Pôrodnica Považská Bystrica

kesinka
7. mar 2009

Maminky, zakladam tuto temu, aby ste nam ( ktore rozmyslame nad P.B ) pomohly sa rozhodnut a podali skusenosti ktore mate s toutou porodnicou.

mimididi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mirkamirko0809
30. aug 2013

ahoj 100e viac nie.

mimididi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nany100
9. sep 2013

@mimididi to by som ti poradila sa na fare spýtať, ale ako poznám tamojšieho farára, veľmi sa mu to nebude pozdávať 😕

teuflerin
10. sep 2013

ahojte kocky..tak ja sa chystam rodit do PB...tak dufam ze budem mat dobru skusenost 🙂

mirrasek
11. sep 2013

@teuflerin Drzim palce. Porodu by som sa nebala, no pevne nervy so sestrickami z novorodeneckeho. Vid. moj prispevok na predchadzajucej stranke.

teuflerin
12. sep 2013

@mirrasek no tak budem sa musiet obrnit...pojdem pokial bude mozne na nadstandard a uvidime..vydrzime 🙂 ja osm papula......a netajim sa tym :D

spagetka28
19. sep 2013

@teuflerin no veru sa obrň... je dobre, že si silná povaha. Ja som si tam veru aj poplakala.

teuflerin
19. sep 2013

@spagetka28 no veru....ja sa neseriem..ked sa do mna niekto pusti alebo je neprijemny..tak mu poviem slusne svoje...ja osm tak uz raz v nemocnici si narobila poriadok.....lebo jedna sestricka po operacii na mna bola neprijemna.....ale tak vydrzime tam tych par dni...citala osm ze po vagnalnom porode pustaju domov 3-4 dni po porode..tak dufam ze pojdem cim skor

victory1
19. sep 2013

Kocky, pisem trosku mimo temu, sorry..ale chodila som na prehliadky k Zuberovej, ta odisla do dochodku. Miesto nej je tam lekarka z Bytce, MUDr. Majtanova. Bola som na jednom vysetreni a bola som trochu prekvapena, vysetrovala ma aj sono mi robila na posteli...s tym, ze ona tu kozu neznasa.... 😕 Sestricka vedela o mne /teda o zdravotnom stave/ viac ako lekarka..moc sa ani neobtazovala do karty pozriet...
Prosim, ak mate nejake skusenosti alebo viete nieco blizsie o nej, napiste mi..mam fakt zmiesane pocity z celeho pristupu...

ladikuu
19. sep 2013

Dievčata vie my niektora povedat ako je to s manzelom pri porode? Odkedy mohol byt s vami?..az pri samotnom porode,ci uz od zaciatku ako ste prisli do porodnice?..

bubatelka
19. sep 2013

@victory1 ja tiež chodím k nej. Bola som u nej už dva krát a mne sa zdala celkom v pohode. Taká milá a vtipná. Mňa vyšetrovala normálne na koze, ale tak ja som tehotná, tak neviem či to berie nejak inak. Aj v karte si všetko pozrela a dosť pozorne. Ešte vždy aj na konci si všetko pozrela znova, či náhodou na niečo nezabudla. Takže ja som zatiaľ spokojná.

mravcica
19. sep 2013

@ladikuu pokiaľ tam nie je žiadna iná rodička, tak tam môže byť s tebou od začiatku do konca. Aj tie 2 hodiny po pôrode. Pokiaľ ho sestrička nepošle domov, tak ako môjho, že nech si ide domov oddýchnuť 🙂

victory1
20. sep 2013

@bubatelka Dakujem..ja nie som tehotna, bola som na kontrole, blbne mi cyklus, tak mozno nebola spravna konstelacia hviezd..dalej mam ist vo februari, tak uvidim...Bola som aj taka zmatena z nej, lebo som uzivala do aprila Lutenyl, Zuberova mi povedala, ze to skusime bez neho a ona mi ho zas predpisala. Ked som jej povedala, ze uz ho neuzivam, tak, ze aha, dobre, tak vam teda predpis uz nedam... 😠

spagetka28
20. sep 2013

@ladikuu keď sme prišli do pôrodnice, manžela najskôr nechali čakať na chodbe aj s mojou taškou, mňa zatiaľ na vyšetrovni napojili na CTG, vyšetrili, vypísali dotazník, atď. a potom som šla na stonáreň, kde ma už čakal manžel a bol so mnou, až kým ma neodviezli po pôrode na izbu. Mala som šťastie, že som vtedy rodila jediná...

evasbk
20. sep 2013

Ahojte, viete mi tu niektora povedať čo stojí v PB nadštard. izba na den? Mám isť plánovanou sekciu tak datum porodu budem vedieť presne, je dobre si ju rezervovať ale je to zbytočnosť??, A v normálnych izbach je kolko mamičiek spolu ??

mravcica
20. sep 2013

@evasbk v januari stal nadstandart bud 30 alebo 33 eur. A stal tak aj pred 4 rokmi. Ak sa ti ju da rezervovat, radsej tak urob, lebo byvaju obsadene. ja som bola pri prvom na normalnej izbe, pri 2 detoch na nadstandarte a neviem si to vynachvalit. to sukromie a vlastne WC a sprcha po porode je na nezaplatenie....

evasbk
20. sep 2013

@mravcica Fuha, tak to je fakt prehnana suma. Pred dvomi rokmi som rodila v BA na Kramaroch a tam ma stala nadštardatka 16,60 na den. Sice bolo to tak že sme boli dve na izbe ale mli sme svoju sprchu, wc, vložky od nemocky, tv, proste všetko, dokonca jedlo sme si vyberali z jedalnho listka. To potom v PB čo ešte k tomu davaju??
No to ešte pouvažujem. Chcela by som byť sama, hlavne koli wc asprche čo viem že po sekcií je na nazaplatenie. A je pravda,, že žena po sekcii nejde na rooomng??

mravcica
20. sep 2013

@evasbk co ja viem, tak vacsinou nie. Ja som tam bola raz po normalnom porode a teraz som mala tiez sekciu - 2 dni som bola na pooperacke a potom som sla na tu izbu. Mas tam vsetko, co si vymenovala, akurat ze si na izbe sama. je tam manzelska postel, tusim tam moze aj manzel byt s tebou - akurat na vizitu tam musis byt sama. Navstevy tam mozu chodit, kedy chcu . Jedlo na vyber nie je ziadne. A ta suma nie je nizka, ale oproti Martinu je to uplna pohodicka - tam chcu za jeden den tusim okolo 140 eur.

evasbk
20. sep 2013

@mravcica aha, takže po sekcii nebudem s malym vobec, len na krmenie mi ho donesu?? Ale ak budem chcieť roooming možu mi vyhovieť, ak sa na to budem citiť, či???

mravcica
21. sep 2013

@evasbk v Bystrici po sekcii budes dva dni na pooperacke, to deticky nosia tusim len 1-2 x za den na par minut, aj to len ukazat, ziadne prikladanie. V den, ked ma previezli na nadstandart mi zacali malicku vozit vzdy na kojenie. Tusim od 4. dna mi ju tam uz potom aj nechali. Viem, ze na roomingu sa uprednostnuju prvorodicky, ale tusim, ked je volne, a chcela by si tam ist, tak by nemal byt problem. Ako uz pisali dievcence, na novorodeneckom sa treba obrnit, co sa tyka kojenia, ak teda kojit chces. Ja som tam teraz bola s tretim, ale ani pri jednom ziadna podpora dojcenia. Na to sa urcite priprav, lebo mna tam zaskocili po kazdom. Prajem ti bezproblemovy porod a nech ste co najskor doma. Ak este nieco chces vediet, spytaj sa.

stanki
22. sep 2013

@evasbk Ahoj, pri oboch deťoch som sa vypýtala z pooperačky po 24 hodinách na pôrodnicke oddelenie. Nemusíš ležať 2 dni na pooperačke, je to na Tebe ako sa budeš cítiť, keď Ťa postavia. Teraz s Hankou som mala sekciu v pondelok okolo deviatej, v utorok o jedenástej ma previezli na pôrodnicu a hneď mi Hanku začali nosiť na kojenie (cez noc mi ju ale odmietli nosiť, nech si oddýchnem) a v stredu ráno som požiadala o rooming (VIP) a odvtedy už som ju mala stále pri sebe. 😉

evasbk
23. sep 2013

@stanki super, aspon nejaká ta pozitívna spravička🙂 Stale na to myslím, neviem si predstaviť tam byť 5 dni a malu vidieť len ked mi ju donesú na krmenie. Sama som zvedava ako to všetko bude, ale dufam že budem ok a maličku budem mať pri sebe🙂

stanki
23. sep 2013

@evasbk Hlavne nezabudni veľa piť a čo najmenej sa počas ležania na pooperačke hýb, aby Ťa potom nebolela hlava 😉 Ja Ti držím palce, aby si sa k nej dostala čo najskôr, viem si predstaviť ako po tom túžiš, sama som sa snažila urobiť po cisárskom maximum, aby som bola čo najskôr fit a tá VIP je síce zaplatená, ale naozaj veľmi oceníš hlavne nízku posteľ a to WC 🙂

evasbk
23. sep 2013

@stanki Tak toto bude moj druhy cisarsky, tak viem už čo ma po nom čaka 😒 ☹ , a to som rodila dvojky, tak verim, že teraz po jednom nebudem taka rozbita🙂 Len neviem či sa na VIP aj dostanem, ked je väčší počet rodičiel, kôli IL. Tolko tu vymyšlam, že nakoniec ma daju na chodbu lebo všetko bude obsadené🙂

petravelasova
4. okt 2013

Ahojte,,ja pojdem tiez rodit do Pb,uz som tam rodila maleho.Pojdem sekciou kedze aj maly isiel sekciou,ale chcem si dohodnut dopredu porodnika kt.ma odoperuje,,myslite ze sa to da??ak mate niektora skusenost budem rada ak mi niektoreho odporucite🙂 dakujem🙂

jankablk
9. okt 2013

na porody a cisarske je vraj najlepsi dr.durcek, mne ho poradila kamaratka a bola som velmi spokojna. skuseny, vie, co ma kedy robit.

extrapm
29. okt 2013

@mirrasek no mam pocit ze jedna sestricka na novorodeneckom ma dojem ze bsetky mame male bradavky... 🙂))

natabun
9. nov 2013

@victory1 Ahoj.. Aj ja som chodila k dr. Zuberovej a bola som prekvapená z vyšetrenia a aj prístupu. Vysetrenie velmi bolestive, ale dalo sa to vydrzat. to nebol hlavny dovod odchodu od dr. Majtanovej. Nevedela mi zodpovedať na základné otázky ohladom tehu, co som sa jej pýtala.... najradej by mi predpisala vsetky mozne druhy vitaminov, bez ohladu na moj krvny obraz. Komunikácia sa mi nepáčila , odchádzala som so slzami v ociach. Nerobila dlhé roky v oblasti gynekologie , ale v oblasti poistovania. Vraj sa musi znova "do toho" dostat. ALe je to subjektívne, sto ludi sto chuti, mozno ma niekto lepsie skusenosti a vyhovuje. Mne osobne nie. Ked som si bola pre dokumentaciu, bola velmi neprijemna a ani ma neodzdravila, co povazujem za prejav drzosti a neschoponosti ok komunikacie. KAzdy ma pravo sa rohodnut, aj ked viem , ze bola urazena, ale mohla sa sama zamysliet nad sebou. Viem, ze vtedy od nej odchadzalo dost dievcat, jul to bol myslim. Ale kamoska je s nou spokojna..........

victory1
12. nov 2013

@natabun Dakujem za spravu....nevedela som, ze robila poistovacku, mne len spominala, ze robila v PB v nemocnici. A celkovo radsej sa bavila o sprostostiach ako o zdravotnom stave. Vsetko jej hovorila sestricka, ta ma uz pozna dlhe roky, pamata si aj moje zdravotne problemy....No, skoda, este pred casom mi Zuberova hovorila, ze uvazuje odist do dochodku, ale ze si par pacientov necha a aj mna, ale asi sa uz na to vykaslala uplne.
Ono, ja som sa odstahovala do TN, ale lekarov som nezmenila, som s nimi spokojna, len z tej Majtanovej som zmatena..Asi najviac ma vytocilo, ked uz konecne listovala po vysetreni kartu a rovno mi predpisala tabletky na upravu cyklu, ktore som uzivala pred rokom a Zuberova mi ich ako uz zbytocne vysadila. Dalsie vysetrenie mam mat vo februari...preto zvazujem, ci u nej zostat, ci ju vymenit..ale neviem, ku komu by som isla...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre