Pôrodnica Rastislavova v Košiciach

ivush
28. aug 2007

Ahojte maminky,

bola by som rada keby ste sem prispeli vašimi skúsenosťami z pôrodu, pobytu a starostlivosti o vás a vaše bábätko v tejto nemocnici...Nech vieme čo môžeme očakávať 😉

dara9402
13. nov 2008

jarka dakujem

zuzana355
13. nov 2008

ahoj dara 🙂
ja som nevypisovala zmluvu išla som rovno za lekárom a dohodla som sa s ním je to asi jednoduchšie takže ak vieš už koho chceš zavolaj mu a dohodni sa s ním 😉

tinka19
13. nov 2008

ahojte...tak ja som dopadla asi tak,ze som sa dohodla s lekarom a ked som bola v nemocnici na poradni tak mi povedali,ze mam ist vyplatit aj nejaku sumu do pokladne v nemocnici. Tak teraz neviem ako to vyriesim...ten porod sa mi akosi predrazuje... 😖

zuzana355
13. nov 2008

ahojte.
tinka aký poplatok 😕 ja som sa dohodla s lekárom priamo v kartotéke som bola len po kartu dala som mu ju priamo do ruky a potom už som viac tam ani nebola, mala si íst priamo za ním a dohadovat sa s ním ja som nevypisovala žiadnu dohodu a nič som ani neplatila v pokladni a kebyže to na mna prišlo mimo jeho služby tak sa sním dalo dohodnut a mne vyvolal porod ked mal on službu.Takže skús íst priamo za dotyčným lekarom ako nerozumiem tomu poplatku

jarka70
14. nov 2008

tinka a kolko ti kazali vyplatit ak sa smiem spytat? ono ked ti kazali nieco platit tak to je ze si zaplatis uz toho doktora viac by si uz nemala platit nic.preto ta poslali do pokladne.a ak sa stane ze ti ten doktor nepride k porodu tak ti tie peniaze vratia.aspon to takto fungovalo v aprili ked som tam bola ja.

tinka19
14. nov 2008

Este neviem,nedošla som ešte do tej pokladne....ja som bola priamo za ním,len ked som pýtala či mi nepožičaju vysledok z monitoru ze ho chce vidiet tak vtedy mi povedali aby som isla aj vyplatit....no ale doktorke som nechcela povedat ze som mu uz nieco dala.....a teraz sa bojím ze ked nebude mat sluzbu ci ho zavolaju alebo ako.

zuzana355
14. nov 2008

no tinka to je fakt divné 😕 že ja som nič neplatila a všetkz vzšetrenia mi robil on a aj ked náhodou nie tak nebol problém dali mi to v pohode alebo si išiel on po kartu 😅 😅 tak preto sa ja čudujem tomu že tz máš íst do pokladne musíš sa s ním dohodnut neako pomimo

oraia
2. dec 2008

ahojte...ja mam na Rastislavku veeelmi zle srdce....lezala som na porodnici koli nedostatku miesta na 5. posch.uz 2 tyzdne pred porodom....sestry na sestonedeli fajn, super, bola aj sranda..ale porodne sestry...cista katastrofa hrozna neochota ako by ich to obtazovalo ze prave rodis....nie vsetky, chodila som tam na monitory a niektore boli fajn ale k porodu som vyhmatlla prave tie najviac neochotne, nezhovorcive....pocas celej 1. doby porodnej o mna ani nezavadili, prisli az ked som uz mala hlavicku takmer von...hroza...a porod???? nebudem rozpravat horory ale caka ma este operacia nasledkov vzniknutych pri porode..... trauma na cely zivot

jankapo
3. dec 2008

oraia, to mi je velmi luto... ☹ ☹ ☹
zial, vsetko je to o ludoch 😖
tak ti prajem aby si sa cim skor dostala z fyzickych a asi aj psychickych bolesti... 😔 to je strasne smutne take sa docitat. verim, ze tvoje drobatko krasne ti bude veelkou oporou

helka
4. dec 2008

oraia - aj mne je luto, ze mas s porodom spojene take neprijemne spomienky :( Je to smutne, bohuzial stale je to len a len o ludoch..

Ja som rodila na Rastislavke pred 3 tyzdnami a musim povedat, ze som bola velmi spokojna. Samozrejme mam drobne vyhrady, ako napr. niektori detski lekari boli dost nezhovorcivy, po sekcii za mnou neprisiel ziaden detsky lekar, aby ma informoval o mojom dietati... ale sestricky na sestonedeli su fakt anjeli, vsetky do jednej su velmi zlate, prijemne a ochotne

dara9402
5. dec 2008

baby chcem sa opytat, mam kupene tie jednorazove poporodne gatky nemali s tym doktori problem? a este jedna vec je nutne kupovat poporodne vlozky alebo mozem pouzivat aj klasicke MS vlozky len tie hrubsie a dlhsie co su akoze na noc?

zuzana355
5. dec 2008

dari oni sú najradšej ked sa ti to čo najviac vetra aby si sa rýchko zahojila ja som mala tie obyčajne lidie vložky a spodne pradlo som si dala len ked som šla k návšteve ked som šla domov tak to už bolo v poho hojilo sa to super a či maju vyhradi no to neviem zober si ich zo sebou alebo sa spýtaj porodníka

dara9402
5. dec 2008

diki tak si to vyzistim 🙂

zuzana355
5. dec 2008

no to bude najlepšie opýtaj sa lekára

jankapo
6. dec 2008

darka, mozes mat tie nohavicky, len pred vizitou aby boli dolu... 😉 Ja som ich mala a hojilo sa mi to v poho...V noci som ale bola na holaky. Len cez den sa mi lepsie "utekalo" na WC s nohavickami, ako bez nich 😉 Som bola v prvej izbe pri dverach a ledva udrzala ciku. 😅 Takze z toho dovodu gatky.

dara9402
6. dec 2008

🙂 🙂 🙂 🙂
super janik diki

stalida
6. dec 2008

ahoj dara, ja som mala 5 takychto nohaviciek a bolo mi to malo, lekari voci nim nemali vyhrady, ale ked ma raz vymakli v klasickych nohavickach,. tak to som sa napocuvala 😝 😝
Co sa tyka vloziek, myslim ze sa tie poporodne oplati kupit (aj cenovo), lebo ak velmi krvacas, tak je ich spotreba velka, ja som ich dokonca pouzivala este asi 2 tyzdne aj doma 🙂

dara9402
7. dec 2008

diki kocky a este jedna otazocka, co vsetko mi treba zobrat pre drobca pocas pobytu nie pri odchode, neviem co vsetko na rastislavke mimcu daju. diki 🙂

jankapo
7. dec 2008

pocas pobytu ti treba jednorazove plienky, krem na ritusu, a vlhke utierky na ritusu, viac nic
zoznam som pisala na str. 5 😉
teraz by som si mozno vzala aj cumel (psst 🤐 ), to moje ditko vkuuuuse pekne povedane plakalo 😅
neviem co by nato personal...ci sa moze 😕

dara9402
7. dec 2008

janka dakujem idem kuknut stranu 5 🙂

zuzana355
7. dec 2008

dari ja som mala aj dudku lebo moja bola tiež zarevaná tak som si potom nechala priniest raz som jej nestihla vytiahnut a lekarka zbadala 😅 tak nebola velmi nadšená ale ja som jej dávala aj v noci aj ked bola cez den zarevaná ked som vedela že ide lekarka tak som jej vybrala takže možeš kludne aj zobrat 😉
Inak držíme prsty nech to zvládnete na jednotku nech ste obaja v poriadku 🙂

dara9402
7. dec 2008

dikikikiki ste zlate 😉 uz by som to mala naj 😉 adsej za sebou 😉

dara9402
18. dec 2008

Ahojte bambulky este by som sa chcela opytat, od zajtra by som mala chodit na kliniku na poradne ako to tam prebieha? Dik

zuzana355
18. dec 2008

ahoj dara
ak maš vybaveného lekara tak sa mu rovno ozveš on ta zoberie sestrička ti odmerá tlak, moč, mne merali aj ozvy poprípade ultrazvuk ale občas musíš trocha aj čakat takže držíme prsty a nech to dotiahnete to uspešného konca

dara9402
18. dec 2008

Takze klasicka poradna: palpacne vysetrenie a sono to je ok dik

terina25
21. jan 2009

ahojte baby.

oživujem túto tému.Akosi tu už nikto nechodí.To nikto nebude rodiť na rastislavke?
Nemáte nejaké čerstvé info?
Ja by som tam mala rodiť každú chvíľu,tak aby som vedela na čom som.

tinka19
22. jan 2009

A čo by si chcela vediet? Ja som tam rodila v novembri.

terina25
22. jan 2009

tinka: no všetko 😉 akurát viem,že nadštandard stojí 700 sk,epi 2200, otec pri porode 500.

ako je to s epi?povedali mi,že si mám dať urobiť len krvný test na zrážanlivosť.To je všetko?že stačí povedať až pri porode,že chcem epi a mať pri sebe výsledky krvi.Nič iné netreba?lebo niektoré baby hovoria,že musia podpísať nejaký papier o poučení u anesteziológa.Nevadí,že mám skoliózu?doktorka mi povedala,že vraj to nieje problém.Každý ináč povie...

skrátka napíš všetko čo ťa napadne,budem ti veeeeeeeeeeeeľmi vďačná. 😉

tinka19
22. jan 2009

Terina: No s epi ti neviem poradit ako to je ,pretože ja som si ju nedala....Ked ta prijmu pojdes na izbu/prva doba porodna/ su tam styri postele hned blizko je WC a sprcha. Keď sa ti to bude rozbiehat tak ti daju klystir-ináč ten bol u mna v pohode..len bud blizko WC 🙂 .Sestričky tam boli celkom mile,len ma jedna sprdla ako to ze tam pouzivam mobil...vraj je to zakazane. No a ak by si chcela manzela pri porode tak ho zavolaju az ked uz pojdes rodit,kym budes mat kontrakcie tak nebude moct byt pri tebe. Po porode si este taku hodinku polezis na porodnej sale a potom sup na novorodenecke. Ja som rodila v noci a rano som mala babatko pri sebe.
Keby nieco tak sa spytaj..momentalne ma nic take nenapada
A mimochodom mi mame tiez Sofinku.. 😉

mexxi2
22. jan 2009

Ahojte baby...precitala som si vsetky vase chaty,vsetky su jedinecne tak ako aj kazdy jeden porod a babatko je ine.k Rastislavke by som snad tolko.rodila som tam pred 9rokmi prvu dceru a o rok a pol nato syna.celkovy dojem po prvom katastrofa,hotova trauma..nechcem uz moc na to spominat ale 3mesiace som malu kojila v polohe na kolenach alebo postojacky a chodit som mohla tak zhruba po 8tyzdnoch. ☹ ☹ porod bol v poslednej sekunde kliestovy,kopec stehov,nastastie malinka bola ok.no po tej bolesti som mala panicky strach uz na zaciatku tehu so synom a chcela som ist vylucne na sekciu taky som mala strach.pri oboch porodoch som mala svojho lekara,bol velmi zlaty a mozem povedat ze mojej dcere zachranil zivot ale co sa tyka personalu...no comment sestricky boli ako masiarky doslova a dopismena 😠 .takze jednym slovom na tuto nemocnicu a ani na porod ako taky mam spomienky nie prave najkrajsie..ked som minuly rok otehotnela s dcerou,uz som toho casu zila stvrty rok v UK a pravdupovediac som sa bala velmi,cudzia krajina,vsetko ine a pocula som kadejake historky ale povedala som si ze musim to zvladnut a mysliet pozitivne ze do tretice vsetko dobre.este som zabudla ze vsetky tehu som mala rizikove kvoli slabemu krcku maternice.V KE som aj bola viackrat hospitalizovana,tiez ziadna slava... 😒 tu v UK som z toho mala obavy aby som neporodila predcasne.nakoniec sa nam v oktobri min.rok narodila 2tyzdne v predstihu krasna zdrava dcera a poviem vam ze stale som premyslala co znamena mat pekny zazitok z porodu dietatka.tentokrat som si to so vsetkym mohla vychutnat.porod bol UZASNY!!! 🙂 🙂 🙂 hadam jeden z mojich najkrajsich zazitkov v zivote.rodila som uplne v klude,bez akejkolvek epiduralky,liekov na bolest,proste nic iba ja,moja midwife a moje krasne baby pytajuce sa na svet.ziadny nastrih,ziadne stehy..nemohla som tomu ani uverit a plakala som velmi..nie od bolesti ako pri ostatnych dvoch detoch,alebo ked na mna sestricka zjapala ked mi zatlacila na brusko a som sa takmer posadila od bolesti a vrieskala po mne ci chcem si dieta zadusit.... ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ plakala som od stastia,od ulavy,ze sme to zvladli,ze mala je zdrava a teraz ked ma 3mesiace stale pri spomienke mam taky divny pocit v zaludku a citim vo vnutri nieco neopisatelne.cely porod odviedla midwife,ziadna sestricka alebo lekar,naozaj bola velmi mila..velka vdaka jej.priala by som si aby kazda mamina ci uz bude rodit na Rastislavke alebo niekde inde aby mala moznost zazit tak nieco krasne ako som zazila aj ja....prajem vam vsetkym iba tie najlepsie porody a krasne zdrave babatka 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre