Pôrodnica Rastislavova v Košiciach

ivush
28. aug 2007

Ahojte maminky,

bola by som rada keby ste sem prispeli vašimi skúsenosťami z pôrodu, pobytu a starostlivosti o vás a vaše bábätko v tejto nemocnici...Nech vieme čo môžeme očakávať 😉

slniecko510
12. sep 2012

@keksicek20 mala si pravdu,akurat som nasla ze on uz je primar v novej nemocke, no teda za tych 9 mesiacov co som rodila sa toho vela zmenilo 🙂

keksicek20
13. sep 2012

@slniecko510 no vidis to 🙂 neviem odkedy tam je, ale uz dlhsie, som pocula... tak ja to necham tak, ked ma moja Dr. odrodi v sluzbe, bude super, ak by sme to nahodou nestihli, tak to necham na toho, kto bude mat sluzbu... dakujem vam aj tak...

slniecko510
13. sep 2012

@keksicek20 tak ono dlho to byt nemoze, maximalne pol roka odkedy je nove vedenie 🙂 tak drzim palce a rychly a bezproblemovy porod

keksicek20
13. sep 2012

@slniecko510 no ved tak som myslela 🙂 pol roka je dost dlho - aspon pre mna 🙂 dakujem za prianie, dufam, ze to tak aj bude 🙂

johanka_de_arko
14. sep 2012

Ahojte žienky. Nemá niektorá z vás trochu čerstvejšie info o tom aké je to v starej nemocnici? prečítala som si vašu diskusiu celý rok dozadu a už mám nejaký ten obrázok o tom, že nadštandard bude len náhodne, aj to po zapísaní do zoznamu, že môj chlap bude pri pôrode nie kvôli mne, ale kvôli dieťaťu, teda dojde slávnostne na finále, predtým ho tam pustia len ak budem v tej chvíli jediná rodička (čo pochybujem), že mi tam dajú erárne oblečenie ale môžem mať aj vlastné, niektoré píšu, že im bola zima, iné, že veľmi teplo ... dobre, fajn. Ale vie mi niektorá z vás opísať, či ešte stále tam tí robotníci vonku pracujú a hučia so všetkými tými mašinami? robia odstávky vody? (v júni, keď som ležala na rizikovom, tak nám v monobloku vypli vodu na pod dňa) ako je to, keď je obed alebo večera? idú všetky ženy von z izby a nechávajú detičky samé na izbách? ako je to s návštevami? môžu vidieť detičky alebo je to len cez sklo? čo kojenie? ešte furt sú jediné dostupné info na nástenke a nechajú ma, nech sama prídem na to ako kojiť alebo mi nejak pomôžu? čo s prebalovaním dieťaťka? ukážu mi ako? dajú mi erárnu perinku alebo mám doniesť vlastnú? čo s oblečením pre bábätko? tu píšete, že stačí plienky a mastičku na riťku ... takže dostane košieľku a nejakú čiapočku od nich? a čo s kúpaním? ukážu mi ako? prosím, napíšte, ak máte nejakú čerstvú skúsenosť. Ďakujem 😉

lucia2431
16. sep 2012

@keksicek20 ahoj, čítala som , že chodíš k dr. Staškovej aj ťa odrodí . Ja chodím tiež k nej a prvú dcérku odrodila ona a aj teraz som s ňou dohodnutá lebo keby nie jej bohvie ako by som dopadla. Zverujem sa len jej do rúk no o to lepšie mám , že sa dohodneme cez jej službu lebo ja budem mať plánovanú sekciu a skôr pred termínom lebo nesmiem mať kontrakcie. Som epileptička a bolesti by mi mohli vyvolať záchvat tak preto sa to tak rieši. Švagrina ju tiež mala a snažila sa počas jej služby ju odrodiť aj je pichla vyvolavačku aby to tak bolo. 😉

keksicek20
17. sep 2012

@lucia2431 Dakujem Ti za prispevok, potesil ma... Ja som s nou tiez spokojna, dohodli sme sa zatial tak, ze ak "vydrzim" - lebo som rizikova (aj PN som mala rizikove - bola som aj tyzden v nemocke), tak ma tiez odrodi v sluzbe, ktoru ma tyzden pred mojim terminom (snad to nevadi). Akurat, ze na to sa az tak neda spoliehat, nakolko to moze prist hocikedy a prve tehotenstvo mi skoncilo skor - 35 tt (odtok plod. vody). Tak len verim, ze teraz to vyjde ako ma. Akurat som citala, ze vraj tou "vyvolavackou" su horsie a silnejsie bolesti, tak sa kusok obavam, ale snad to zvladnem 🙂 A nevies, ako dlho to trvalo u svagrinej od vyvolavacky az do porodu? A aku jej dali vyvolavacku (ze vraj je viac moznosti - injekcia, infuzia, cipok)? A ak sa mozem opytat, Ty mas teraz kedy termin?

lucia2431
17. sep 2012

@keksicek20 moja prvá dcérka sa narodila na 39tt takže to nevadí a mala krásne miery 😉 Neviem ako to je s tou vyvolavačkou lebo ja som rodila cisárskym aj teraz budem ale určite to zvládneš 😉 No švargrinka bola 3x na vyvolavačku, Stašková sa snažila počas jej služby ale malej sa nechcelo ísť von a prenášala, nakoniec to prišlo na ňu v tedy keď Stašková nebola takže ju odrodila iná dr. a mala infúzky ako vyvolavačku. Ja mám termín 7 .11 🙂

lenka.s
17. sep 2012

@keksicek20 ja som mala prvy porod vyvolany a dostala som infuzku, vyvolany porod je vraj bolestivejsi ako prirodzeny a v mojom pripade to bola fakt supa, ale prezila som ... druhy porod bol super, rychly, skvely, nadherny ... rodila som u mudr Staskovej, a kebyze mam rodit znova, tak jedine u nej 😉

keksicek20
17. sep 2012

@lenka.s vdaka za info... ja som prvy porod mala spontanny (odtok plod.vody), silne bolesti asi 4 hod... teraz chcem rodit u Dr. Staskovej, tak uvidime, ako to bude s tou vyvolavackou... ci ju stihnem, ci mi to pomoze vobec, ci bude taky bolestivy - kedze 1. porod uz mam za sebou...
@lucia2431 aj Tebe vdaka za info, uvidime co a ako... teraz idem este na kontrolu a uvidi sa podla toho, na kolko budem otvorena a pod... A dufam, ze ked mi poda tu vyvolavacku, tak to aj zaberie a bude to rychle 🙂

lucia2431
18. sep 2012

@keksicek20 nemáš za čo, ináč neviem či vieš, že ju budú sťahovať, mne kázala , že pred najbližšou poradňou jej mám zavolať na mobil lebo nevie kedy a kde ju vlastne presťahujú

keksicek20
18. sep 2012

@lucia2431 vazne? hmmm, neviem o tom nic... akurat zajtra idem na poradnu, tak hadam tam este bude 🙂 ty mas kedy najblizsiu?

lucia2431
19. sep 2012

@keksicek20 ja idem 28.9, tento týždeň tam ešte bude 😉

keksicek20
19. sep 2012

@lucia2431 tak ja idem na dalsiu v utorok 25.9. - a nic nevravela, takze urcite tam este zostavaju... a ked mi nalez v utorok postupi, tak toho 28.9. uz budem rodit 🙂 mozno... drz prsty 🙂

lucia2431
19. sep 2012

@keksicek20 tak to držím prsty a trošku závidím ,že to budeš mať za sebou, ja sa môjho drobca už neviem dočkať 😅

franina
23. sep 2012

@lucia2431
@keksicek20 aj ja mam Dr. Staškovú a tiez budem pri nej rodit 🙂

@keksicek20 potom nam prosim napis ako to prebiehalo, drzim palce!

franina
24. sep 2012

@lucia2431 ahoj 🙂 chcem sa len opytat, ci ti robila dr. glukozovy test?

lucia2431
24. sep 2012

@franina ahoj, áno robila

franina
24. sep 2012

@lucia2431 v ktorom týzdni a ako to tam funguje?

lucia2431
24. sep 2012

@franina v 24tt treba prísť ráno na ôsmu na lačno a doniesť si ten hroznový cukor. Zoberú krv z prsta, vypiješ 3dcl tej sladkej vody a o dve hodinky sa vrátiš a zase zoberú krv z prsta a nesmieš nič piť, jesť ani fajčiť

franina
24. sep 2012

@lucia2431 hmmm mne to nerobili 😕 a uz som pomalicky 28tt 😕

lucia2431
24. sep 2012

@franina a kedy máš ísť na poradňu?

franina
24. sep 2012

@lucia2431 piatok, ale nekazala mi nic vybrat z lekarne 😕

lucia2431
24. sep 2012

@franina ona ti dá výmenný lístok a pôjdeš tam jak je labák labmed

franina
24. sep 2012

@lucia2431 uvidíme co mi v piatok povie, mozno sa aj v piatok uvidime 🙂

lucia2431
24. sep 2012

@franina na ktorú si objednaná? Ja na 10tu

franina
24. sep 2012

@lucia2431 ja na 8mu, tak ze asi nie 🙂

lucia2431
24. sep 2012

@franina no asi nie 🙂

keksicek20
25. sep 2012

@lucia2431 @franina baby, tak som bola na kontrole, nalez nepokrocil, ale vyzera to ta, ze v piatok idem... nejako tlaci na ten datum, potom ma asi blbo sluzby 🙂 stvrtok mam prist este raz na kontrolu a uz sa dohodneme na 100%... tak keby som sa uz neozvala, drzte mi v piatok palce... potom sa ozvem...

franina
25. sep 2012

@keksicek20 jasnacka ze drzim palce, drz sa a urcite budes skvela 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre