Pôrodnica Považská Bystrica

kesinka
7. mar 2009

Maminky, zakladam tuto temu, aby ste nam ( ktore rozmyslame nad P.B ) pomohly sa rozhodnut a podali skusenosti ktore mate s toutou porodnicou.

zuzanamatko
30. jan 2013

@smilinggirl ono sa plati 4-5 €/1 hodina, ale ked ich maš myslim 5-6, tak sa ti oplati zaplatit tych 20€, lebo to mas potom aj na 7 hodin, zalezi kolko stihnes.

winnerka
30. jan 2013

@smilinggirl ahojky, ja prave teraz navstevujem tuto pripravu, chodi nas tam rozne, niekedy viac, niekedy menej... nam zacala seria az v januari, ja mam termin 12.2. takze tam bolo jasne, ze nestihnem celych 7 tem a cviceni, dostala som fakturu na 14 euro... tie, co stihaju vsetko dostanu na 20 eur. Ale nie je to nejako sledovane extremne, na prvu dojdes, kuknes, nic nemusis platit, ak sa ti to nepaci alebo nepozdava nemusis nic zaplatit ani dalej chodit....
Mne sa to celkom pozdava, vzdy si pocvicime asi tak do hodinky, potom mame pokec o roznych temach, vzdy zacne PA o nejakej teme, potom volne diskutujeme o tom, co nas zaujima.... a ze je to niekedy fakt pestre... 🙂 Minuly tyzden sme boli na exkurzii hore na porodnici, vsetko nam ukazali a vysvetlili.... bolo to fajn... doporucujem urcite kazdej prvorodicke a obvzlast takej, co nema ako aj ja skusenosti s miminkami.....

smilinggirl
30. jan 2013

@winnerka dakujem ti za info.. no pre mna je to viac menej len na zabitie casu a chcela som spoznat nove tehulky v meste... inak si viem pocvicit aj doma pred tv, lebo prvorodicka nie som, takze uz zhruba viem co ma caka 😉 🙂 aj na priprave som bola no stihla som ist len 3x a pri porode to bolo v pohode, porodnicu som pred tym videla, takze tak... 😀 😀 😀

1lussy1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
drahenka
8. feb 2013

@zuzanamatko prosim Ta, nevies, ci na tu pripravu mozem chodit, aj ked sa nechystam rodit v PB... ? 🙂 Dakujem ;)

drahenka
8. feb 2013

@winnerka a prosim Ta, kde treba prist...?Treba si zistit, kedy zacinaju nove kurzy...? 🙂 Dakujem ;)

jerryjanka
8. feb 2013

to už za to pytaju prachy??? ja som chodila pred 2 rokmi zadarmo
@oikika69 no pb nemocnica sice nie je nič moc ale do ilavy nikdy - pred vianocami tak chybou lekarky prišlo o život dieťatko - zadusilo sa pri pôrode

smilinggirl
8. feb 2013

@jerryjanka no oni uz naozaj nevedia za co pytat.. ja som tiez bola zadarmo pred 3 rokmi...

zuzanamatko
8. feb 2013

@drahenka mam pocit, že ano, lebo chodila s nami jedna kočka co išla rodit do Trenčina a nič nepovedali, takze ano.

drahenka
9. feb 2013

@zuzanamatko Dakujem ;)

winnerka
9. feb 2013

@drahenka treba si zavolat na porodnicu, vedie to porodna asistentka, alebo sa tam osobne zastavit... my teraz mame asi este 3 kurzy a potom sa zacne hadam znova... pripadne pribehni v stredu o 11tej na rehabku do telocvicne a mozes sa popytat rovno tam... 🙂 😀

drahenka
10. feb 2013

@winnerka super, dakujem kraaaasne za info ;)

kaciatko1811
11. mar 2013

ahojte baby...mne gynekolog povedal ze staci chodit ked nastupim na matersku..na nu idem o tyzden..a dnes som si volala ze nemaju na cvicenie volne miesta..ze je to plne....a ze az o 2-3 tyzdne...tak to asi cele nestihnem...@winnerka ty si zacala chodit v ktorom tyzdni???...

kaciatko1811
11. mar 2013

a kde presne je ta rehabka???kde to prebieha..

nany100
11. mar 2013

@kaciatko1811 v novej časti nemocnice, keď vojdeš do vestibulu (kde je lekáreň Nový život), tak cez presklené dvere smerom doprava a po schodoch do suterénu...tam už to nájdeš, treba prejsť po tej chodbe smerom dozadu a doprava...príp. sa tam opýtaj 😉

kaciatko1811
11. mar 2013

dakujem @nany100...mozno sa tak skocim v stredu kuknut..aj ked ma odbili ze maju plno...

happysmile
15. mar 2013

ahojte, viem ze to nieje o teme... ale snad mi to admin nevymaze 😎
zienky zhanam v PB dobru manikerku... ale nie na gelove nechty. ak o nejakej viete, poprosim kontakt 😉 dakujem za info 🙂

mirrasek
17. mar 2013

Ahojte, pls kde v PB a okoli sa daju kupit nejake tehu veci (rifle, sukne atd)?

josenka
17. mar 2013

@mirrasek Videla som oproti supermarketu Jednota Coop v tej budove na poschodí je nejaký obchodík, kde mali aj tehotenské veci. Inak, aj tu na bazáre majú baby pekné veci.

sujkazf
28. mar 2013

Ahojte, chcem aj ja prispiet svojou cerstvou skusenostou s porodnicou nasou drahou v PB. Rodila som tam pred 6 tyzdnami a som pevne rozhodnuta tam uz nerodit ak Boh da a budeme mat aj druhe babatko, a ak tam nevymenia personal na novorodeneckom oddeleni. Urcite ste si viacere pozerali hodnotenie tejto nemocnice na sprievodcovi nemocnicami- rodinka.sk a naozaj nechapem za co ma tato porodnica titul "Baby friendly hospital"...Tak podme rad za radom. Mala som velmi velku tuzbu, aby mi malu prilozili k prsniku, pretoze som nejak tusila, ze ak bude po manzelovi, tak sa bude tazko prisavat. No...nestalo sa. Pani z novorodeneckeho sa velmi ponahlala, takze ked sa mala tvarila ze sa neprisaje, lebo chuderka este vypluvala plodovu vodu, tak mi ju asi po 3 minutach zobrali a doniesli az rano (mala sa narodila 3 minuty po polnoci a priniesli mi ju o 6 rano, pricom saci reflex sa velmi oslabuje uz po niekolkych minutach) Samozrejme dokrmenu z flase s obrovskou dierkou. Ked som na sestrickinu stupidnu otazku, ci chcem kojit, odpovedala, ze ano- zatvarila sa, ako by som ju extremne otravovala, nic mi nepovedala ani ma nepoucila, iba mi chytila prsnik a vrazila ho malinkej do ust a navyse uplne zle, takze mala ma hned "dohryzla!...Vzhladom na to, ze na rooming in mali plno, stravila som jeden den na porodnickom oddeleni, kde mi malu nosili na kojenie- kazde tri hodiny- vzdy dokrmenu. Takze mala namiesto toho aby papala- cely cas spala. Tak som sa zo vsetkych sil snazila dostat sa na rooming in a naivne som si myslela, ze tam to bude ine. Nakoniec sa tam uvolnilo miesto a na dalsi den poobede ma tam presunuli. Bola som stastna ako blcha a este som sa aj tesila, lebo mi jedna mila sestricka vsetko poukazovala. To som ale netusila, ze to je prva a posledna mila sestricka na tomto oddeleni, ktorej sa nemusim bat nieco spytat. Moj pobyt na novorodeneckom bol teda zaujimavy- malu mi sice priniesli, ale na noc znova zobrali a nepriniesli ani na kojenie...O a aby som nezabudla- samozrejme pred kazdym kojeniem, ktore tiez nemohlo prebiehat vtedy, tak casto, ako by som ja chcela a mohla (najlepsie podla ich zelania kazde tri hodiny)som musela malu, vybrat z perinky, prebalit, zabalit, odvazit na storocnej vahe, zapisat do tabulky jej vahu a az potom ist kojit. Samozrejme mala uz od hladu tak vrieskala a vysilila sa, ze len co sa prisala aj zaspala, takze nevytiahla nic a mohla som ju budit kolko som chcela. Po kojeni nasledovalo znova vazenie a kedze vaha nic neukazala- musela som si ist pre flasku s nutrilonom a pekne dokrmovat z flase s obrovskou dierkou (ani sa necudujem, ze malinka nesala, ked si zvykla na take pohodlie) No a kedze mala nesala, mne sice mlieko nabehlo, ale nie a nie sa spustit, takze dalsi den som mala problemy s odsavanim prsnikov. No a neviem, co by sa stalo, keby som si ju nahodou rozbalila z perinky v inom case ako pred prebalovanim...asi by ma sestricky zjedli! Pisem to preto, lebo sa mi stalo, ze som malu dokojila a vsimla som si, ze je chuda v perinke cela pokrutena, lebo jej obliekli kosielku snad o 10 cisel vacsiu. Tak som ju chuderku chcela napravit a ked to sestricka videla, tak na mna vybehla, ze co robim, ci si ju chcem zobudit. Mohla by som pisat este mnozstvo veci- ako ma kazdy den s niecim mile sestricky vystresovali, ale to by bolo este na dlho...no jednoducho, to co je napisane o porodnici v PB tu:http://tehotenstvo.rodinka.sk/sprievodca-porodnicami/sprievodca-porodnicami-trenciansky-kraj/porodnica-povazska-bystrica/ tak tomu neverte. Domov som odchadzala pekne vystresovana a keby nie rodiny, tak asi dokrmujem uz od zaciatku. Po prichode domov sme sa s kojenim riadne vytrapili, ale nasa kocka to zvladla dobre a teraz je len a len plne kojena a pekne pribera a vobec nie vdaka personalu z porodnice. Aby som ale nebola len negativna- sestricky na porodnickom oddeleni su skvele a som velmi vdacna aj porodnej asistentke za cely priebeh porodu aj panovi doktorovi Furovi za mily pristup a pomoc, ked uz videl ako som na tom psychicky biedne. P.S. : Ako pamiatku sme si odniesli z PB bacila v brusku, tak buduce mamicky (prvorodicky) odporucam premysliet si rodenie v Povazskej, pretoze podla mna je dolezity nie len porod, ale aj tych prvych 5 dni s babatkom. Pamatajte na to, ze aj hormony, ktore sa budu z vasho tela odplavovat, sposobia, ze budete chciet plakat pre kazdu hlupost. Po tejto skusenosti som pevne presvedcena, ze zena po porode potrebuje celkom iny pristup a nie drze a podrazdene sestricky. A ak by vas napadlo, ze mozno som sa aj ja ku nim spravala drzo, tak vam len napisem, ze take spravanie nemam v povahe ani ked ma niekto velmi nasrdi.

lenka1108
2. apr 2013

@sujkazf ahoj... tak plne s tebou suhlasim... len BACHA!!! ja som sem nieco napisala , NIECO ZLE na nasu nemocnicu este pred mojim porodom . napisala som sem velmi zlu skusenost s porodom mojej kamaratky a par dni po porode ( pri cisteni rany co mi zaniesli zlateho staf.do rany ) som dostala pekne vynadane od nemenovaneho lekara , ktory bol upozorneny jednou mamickou od tialto z tejto temy ( ja viem ktorou ale to je teraz nepodstatne) , ze ho tu ohovaram... presne vedel ktora som a asi si prestudoval celu tuto temu lebo hovoril ze som jedina ktora sa na neho stazovala. ze vsetky pacientku su spokojne... ja som mu vysvetlila ze to bolo od kamaratky a ospravedlnila som sa.... SAK CO INE by urobila cerstva mamicka, ktoru dva krat rezali koli tomu ze ju infikovali a stravila tam mesiac s nervami v riti... osobne mne nic zle neurobil ja sa na doktorov stazovat nemozem ale na tu spinu co je tam , ten bordel, hnus, kentus.... nikdy nikdy nikdy viac.....

a este nieco...pan doktor vedel aj moje priezvisko... 🙂)) aka nahoda 🙂))

neodporucam ziadnej rodicke ist rodit do pb... myslim ze je vacsina, ktora by tam viac rodit nesla, nez tych ktore by sa tam vratili.... upozornujem : MOJ OSOBNY NAZOR!!!!!!!!!!!!!!!

sujkazf
3. apr 2013

@lenka1108 uf, ďakujem za upozornenie 🙂 a nieviem cim to je, ale vobec ma to neprekvapuje- ludia tazko znasaju kritiku, ale myslim si, ze skvor ako byt vztahovacny, by sa mal personal nad takym mnozstvom negativnych skusenosti zamysliet a prehodnotit svoje postoje. Idealne by bolo zacat zlepsovat jednanie s pacientami, lebo ich to polozi celkom. Ja mam teda negativnu skusenost len s novorodeneckym a ich lipnuti na veciach, ktore uz su davno prekonane 😖 aby som to uviedla na pravu mieru a niekto ma neobvinil z urazky na cti 😝

fialllka
5. apr 2013

@sujkazf prave som si precitala tvoj prispevok a som rada, ze si ho napisala

ako LP sa presne s takymito skusenostami stretavam, co vravia mamicky a na kurze aj mamicky upozornujem, ze co mozu cakat a coho sa vyslovene dozadovat

PB porodnica uz davno nie je BFHI, treba si zoznam pozerat na stranke Unicefu, tam su vsetky BFHI nemocnice ...
ja som osobne obe deti rodila v TN a s dojcenim som nemala problemy ani ako prvorodicka ... aj ked uz som pocula aj na TN nejake kritiky, ale tak za 5 rokov sa tam mohlo co to zmenit ...

blahozelam, ze ste dojcenei doma rozchodili a neskoncili ste ako neprisavajuce babatko, drzim palec aby si si uzivala dcerku a hlavne dojcenie co najdlhsie 😉

sujkazf
6. apr 2013

@fialllka dakujeme, aj ja som velmi rada, ze sme to zvladli, ale naozaj- keby nie mojej drahej svagrinej, ktora si presla podobnou skusenostou, tak to asi vzdam a hlavne psychicky...Nasa Rachelka je teraz "zavislacka" na prsniku ;)a krasne pribera aj ked niekedy nam to komplikuje bolest bruska a obcas som mala pochybnosti, ci sa dobre prisava. -myslim ale, ze uz je to ok. Ja som tiez chcela ist rodit do TN a potom som si to rozmyslela, ked som aj tam citala negativne skusenosti, ale pri druhom babatku uz nebudem vahat ;) mas krasne deticky 🙂

smilinggirl
6. apr 2013

@sujkazf no teraz si mi normálne dala chrobáka do hlavy, bola som pevne presvedčená, že idem sem rodiť znova, ale keď som si prečítala tvoj príbeh resp. skúsenosť, tak sa mi vynorili presne také isté spomienky z pred 3 rokov, čo som si tam odžila ja... je to síce iba 5 dní, no na psychike ženy to nechá obrovskú stopu... tiež som revala pre každú hlúposť a volala som manželovi každých 5 min.... a my sme teda mali potom obrovský problém s kojením, kt. trvalo len 2 mesiace, no to boli najhoršie mesiace v mojom živote... malá naučená na fľašu a už sme sa jej potom žiaľ nezbavili.. teraz som pevne rozhodnutá urobiť všetko preto, aby prístup personálu v nemocke už tak nezdeptal a neodradil, no aj tak si mi dala teda dobrého chrobáka... 😖

soldi
21. apr 2013

@sujkazf och, ako si mi len pripomenula moje poporodne dni.
a to som bola na nadstandarte a mala som tam znamych (furo a mlady bohac), takze sa ku mne chovali este celkom milo.

pamatam si jednu jezibabu z novorodeneckeho, ktora ma skritizovala za to, ze som maleho hladkala po vlasoch!

o kojeni ani nehovorim, tiez som skoncila s neprisavajucim babatkom a trvalo to takmer cele sestonedelie, kym som napravila ich chyby.

a stafylokok po sekcii tam uz je standart, nie? 🙄

takze ja povazsku neodporucam, ani tam uz nikdy nepojdem.

tento krat sa chystam rodit do martina a velmi sa na ten zazitok tesim 😵 😵 😵

stanki
23. apr 2013

@sujkazf Ahoj, aj mne sa páči, že si sem tú skúsenosť napísala, je smutné, že keď vedia o tom, čo si píšu mamičky na fórach nepokúsia sa to zmeniť, ale to by musela byť zrejme aj iná motivácia... ťažko súdiť, jednoznačne s príspevkom súhlasím a rodiť do PB odporúčam len viacrodičkám. Ako prvorodička som to tam tiež odrevala, cítila som sa zrelá na psychiatriu, prišla domov s bábätkom na UM a celé šestonedelie v strese z kojenia... no smutné.
Tentokrát to bolo oveľa lepšie (oba pôrody cisárskym - to bolo bez komplikácii oba razy), požiadala som o rooming-in hneď ako to bolo možné, ale bolo veľa bábeniec a prvorodičiek, tak som povedala, že idem na nadštandard. Malú som kojila aj prebaľovala, kedy som chcela - žiadne 3 hodiny. Malá spala so mnou hneď od začiatku v posteli. Sestričkám som ju nenosila ani keď mi dávali infúzie (bolesti hlavy po spinále), myslím, že to ocenili a správali sa ku mne v pohode. Po čase ma prestali aj upozornovať, aby som ju dokŕmila, lebo nevypila toľko, koľko bola určená dávka, vždy som povedala, že keď bude plakať, že si ju opäť priložím a my to dobehneme. Nenechala som sa rozhodiť. Mlieko nabehlo ukážkovo, dokonca Hana musela ísť na jeden celý deň pod lampu kvôli žltačke a oni nedovolia kojiť, tak som si odstriekavala a nosila jej. (mlieko som nosila aj novorodencov, čo ho bolo toľko). Tentokrát to bolo jednoducho úplne v pohode, len bolo treba prejaviť viac asertivity... Ja mám pocit, že je ich tam málo a majú toho veľa, to ich ale neospravedlňuje, aby boli nepríjemné k mamičkám, zvlášť keď vidia, aké sme po pôrode precitlivelé a ubolené. Sama som zažila prvýkrát poznámky v štýle, že mám nevhodné bradavky a zbytočne dieťa mýlim prsníkom, no podpora kojenia že naozaj.... A to označenie BFHI - to je zrejme omyl, hoci desatoro dojčenia na chodbe zavesené je, neriadia sa ním, čo je naozaj veľká škoda. V podstate odporúčam mamičkám, aby sa nenechali vyviesť z rovnováhy, riadili sa svojou intuíciou a nie 3-hodinovými intervalmi (to aby neboli otrokom svojho dieťaťa - tiež poznámka sestričky) a radšej zavolali laktačnej, aj cez telefón dokážu fantasticky povzbudiť a pomôcť 😉

stanki
23. apr 2013

@soldi Ja si pamätám, keď som dostala vynadané, lebo som mu rozbalila ručičky! Oni ich prenášajú za tie perinky a ja som si to ako dovolila, no žiaľ, bola som len jeho mama...

luciak231
26. apr 2013

@katie233 ahoj, citam konverziaciu este z roku 2011 🙂 lebo v lete budem rodit v PB, tak som zvedava na nazory mamiciek, ktore to uz maju za sebou a chcem sa ta spytat, preco mas "tazke srdce" na novorodenecke? potrebujem co najviac skusenosti, zial aj tych negativnych :( ak sa ti da, napis mi, alebo do IP. dakujem

katie233
26. apr 2013

@luciak231 ahoj. Juj, to bolo uz daaavno. Ale urcite islo o pristup k dojceniu :(. Ako prvorodicka som bola zo vsetkeho vyhuknuta. Sice som mala nastudovane, ale teoria je jedna vec a prax druha 🙂. Takze ja som skusala dojcit, ale jasne, ze som dokrmila UM. Doma som sa ukludnila a vylucne dojcila. Paradoxne, ked som bola v porodnici s druhym, takk som bola na nadstandarde a zrazu sa dalo aj vsetko vysvetlit. Sice nasledna podpora veskera zadna, cest vynimkam, ale aaspon sa posnazili 😀. A praveze som bola sklamana z jednej mladej sestricky, ta stale mala pripomienky, ze malo vypije, nech si idem pre flasu s mliekom. Viem, ze kym bol u nich, tak mi ho isto dokrmovali, ale akonahle som ho mala pri sebe, tak nevypil ani ml UM.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre