Pôrodnica Považská Bystrica

kesinka
7. mar 2009

Maminky, zakladam tuto temu, aby ste nam ( ktore rozmyslame nad P.B ) pomohly sa rozhodnut a podali skusenosti ktore mate s toutou porodnicou.

lenka1108
4. júl 2011

preto som to sem dala lebo aj podla mna su to bludy :DDDDDD

fialllka
4. júl 2011

@kosta123 Matka a ako sa toto moze stat, ked mas dieta pri sebe? aby ti ho nakrmili bez tvojho vedomia????

kosta123
5. júl 2011

@fialllka - jednoducho - prvé dni cca 2-3 ti ho nosia len na kojenie každé 2 h.vôbec tam nieje s tebou non-stop,neviem prečo 😕 😕 😕 asi až na 3 deň sa ma opýtali či ju chcem aj na noc,tak som si ju nechala.kedže si malá odomňa vytiahla len 5ml max.10ml,musela som si ísť pre flašu so smradlavým nutrilonom....všetko si si musela zapisovať do tabuľiek.Neviem si predstaviť čo by tam somnou robili keby poviem že jej nedám UM 😕 😕

smilinggirl
5. júl 2011

@kosta123 mne dali malú hneď na druhú noc po pôrode, dokonca už pri pôrode sa ma pýtali či ju chcem mať pri sebe...

kosta123
5. júl 2011

@smilinggirl - to mňa nie 😠 a ani mi ju nepriložili 😠

smilinggirl
5. júl 2011

@kosta123 ja som si ju hneď pýtala priložiť a priložili mi ju... no to asi záleží aj na tom koho si pri pôrode mala... 😒

fialllka
5. júl 2011

@kosta123 Matka, mala ti nema ani viac ako 15 ml vytiahnut ... ked si vezmes, tak kolostrum, tak toto zlte zlato, tak toho je tak po kvapkach ... v porodniciach len maminky deptaju, ze musia odsavat do velkych nadob a potom maju z toho hruzu, vsak ony maju malo mlieka ... a hned daju dietatku UM ... ale to nie je pravda, keby dali len skumavku, do ktorej by si maminka v prve dni odstriekala .. doslova odkvapkala kolostrum, tak tomu dietatku to staci ... a takto to robit 6x za den a raz v noci ... co je to za system dojcenia v intervaloch? dojcenie nema poznat frekvenciu a ani casovost, ako dlho je babatko na prsniku ... dolezite je, ci je dobre prisate a ci pije mlieko ... a skoda, ze laktacne nepustaju do nemocnic 😖 to len ak by si to vydupala nejaka mamicka, co potrebuje pomoc a ubezpecenie, ze jej dietatko je spravne prisate a naozaj ziskava z prsnika mlieko a si len tam len tak nedudla ...

a vobec nechapem, ze PB je BFHI a nedaju mamicke dietatko hned po porode ... ony ho nemaju brat ani kvoli tomu, aby si mamicka oddychla, to vonkoncom nie ... ved s babatkom si oddychne ... staci, ze su v posteli spolocnej uz v nemocnici a vobec to nie je praca neviem aka namahava, ze by mamicky boli z toho unavene ...

a este ma zaraza aj to, ze preco hned davaju UM ... ved existuju postupy, co sa ma podavat, ak sa ma podavat ... najskor MM, potom MM s glukozou, ak nie MM tak glukozu a az v poslednom rade sa ma UM ... a vonkoncom sa nema z flase ale vsetko toto podavat na prsniku, ak sa dietatko prisava .... aby sa stimulovala aj tvorba MM ....

kosta123
5. júl 2011

@fialllka - no vidíš a takto to funguje v PB ☹ 😠 😠

nany100
5. júl 2011

@kosta123
@fialllka veru, dobre ste to baby napísali...ale pri druhom už nebudem taká zdeptaná, že keď nebude priberať, tak nás nepustia domov a pod....veď všetky bábätká najskôr schudnú a až potom začnú priberať...a tiež si ju nechám hneď doniesť a nie ako malú...porodila som o jednej, do pol 4 som bola na pôrodnej sále a keďže deti nosili každé 3 hodiny!, tak som prešvihla o tretej a videla som ju 1x od pôrodu o 6 večer 😠 ...samozrejme medzitým jej dali najesť...to nechápem, že mi ju nedoniesli...cítila som sa dobre, ani spať sa mi nechcelo...no čo už, nevrátim to...ale to váženie a zapisovanie a keď nechce ťahať, prídite si pre fľašu!...to už je ozaj vrchol 😖 😠

nelynka18
13. júl 2011

@fialllka
@kosta123 baby citala som co ste si tu pisali o krmeni a kde bude miminko ci s matkou ci nie....je tu len par izieb kde sa da byt s babetkom asi boli plne ked ti malu nedali a co ja viem,ked som s malym bola v porodnici,tak mamicky si odstrekovali mliecko,tie ktore mali vela a toto mm sa davalo babetkam,ktore neboli dojcene....takze o nutrilone pocujem prvy raz 😒 mne maleho prilozili hned po porode,narodil sa o 15:03 a dali mu napat tiez ine mliecko ale materske a doniesli mi ho v ten den o 21 hodine,pytali sa ma,ci chcem....a potom sme dojcili ale tiez nebol so mnou na izbe....ja som s nasou porodnicou maximalne spokojna a inam by som nesla 🙂

ale chcem sa opytat,je tu niektora ktora mala zazmluvneneho porodnika?

fialllka
14. júl 2011

@nelynka18 super, ale ako mu davali to mm mliecko, ked nebol pri tebe? isto len flasou ... resp. ako vies, ze ho nedokrmovali, ked nebol s tebou na izbe? ak je nemocnica BFHI, co si nasa PB hovori, tak tam v jednom bode je, ze deticky su s mamickami na izbe, cize aktivny rooming in ... a sama pises, ze je tam len par izieb ...

nelynka18
14. júl 2011

@fialllka no väcsinou sa mm podava injaekciou ale neviem ako mu ho davali to je mi jedno....hlavne,ze ho mal 🙂 a ako viem?neviem povedali mi a ja im verim....na co by potom mali tolko mm naukladaneho v tej izbe od inych mamiciek ak by ho nedavali detom....to by nemalo zmysel,nemyslis? ja som si citala recenziu a tam je jasne pisane,ze nie vsetky izby su roomingove....neviem co si citala ty ale tam co som citala ja je jasne napisane,ze tychto izieb je 5 a 2 su nadstardantne a ostatne su obycajne....a este to mliecko viem ze ked je malo mm davaju nekojacim detom HA mliecko.....a nemyslim si,ze nasa nemocka je zla ked matka nieco chce alebo sa jej nieco nepaci ma to povedat,tak ako ja 🙂

fialllka
14. júl 2011

@nelynka18 len existuju sposoby ako sa ma to mm podavat ... prisavajucim detickam na prsniku pomocou laktacnej pomocky a neprisavajucim detom poharikom alebo lyzickou alebo po prste cievkou ... a rozhodne nie injekciou, kedy to mlieko do babatka striekaju ... alebo ak aj nestriekaju tak satie zo striekacky je uplne ine ako satie z prsnika ... a potom co poznam maminy, tak vsetky, co rodili v PB tak mali nejake problemy s dojcenim a moze to byt aj v dosledku prikrmovania na novorodeneckom, rozhodne v dosledku pouzivania cumlika a toho, ze deticky nie su s mamickami ... 🙂

nelynka18
14. júl 2011

@fialllka no tak v tomto sa vobec nezhodneme.....väcsie percento deti nema problem pit mliecko z bradavky ked sa pouziva aj dudlik a moj syn je toho dokazom,pil vodicku z flasky(je augustovy)a mliecko pil z bradavky....nemali sme ziadny problem s kojenim a nemala som ho pri sebe...neviem ci hovorime o rovnakej nemocnici 😕 ja poznam mamicky,ktore boli aj neboli spokojne s porodnicou ale nesuvisilo to s kojenim,skor s niektorym personalom....nech je ako chce,ty nemas dobru skusenost ale ja ano 🙂

kosta123
14. júl 2011

@nelynka18 - tak nechápem prečo mi davali do flaše nutrilon 😒 MM sa tam dáva len vtedy ak je dosť tohoto mliečka od mám,,tak asi nebolo ja neviem..... ja som neodstrekovala lebo nebolo čo 😕

@fialllka -aj my sme použivali cumel a flašu a odomňa pila v pohode 😎

nelynka18
14. júl 2011

@kosta123 asi nebolo dost mm ale preco nutrilon neviem ani ja 😕 zalezi vela od personalu,ako sa k takymto veciam stava....ale povedz si sama,uskodilo jej neako ked jej ho dali?myslis,ze keby jej dali mm bolo by dnes nieco inak?asi nie vsak? 😉 jednoducho ked ty si mliecko nemala,mali ju nechat hladnu?mna by skor hnevalo keby mam mlieka kopec a oni by mi dieta krmili niecim inym ale to by sa snad nestalo.... 🙂

renetka2511
22. júl 2011

@nany100 dúfam, že dáš vedieť dojmy z prehliadky oddelenia 🙂 Chystám sa aj ja na pôrod do PB aj ked to mám
aý na október som prvorodička a mám zmiešané pocity, no švagrová hovorila, že je to tam poprerábané, tak už je asi len na šťastí aké sestričky chytíme a koho nám dajú na izbu......

nany100
25. júl 2011

@renetka2511 pôrodnica je štandard, keď nie sú peniaze, nedá sa veľa inovovať...ale je tam polohovateľné kreslo na pôrod a ja som napr. mohla ležať na boku počas kontrakcií a až pri samotnom tlačení som bola v polosede...len si musíš povedať, čo ti vyhovuje a myslím, že nemajú problém výjsť v ústrety...lekári aj PA sú super...izby na roomingu sú celkom fajn, sprchy a záchody poprerábané, takže s týmto som bola spokojná...sú tam 2 nadštandardky a pokiaľ si chceš zainvestovať, tak to tam vyzerá super...vlastná sprcha, záchod, TV...návštevy tam môžeš mať celý deň a hocikedy, čo na ostatnom oddelení nemôžeš a musíš vychádzať von z oddelenia...pokiaľ sa tam ešte niekedy ocitnem a bude voľná izba, tak asi pôjdem na nadštandard...aj keď 33 EUR na noc je teda dosť drahý hotel 😉 ...s na prehliadku oddelenia môžeš ísť aj ty, pokiaľ sa prihlásiš na predpôrodnú prípravu v nemocnici...ja som začala chodiť tak okolo 30tt a bolo to fajn...raz do týždňa prednáška a cvičenie a súčasťou bola aj prehliadka 😉

lucka1987
26. júl 2011

ahojte.... no ja som chvilku rozmyslala nad nadstandardom... ale kaslem na to.. prezijem aj v normalnej izbe.
a s kym som sa rozpravala , tak si v pb porodnicu chvalia... teda segrenka rodila v ziline ze v komunistickej pb nebude rodit.. a lutuje to... tak ako aj dalsie kamosky co dali prednost ZA.... personal je doslova arogantny , hlavne na ten sa stazovali...
uvidime o dva mesiace co sem napisem 😅

smilinggirl
27. júl 2011

@lucka1987 luci, budeš spokojná neboj.. budeš sa vytešovať s bábätka, takže ti to bude šumafuk... 😉

kefalinek
28. júl 2011

ahojte tak ja si na porodnicu v Pb ,nestazujem, porod som mala perfektny, len porodnu asistentku trosku lenivu, kedze boli velkonocne sviakty tak sa viac venovala kolegyniam na gynek. odd. ako mne , ale tak vynahradila to doktorka Simonidesova, ktora tam bola skoro stale, a starala sa , aby nam nic nechybalo, akurat mi tam chybali, nejake rodiace kolegyne, kedze bola velka noc , bola som tam sama 😀 😀 😀 😀 😀 az v utorok sa rozbehli porody, teraz ma caka planovany cisarsky , tak uvidime ako to bude kava 😝 😝 😝 😝

lucka1987
28. júl 2011

@kefalinek myslim ze teraz ti rodiace kolegine nebudu chybat kedze mne kmetko povedal ze teraz na september pripada hodne porodov.. 😀 😀 za poslednu dobu je to akysi vzostup nahor vraj 😀 😀
inak ja nejako nemam nic proti Pb, sak som tam lezala v novembri, a potom zo dva krat po dva tyzdne aj v january a marci.. aj ked len na gyn .odd. ale ved tam su tí istí lekari a bola som spokojna......
dnes som kukala to kochove sanatorium.. ze 1500 eur za porod a + priplatky za nejake sluzby... myslim ze ziadne penize mi nezabezpecia super porod.... ide tam hlavne o personal.... a ten moze byt nervozny a neprijemny aj v najdrahsom sanatoriu

lenka1108
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lucka1987
28. júl 2011

@lenka1108 😕 😕 😕 fuuu.. ja som s ml. bohacom mala len dobre skusenosti a aj moje zname... 😕 😕 😕 😕 si mi nsadila chrobaka do hlavy 😅 no dufam ze to bude ok a ziadne zly zazitok mat nebude

lenka1108
28. júl 2011

@lucka1987 porodila minulu nedelu. a ked boli chlapi zapijat tak jej muz ze bol strasne nasraty. ze mu ani ruku nepodal iba tej sestricke a dakoval jej za vsetko.on z mal ruky v bok a nic nerobil. myslim ze zalezi aj od nalady doktora.ja som bola tiez prekvapena.

ako sa robi to ze si objednas doktora.plati sa za to? a kolko?

lucka1987
28. júl 2011

@lenka1108 zazmluvnenie lekara... neviem... pred porodom sa treba spytat priamo toho dotycneho lekara.. kazdy berie inak... ale pohybuje sa to myslim okolo 200 eur... neviem ako je to v pb,

lucka1987
28. júl 2011

inak ja som tam bola dost spokojna aj s dr simonidesovou ale aj s dr bohacom a aj chovancom...
myslim ze on mi to hovoril dr. chovanec ze jeho zena rodi tiez v septembry, kdesi na zaciatku alebo na konci augusta nie som si ista... vtedy som lezala na gyn. odd.

lenka1108
28. júl 2011

@lucka1987 uff dot teda beru... ach jaj kde to zijeme 😖 😠

kosta123
29. júl 2011

@lenka1108 - Leni ml.Boháč je perfektný odborník,,,,, 🙂 mám s ním len dobré skúsenosti a rodil aj Dominiku a bola tiež spokojná,ja by som tomu neverila,,,bohvie ako to presne bolo,,,možno proste nebola otvorená a pripravená na pôrod,,,,,ako aj ja ,a muselo sa proste čakať.
Každý si to pretočí ako mu to vyhovuje.Nikoho nenechajú trápiť sa len tak,keby bola pripravená rodiť tak proste rodí,to nik nezastaví. 😉

Pri mne bola Dr..Simonedisová---perfektná ľudská osoba,,,dokonca ma držala za ruku keď som rodila,,,,,kokos inak mi to pomohlo,keď som tam bola sama bez nikoho,,taká psych,podpora. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre