Pôrodnica Rastislavova v Košiciach

ivush
28. aug 2007

Ahojte maminky,

bola by som rada keby ste sem prispeli vašimi skúsenosťami z pôrodu, pobytu a starostlivosti o vás a vaše bábätko v tejto nemocnici...Nech vieme čo môžeme očakávať 😉

jane1
16. jan 2012

@morandia Ahojky, ja tiez som sa na to par krat zobudila nad ranom, na bolest brucha aj krizov a tvrdnutie bruska. trva mi to tak hodku. brusko cez den obcas tvrdne. su dni ked vobec. ci som pripravena, neviem...da sa to ? 😀 tasku mam ale zbalenu 🙂 a co ty? 😅

morandia
17. jan 2012

ja citim vacsinou cez noc take krce dole a tvrdnutie bruska k veceru mam ale nie vzdy...zbalena uz som ... 😉 co cakate? mi chlapceka 😀 co si balis pre maleho vraj potrebne je len vziat pampersky a masticku proti zapareninam ...

martinka8
19. jan 2012

Ja som rodila na konci decembra a bola som spokojna 🙂 pre babatka Vam treba naozaj len plienky utierky na dupku a krem (sudokrem, alebo nieco podobne). Ja som mala aj ponozticky rukavicky ciapocku a deku. Deku som pouzivala stale lebo bolo chladno, a dala som jej aj rukavicky obcas, lebo mala dlhe nechty a skrabala sa. ponozky ani ciapku som nedala ani raz 🙂 Ak sa chcete nieco spytat kludne 🙂

nataly737
20. jan 2012

ahojte baby ja tiez idem rodit do starej nemocnice bola som spokojna aj pri prvom porode....rodila ma Dr. Toporcerova...ma s nou niekto skusenosti.....termin mam na 17. februara, ale asi to pride skor kedze mam kludovy rezim, pesar a taktiez beriem magnezium.....drzte sa a dufam, ze sa tam s niektorou z vas stretnem....

morandia
20. jan 2012

@nataly737 ahoj ja mam termin 12 februar ..mozno budeme spolu ...

nataly737
20. jan 2012

@morandia tak uvidim do kedy to vydrzim kedze som na rizikovom....ty mas tehu v pohode?

morandia
20. jan 2012

na rizikovom? ake mas problemy ? u mna je vsetko ok....

nataly737
20. jan 2012

som otvorena na spicku prsta....a tak musim lezat a pre istotu beriem magnezium a dali mi aj pesar.....tak uvidim

morandia
20. jan 2012

aha tal drzim prsty ,davaj na seba pozor ...

nataly737
20. jan 2012

dakujem pekne aj ty sa drz nech vsetko dobre dopadne.....vies aj co budete mat? mas vybrateho aj porodnika?

morandia
20. jan 2012

DAKUJEM cakame chlapceka ..porodnika by som chcela svoju ginekologicku Staskovu ,ale je to drahe vyziadat si ju ,cize len sa nechat prekvapit ci bude mat sluzbu v ten den ako sa drobcek rozhodne prist na svet..ak sa nepodari tak nevadi..pocula som ,ze v starej nemocnici su dobry porodny lekary.. a vy co cakate ?

nataly737
21. jan 2012

@morandia aj my cakame chlapceka a ja budem mat porodnika Toporcerovu som s nou spokojna....ale tiez si myslim, ze je tam vela dobrych porodnikov.....

morandia
21. jan 2012

no uz by som to chcela mat za sebou....

nataly737
22. jan 2012

tak to ti verim ja som na tom podobne.....uz sa mi vsetko tazkó robi a mam pocit, ze mi uz klesa brusko dole....ale snad to potiahnem aspon na zaciatok februara, aby vsetko bolo okk......a ake meno ste vybrali syncekovy?

morandia
22. jan 2012

@nataly737 kedy ti zvykne tvrdnut brusko? mne k veceru ....meno sme vyberali dlho :D no nakoniec sme sa rozhodli ,ze to bude ALEX : 🙂 A VY?

nataly737
23. jan 2012

@morandia no zvykne mi tvrdnut ked trosku viac chodim, alebo ked potrebujem nieco urobit, ale su to len take intervaly.....tak uvidim dnes idem na kontrolu som zvedava co mi povie....ja chcem tiez velmi Alexa no moj muz chce po sebe Jozefa tak som zvedava ci sa mi ho este podari presvedcit....prvu dcerku mame Vivien a tak sa mi velmi Jozef k nej nehodi....to by bolo super keby, ze sme sa stretli v porodnici....ved uvidime.....

morandia
23. jan 2012

@nataly737 ahoj daj vediet co ti povedali na kontrole .... no to by bolo super keby sme sa stertli v porodnici.. 🙂

nataly737
23. jan 2012

@morandia tak kontrolu mam za sebou nebola tam moja doktorka a tak som bola na vysetreni pri Balasicovej, ale tiez je velmi prijemna....na monitore nezistili kontrakcie a ani to otvaranie sa nezhorsilo takze som na tom istom ako pred tyzdnom....to ma velmi potesilo...takze stale kludovy rezim, magnezium....dalsia kontrola 31. januara....ty ides kedy na kontrolu?

morandia
23. jan 2012

@nataly737 NOO super ,ze je vsetko ok..ja mam kontrolu tento tyzden v stvrtok ..som zvedava co mi povedia ..lebo sa mi uz zda cudne ,ze mi casto tvrdne brusko a cez noc sa budim na take mierne bolesti zo spodu ..ci sa nahodou neotvaram pomali ..som naozaj zvedava co sa dozviem..

nataly737
23. jan 2012

@morandia tak uvidis co ti povie ved moze byt uz pomalicky ja nemam ziadne bolesti a brusko mi tvrdne len ked to prezeniem s robotou alebo vela chodim vtedy mam brucho dost tvrde...ale dnes som bola na monitore a nezistili ziadne kontrakcie tak nevie asi je to ok....ale uz by som bola najradsej keby bol koniec mesiaca a nech to mam za sebou aj ked nemozem v noci spat.... vcera vecer ked som zavrela oci videla som ako rodim a tak som spala z otvorenymi ocami.....neviem preco ma chytila taka panika no zacinam sa bat....ty nemas este taky strach?.

morandia
23. jan 2012

@nataly737 mne sa snivalo tiez ako rodim,ale bol to taky prijemny sen nic zle nenaznacoval... panikarit nepanikarim...neviem ale vobec nemam pocit ,ze by som sa niecoho mala bat... ja som skor zvedava ake to bude..mozno som teraz herecka aten strach pride v ten den ked sa maly bude pytat na svet....ale nemam ani zle sny ani predstavy ...mam skor pocit ,ze to bude dobry a rychli porod... jedine co sa bojim je aky tam bude pristup ,myslim v nemocnici ... ake budu sestricky ,lekary alebo lekar porodny ...bojim sa tej nemocnice...

nataly737
24. jan 2012

@morandia tak to mas fajn mozno mam strach kvoli tomu, ze je to uz druhy porod a viem priblizne co ma caka...aj ked to vobec nebolo zle.....a co sa tyka nemocnice z tej strach mat nemusis fakt je tam uzasny personal...aspon ja som s tym problem nemala velmi mily boli vsetci aj lekari aj sestricky vsetci sa snazili pomoct, poradit....bola som velmi spokojna a preto som sa rozhodla tam opat rodit.....

morandia
24. jan 2012

@nataly737 aha a preco sa bojis porodu ,ked si nemala zly porod? je to az tak zle a tazke? som zvedava na ten personal ..lebo niekto hovori tak ..a iny zase inak...

nataly737
25. jan 2012

@morandia neviem ani preco sa bojim...fakt to hrozne nebolo, lebo som porodila velmi rychlo na porodnu salu som prisla o pol dvanastej a presne na obed bola Vivienka na svete....je to ulava a ked vidis to svoje babatko aj neskutocna radost...nadherny pocit, len mna velmi bolelo sitie potom myslela som, ze sa zblaznim.....ja som s personalom bola velmi spokojna aj ked je pravda, ze sme nemali problemy kto vie ako sa spravaju ked nieco potrebujes....ved uvidis a urobis si potom svoju vlasnu mienku.....

morandia
25. jan 2012

@nataly737 mala si aj epiduralku?

nataly737
25. jan 2012

@morandia nie epiduralku som nemala a ani teraz nechcem....a ty budes chciet? ako ti inak je? ja som u velmi nemotorna....rychlo sa unavim, nevladzem a len odfukujem....tie posledne dni su fakt najtahsie.....

morandia
25. jan 2012

@nataly737 ahoj preco nechces ? ja sa neviem rozhodnut ,dala som vediet ,ze mam o nu zaujem v pripade ked to nebudem zvladat ...ale tiez by som bola radsej keby som ju nemusela pouzit :D No ten posledny mesiac je fakt hrozny ...zle sa mi sedi ,chodi ,aj spi ...tiez len odfukujem ked nieco troska urobim... nic sa mi nechce ...bolia ma panvove kosti ,krize ,nohy mi zacinaju opuchat ....najradsej by som to uz mala za sebou a maleho drzala v naruci 🙂

morandia
25. jan 2012

@morandia Co mam zabalit malemu ked pojdeme s porodnice domov ..ake oblecenie najlepsie ... viem ze nieco teple ked februar ,ale nie som si ista co je najlepsie ...

tanja111
25. jan 2012

@nataly737 Ahoj..mozes mi opisat ako vyzera ta lekarka...dakujem... 🙂 🙂 🙂

nataly737
26. jan 2012

@morandia ja som nad tym tiez vcera rozmyslala....zbalila som aj jedny teple dupacky, body, svetrik, overal a hrubu deku a tiez taky komplet nohavice, body, bundicka tak neviem co mi prinesie....fakt neviem ....to uvidis potom do coho budu obliekat ostatne mamicky....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre