Pôrodnica Rastislavova v Košiciach

ivush
28. aug 2007

Ahojte maminky,

bola by som rada keby ste sem prispeli vašimi skúsenosťami z pôrodu, pobytu a starostlivosti o vás a vaše bábätko v tejto nemocnici...Nech vieme čo môžeme očakávať 😉

kkacena123
7. nov 2011

@swanqueen Ahoj, ja som rodila tiez u Dr. Ginelliho. Bola som velmi spokojna, aj ked som mala tazky porod. 1.noc som bola na normalnej izbe(po porode som si myslela, ze budem celu noc spat ale jedno dievcatko na izbe celu noc revalo ☹ ), ale na dalsi som sa dala prelozit na nadstandardnu. Mala som so sebou vela zbytocnych veci. Tam mozes mat vlastnu nocnu koselu, aj zupan ale na normalnej izbe nie. Takze naozaj si zober len ponozky, vlozky (ked ti nieco bude chybat tak ti to tvoji blizky donesu) a ja som mala aj jednorazove podlozky pretoze som nechcela stale pytat sestricku.Mne bolo lepsie na nadstandardnej pretoze som si aj pospala (bola som velmi chora po porode, museli mi dat aj transfuziu 2x) a takto aspon stale mohol byt pri mne niekto. Ja som izby vysla len den ked nas pustali domov. Rodila som pred 2 rokmi, bolo to vo stvrtok. V nedelu mi uz mohli nechat maleho (dovtedy som bola velmi slaba) a domov ma pustili az v utorok.

swanqueen
7. nov 2011

@januliatko1985 jej dakujem pekne, vsetko uz mam z toho co si menovala, len ten vankusik nie, to kde sa da kupit? citala som o nom,ale som nevedela ci fakt treba. asi pockam ci budem rodit prirodzene a az tak poslem priatela kupit. a veci pre babatko? co take nesmiem zabudnut?
@kkacena123 no ja som si poziadala o nadstandardnu izbu,ale citam,ze to nemusi byt vtedy volna. tak neviem ci bude alebo nebude, cize neviem ci si brat vlastny zupan a nocnu koselu alebo nie.. ani som nekupovala,lebo tu pisali baby ze to davaju. som nevedela ze na nadstandardnej mozem mat vlastne. ale bojim sa ze nebude volna 😒 aj ked som zapisana.

kkacena123
7. nov 2011

@swanqueen No, ked nemas kupeny ani nekupuj. Vlastne aj na nadstandardnej mozes mat ich veci (zupan, noc.koselu)Len mne bolo prijemnejsie vo vlastnych, ale zas mozno si ich zbytocne spinis (ved vies to budes mat aj tak od krvi) Mne bola na izbe niekedy v noci zima, ale to bolo z vycerpania a ze som stratila vela krvi ale dalo sa. Z toho vycerpania som sa potom poriadne v noci spotila,tak som sa musela aj prezliect. Tak ked si beries vlastnu n. koselu, zober si min. 2 ks.

swanqueen
7. nov 2011

@kkacena123 ahaa, ok, tak dakujem pekne! 🙂

kkacena123
7. nov 2011

@swanqueen nemas zaco

lencika1
7. nov 2011

@swanqueen no sim zvedava co mi zajtra Sedliak povie.. uz zacinam mysliet na porod ved to uz hocikedy moze prist aaaaaaaaaaa 🙂 Dam sa zapisat aj ja na tu nadstandard a uvidi sa ..Ale cudne ze ides az o 12 ked si v takom vysokom stadiu ..

Inak kolko ste uz pribrali ? 😀 🤐

ciccka
7. nov 2011

ahojte, rodil niekto teraz na Rastislavke? Chcem sa spytat, ci vam tam dali Baby bag - tasku so vzorkami a knihou. Docitala som sa o tom v jedno casaku, tak ci to plati. A ci davaju okrem toho aj klinik box - krabicu.
diky
http://www.babybag.sk/index.php?mod=projekt

swanqueen
7. nov 2011

@lencika1 preco? to je naskoro o 12??? tehotne chodia rano? ja som stale chodila o 13, lebo vtedy priatel mohol odbehnut z roboty a on chodi stale so mnou. aspon necakame,lebo on pride v lekarskom bielom 🙂
myslis kolko som pribrala ja ci babo? mala vazila pred 2 tyzdnami 2200g a ja mam teraz 58kg. 10kg som pribrala. ale 60kg nesmiem prekrocit aj keby co bolo!!! 😀
pocuj, a ty sa ako citis? stale si zatvorena? doktor sa ma dnes pytal ci uz citim nejake naliehanie, ale necitim nic zatial, mne brucho este neklesa. a zatvorena som stale. ale pred par dnami sa mi zdalo ze uz mam posličkov, take divne bolesti som mala. ale preslo to. jooj ja chcem vydrzat az do terminu.

lencika1
7. nov 2011

@swanqueen Hej tehotne uz dava na rano aby sme necakali dlho 😉 ja som tiez pribrala 10 kg mozno uz aj 11 🤐 ale aj tak som cakala ze to bude horsie .. moj maly mal pred tyzdnom 2500g tak uvidime zajtra ..
Bola som pozriet kociky tak v tej maderne trosku sklamanie.. jedna predavacka uplne mimo .proste len ci mam vybraty abo ne.. druha uz bola lepsi aj poukazovala.. dostala so gratis aj nejaky poporodny vankusik 🙂 a kupila som si nocnu koselu a podprsenku na kojenie 😀
No hej spat ku kocikom ukazali mi maxi-cosi Mura 4 tak citam recenzie.. ma super velku vanicku tak neviem 😔

januliatko1985
7. nov 2011

@swanqueen ten vankusik maju myslim, ze aj v Tescu a pre babo ti stacia plienky, a vlhke utierky + kremik na zapareninky najlespie Sudocrem.a zvysok ti prinesu pre male ked uz pojdes domov.

zuziq8
7. nov 2011

@ciccka ja som rodila v maju a dostali sme tu krabicu klinik box aj baby bag, daju ti tam taky papierik kde mas vypisat meno a tak a pri odchode z nemocnice ti zanho daju vsetky tie vecicky 🙂

zuziq8
7. nov 2011

@kkacena123
@swanqueen ja som rodila v maji a viem ze baby mali aj na normalnych izbach vlastne nocne kosele a zupany, tak na 2-3 den ich vytiahli...predsa len je to pohodlnejsie, najma ked musis ostat v nemocnici dlhsie ako len 4 dni 😉

swanqueen
7. nov 2011

@lencika1 jeej si dostala vankusik? ja som nedostala nic a nechala som tam asi 300ecka ked nie viac!!! 😠 a nocnu koselu si si kupila na doma? do nemocky neberies hej? baby pisu ze netreba.
ja sa v inych kocikoch ani velmi nevyznam,lebo som stale chcela ten moj. keby nie ten, tak som chcela quinny buzz, ale ten ma malu vanicku.este mutsy transporter sa mi pacil.

swanqueen
7. nov 2011

@zuziq8 ahaaa,tak to si radsej vezmem potom, teda musim kupit. diky

ciccka
7. nov 2011

@zuziq8 dakujem, a stali aspon za to? 🙂

zuziq8
8. nov 2011

@ciccka tak zaobisla by som sa aj bez toho 🙂 ale boli tam dokopy nejake 2-3 vyzivky, mineralka, vzorky kremikov ako bepanthen, sudocrem, rybilka, vlhcene servitky...nejaky cajik, prasok a avivaz, plienocka, myslim ze este aj nejaky maly domestos na cistenie WC 😀 a samozrejme plno plno letacikov 🙂 no ako tak citam po sebe, celkom dost tam toho bolo 🙂

ciccka
8. nov 2011

@zuziq8 no aspon nieco, lebo ako som dostala prenatal box, tak veruze nic moc...niekedy tam boli aj cumle, flase, dozicky a teraz len nejaky prasok, voda, sudocream a letaky...no ale stale lepsie, ako vidlickou do oka 😀

zuziq8
8. nov 2011

@ciccka no bolo tam viac veci ako v tom prenatal boxe, to urcite 🙂

ciccka
8. nov 2011

@zuziq8 no hned sa mi bude lahsie tlacit 😎

lencika1
8. nov 2011

@swanqueen No takze bola som dnes a zazmluvnila som Sedliaka.. nahlasila som aj nadstandard.. takze ty si Zuzka ?? 😀 No tesi ma.. 😉 Som zvedava ci vobec aspon jedna z nas sa tam dostane 😀 Inak boli vsetci mili.. dali ma aj zoznam co do porodnice ale tak to len taky bezne veci jak aj vieme a ze pre babatko netreba nic len plienky - to mi povedali na novorodeneckom..
Inak pikoska - moje male (velke) pribralo za tyzden skoro pol kila ! pol kila !!!! aaaaaaaaaaaaa 🤐 🤐 🤐

swanqueen
8. nov 2011

@lencika1 takze si bola aj v nemocnici?? a v tom zozname nie je nic ine? len to co sme uz pisali? ty co vlastne cakas, chlapceka ci dievcatko? uz si to pisala? no my mame 2730g. ja som aj tak cakala. ked vydrzime az do terminu,tak by to mohlo byt 3kg a budem spokojna 🙂
a co bolo u Sedliaka? mne dal sumive kalcium, zelezo, aj tabletky do posvy mi uz dal, 6 mam vybrat teraz a 6 az pred porodom. aj mi bral vyter na streptokoka. krcok mam zatvoreny, inak vsetko ok.

zuziq8
8. nov 2011

@lencika1 babatko vobec nemuselo pribrat pol kila, to meranie je take plus minus, zavisi od vela veci 🙂 najprv mohol lekar namerat menej, teraz viac a tak vysiel rozdiel skoro pol kila... mne v nemocnici malu tak pomeral jeden expert ze mu vyslo dokonca pol kila menej nez dva tyzdne predtym a presviedcal ma, ze som musela otehotniet mesiac neskor 😀 velmi ma pobavil, aj ked on to myslel smrtelne vazne 😔

lencika1
8. nov 2011

@swanqueen No u Sedliaka nebolo nic take.. bola som na usg aj ma pozrel, ze vsetko OK.. Nic mi nedal to co tebe 😕 Potom som sla do nemocnice, zazmluvnila ho, nahlasila sa na izbu a to bolo vsetko..

Hej pisala som este na zaciatku ze to bude chlapec 😎

Inak v tej maderne prides popytas vankusik a gratis ho dostanes .. Ja som si tam rovno kupila aj vlastnu nocnu koselu aby sa nepovedalo 😀 😀 😀 a tiez som si tam vybarala podprsenku na kojenie..

Ten Mutsy sa mi velmi pozdava idem o nom nieco pocitat diki za tip 😎 😉

lencika1
8. nov 2011

zuziq8 ahoj, no tak to si ma utesila , lebo podla toho by som mala porodit 5 kg dieta 🤐 uvidime co bude o tyzden ..

deny3
8. nov 2011

@zuziq8 😀 možno tuším, čo za expert to bol 😀 so mnou bola na izbe na gynde kočka, ktorú hospitalizovali, lebo prenášala, išla dole na utz a jeden skvelý dr ju sprdol, že kto jej povedal, že prenáša a určil termín úůrodu niekedy o dva týždne neskôr, samozrejme, že prenášala, voda bola už zelená 😠

teleranka
9. nov 2011

@deny3 a nevies meno toho experta, co chudak holku sprdol?

zuziq8
9. nov 2011

@deny3 on tak pravidelne perlil aj na vizitach 😀 stale nam vymyslal nove diagnozy 😀

vavenka
9. nov 2011

@lencika1 tak tak, presne ako baby pisu - sono nieje digitalna vaha.. Mne v den, ked som sla na sekciu namerali malu ze 4,20kg - tusim Dr. Urdzik to bol, hned mi dal tristo vykricnikov do karty ze odporuca sekciu, lebo velke babo a vela rokov mam a uz som bola v termine a bla bla... Nakoniec som teda este v ten den privolila a poobede mi malu vybrali z brucha a mala "len" 3,78.... Takze skoro polkila rozdiel medzi usg a realitou 😉

tamaska
9. nov 2011

ahojte - o sa týka váhy bábetka myslím, že majú takú nepísanú toleranciu plus mínus 300 až 500g v posledných týždňoch tehu :D

ciccka
10. nov 2011

ahojte, mne tiez povedali, ze maly bude mat cca 3500 g a mal 4020g...esteze som ho vedela vytlacit 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre