2009

kesinka, tak len pekne lež a oddychuj, ja som si dnes trochu privstala a porobila kadečo a už mám zase brucho citlivé a všetko ma bolí, tak som si ľažkala a okrem varenia už nič neurobím dnes...
lauritta, som rada že sme sa zoznámili aj osobne, držím palce pri výsledkoch, ja budem mať zajtra zo sterov, čo mi brali v utorok, tak dúfam, že to bude OK...no pôrodnica stará, nečakala som nič extra, práveže tá stonáreň aj mňa prekvapila, že je to oddelené pre dva páry, robia čo môžu, rooming je super vybavený, netreba ani nadštandard, je to tam pekné a vyzerá čistučké, nie ako v ZA, kde som ležala po amnio, tam to bolo brrr...mňa skôr štve ten prístup, pôrodníci sa môžu snažiť neviem ako, len ten novorodenecký personál bude asi nepríjemný...hneď som mužovi vravela, nech malú ani na okamih nespustí z očí, keď ju pôjdu dozadu vážiť a ošetrovať a nech im hneď kričí, že chceme maličkú priložiť, keď sa narodí...potom si ju budem aj na izbu pýtať, tak som zvedavá ako nám vyhovejú...no inde vraj tie nadštandardy nie sú také drahé, ale tie nemajú vlastné soc.zariadenie...sú to také izby ako u nás na roomingu, len asi jednotky a môže tam byť s Tebou partner, tak som to niekde čítala

babullka1
19. mar 2009

Kesi ja nad epi vobec neuvazujem:DAle trochu sa bojim:DAko sa inak mas?uz si obzrela tie nemocky ci este nie?Mne teraz zacalo dost tvrdnut brucho tak sa aj bojim,ale hlavne vtedy ked si lahnem na chrbat tak to az boli:(nemas s tym skusenost?

kesinka
autor
19. mar 2009

babulka mne tvrdne brusko od zaciatku 6-teho mesiaca, ale brutalne. strasne to boli. Zvykla som si spavat na lavom boku a na kojeneckom vankusi. To mi super pomohlo, ale teraz posledne 2 tyzdne nezabera ani to 😖 . Uz poriadne neviem ani co je to vyspat sa. Doky mi povedal, ze je vsetko OK a predpisal mi magnezium, ale niake zlepsenie som vobec nepostrehla. No a postupom casu sa mi zacal skracovat krcok a babetko uz mam usadene hlboko v panve - akoby uz chcelo ist von. ale to ta nechcem strasit. Co som tu citala, tak vela tehuliek ma tvrdnutie bruska a v poho. Ale urcito to povedz dokymu. Ja idem teraz v pondelok na kontrolu, tak som zvedava, co mi povie, lebo vcera som sa uz pomaly chystala na pohotovost, co mi tak tvrdlo a bolelo ma. Ale potom to postupne ustupilo a dnes uz som sa citila celkom fajn. Az na to, ze sa mi po brusku povyhadzovali cervene vyrazky. Asi niaka alergia. Nevhcem ist este do nemosky, lebo nemam vela veci pochystanych. Od stredy 25 som uz konecne na MD - tak sa pustam na tie navstevy nemosiek, lebo mam obavu, ze porod stihnem este pred 40 TT.
nany100 a laurita - dakujem za info o PB. Tak niak som si to predstavovala. Podla mna nic moc, ale to este neviem ako to bude vyzerat inde. Inac bebenky neboli ste nahodou aj na kurze o porode u Mirky v PB? Spolu s partnermi? Podla foto sa mi zda, ze som Vas tam videla.

nany100
20. mar 2009

kesi, nebola som na inom kurze len na tom v nemocnici, čo chodíme každý týždeň...takže to musel byť niekto iný 😉

lauritta
20. mar 2009

ahoj kesi, nebola som ani ja na tom kurze 🙂

babullka1
20. mar 2009

Kesi aj mne celkom pomaha keds si lahnem na bok,na chrbate nevydrzim dlhsie ako 5 sekund,hned mi to brucho stvrdne:(berem aj magnezium ale nie moc podstivo 😝 Ja dufam zr to bude ok,ved v stredu idem na poradnu tak sa musim doktora na to opytat...Ozaj a kolko si pribrala zatial?

lenka1108
20. mar 2009

ahojte.aj ja som z bystrice aj ked uz 5 rokou v zahranici.

ja mam velmi zle skusenosti z pb nemockou sak to vidite aj v mojom pase.

nechcem vas strasit ani nahodou kazda mame ine skusenosti ale ja osobne nikdy viac ani za hocico na svete nebudem rodit dalsie dieta v pb.strasne ma tam donicili.neprajem nikomu.

nany100 poznam ta z videnia aj tvojho muza.

drzim vam vsetkym silno palceky.

lenka1108
20. mar 2009

a este som chcela povedat ze dceru som rodila v irsku a s epiduralkou a neni nad to.vychutnala som si cely porod,bez ziadnych zbytocnych bolesti...bol to uzastny zazitok a urcite by som si ju dala znova...

lauritta
22. mar 2009

ahoj lenka1108, mate krasne fotky od fotografky so Scarlett, drzim palce, nech sa tretie mimi podari!

nany100
22. mar 2009

lenka poznáš nás?...vôbec si neviem predstaviť odkiaľ...ukazovala som aj mužovi Tvoje foto, ale ani on nevie...bol tiež dlho v zahraničí a nie sme dlho spolu...ale je to možné, veď svet je malý...inak držím palce pri ďalšom bábätku

evka
23. mar 2009

ahojky tehulky ja som tiez z povazskej a rodit budem v povazskej prvu dcerku som tu tiez porodila nemocnica ako nemocnica neni to bohvieco ale proste ako vsade inde 🙂

nany100
23. mar 2009

ahoj evka, kedy čakáte bábätko?...viete čo to bude?...akú máš veľkú dcérku?

katka.carska
23. mar 2009

maminy, chcela som sa s vami podelit o skusenosti s porodom v PB:
chcela som prirodzeny porod ako to len pojde. (Doma som kvoli babetku ani rodit neuvazovala.) Ziadne medikamenty, pokial to nebude nevyhnutne. No k tejto teme som dostala odzbrojujucu odpoved-"nebojte sa, kazda nieco dostane, nemusite si priplatit". A naozaj, na uvod mi "nieco" pichli, ani som nestacila zareagovat, sestricka mi casom prepichla vodu s tym, ze doktorovi nam povedat, ze mi praskla. 😕....asi sme si mali priplatit za to, ze mi nic nedaju...
Nastastie nam kazdy dal pokoj. Len obcas ma prisla sestricka vysetrit, ako to ide dalej.
Mohla som sa pohybovat, sprchovat, jest, pit...
V ten den i tu noc som rodila sama. Nastastie. A ked prisiel cas, vystverala som sa v porodnej sale na postel, lahla si na chrbat-do tej najneprijemnejsej polohy pre kazdu tehotnu zenu(ale polohy prijemnej pre porodnika) a Matuska porrodla na tri zatlacenia. Mali som obrovsku silu i chut tlacit, no sestricka moje nadsenie prerusila zvalenim sa na moje brucho..uff. Matuska hned odniesli, ani som ho nevidela-na meranie, vazenie. Nepochopm, preco musia deticky merat hned-co cez noc vyrastu? Na dojcenie mi ho priniesli o 6 hodin.
Sestricky na novorodeneckom boli ochotne, mile, no ja som potrebovala viac info, ktorych sa mi nedostavalo.
Prekazalo mi aj pausalne neopodstatnene dokrmovane deti Umelym Mliekom z flase.
Im prekazalo nase dlhe dojcenie-citila som sa ako zlocinec, ked som to nestihla za 15 minut, alebo ked som Matuskovi ponukla prsnik skor ako po troch hodinach-ale ja som to tak citila, nebola som na to skolena ako oni.

Maminy, takze radim vela trpezlivosti, trochu i drzosti, niekoho pri sebe (nech vas chrani v tuto zranitelnu chvilu) a verim, ze budete spokojne. Ved vsetko je to len a len o ludoch...

Porod v Bratislavskej porodnici-
http://www.vnimavetehotenstvo.sk/porod-po-slove...

Porodny plan:
http://www.vnimavetehotenstvo.sk/porodny-plan/

lauritta
24. mar 2009

Ahoj Katka, diky za Tvoju skusenost a clanok. Chcela by som ale k tomu povedat, ze ked odovzdavas taketo negativne az zastrasujuce informacie maminkam-cakatelkam-prvorodickam, mala by si ich podavat setrne a popretkavat aj niecim pozitivnym a povzbudzujucim, lebo napriklad ja som po precitani z toho trochu smutna a vystresovana.
Chapem, ze pristup personalu v porodniciach mame moznost zmenit hlavne my, svojimi poziadavkami a ohlasmi, ale urcite to nepojde zo dna na den a sama mas skusenost, ze clovek sa niekedy nestihne ani ozvat a spravia si po svojom, ako v PB, tak v BA alebo inde. Preto podla mna zbytocne hrozostrasne opisy.
Zelam nam vsetkym vela sily, vieru v moc prirody a ziaden zbytocny strach a stres v nasom dni D a chvilke CH a zdrave deticky! 😉

evkacka
24. mar 2009

Lauritta máš pravdu, a nemusíš sa báť ak uvažuješ nad pb. Je pravda, že babenko ti neukážu hned po porode, pretože nemocnica na to nie je vybavena, babenko po porode musí ísť hned do výhrevného lôžka, každe jedno bez výnimky, čiže ked ti povedia náhodou že mimi je v inkubátore, je to preto aby sa vyhrialo. NIektore baby friendly hospital nemocky už mahú vyhrievane porodne saly a tam sa babenko da priložiť aj pomojkať chvilku. A aj mne sestričky tlačili na bruško pri porode, a musím povedať že ked sa niekto zvali na bruško tak len preto aby vam pomohol. Málokto vie, že keby pôrod.asistentky netlačili mamičkam na bruško 80% detí by sa rodilo s poruchami mozgu, pretože by bolo dlhym porodom a namahavým tlačením pridusene. Čiže takáto pomoc od asistentky vam ušetri niekolko zatlačení, ved oni dobre vedia kam a ako zatlačiť, určite neublížia ani maminke ani miminku, takže hlavu hore maminky, čo pôjdete do PB, o babenko sa vam tam dobre postaraju a pred dvoma mesiacmi ked som tam ja rodila, sa všetky narodene babenka prikrmovali len materskym mliečkom od iných mamičiek, ktoré odovzdávali mliečko do laktčnej banky, ani jedno jedine nedostalo umele mliečko. Možno ho dávaju len ak je oddelenie prázdne a nie je tam ina mamička, ktora by vam prepožičala mliečko kym sa vám rozbehne laktácia.

katka.carska
24. mar 2009

Lauritta, je mi velmi luto, ak som ta zneistila. Pisala som to, co citim, a je v mojej povahe, ze veci neprikraslujem. Su to skusenosti spred dvoch rokov a ja pevne verim, ze sa mnohe zmenilo k lepsiemu-aj podla toho, co Evkacka pisala.

A este raz musim dodat, ze je to hlavne o ludoch-o ich pristupe k tebe. Aj ten najlepsi lekar moze mat zly den... A porodnica sa neda hodnotit podla "pocitov jednej mamicky".

nany100
24. mar 2009

maminky, ďakujem za Vaše názory a aj pocity, z pôrodnice...ja mám tiež zmiešané pocity, jasné, že výbava oddelenia a sály nie je na najvyššej úrovni, ale s tým asi lekári ťažko niečo urobia...čo však personál môže a mal by, je príjemný a profesionálny prístup k niečomu tak osobnému a citovému ako je pôrod...pokiaľ budem cítiť, že sa môžem na nich spoľahnúť a že mi povedia čo a kedy, tak budem spokojná...a to, že babuľku mi dajú len na pár sekúnd a potom ju vezmú osušiť a zabaliť je kvôli tomu aby neprechladla, keďže to na sále vyzerá ako to vyzerá...s tým som sa zmierila...dúfam, že aj to papanie nejako vyriešime, pôrodná asistentka vravela, je to len a len o komunikácii s personálom a všetko čo chceme treba povedať a aj nahlas, je to predsa len naše dieťa...

evka
24. mar 2009

ahojky nany prepac ,ze som neodpisala babo cakame 4.juna a dcerka bude mat 7 no stale neviem co to bude 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre