Pôrodnica Považská Bystrica

kesinka
7. mar 2009

Maminky, zakladam tuto temu, aby ste nam ( ktore rozmyslame nad P.B ) pomohly sa rozhodnut a podali skusenosti ktore mate s toutou porodnicou.

katie233
14. aug 2011

Tiež by som to brala s rezervou 😉. Mňa tiež rodil Boháč. Pôrod trval 16 hodín 😝, napichali do mňa všetko možné a nie a nie sa to rozbehnúť. No bohužiaľ, keď telo nespolupracuje tak, ako má... Všetky vyšetrenia boli v poriadku, nemali prečo robiť cisársky. Až na konci, keď už malý zostupoval a nemohla som ho vytlačiť, strácali sa ozvy, tak zburcoval personál, že ideme na cisársky a v tom som porodila 😀.
Pôrodnícke oddelenie bolo fajn, ja mám skôr ťažké srdce na novorodenecké 😝.

iljanka
25. aug 2011

Tiez sa pridavam - porodnicke oddelenie super, ale novorodenecke jedna hroza. Uz by sa s tym malo nieco robit, fakt sa cudujem ako moze jedna stara zenska a par mladsich s nou praktikovat taky pristup k cerstvym mamickam a babatkam...

ingmiriama
25. aug 2011

uf k pôrodnici Považská Bystrica sestričky sú tam odmerané...a tá pôrodná sála čo som včera videla až jedno kreslo nové na stonárni no inak nič nové...vyšetrenie ktg...bábätka doktor sa ani neobťažoval mi niečo povedať čo zistili či je všetko poriadku...až keď som sa spýtala a vysvetlenie je kde...pozrel sa na mňa že čo si to dovoľujem sa niečo pýtať...moja automatická odpoveď to je vaša práca ma informovať a ja mám právo sa pýtať...ešte že idem rodiť do Martina...bola som z neho vytočená...

lucka1987
25. aug 2011

no ja sa na ob zatial nemozem stazovat..lezala som na gyn odd 3 krat, lekari su tam v podstate tí co na porodnici. sestry neviem ake su na porodnickom, ale s lekarmi mam len dobre skusenosti.
este sa mi tam nestalo , ze by mi nejaky lekar nieco nevysvetlil, alebo sa ku mne spraval nevhodne. kedy som sa co spytala, vtedy som dostala niekedy zdlhavejsiu odpoved ako som cakala.. napisem ked budem po porode, mozno sa stane nieco ( dufam ze nie) co zmeni moj nazor.. no zatial som spokojna.... z rozpravania kamosiek a z rodiny poznam ovela horsie nemocnice a pristupy

fialllka
13. sep 2011

dievčatá: dnes t.j. 13.9..2011 o 18,40 hod na STV 2, bude relacia Fokus- zdravie, venovana samoprisatiu a dojceniu. Hostia: M.Jánošíkova vrchná sestra Novorodenecké oddelenie SNP Kosice, MUDr. I.Kušnierová - lekárka z Novorodeneckého, Mgr. M.Krupová - porakyňa pri dojčení a MUDr. M.Litavec - zastupca primara Bardejov, novorodencke odd. a vyslanec pri dojceni

lucka1987
21. sep 2011

no tak holky.. ja to uz mam za sebou takze uz mozem hotnotit aj s vlastnej skusenosti....
keby treba rodim v pb kazdy rok 😀 na porod a aj na celkovy pobyt v pb (lezala som 10 dni) mam len uzasne spomienky.
trochu som sa bala pristupu sestriciek z novorodeneckeho, ale aj tam to bolo uzasne....
na to ze bolo doslova narvááno tam a booo dost porodov aj pacientok, a bolo vidiet ze mali sestry aj s porodniceho dost prace tak sa venovali ked bolo treba 😉

kosta123
21. sep 2011

@lucka1987 - a kolkáteho si rodila??

lenka1108
22. sep 2011

@lucka1987 tak supis... 😉

atapata
22. sep 2011

ja mam zle skusenosti rodila som v pb 2 krat prvi porod prebehol v poriadku mala som dobre pporodnika doktora kmetka aj sestricky boli mile druh porod bol tahsi a este ktomu jedna zla sestricka uz by som sa prinej bala rodit aj ked planujeme este jedno dietatko

kosta123
22. sep 2011

@atapata - a deti si rodila v ktorých rokoch ??

lucka1987
24. sep 2011

@kosta123 14.sept o 22.35 😉

lucka1987
24. sep 2011

@atapata som si vsimla ze veelmi zalezi od porodnej asistentky.... ja som nastastie "schytala" velmi prijemnu.. no ked som chodila na ctg.. teeda modlila som sa aby som nemala jendu co bola ozaj nesympaticka... potom aj komunikacia medzi pacientkou a sestrou je o nicom a tehulka je len vystresovana.... kmetko je fajn.. mam ho ako obvodaka.. ale teraz myslim ani uz nerobi porody...

kosta123
24. sep 2011

@lucka1987 - takže na termín ?? 🙂

lenka1108
24. sep 2011
nelynka18
24. sep 2011

@lucka1987 lucka a preco tak dlho si bola v nemocke? a ako sa to vsetko u teba zacalo? a ktoru porodnu asistentku myslis?mne je hrozne nesympaticka toporova sa vola myslim....taka na kratko ostrihana.ta mi bola aj pri riskovi.dufam,ze teraz nebude 🙂

nany100
24. sep 2011

@lenka1108 viac menej áno 😉

kosta123
24. sep 2011

@lenka1108 - no to je asi staré kedže sa tam píše v korunách SK.

@nelynka18 - K tej Toporovej......ked som chodila na tie pásy,,,,cca 3 krát,pred pôrodom, tak bola hnusná odmeraná,divná,,,,potom som ležala 9 dní pred pôrodom a chodila som na pásy 3 krát denne a ako ma spoznala tak začala somnou aj kecať a bola v pohode,,bola pri mne aj chvílu pri pôrode,lenže sme rodili 3 naraz tak behala hore dole.....bolo vidno že ku mne je iná / asi ked ma už za ten čas poznala/ ako k tým babám čo tam prišli rovno len odrodiť.

nelynka18
24. sep 2011

@kosta123 akoze nebola zla....ja som ju mala tiez pri prvom ale bola mi nesympaticka....ine sa mi zdali lepsie 🙂

kosta123
24. sep 2011

@nelynka18 - no asi tak ako si napísala.,,,sú aj lepšie je tam jedna staršia typujem cca 50r,chudšia krátke vlasy hnedo-blond a tá bola super,no meno neviem. 😒

lenka1108
24. sep 2011

nestrasit prosiiiiim 😉 😉 😉

stale kukam porody ako chora.pri malej som sa nebala a teraz som dosr..a inak...

@kosta123 ide ti pocitac?

nelynka18
24. sep 2011

@kosta123 ja si tiez len toporovu pamätam 😀

nelynka18
24. sep 2011

@lenka1108 vies ze aj ja som pred nedavnom mala velky strach,väcsi ako pri prvom...ale teraz som neako s tym zmierena a uz sa len tesim 😵 strach sa pominul 😉

lenka1108
24. sep 2011

@nelynka18 ja budem mat asi cisaratak mozno preto mam taky strach ked neviem do coho idem.pri malej som rodila v irsku a to bol skor zazitok.teraz sa bojim a to strasne ☹

nelynka18
24. sep 2011

@lenka1108 aha ale tak CR neni az taky zly aspon budes vediet presny termin a pripravis sa 🙂 neboj mysli na to,ze uz budes mat krpceka pri sebe 😵

kosta123
24. sep 2011

@lenka1108 - no ide mi,,neni to chyba v PC ale v nabíjaní,raz nabíja raz nie,,,,,,teraz to funguje,Mirkin tato to asi naprd urobil.

Joj čo by som ja za cisársky v tých chvíľach dala 😀 😀 😀 keď 3 dni rodíš a vlastne nerodíš 😕 😕

lenka1108
24. sep 2011

@kosta123 achaaaa 😀 😀

lucka1987
25. sep 2011

@nelynka18 neviem ako sqa vola..a le je taka nizka na kratko ostrihana.. a taky drsny vyraz v tvari 😕 ale dobra je gardonova myslim ze sa volala.... tu som mala.. no ja som dosla uz v sobotu ze som krvacala .. a vtedy mi hovorili ze do nedele budem rodit a akosi nic 😀 marečkovi sa nechelo potom, si ot rozmyslel 😀 tak som cakala do stredy ze kedy to dojde... ale dali mi v stredu rano vyvolavacku....

nelynka18
25. sep 2011

@lucka1987 no to bude ona...mne je tiez nesympaticka....aha no tipicky chlap,so mnou sa tiez dr.uz rozlucil a my stale nic 😀 a aky bol porod?ked bol vyvolany?a kedy si mala vlastne termin?a maly je krasny 😵

lucka1987
25. sep 2011

@nelynka18 15 som mala.. vyborny.. cakala som ze to bude horsie. kontrakcie boli znesitelne. a vytlacila som drobca tiez lahko... asi netreba panikarit a verit obcas aj doktrom 😀 aj ked teda mne ozaj stastie prialo... takze neviem aka by som bola pri tazsom porode.. tebe sa to uz kraati 🙂

nelynka18
25. sep 2011

@lucka1987 a narodil sa 14?preco ti dali vyvolavacku skor?to je super,ze mas dobre skusenosti 😉 no krati ale asi sa mu moc nechce 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre