Pôrodnica Rastislavova v Košiciach

ivush
28. aug 2007

Ahojte maminky,

bola by som rada keby ste sem prispeli vašimi skúsenosťami z pôrodu, pobytu a starostlivosti o vás a vaše bábätko v tejto nemocnici...Nech vieme čo môžeme očakávať 😉

slniecko510
16. okt 2011

@10andrea12 je to mozne,som sama zvedava 🙂

tamaska
16. okt 2011

@slniecko510 Keď som rodila cca pre 6 rokmi tak si pacientky riešili medzi sebou "parťáci" lekári. Ja som chodila ku MeLichovej ale tá mi pri kontrole povedala, že pravdepodobne keď budem rodiť tak ona bude na dovolenke mimo SR. Dohodila ma k dr. frivaldskej a tá sa starala o mňa ako Melichová 🙂. Pri poslednej kontrole mo povedala, že - zajtra rodíme - vtedy mala službu, že sa začínam otvárať (nemala som žiadne bolesti) že mám doma vyožiť nohy a na druhý deň dojsť. A ak, by ma to chytilo cez noc, tak jej volať a ona mi pošle niekoho za seba z lekárov, kt majú službu. Na druhý deň som rodila po prepichnutí plod vody cca do 1,5 hod. 🙂)) a bez všimného . 😀

zuziq8
16. okt 2011

@slniecko510 tak ako pise tamaska, ked nebude mat sluzbu ona, zabezpeci ti lekara, ktory ta odrodi... popripade ked uz bude porod "na spadnutie" vyvola ti ho ked bude v sluzbe...

@tamaska aj ked nedas vsimne dopredu, pri takomto pristupe ho cakaju vzdy po porode 😀

slniecko510
16. okt 2011

@tamaska tak dufam ze to tak bude, trosku si ma upokojila 🙂

stefi76
17. okt 2011

@slniecko510 Jej pacientky rodia väčšinou počas jej služby, ak je pôrod na spadnutie, zavolá ťa do nemocnice a vyvolá pôrod, u mňa to bolo tiež tak, tiež som u nej rodila, bola výborná, najhoršie je to dovtedy vydržať a nezačať rodiť skôr.

swanqueen
18. okt 2011

ahojte, urcite to uz bolo spominane, ale nechce sa mi listovat dozadu a hladat. chcela by som vediet co si treba priniest do nemocnice pre seba a pre dieta, lebo vsade je to asi inak. do nemocnice idem prvykrat az 7.11. k Dr. Dankovčíkovi, ale chcela by som si nakupit uz teraz. aby som nekupovala zbytocnosti.

zuziq8
18. okt 2011

@swanqueen na strane 5 mas kompletny zoznam 🙂

swanqueen
18. okt 2011

@zuziq8 dakujeem. a nic sa nezmenilo od roku 2008, kedy to bolo pridané?

zuziq8
18. okt 2011

@swanqueen ja som rodila teraz v maji a nic viac nebolo potrebne.🙂

swanqueen
18. okt 2011

@zuziq8 cize oblecenie pre babatko staci az pri odchode domov? a pre mna tak isto netreba ziadnu kosielku? vsetko daju oni?

zuziq8
18. okt 2011

@swanqueen ano male oblikaju stale sestricky, takze veci ti staci az na cestu domov...a pre teba tiez netreba ani koselu, dostanes nemocnicnu a ked sa zaspini, staci poziadat o novu...ja ked som lezala po porode bolo neskutocne teplo, takze niektore sA aj 2x denne prezliekali...a rovnako to mas s nemocnicnym zupanom.

swanqueen
18. okt 2011

@zuziq8 a este jednu vec, tie jednorazove podložky pod seba a na prebalovanie treba?

zuziq8
18. okt 2011

@swanqueen nie tie netreba, prve 2-3 dni ich davali sestricky a potom su viac menej nepotrebne, ak by si aj pospinila plachtu, daju ti bez problemov novu, len obliect si ju musis sama 😀 a babatko prebalujes v postielke, takze tak ti tiez netreba nic.. vlastne pre male ti stacia len plienky, vlhcene utierky a krem na dupu ak chces.niektore si nosili aj ciapocky a rukavicky, ale ak treba sestricky daju ciapocku.

swanqueen
18. okt 2011

@zuziq8 dakujem pekne za rady!! 🙂

gallina
19. okt 2011

@swanqueen ja som rodila teraz v auguste a nikto mi podložku nedal. Musela som si doniesť sama. Takže nespoliehaj sa na to a radšej si zober všetko.

swanqueen
19. okt 2011

@gallina no super, dakujem! dnes som bola akurat v obchode a povedala som, ze mi to netreba 🙂 nevadi, dokupim. a trebalo aj pod teba aj na prebalovanie? a ostatne veci z toho zoznamu sedia?

zuziq8
19. okt 2011

@gallina ako ze ti nedali podlozku? 😕 kamaratka rodila teraz koncom sept a podlozku mala...

lenka.s
19. okt 2011

@zuziq8 ani mne nedali podlozku, pokial viem, nedavaju

10andrea12
19. okt 2011

@gallina a rodila si priridzene?lebo nam vsetkym po sekcii davali a za kazdym cistenim nam menici podlozky sanitarky

zuziq8
20. okt 2011

@lenka.s mozno to bude tak ako pise andrea, ze po prirozdenom porode nedavaju... ja co viem, po sekcii davali aj davaju stale🙂

januliatko1985
21. okt 2011

Ja so rodila minuly rok v auguste a podlozky sme na izbe mali vsetky svoje 😨

zuziq8
22. okt 2011

@januliatko1985 a rodila si prirodzene alebo cisarskym?

januliatko1985
22. okt 2011

@zuziq8 rodila som prirodzene

bboossoorka
22. okt 2011

@swanqueen ani ti asi nevieš čo ta tu čaka?alebo to bude len strachom?
🙂

bboossoorka
22. okt 2011

podla ktoreho terminu sa je najlepšie zariadit?

swanqueen
22. okt 2011

@bboossoorka nie nie, preveze ja sa nebojim, zatial nie, tak uvidime 🙂 len chcem vediet co mi treba,aby som to uz mohla nakupit a mat pokoj. ty ides tiez do starej?

bboossoorka
22. okt 2011

@swanqueen no chcem ist do novej ale ešte uvidim.však ked ma to chiti tak si myslim že mi bude jedno kde ma odrodia......

bboossoorka
22. okt 2011

@swanqueen najhoršie je že neviem kedi to bude bo už teraz mam divny pocit lebo to je take chaoticke obdobie.....vianoce a tak.....dufam že ma to nechyti pri hrncoch ☹

swanqueen
22. okt 2011

@bboossoorka no to ano. ja tiez mam take obavy ci to vydrzim do toho decembra, ale tak chcela by som co najdlhsie aby mala vydrzala.

zuziq8
22. okt 2011

@januliatko1985 no mozno to bude tym...co viem tak na izbach po cisarskom davaju podlozky na "normalnych" izbach nie.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre