Pôrodnica Považská Bystrica

kesinka
7. mar 2009

Maminky, zakladam tuto temu, aby ste nam ( ktore rozmyslame nad P.B ) pomohly sa rozhodnut a podali skusenosti ktore mate s toutou porodnicou.

fialllka
13. apr 2012

@kosta123 @barustek a prvé prilozenie sa da absolvovat priamo na sale ... len to by to tu niekto musel chciet tak robit 😠

@barustek je mi luto, ze si dojcila tak malo ... ja som na nase novorodenecke oddelenie doslova nasrata, lebo nic ine neriesim len neprisavajuce sa babatka, alebo babatka nastavene na dokrme z nemocnice uplne zbytocne 😠 😖 😢

kosta123
14. apr 2012

@fialllka - NO jasné ja som myslela PB tam sa asi nič nedá,tak ako ty chceš.

fialllka
14. apr 2012

@kosta123 Maťa, tu je to strašne ťažké a hlavne, že sú BFHI 😠

terez24
16. apr 2012

@barustek to ma mrzi, ze mas taku skusenost.. No ja som od isteho casu na 90% presvedcena, ze pojdem do PB, ale jedna vec je porodny sal, no a ako pises- potom pristup sestriciek. A toho sa tiez dost bojim. Ale - to je asi v kazdej nemocnici, ze sa najdu aj dobre aj tie zle, nie?

gwen29
19. apr 2012

@lenka1108 ahoj tak teraz si ma dost vystrasila ☹... mam ist rodit cisarskym a teraz mam z toho este vacsie obavy ako som mala a ty si mala celkovu narkozu alebo spinal??? neviem sa rozhodnut alebo lepsie povedane neviem ako to chodi....dakujem

vfdshgfkjnbkhlg
6. máj 2012

Ahojte,ja chcem len napisat,ze v PB porodnici je fajn 🙂 rodila som cisarskym pred cca dvoma tyzdnami a nemozem sa stazovat. Na nikoho. Sekcia nebola planovana,preto som musela postupit vsetky vysetrenia,ale bolo to rychle. trvalo to asi pol hodiny,manzel bol pri mne az kym ma nezobrali na salu,potom cakal a ked sa maly narodil,zavolali ho,mohol byt pri nom az kym ho neobriadili a potom ho doniesli ukazat aj mne. Po cisarsom,ktory bol faj a aj spinalka dobre pichnuta ma dali na pooperacku a tam som 24 hodin lezala. Boli tam velmi mile sestricky 🙂 po 24 hod. mi pomohli postavit sa a pomaly som sa zacala hybat,na dalsi den ma dali uz na porodnicu. A na tu poop. mi maleho nosili ukazat kazdy den. Po asi troch styroch dnoch som uz v pohode chodila aj maleho si odniesla ,aj ked to zo zaciatku bolelo,den za dnom to bolo lepsie. Ked sme isli domov,vybrali mi tie kovove spinky a bolo dobre. Jazva mala,krasna a teraz dva tyzdne po cisarskom ani neviem ze by ma vobec rezali 😀

fialllka
7. máj 2012

@vfdshgfkjnbkhlg to je fajn a gratulka, tu byvaju skor staznosti mamiciek na novorodenecke oddelenie a pristup personalu sestriciek z novorodeneckeho ako z porodnice a gynekologie, tam sa to vraj velmi velmi zlepsilo 😉

vfdshgfkjnbkhlg
9. máj 2012

No ja neviem,ale ani s nimi som problem nemala...boli mile,teda okrem jednej....ta prisla,hodila mi maleho do ruky a bez slova odisla...ale inak boli ustretove. Hned ako mi ho prvy krat doniesla,pomohla mi ho prilozit a pomahala aj aby sa prisal a tahal,ale neslo mu to. Tak som si dala priniest klobuciky a cez tie to uz islo. Aj sa ma pytali ci nepotrebujem poradit a tak. Ale je pravda,ze jedna..dve su tam take neprijemne. asi zalezi ako sa ktora vyspi a aku ma naladu 😉 a taktiez ked som chcela maleho ukazat a bola som si na novorodeneckom vypytat,v pohode mi ho dali,bez nejakych poznamok. Ale tie sestricky,ktore su pri detickach,a nechodia ich roznasat po izbach..tie su zlatucke.

meryenes
9. máj 2012

Ahojte, zdravím všetky budúce mamičky. 🙂 Ja som v PB rodila už dvakrát a všetko v poriadku. Na pôrodnej sále bol super tím, aj som mnou cvičili, dýchali, sprcha k dispozícií, rádio. Horšie to už bolo s dojčením. Do konca života nezabudnem na vetu s ktorou ma sestrička prepúšťala domov? Pani..., viete, že svoje dieťa nechávate hladovať? .......Odvtedy viem, čo to je popôrodná depresia.
Našťastie prvá dcérka pekne papala, kojili sme 14 mesiacov, druhá dcérka má 7 mesiacov a ja dúfam, že ju ešte dlho budem kojiť.
Mamičkám odporúčam odpísať si kontak na laktačné poradkyne z PB. Možno sa niekomu pomoc zíde, tak ako mne.

fialllka
9. máj 2012

davam info, pre buduce mamicky, resp. ak by ste o nejakych buducich mamickach vedeli, koncom maja v MC Vcielka chystam opat kurz pre tehotne mamicky zamerany na dojcenie, viac info na webovej stranke materskeho centra 😉

eva8613
12. máj 2012

@fialllka http://www.unicef.sk/sk/nemocnice/bfhi-zoznam/- zoznam nemocnic, ktore su BFHI, PB tam nevidim. 😒 porodnica v PB nie je BFHI!! V porodniciach BFHI musi byt dodrzanych 10 pravidiel. Uz v prvom bode by PB nesplnala kriterium, pretoze nema vsetky izby systemom rooming- in.

fialllka
13. máj 2012

@eva8613 tak potom ten statut stratili 😉 lebo ešte toť bola v zozname ... a táto správa ma veeeeeeeeeľmi tešíííííííííí 😝

fialllka
13. máj 2012

@eva8613 ja viem, že som to niekde čitala a našla som aj toto http://tehotenstvo.rodinka.sk/sprievodca-porodn...

ale viem, že som to našla ešte niekde inde 😒

gretocka
24. máj 2012

ahojte, tak moja otazka je, ci existuje aj nejaka mamina, ktora nie je prvorodicka a napriek tomu bola na roomingu. Ked som sa pri prietokoch pytala doktorky na tuto moznost, povedala, ze sa da, ze nebyva az tak plne oddelenie, ale mam pocit, ze vacsina z vas tu pise o noseni deti na kojenie.... To fakt nemam ziadnu sancu, ze dostanem v PB babo k sebe okrem vyvalenia skoro 300 eur za nadstandard?

lucka1987
24. máj 2012

@gretocka no ja ked som rodila na na roamingu boli 3 mamicky co neboli prvorodicky 😉

lucka1987
24. máj 2012

@gretocka a inak v septembri mali dost plno.. akurat co som poropdila som dva dni musela byt na normalnej izbe a maleho mi nosili ... teda veru nic moc, kedzte mi ho nosili nie vzdy, lebo bud mal nejake vysetrenie alebo cosi ine.. 😠

gretocka
24. máj 2012

dakujem za odpoved, tak teoreticka sanca asi je teda, len zavisi ako bude plno...

zuzi0911
25. máj 2012

priprvej dcere som bola na roomingu, ale po druhom porode som mala tiez moznost byt s nou ale nechcela som. bola som velmi unavena a doma ma cakala rocna dcera tak som oddychovala. a co sa tyka kompletne celej porodnice tak vyborne. lekari uplne super ej sestricky (takmer vsetky) osobne odporucam drzim vsetky palce

nany100
26. máj 2012

@gretocka pokiaľ je voľné, dostaneš sa v pohode na rooming...ja som mala nadštandard, ale na ostatných izbách boli len po jednej mamine...dohromady asi 3 možno 4 sme tam boli 😉 ...a prečo 300 EUR? 1 noc stojí cca 30 EUR a boli sme 4 noci 😉 ...ja si to neviem vynachváliť, vlastná sprcha, WC, dobrá (nízka) posteľ, kľud, návštevy na izbu a telka a chladnička...pri prvej dcére som bola na normálnej rooming-in izbe, teraz som bola spokojnejšia 😉

katie233
26. máj 2012

@nany100 jej, tak aj ty si si uzivala nadstandard? Ja som tiez s prvym bola na klasickej izbe, teraz nadstandard, ale to sa neda porovnat. Aj ja som bola teraz omnoho spokojnejsia. Cely pobyt na mna akosi lepsie vplyval, lepsie som ho zvladala. A to som bola skoro cely cas bez navstev, lebo doma hotovy lazaret. No spolocnost mi robila telka ;)

nany100
26. máj 2012

@katie233 aj ja som bola teraz úplne inak naladená v nemocke ako minule...hlavne tam mohli prísť za mnou mm aj mamina alebo segra a ja som mohla ležať a nie stáť na tej blbej chodbe...dokonca aj kamošky ma boli na chvíľku pozrieť a aj svokra, takže som mala celkom rušno 😀 😀

gretocka
29. máj 2012

nany100, dik za odpoved, no prveho synceka som rodila v Bratislave na Kramaroch, bola som na normalnej izbe, boli sme tam tri, super sme si pokecali, nebolo mi smutno a ze som nemala TV a chladnicku mi vobec nevadilo a okrem toho mi maly chytil zltacku, takze sme tam pobudli az 8 dni, preto rovno ratam zaokruhlene rovno 300 Eur 🙂 jedine, co mi znie vcelku prijemne je ta nizka postel, to jedine mi trochu vadilo v BA, ze som dost mala a skrabat sa na tu vysoku nemocnicnu postel nebolo nic moc, ale prezila som 🙂

terez24
23. júl 2012

Ahojte 🙂, poznate niektora alebo vedeli by ste mi nieco povedat o Dr. Durcekovi? Dakujem 🙂

lucka1987
23. júl 2012

@terez24 nerodila som pri nom, ale ked som viac krat lezala v nemocke ma vysetroval, a potom som k nemu chodila ako ruízikova.. a co mozem povedat, tak ze sa nemozem stazovat.. kazdu vec, co sa mi len malicko nepozdavala, vysetril dalej, nic nezanedbal

soldi
21. aug 2012

@ejka79 reagujem na Tvoju zamknutu temu 🙂

v povazskej su velmi nachylni robit cisarske rezy. to mne osobne vadilo, ale nastastie ma rodil kamarat Vlado Bohac, takze som sa cs uspesne vyhla, aj ked indikacie nan boli.

myslim, ze sucasny najoblubenejsi porodnik je prave Vlado. aj jeho sestra tam robi.

co sa tyka sestriciek na novorodeneckom, tak tie su stale hrozne, teda, ako ktore, ale vacsina ano- moje skusenosti su rok stare, nemyslim, ze sa za tu dobu nieco vyrazne zmenilo 🙂

ale na druhu stranu novorodenecka doktorka je uzasna 😵

a ano, manzela mozes mat pri porode, je zanho poplatok, neviem ci 10 alebo 15 eur.

a ak sa bude dat, tak chod na nadstandart- stoji 30 eur na noc, ale je to dobra investicia. - vlastna kupelna, povolene navstevy nonstop, internet, tv a pravdaze uplne iny pristup personalu 🙂

ejka79
21. aug 2012

@soldi Dakujem velmi pekne za info 🙂

terez24
22. aug 2012

@soldi veru, za toto info dakujem aj ja - presne to co si tu napisala som prave hladala 🙂. Takze odporucas k porodu Dr. Bohaca?

soldi
22. aug 2012

@terez24 ano, urcite, je sice mlady, ale vyborny empaticky lekar 🙂 a citlivy! 😀

jerryjanka
30. aug 2012

musím súhlasiť so @soldi - Vlado bol teraz aj pri mojom druhom pôrode - oba teda boli cisárske - ale dal si záležať a aj prišiel potom pokecať ako to prebiehalo a všetko. Je to fakt super človek. Novorodenecké sa zlepšilo!!! ja som tam bola pred rokom a pol a teraz som tu zasa a je to lepšie. Aspon teda za tie dva dni čo som tu sa mi zdá že je to lepšie, lepší prístup, a pár personálnych zmien 🙂 a sestričky na šestonedelí sú tiež parádne - tie sa velmi nezmenili za ten rok a pol zatial som poznala asi všetky smeny 😀 ale tie su fakt fajn

zuzanamatko
30. aug 2012

@ejka79 Ahoj, kukam,ze mas taky termin ako ja a si z považskej bystrice.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre