Pôrodnica Považská Bystrica

kesinka
7. mar 2009

Maminky, zakladam tuto temu, aby ste nam ( ktore rozmyslame nad P.B ) pomohly sa rozhodnut a podali skusenosti ktore mate s toutou porodnicou.

zuzka99
22. apr 2009

porodnaasistentka ďakujem za názor 😉

nany100
23. apr 2009

ahojte babule, od pondelka sme doma, Adelka sa narodila 15.4. o 13:10 a miery mala 3000g a 49cm...pôrod, no veľmi rýchly a veľmi bolestivý...epidurál nestihol zabrať, babula sa drala na svet veľkou rýchlosťou...ale máme to za sebou a už sa pomaly aklimatizujeme a maminka si už aj sadnúť na zadok môže (veľmi pomaly a opatrne 😉 )...súhlasím s už napísaným...pôrodníci a asistentky a sestričky super...novorodenecké ako ktorá sestrička...doniesli dieťa na kojenie a keď ho vážili ( lebo váži sa stále pred aj po kojení) stále nás stresovali, či dosť priberá a ak nie, tak šup umelé mlieko ohriate v mikrovlnke...ale ako môže naše 3 kg bábo jesť rovnaké množstvo ako 4 kg bábo?..nevládala toľko ťahať, zaspinkávala pri tom, lebo musela dodržiavať 3 hod.intervaly...no bola som na nervy z toho...teraz pekne papá, keď si vypýta aj keď je to strašne únavné, hlavne tie noci, kedy spím tak 4 hod.dohromady...ale neprikrmujem ju a dúfam, že ani nebudem musieť...tak zatiaľ toľko, idem si zdriemnuť aj malá konečne zaspala...fotky som hodila do albumu...papa

porodnaasistentka
23. apr 2009

majka221- treba chodiť na psychofyzickú prípravu pred pôrodom tam sa všetko dozviete 🙂

evkacka
23. apr 2009

nany blahoželáme a prajeme obom hlavne veľa zdravíčka, to je najdôležitejšie 🙂
však je krásne mať doma Adelku??? 😀 😀 😀
blahoželáme a držte sa, malá je kráááásna 🙂

kesinka
autor
23. apr 2009

nanny pripajam sa k evkacke. blahozelam. babula je krasnucka 😵 a ma krasne miery.
ps - ja som si uz myslela, ze sa v PB stretneme 😀 . Nastastie som uz doma a presne ako pises, s malou sme si nasli nas rezim, ktory nam vyhovuje. pockaj este par dni a uvidis, ze sa krasne vyspis 😉 .

nany100
24. apr 2009

ďakujeme babulky, malinká je zlatá, ale dá zabrať...neviem nikdy kedy ide spať, kedy papať...ešte je taká rozhodená...a má deň namiesto noci a naopak...takže ponocujeme a to ma ničí...ale je celá po tatinkovi, každý to vraví🙂)) a on sa v nej vidí...opatrujte sa, už musím bežať...

zuzka99
24. apr 2009

nany, presne ako píšeš s tým papaním. Slávko mal 2,5 kg ( porodná 2,6 kg a schudol) a tiež musel piť podľa tabuliek toľko koľko 4 kg deti, no len on nevládal, zaspával, tak ma furt stresovali a nútili mu dávať UM z fľaše. A keď papal z prsníka a prešlo 40 min. odkedy mi ho dali, prišla sestrička a zobrala ho a dokrmila UM. 😠 lebo vraj deti možu papať len 40 min. no ale treba to vydržať a doma si už každý urobí po svojom a ako to vyhovuje jemu a bábetku. a krmenie sa urýchli časom tiež. A ešte mi v porodnici hovorili, že nebudem kojiť a v pohode bez jedného problému som kojila 13 mesiacov, až kým malý sám nepovedal dosť. a mlieka som vylievala denne na litre do umývadla 🙂

didi83
24. apr 2009

Porodna asistentka,

mozete mi poradit, kam mam napisat svoje dojmy z novorodeneckeho oddelenia v PB? Nechcem robit problemy, ale je pravda, ze ak nik nenapise ako a s cim je nespokojny, tak sa situacia v PB asi nezmeni. Lebo co sa mna tyka, tak porod v PB uplne fajn, super lekar, super porodna asistentka 🙂 , super sestricky, no tie stresy s vazenim babatiek, pouzivanie flase a cumlikov a ta FAJCIARSKA sestricka z novorodeneckeho - to bola ina sila... Clovek si mysli, ze ma po porode, ze teraz zvladne vsetko a ani netusi, ako hlboko sa myli. Celych 5 dni som mala strasnu depku, myslela som, ze v zivote kojit nebudem a ze moje dieta umrie od hladu, lebo chuda nepribralo kolko malo podla tabuliek a este si dovolilo schudnut...
Zato sestricky z porodnickeho oddelenia boli velmi velmi velmi super, pomahali ako mohli a boli naozaj mile a fajn - klobuk dole. Aj na novorodeneckom boli asi 3 super sestricky, ktore sa k detom spravali ako k svojim vlastnym, a vdaka jednej sestricke (robi tam asi od januara, predtym robila v cechach)- si dovolim povedat - ze vdaka nej kojim - lebo mi poslednu noc pred odchodom domov poradila polohu, pri ktorej sa moja mala nakoniec prisala...
Skoda ze maju novorodenecke oddelenie taky pristup - ako vazenie, dokrmovanie cudzim materskym mliekom z MIKROVLNKY, pouzivanie cumla - co necitaju vsetky tie casopisy, kde sa pise o tom, ze toto vsetko sa nema pre USPESNE kojenie robit?????????????????????? Namiesto toho, aby si matka prvorodicka oddychla po porode a naucila sa starat o nove male krasne stvorenie, tak ma depku, lebo dietatko nepije tolko co ostatne, lebo dietatko je spave a neprisaje sa, lebo nepribera podla tabuliek, lebo este nema mliecko, lebo sa jej naleju prsia a pre dietatko su tvrde....
Nastastie je fakt, ze vacsina matiek ked pride domov, najde si svoj vlastny system, svoj vlastny rezim a vsetko sa zlepsi....

nany100
25. apr 2009

zuzka, ďakujem za povzbudenie...presne tak som to aj ja cítila a prežívala v pôrodnici...teraz musím zaklopať, prvé dve noci doma boli hrozné, ale už teraz ako tak nabehla na 2 hod. intervaly, tak sa aj trochu vyspím...aj mliečka je už viac a zasýti sa na dlhšie...
didi, presne ako píšeš...chcelo by to zmenu v našej nemocnici...

evkacka
30. apr 2009

Didi, vidím že to neboli len moje dojmy 🙂
A fakt tá zahúlená sestrička bola hrozný netvák 🙄 mne sťahovalo žalúdok keď mala službu 😝

nikiarudi
30. apr 2009

kočky čo to tak napísať niekde na vedenie nemocnice..alebo na mail primárovi gyn.-pôrod. oddelenia???
toto je mail na sekretariát: sekretariat@nemocnicapb.sk
a toto sú maily priamo na doktorov, primár: furo@nemocnicapb.sk, zástupca primára: kristofik@nemocnicapb.sk
a keď kliknete sem je ich tam pri fotkách viac... 😉
http://www.gynpb.sk/onas.htm

nikiarudi
30. apr 2009

a toto je priamo link kde sp asi všetky možné mailové adresy, tak sa môžete dohodnúť a napísať niečo: http://nsppb.sk/e-mail-kontakty.phtml?id3=37628...

jajkar
2. máj 2009

Ahojte, a kolko sa plati za to cvicenie?? Mozem sa uz teraz prihlasit, alebo az za dva tyzdne? Dakujem 🙂

zuzka99
3. máj 2009

jaji, ak myslíš to cvičenie v rámci porodnice s porodnou asist. - to je zadarmo a myslím od 28 tt sa može chodiť

nany100
3. máj 2009

niki, tie mailové adresy sú na primára a zástupcu primára z pôrodnice nie z novorodeneckého a na tých sa budeme zbytočne obracať so sťažnosťami na novorodenecký personál ☹

jajkar
3. máj 2009

diky Zuzi, takze sa musim iba prihlasit 🙂
A ty Zuzi kedy spis, ked si tu uz od rana, a vcera si tu tiez bola dlho............aj ja budem mat potom tolko energie???? 😀 😀 😀

lauritta
3. máj 2009
nikiarudi
3. máj 2009

jajkar- Kurzy vedie certifikovaná pôrodná asistentka: Mgr. Katarína Letková, Anna Kubicová tel. : 042/ 4304 226 takže si tam zavolaj a tu máš napísané inak všetko:
http://www.gynpb.sk/priprava.htm

hej nany- som si to potom všimla..ale tuto sú všetky mailové adresy: http://nsppb.sk/e-mail-kontakty.phtml?id3=37628...

lauritta- gratulujem ku krásnemu synčekovi..tvojho manžela/partnera z videnia poznám..ale neviem odkiaľ..

evkacka
5. máj 2009

Lauritta blahoželám 😀 veru krásneho valibuka máte doma 🙂
hlavne aby ste boli zdraví a rýchlo sa obaja z pôrodu zotavili a aj ja som veru z nemocky prišla s problemami s kojením ale annaq nám veľmi pomohla a zvesela si kojíme 🙂
držte sa

katka.carska
5. máj 2009

Vsetkym mamickam blahozelam! Deticiek nam pekne pribuda.
Mam na vas jednu otazocku. Za ako dlho od prichodu do porodnice ste porodili ?

lauritta
5. máj 2009

ďakujem dievčatá

aký je prosím kontakt na annaq?

nikiarudi, mangela poznáš asi z jednej predajne výpočtovej techniky 😉

nikiarudi
5. máj 2009

lauritta - hej dole v Bancu, že??? aspoň sa mi zdá, že tam by som ho zaradila... 😀

nany100
5. máj 2009

katka, ja som prišla ráno bez kontrakcií či iných príznakov na príjem do pôrodnice lebo som bola už úplne otvorená (deň predtým som mala poradňu, tak ma odporučil lekár na príjem)...o desiatej som dostala pol čípku na vyvolanie pôrodu a potom to malo hyperrýchly priebeh a aj hyper bolestivý (po tom vyvolaní)...o 13:10 bola maličká na svete

lauritta annaq je tu na MK na fóre Bábätká pod názvom "ďakujeme annaq", aj ja som jej písala, len momentálne nie je dostihnuteľná lebo sa sťahuje myslím a odpovedá za ňu nejaká jej kolegyňa

lauritta
7. máj 2009

nikiarudi - nie v Bancu, ale vedla posty - COPOS 😉

nikiarudi
7. máj 2009

ahaaaaaa hej ale vedela som, že tam niekde medzi pc.. pretože môj manžel tam chodí nakupovať...a som s ním občas..takže som vedela, že som ho už niekde videla... 😀 mám jednoducho super pamäť na tváre... 😅 😉 😀

zuzujan
22. máj 2009

ahojte je tu akosi mrtvo, nie je tu ziadna mamicka ktora sa chysta na predporodnu pripravu do nemocnice???
ja chcem zacat buduci tyzden......... 🙂

evka
22. máj 2009

ahoj zuzujan ja mam termin 4 jula ale na predporodnu pripravu sa nechystam lebo som otvorena na jeden prst a musim lezat proste hruza 🙂

elian
26. máj 2009

tak ja sa chystám na predpôrodnú prípravu a už sa teším, ale len teraz som začala 27 týždeň tak o týždeň tam zavolám a dohodnem stretko pa pa dúfam, že sa tam postretávame 🙂

jajkar
26. máj 2009

zuzujan ahooooj,
aj ja sa chystam na pripravu, akurat dnes som tam volala, a zacinam od buduceho piatku, lebo ze stredy su dost plne, tak mi sestricka povedala, ze mam zacat s piatkami.....uz sa tesiiiiiiiiiiiim...... 😉

zuzujan
27. máj 2009

ahoj jajkar, ja sa chystam volat dnes, takze to vyzera tiez na piatok u mna. Uz sa tam tesim, lebo som totalne dolamana a trosicku pohybu mi len prospeje......tak sa uvidime 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre