Pôrodnica Považská Bystrica

kesinka
7. mar 2009

Maminky, zakladam tuto temu, aby ste nam ( ktore rozmyslame nad P.B ) pomohly sa rozhodnut a podali skusenosti ktore mate s toutou porodnicou.

natabun
12. nov 2013

NO to bol aj moj problem, ku komu, ale informivala som sa a isla som k Dr. Kardosovi a som spokojna 🙂 Uvidis a rozhodnes sa, ja som z nej citila, ze sa potrebuje do toho "dostat", nevedela mi odpovedat ani na otazky ohladom vitaminov, co Zuberova mala v malicku 🙂 radsej sa vyhybala odpovediam ... :( drzim palce pri rozhodovani.............

spagetka28
12. nov 2013

@victory1
ona robila vo Všeobecnej ZP ako revízny lekár (tým myslela oblasť "poisťovania")

natabun
12. nov 2013

@victory1 NO to bol aj moj problem, ku komu, ale informivala som sa a isla som k Dr. Kardosovi a som spokojna emoticon Uvidis a rozhodnes sa, ja som z nej citila, ze sa potrebuje do toho "dostat", nevedela mi odpovedat ani na otazky ohladom vitaminov, co Zuberova mala v malicku emoticon radsej sa vyhybala odpovediam ... :( drzim palce pri rozhodovani.............

sheila72
14. nov 2013

Ja nemám veľmi dobrú skúsenosť s touto pôrodnicou. Lekári síce väčšina fajn, ale tie sestričky, až na pár výnimiek, jedna katastrofa. Nepríjemné, neochotné...a to sa týka hlavne tých z novorodeneckého oddelenia. Asi o troch môžem povedať, že sú naozaj milé a nápomocné. Spolubývajúca sa niečo opýtala hlavnej sestri a tá na ňu skríkla, že ona je tu na to, aby naučila prebalovať deti. Tým sa nechcem nikoho dotknúť, nie sú tam všetci takí. Ja nabudúce pôjdem radšej do Ilavy.

victory1
14. nov 2013

@natabun 😢 no to je pekne, ze sa potrebuje do toho "dostat"...ale cvicit sa mala pred atestaciou, par rokov po skole. A sorry, ale ak robila reviznu v poistovni ako pise @spagetka28, tak asi rychlo pojdem od nej prec. Normalny, schopny lekar , by revizneho nikdy nesiel robit..to je funkcia pre dedkov alebo neschopnych lekarov.
Fuu, no neviem kam ist. Vzdy som mala gynekologicku, zenu. Mala som totiz neprijemnu skusenost este v BA na skole s gynekologom, a poveedala som si, ze k chlapovi uz nepojdem. A v PB uz asi ziadna zena nie je, ze?

natabun
24. nov 2013

@victory1 JA o ziadnej zene neviem....

renata20591
27. nov 2013

Kočky čo poviete na porodnicu v Považskej????

extrapm
29. nov 2013

@renata20591 zla skusenost vdaka 2 lekarom a jednej porodnej asistentke...

levica23
29. nov 2013

Rodila som tam v januári 2011. Čo sa týka lekárov, tak tam sa nemôžem sťažovať. Sestričky na oddelení šestonedelia boli super, na novorodeneckom to bolo trošku horšie. Bola tam jedna nepríjemná. A ako najväčšie mínus - kojenie. Nikto mi tam dobre neporadil. Nebola tam žiadna laktačná poradkyňa. Tú som nakoniec musela vyhľadať sama, pretože keby sa mám radiť tým, čo mi odporúčali v nemocnici, tak malého kojím tak nanajvýš 3 mesiace.

pajdab
3. dec 2013

Mat pri porode Toporovu... Na nezaplatenie.... Esteze sestricky (mladsie) boli empaticke

janicka11
3. dec 2013

nikdy by som tam nerodila...:(

terez24
5. dec 2013

@janicka11 ahoj, preco by si tam nidky nerodila? ☹

Ja to nechcem zakriknut, no ja som bola spokojna. Pri porode dt. Zboranova (uzasna!!!) a s. Toporova - taktiez super odbornicka! A e pravda, ze novorodenecke troska pokulhava v pristupe.. No aspon tych zopar sa dalo. Treba tych par dni vydrzat. Co sa tyka kojenia, mne bolo povedane, ze ohladom kojenia mi pomozu sestricky s porodnickeho oddelenia. A tak aj bolo. KEd som nevedela co s prsnikmi - isla som na porodnicke, sestricka mi ukazala ako si mam sama odstriekat mliecko, ako kojit, umyvat prsniky atd... Takze na to sa vobec nestazujem...
Mrzi ma, ze niektor mat take zle skusenosti, ale to je asi v kazden nemocnici - aj milí aj nemilí ludia...

atapata
12. dec 2013

LUCKA 1987 AJ JA MAM KMETKA OBVODAKA,ALE V PORODNICI UZ NEROBY MAS PRAVDA 🙂

atapata
12. dec 2013

ZBORANOVA JE SUPER AJ JA SOM JU MALA A SESTRICKYNE MENO NEVIEM ALE BYVALA PRI BYTCI STARA DIEVKA RYSAVA TO BOLA HNUSTNA 😎

capuletka
30. dec 2013

Ahojte. Kedze Ilavu zrusili pravdepodobne pojdem rodit do Povazskej. Skusenosti v tejto teme su povacsinou uz davnejsie z predchadzajucich rokov. Mate niekto aj "cerstvejsie" spravy, ako to tam prebieha? Dakujem

renata20591
4. jan 2014

Kočky prosím vás čo si treba doniest ked sem pojdem rodit? a aj co treba pre babetko dakujem....

veroc
4. jan 2014

Ja som v PB rodila v auguste a nemozem povedat nic zle. Zavisi to asi aj od uhla pohladu, co ocakavate. Ja som tam isla hlavne porodit a pretrpiet tych par dni lebo nemocnice nemam velmi v laske 🙂 porod bol fajn - hlavne rychly - mozno aj preto ze som bola druhorodicka. Pri porode bol doktor Chovanec a bola som s nim spokojna. Po porode som mala mensie komplikacie ale dobre to dopadlo aj vdaka sestrickam z porodnickeho ktore to vcas zachytili. Tam som sa so ziadnymi negativami nestretla. Par by sa ale naslo na novorodeneckom oddeleni - niektore sestricky dost neprijemne hlavne niektorymi poznamkami ale nasli sa tam aj mile sestricky ochotne pomoct. Co sa tyka podpory dojcenia nic moc - ako to tu uz par kociek opisovalo - takze odporucam si co to nastudovat vopred a pytat sa na rooming. Tam to dokrmovanie mate aspon ciastocne pod kontrolou dokial sa laktacia nerozbehne. Takze moj nazor - tych par dni sa to prezit da, len si treba trochu drzat nadhlad netreba sa dat znechutit 😉

behulka
4. jan 2014

@renata20591 ak máš možnosť, odporúčam prísť na predpôrodnú prípravu, čas aj telefon. kontakt bol kedysi na stránke nemocnice. Pani, čo to robila, mala výborný prístup, všetky otázky zodpovedala, čo sa vecí týka, rozdávala zoznam, čo je treba, cvičenia naučila, aj exkurzia po pôrodnici bola.
@capuletka ja som bola spokojná,ale všetko odporúčam dohodnúť si dopredu, nič nenechať na náhodu. Čo sa však dojčenia týka, dopredu je fajn absolvovať kurz - kedysi robievali vo Včielke, alebo sa osobne dohodnúť s poradkyňou dojčenia, prípadne naštudovať niečo z i-netu. Super je aj knižka Praktický návod na dojčenie. Lebo podpora dojčenie bola, aspoň v čase môjho pôrodu, dosť biedna.

extrapm
5. jan 2014

@renata20591 pre babatko potrebujes len plienky, vlhcene utierky a ak chces tak cumel.. Oblecenie a autosedacku staci priniest v den odchodu..

zuzkapeto
10. jan 2014

Ja som rodila z doktorom Durčekom a nikdy viac.Nechal na rodit normalne 4510g dieta aj ked videl že to vobec nejde a su komplikacie.Maly bude mat 3 mesiace a nehybe s lavou ručičkou musíme každy den cvičit a ide to velmi tažko.Takže do Považskej v živote.

mravcica
10. jan 2014

@zuzkapeto malicky nehybe este vobec tou rucickou. Si mi pisala asi pred mesiacom do IP, som ti odpisala, ale si sa uz neozvala. ja som rodila takisto v PB a maly mal parezu, ale bolo to pri inych doktoroch a skoro pred 5 rokmi. ak by si nieco potrebovala vediet ohladom tej rucicky, ozvi sa, velmi vela sa da pomoct do 1 roka, len sa nespoliehaj na info len od doktorov a sestriciek. je mi to luto, ze mate tieto problemy.

zuzkapeto
10. jan 2014

@mravcica Cvičime vojtovku.Trošku začal ale nezohne ju.Dviha ju len v pleci a hybe prštekmi.

mravcica
10. jan 2014

@zuzkapeto a kam chodievate cvicit? idete na liecenie? ja zrovna zacinam vybavovat malemu Dunajsku luznu.

zuzkapeto
10. jan 2014

@mravcica chodíme do nemocnice na rehabilitačne.O pobyte zatial neviem.

mravcica
10. jan 2014

@zuzkapeto ved to je to, co som ti pisala. o pobyte ti ani nikto zo zdrav. personalu nic nepovie, pokial si to nezistis sama. chodis na neurologiu do PB? lebo ak ano, tak odporucujem zmenit doktora.
ale o tomto by sme si mali pisat v inej teme. daj si do vyhladavaca "diagnoza- Paresis plexus brachialis" a tam o tom pokecneme, lebo toto je tema o porodnici

zevdavamama
12. jan 2014

Baby, ak ste tam rodili, zahlasujte: http://tehotenstvo.rodinka.sk/sprievodca-porodn...

oddrobceka
13. jan 2014

Zienky, neviete mi povedat, kolko by ma vysiel rooming? Ako druhorodicka by to bola pre mna nadstandartna izba. Dakujem.

nany100
13. jan 2014

@oddrobceka aj druhorodička môže ísť na bežný rooming-in...pokiaľ je miesto na roomingu, tak by nemal byť problém sa tam dostať. Nadštandard, ak si dobre pamätám, tak 30€ na noc...ale tiež len pokiaľ je voľná izba...a odporúčam veľmi, ja som bola max.spokojná 😉

matkalepisova
21. jan 2014

@extrapm chovanec a zlaty? mna rodil ale teda to som ho mala za trest! jedna orovska katastrofa mady neskuseny hrozny
este ze som mala samotny porod rychly ale tak uzasne ma nastrihol ze ma zasival dalsiu pol hodinu a to bolo strasne koli nemu som nemohla sediet 3 tyzdne na riti maly bude mat 4 mesiace a stale mam s tym problemy
najhorsi doktor teda porodnik ktory tam moze byt!

luciak231
29. jan 2014

@matkalepisova ja som zas s Dr. Chovancom velmi spokojna, to ze je mlady je len plus, a spraval sa slusne, profesionalne. Mala som pri porode aj manzela, vsetko nam vysvetloval, dal na zvazenie epi, do nicoho nenutil, proste bol v pohode. Kazdy mame inu skusenost 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre