Pôrodnica Rastislavova v Košiciach

ivush
28. aug 2007

Ahojte maminky,

bola by som rada keby ste sem prispeli vašimi skúsenosťami z pôrodu, pobytu a starostlivosti o vás a vaše bábätko v tejto nemocnici...Nech vieme čo môžeme očakávať 😉

ludike01
7. apr 2011

Ahojte...takze sa rodi na 4.poschodi? tam kde sa robia tie monitory? a potom ma prevezu na lehatku na 16p,al.17p. alebo pojdem uz pesi? dakujem

januliatko1985
7. apr 2011

@ludike01 rodi sa na 4tom posch, hned oproti je sestonedelie, to ta prevezu len na lehatku cez tu chodbicku.a to 17te poschodie a je v novej nemocnici, tato je stara na Rastislavoej a nova je na SNP 😉

ludike01
7. apr 2011

@januliatko1985 Ahoj...ahaaa, tak uz v tom mam jasno...ja som si stale myslela ze tam kde chodim do nemocnice je ulica Rastislavova 😀 , ale ja chodim do noveeeej...ja som z MI, tak preto v tom nemam az tak jasno na moje ospravedlnenie 😅 ale dakujem 🙂

tigrica182
7. apr 2011

@kamilecka ja som skor myslela, nie hned s porodom - ale od 36.tt trreba chodit na CTG do tej porodnice kde chcem rodit nie?? takze tychto lekarov ja hladam....

ellisabet
7. apr 2011

@tigrica182 nie je problem ani ked si z ineho mesta. to sa hlásiš dole na prízemí na prijme pacientov u sestričiek, ak si chceš dohodnut lekara, tak to si ho musíš najst osobne

kamilecka
7. apr 2011

@ludike01 tam 16 poschodi ani nieje 😀 to si pleties s novou nemocnicou na Terase 😀 rodis na 4 poschodi a potom na tom stvrtom ostavas,len na druhu stranu ta prenesu.

@tigrica182 ja som mala tel cislo na prijem,zavolala som a oni mi povedali kedy mam prist a o ktorej..a bolo to lepsie,aspon som prisla a povedala ze som objednana a nemusela som cakat 😀 oni ti tam spravia kartu, asi ta daju aj na usg a monitor.

tigrica182
7. apr 2011

@kamilecka a mozem ta poprosit o telefon???? najlepsie ak by bol aj mobilny ..... ak nie v pohode .... na buduci tyzden mam 36.tt takze by som tam mala ist - staci tehu knizka?

ludike01
7. apr 2011

@kamilecka Ano, ano, uz viem, ja budem rodit na Tr. SNP tam kde je tak vela poschodi 🙂

kamilecka
7. apr 2011

@tigrica182 ufff tak toto ti uz neporadim.....mne ho napisala moja gynekologicka na listok pred 2 rokmi 😀

@ludike01 no tak si si splietla temy...nevadi... 🙂 a vies ze na Tr.Snp sa plati za kazdu izbu?

ludike01
7. apr 2011

@kamilecka fakt? co ja viem, tak iba tie nadstandardne nieco stoja. Na normalnych izbach sa isto neplati, sestra mi tam rodila pred 3 rokmi.Preco si myslis ze sa plati?

terkaa
7. apr 2011

@tigrica182 ahoj, ja som pred troma rokmi rodila na rastislavke, zupan a pyzamko ti daju oni a pamatam, ze tam bola jedna dievcinka, ktorej nosili kazdy den stravu a chodila jedina vo svojom pyzame, ale potom jej to zatrhli... neviem preco, ale netreba ti balit tie veci. pre babatko si vezmi plienky jednorazove jeden bal, ortopedaky, vlhcene papiere na ritulu, krem proti zapareninkam. oblecko staci ak ti niekto donesie ak pojdete domov. inac v pohode, vsetko daju oni. dufam, ze som na nieco nezabudla. 😉

kamilecka
8. apr 2011

@ludike01 kamosky mi tam rodili a povedali ze ak si nezaplatis izbu budes s romskou mensinou a ked budes chciet ist na wc tak si budes musiet pytat stale kluc. Su izby od 250sk (zijem este ako slovak v starej mene) 😀...ved zbehni do tej druhej temy a tam sa opytaj konkretne...ale viem ze kamoska platila aj za taku akoze "lepsiu" izbu.....aby som ti zle nenapisala....radsej tam sa pytaj

tigrica182
8. apr 2011

@terkaa @kamilecka - dievcence dakujem velmi pekne .... ste zlatucke....

kamilecka
8. apr 2011

@tigrica182 nemas zaco...a na strane 97 som pisala presny zoznam co treba ...nic ine okrem tych veci na zozname netreba,ani zupan,ani pyzamo...nic..len to co je na zozname. 😉 😉 😉

ludike01
8. apr 2011

@kamilecka OK, ďakujem pekne

matake
4. máj 2011

mamicky, nemate niektora skusenosti s Dr. Vecseyom? Termin mam o mesiac, chcela by som si ho vybavit, zda sa mi velmi profesionalny, ale nie som si ista

10andrea12
6. máj 2011

@matake On je porodnik na Rastislavke? Lebo take meno prvy krat pocujem ja som lezala pred 2 tyxzdnami 2 tyzdne na gynde a chodlia som 2x denne dole na porodnu salu na monitor ale takeho lekara som tam nikdy nevidela 😕

matake
6. máj 2011

@10andrea12 ano je, ale bezne asi nevysetruje, ja som ho stretla v ramci pohotovosti, neviem ci sluzi normalne smeny na gynde

zuzanocka11
6. máj 2011

@matake
Je to bývalý primár,skúsený lekár.a je milý a ludský.

10andrea12
6. máj 2011

@matake aha tak asi preto ze tam nebol som o nom este nepocula 🙂

deny3
6. máj 2011

@matake akurát končil nočnú, ked som prišla s odtečenou vodou, nemám zlé spomienky na neho 🙂 dokonca potom na šestonedelí sa mi prihovoril, že ako som spokojná, pretože ma odporučil na cisársky.

@10andrea12 pokiaľ si ležala na gynde, tak to ešte o veľa lekároch nevieš 🙂 tam majú službu stále tý istý, väčšinou mladé lekárky.

10andrea12
6. máj 2011

@deny3 tak to bude asi tym ☹ Ja rozmyslam ci vobec si zaplatit nejakeho lekara asi to necham na nahodu mne vcera moj lekar co k nemu chodim s astmou napisal ze odporuca robit sekciu tak som zvedava

deny3
6. máj 2011

@10andrea12 už by si mala začať chodiť do nemocnice na kontroly, tam sa opýtaj na tú sekciu. Pokiaľ to bude naozaj, tak nemá zmysel reišiť pôrodníka. Ja som mala Dankovčíka, vyšla mu smena.

10andrea12
6. máj 2011

@deny3 No bola som uz na prvej poradni v nemocke teraz vo strvrtok dole na prizemi robila doktorka Tatičova taka starsia no to ti dobre vysla smena Dankovcik je vraj fajn

deny3
6. máj 2011

@10andrea12 Tatičová mala akurát smenu na gynde, ked mi praskla voda 😀 ja som tam totiž ležala, tak som len zišla o poschodie nižšie. Ja som nad Dankovčíkom rozmýšľala spočiatku, potom nebol čas a nakoniec to tak vyšlo. Jazva je ok, no ako to je s jazvou na maternici, to by sa videlo až pri dalšom tehotenstve.

10andrea12
6. máj 2011

@deny3 No snad to dobre urobil 🙂 Ako rychlo si sa zotavila po sekcii na ktory den si uz ako tak v pohodke chodila?Ja som bola 2x u Dankovcika pri zeleznicnej nemocnici na utz ale nikdy tam nebol on v podstate neviem aky je porodnik ale ako ultrazvukara ho velmi chvalia ja ani neviem ako vyzera 😀

matake
6. máj 2011

dakujem mamicky, aj ja mam z neho dobry dojem, naproti tomu dankovcik mi velmi nesadol, asi je dobry odbodnik, ked ho vsetky mamicky chcu, ale podla mna bez nejakeho vsimneho pre vas vela nespravi 😢

matake
6. máj 2011

@deny3 deny, ak sa smiem opytat, preco si mala cisarsky a neodrodili ta normalne? ja sa cisarskeho bojim ako cert 😀

deny3
6. máj 2011

@matake ani neviem, možno kvôli veku, možno to bolo kvôli tlaku, mne to bolo jedno, ako porodím, bolí aj jeden spôsob, aj druhý, no všetko sa dá prežiť a človek veľmi rýchlo zabudne na bolesť.

@10andrea12 v piatok bola sekcia, nechcem strašiť, ale prvá myšlienka po precitnutí bola, nikdy viac, ale potom sestrička dala injekciu a dalo sa, v sobotu ráno som sa musela postaviť z postele a ísť k umývadlu, bolelo to, ale veľmi zlatý personál, pomáhali, ako sa dalo, a potom sa to už len lepšilo, v nedelu konečne sprcha, dokonca som už mala na chodbe aj návštevu, po týždni som už doma normálne fungovala. Ale samozrejme závisí to aj od prahu citlivosti, u každého je to individuálne. Ale kočky čo rodili normálne mali niektoré väčšie problémy ako ja po sekcii, oni ešte aj jedli na stojáka 🙂
Ja by som teraz rodila aj každý rok, za tú trochu bolesti to stojí, to uvidíte 🙂 😉

10andrea12
6. máj 2011

@deny3 Dakujem trochu si ma nakopla 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre