Pôrodnica Považská Bystrica

kesinka
7. mar 2009

Maminky, zakladam tuto temu, aby ste nam ( ktore rozmyslame nad P.B ) pomohly sa rozhodnut a podali skusenosti ktore mate s toutou porodnicou.

fialllka
17. dec 2012

@misenka0110 tento rok už žiaľ nestihnem, nakoľko nás skolila brušná chrípka celú rodinku, vrátane detí takže som nevedela a neviem, kde mi hlava stála 😉 po sviatkoch sa mi pripomeňte 🙂

terez24
19. dec 2012

@zuzi0911 ahoj prosim Ta, ako vyzera ta dr. Zboranova? Rodila som v PB a neviem vobec ako sa volala ta mlada Dr.a moc by ma to zaujimalo,pretoze bola neskutocne mila, uzasny pristup. ak tam bude ked budem cakat druhe, urcite by som chela ju priporode :D.dakujem

zuzi0911
20. dec 2012

@terez24 aho 🙂 j.tak ona je vyzsia tmavovlasa a okuliare alebo ich nema.

angel31
20. dec 2012

@zuzi0911 😝

fialllka
3. jan 2013

@misenka0110 , @drahenka dievčatá, vás si pamätám, že ste mali záujem o kurz ohľadom dojčenia 😉 hoďte mi info - mail na moju mail adresu: marcela.mitasikova@gmail.com

zbieraju sa mi maminky, tak aby som vedela, kolko vas bude a dala buduci tyzden - koncom tyzdna nejaky termin 😉

@misenka0110 ak si este neporodila a by si nestihala, mozeme dohodnut osobne cajickovanie u nas zaciatkom tyzdna 😉

mravcica
4. jan 2013

@fialllka ahoj, chcem sa ta spytat, ci si laktacna poradkyna. v pondelok by sa mi malo sice narodit uz tretie dieta (predchadzajuce 2 som kojila), ale teraz mam ist rodit sekciou, tak si dost dobre neviem predstavit rozbeh laktacie po takomto porode. hladam niekoho, na koho by som sa mohla nakontaktovat v pripade nejakych problemov s kojenim. velmi mi na tom zalezi, aby som kojila aj moje tretie babatko. dakujem za odpoved

fialllka
4. jan 2013

@mravcica ahoj, hej hej som laktacna poradkyna 😉
ak ti mozem dat rady do porodnice ... tak babatko co najskor prilozit, neviem ci budes pod lokalnou narkozou alebo celkovou ... ale da sa to dohodnut aj priamo na sale, ale myslim si, ze nasa porodnica na to nie je pristupna ... kazdopadne, co najskor mat babatko pri sebe .... nonstop 24 hodin a prikladat a dojcit ... aby sa nestalo, ze odide z porodnice ako neprisavajuce babatko ☹
co najviac kontaktu koza na kozu a byt na roamingu, nekrmit flasou ale alternativne poharikom alebo lyzickou, ale to na 99% neuhras na novorodeneckom, pokial viem ake su tam sestricky ...
tak trvaj aspon na tom, aby bolo hned s tebou na izbe, naj by bolo, keby si mala nadstandard zaplateny a mohla by tam byt s tebou nejaka osoba, ktora by ti pomahala s babatkom, kedze asi budes po sekcii menej pohybliva a viac ubolena ... ale v tom pripade by bolo babatko s tebou a ty si ho mohla dojcit na jeho poziadanie a jeho potreby ... nie podla intervalu 3 h, ako to robia v nemocnici ale vzdy, ked si to babatko same vyziada

drzim palec aby sa laktacia bez problemov rozbehla hned v nemocnici a vsetko dobre dopadlo 😉

mravcica
4. jan 2013

@fialllka dakujem za rychlu odpoved, prve prisatie na sale nasa porodnica nepraktizuje, uz som si to zistovala, nadstandart si chcem vybavit, dufam, ze bude volny presne kvoli tomu dojceniu, len si dost dobre neviem predstavit tie 2 dni na pooperacke, lebo tam tie babatka asi nenosia, co ja viem a viem, ze sa s babatkom isto na novorodeneckom hrat s alternativnym prikrmovanim hrat nebude. zazila som to s prvym, tieto intervaly nemocnicne, a mali sme problem s rozbehnutim laktacie, preto by som sa teraz tychto chyb chcela vyvarovat. dalo by sa s tebou nejak nakontaktovat telefonicky z porodnice, keby som mala nejake problemy? bola by som za to velmi vdacna, lebo na kojeni mi fakt velmi zalezi. ak ano, tak mi napis prosim do IP. som velmi rada, ze uz teraz su zienky, ktore sa tymito nasimi problemami zaoberaju, lebo pri prvom syncekovi som mala velmi malo informacii a rad o kojeni, co bolo fakt na skodu. clovek si mysli, ake to je jednoduche, ale prax je trosku ina 🙂
este raz ti dakujem

misenka0110
7. jan 2013

@fialllka marcelka poslala som Vam email 🙂

josenka
7. jan 2013

@mravcica Ja ťa chcem len trošku povzbudiť - bola som v rovnakej situácii ako ty - dve deti som porodila normálne a aj kojila dosť dlho a tretie som mala sekciu v Považskej. Tiež som sa bála, ako to dopadne. Rodila som v celkovej anestéze, priloženie po pôrode žiadne. (Inak druhého syna mi priložili po normálnom pôrode hneď na sále, žiaľ, pani doktorka, ktorá ma vtedy rodila, tam už nie je.) Na pooperačku po sekcii ti bábätko prinesú ukázať, ale sestričky nie sú ochotné ho priložiť. Skúšala som ich presvedčiť, ale tvrdili, že tam na to nie sú podmienky. No neviem, bol tam malý a ja tiež... tak aké podmienky? Po preložení na oddelenie mi malého priniesli až na obedné kojenie napriek tomu, že som bola na oddelení už od 8.30. Keď ho doniesli, tak všetky kojenia prakticky prespal a vôbec sa neprisal, proste nič. To vieš, naštopaný UM, tak nebol hladný. Ja som už bola zúfalá a fakt som si myslela, že skončíme na UM. Pomohlo mi až to, že môj obetavý muž mi v sobotu ráno obehal celú Považskú, kúpil odsávačku mlieka, ja som poriadne odsala, zaniesla na novorodenecké a malého po kojení (pri ktorom zase nič nezjedol) dokŕmili mojím mliečkom. A vtedy akoby uťalo, zrazu ho nosili uvrieskaného 🙂 a hladného a začal ťahať. No a doma sme sa zariadili po svojom a prvý mesiac som kojila snáď každú hodinu. Teraz už je to fajn, dúfam, že vydržíme. A aj tebe držím palce, nech to všetko dobre zvládnete, prajem pevné nervy, vydrž, nech ste už rýchlo doma.

fialllka
7. jan 2013

@josenka nebyvas vo Sverepci? 🙂 podobáš sa mi na jednu pani odtiaľ, a má tiež teraz tretie bábätko a dvoch starších synov 🙂

josenka
8. jan 2013

@fialllka Hej, to budem ja 🙂 . A ty si tiež zo Sverepca, však? Nebývala si predtým v Považskej?

fialllka
8. jan 2013

@josenka nie, my byvame v Povazskej, ale vo Sverepci mame svokrovcov, byvali sme tam rok po svadbe a teraz tam staviame, takze sa tam hadam tento rok zasa prestahujeme 😉

fialllka
8. jan 2013

@josenka a nemate dom hned oproti kostolu? cez cestu? 🙂

josenka
8. jan 2013

@fialllka áno, bývame oproti kostolu. vídavam ťa vo sverepci, tak som myslela, že si odtiaľto. a kde staviate? keď budem mať trošku čas, napíšem ešte do IP, malý sa akurát zobudil. 😉

fialllka
8. jan 2013

@josenka na Podbrezi ... zhora z kostola je na domy vidiet, su napravo, ked sa otocis smerom ku ceste .... druha ulica za kostolom to je ... prva je na smetisko a druha je na Podbrezie ... stavaju tam aj svagrovci 😉 a my nad nimi 🙂

drahenka
13. jan 2013

@fialllka ahoj Marcelka 🙂 poslala som Ti email, tak hadam som to este stihla, lebo az teraz som nasla odkaz 🙂

smilinggirl
16. jan 2013

ahojte, mám otázku, neviete či ešte funguje predpôrodná príprava v nemocnici??

oikika69
16. jan 2013

ja budem síce rodiť až v júly,ale už teraz viem,že v PB to určite nebude,aj keď to mám cca 12km. Z globálneho aspektu nestoji za nič ani ilavská nemocnica,ale vraj je to tam s pôrodnickym odd. celkom na úrovni...

zuzanamatko
17. jan 2013

@smilinggirl Ano funguje ja som na nu chodila v septembri a velmi sa mi tam pacilo, ja doporučujem

mirrasek
24. jan 2013

@zuzanamatko Ahoj, prosim ta ta predporodna priprava sa skada z kolkych "prednasok"? A nevies ako casto ju organizuju? Ja len, ze ci sa to da stihnut aj za 6 tyzdnov pred porodom, ked uz je zena na materskej, alebo treba zacat skor.

nany100
25. jan 2013

@mirrasek čo si ja pamätám, tak je to 10 prednášok spojených s cvičením...tie sa potom opakujú, tak nemá zmysel tam chodiť dlhšie...ja som začala v tom 30tt, ale už som bola doma, lebo som mala aj dosť dovolenky, takže ja som už mesiac a pol pred prvou materskou bola doma...poslednú som už nestihla, lebo som rodila týždeň pred termínom 😉 ...a inak je to raz do týždňa, buď chodíš v stredu alebo v piatok, lebo sú dve skupiny...teda tak to bývalo, radšej si tam zavolaj a spýtaj sa tej PA, ktorá to vedie...bola tam pani Kubicová, ak si dobre pamätám 😉

zuzanamatko
25. jan 2013

@mirrasek Ahoj, býva vždy v stredu od 11.00-12.00, myslím, že 6, ale nie som si ista, ja som to cele nestihla maly sa narodil v 38. týždni.Doporučejem od 32.týždna a stoji to 20€

nany100
25. jan 2013

@zuzanamatko už je to spoplatnené? Bolo to vždy zadarmo 😕

smilinggirl
28. jan 2013

@zuzanamatko aj na strankach nemocnice je napisane, ze je to zadarmo.. tak o akych 20€ hovoris?? 😅

zuzanamatko
28. jan 2013

Ked som prisla na druhe cvičenie dostala som fakturu, ktoru som bola zaplatit v pokladnci v nemocnici.

zuzanamatko
28. jan 2013

Ak chces tak si cinkni na porodnici a tam ti povedia.

smilinggirl
30. jan 2013

@zuzanamatko to vazne ti dali fakturu? to naozaj nevedia za co pytat peniaze? to je sila... 😠 😠 😠 keby ta priprava aspon stala za to.. 😠 😠 😠

zuzanamatko
30. jan 2013

@smilinggirl ano, normalne som to zaplatila, ale platili to všetky baby a chodilo nas okolo 13.

smilinggirl
30. jan 2013

@zuzanamatko a to ked si sa informovala o tom kurze ti aj povedali, ze sa to bude platit?? stalo to aspon za tie peniaze?? co vsetko to obsahovalo? lebo je to nefer, ked napr. niektora rodicka nestihne cely kurz, tak to musi zaplatit aj tak...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre