Pôrodnica Rastislavova v Košiciach

ivush
28. aug 2007

Ahojte maminky,

bola by som rada keby ste sem prispeli vašimi skúsenosťami z pôrodu, pobytu a starostlivosti o vás a vaše bábätko v tejto nemocnici...Nech vieme čo môžeme očakávať 😉

zuziatko
11. okt 2012

@lucia2431 tak ja som po kontrole. Nakoniec si aro nemusim vybavit. urobia mi ho v nemocke. zatial stale drzim a kedze sme teraz na hranici zrelosti, tak este tyzden musim vydrzat.
inak v piatok kontrola, vyberie mi pesar a ak sa spusti porod tak idem hned na sekciu. v piatok dohodneme aj postup ak nie. ale plati termin 23-24 🙂 🙂

jankaaa
12. okt 2012

ahojte babenky neviem ci sa k vam mozem pridat....tiez by som rada rodila v starej nemocnici...prve som tam rodila a bola som spokojna co sa tyka pôrodnice, lekari a sestricky strasne zlati....na novorodeneckom tam to az take nebolo ale dalo sa vydrzat...

ja mam termin 22-23.11. dufam ze dovtedy vydrzime....krcok sa mi uz skracuje takze mam viac oddychovat...

lucia2431
12. okt 2012

@jankaaa ahoj, vítaj medzi nami 🙂 Ja som tiež rodila v starej a aj teraz budem a tiež nemôžem nič zlé povedať. A určite vydržíte len oddychuj a dávaj na seba pozor. Máš vybaveného dr. ?

jankaaa
13. okt 2012

@lucia2431 ja chodim ku frivaldskej tak uvidime ci budem aj pri nej rodit....neviem....ty si v nemocnici alebo doma?vy uz mate pekny tyzden ze 37....ja este len 35

lucia2431
13. okt 2012

@jankaaa no zatiaľ doma ale tak už ma nechcela pustiť domov vo štvrtok z poradne, nakoniec pustila. V utorok idem na predoperačné a na usg a asi už aj ostanem, sekciu mi chce naplánovať na koniec 38tt

jankaaa
13. okt 2012

@lucia2431 ty mas vybavenu lekarku?tak ja som bola v utorok na poradni teraz idem 25teho....mne povedala ze sa krcok skracuje ze uz je mäksi, ze mam brat este magne B6, viac oddychovat....tak verim tomu ze asi to bolo v takom stave ze este ma mohla pustit domov...som sa jej pytala ze ci vydrzime este tak ona mi hovori ze nebojte sa vydrzite...tak asi sa musim ukludnit a verit tomu

jankaaa
13. okt 2012

@lucia2431 a preco ta nechcela pustit domov?

lucia2431
13. okt 2012

@jankaaa áno mám vybavenú dr., prvú dcérku odrodila moja dr. tak ju chcem aj teraz. No nechcela ma pustiť domov lebo po sekcii sa mi zúžila jazva a hrozí, že sa otvorí a dostanem krvácanie do brucha , preto ma odrodí aj skôr na konci 38tt

bubble777
14. okt 2012

Ahojte 😉 aj ja idem rodiť do starej nemocnice....mám to už len za "pár ", tak sa bojím 😖 , ale aj sa teším na bábätko - no chcem to mať už za sebou...ako pozerám väčšinou vás čaká sekcia....ja mám zatiaľ indície na prirodzený pôrod 😕

jankaaa
14. okt 2012

@bubble777 tak to je super ty uz za chvilocku to budes mat za sebou.....ja by som uz tiez brala november....tiez sa aj tesim ale aj bojim...normalne mam strach ci budem vediet s takym malym babom zaobchadzat

lucia2431
14. okt 2012

@bubble777 ahoj,tak ty to už môžeš očakávať každým dňom 🙂

lucia2431
14. okt 2012

@jankaaa budeš vedieť neboj, aj ja som v prov tehu také mala obavy už ku koncu ale to asi každá prvorodička 😉 dokonca aj teraz sa trošku toho bojím lebo to bude chlapček tak to je trošku iné ako dievčatko 😅 Zvládneme to určite, to sú len tie blbé pocity už na konci ....

vikusik
14. okt 2012

Ahojte tehulky ja som tam rodila pred dvoma mesiacami a môžem povedať že na pôrodnici aj na odeleni po oôrode maju super jednanie 🙂, su zlate sestričky aj lekary 😉 až na odelenie pre novorodencov 🙄 . Tam je to hruza a des 😖 .Pracuju tam na 3 smeny a len jedna z tyychto smien ma zlatučke sestričky 😎 ,pokial som tam ležala viacej mamičky maly sťažnosti na ne 😠 ,ale da sa to vydržať.Ja som bola po sekcii 😝 ale pristup ku mne bol super 😀 su zlate aj stanična je super.Držim vam palce 😉 užite si to 😵

zuziatko
14. okt 2012

@vikusik a ako často ti nosili po sekcii malého ??

vikusik
14. okt 2012

hned posekcii mi ho dali až po 3 hodinach 😒 a potom mi ho nosili tak aklo sa budil,trocha sa primne nažužlal prsníka a šiel na dokrmenie.Spinkal na novorodeneckom nakolko po sekcii ti ho nechaju na izbe až na 3den ked už budeš sama chodiť i to zavisi či si mala celkovu anesteziu alebo spinal a ja som mala spinalku 😎 .Potom ako sa ti spusti mliečko ti ho nosia na krmenie každe 3 až 4 hodinky .Mamičky čo maju spontany pôrod dostavaju detičky do dvoch hodin po pôrode na izbu a už ich tam maju nafurt.

slniecko510
14. okt 2012

@vikusik len by som poopravili,mamicky po spontannom porode dostavaju deticky po 24 hodinach. ved po 6 hodinach idu len pod sprchu so sestrickou ked vladzu, po 2 hodinach by to bolo o drzku.

vikusik
14. okt 2012

no moja eviem lebo ked som sa chystala na sekciu akurat tam rodila kocka a pokia skončily mna a odniesli ma na izbu a mala som ťažku sekciu nakolko maly bol zakliesneny takze ho nemohly vybrať kočka už mala babo na izbe ešte ja som sa pytala sestričky ze kedy davaju deti na izby po pôrode a ona povedala že po 2hodinach.Mamička sa vraj musi čo najskôr postavyt na nohy

lucia2431
14. okt 2012

@slniecko510 ja som rodila síce pred 3r. prvé a tiež jednej mamičke po normálnom pôrode dali do 2 hod. dieťa na izbu.

lucia2431
14. okt 2012

@vikusik chcela by som ťa poprosiť či by si mi nenapísala čo všetko treba pre seba a dieťa . Neviem či sa niečo zmenilo alebo nie s pred troch rokoch 🙂 No a so všetkým s tebou súhlasím , aspoň pred tromi rokmi to tam bolo tak isto ako píšeš 😉

slniecko510
14. okt 2012

@lucia2431 mozno si to sama vyziadala 🙂

lucia2431
14. okt 2012

@slniecko510 prišli sa jej opýtať či už chce a povedala áno tak jej ho dali už na izbu, ale tá baba fakt hneď po pôrode už behala po chodbe ako keby rodila pred 3 dňami , žasla som 😉

hviezda21
14. okt 2012

Ahojte. ja som rodila normalne na rastislavke pred 364dnami 😉 porodili sme 21,50 nieco po polnoci som bola na izbe. maleho som mala este aj tam medzi cca 0.30-1.00 potom ho zobrali nech sa vyspim.nezazmurila som oka do rana hoci som velmi chcela.rano sla so mnou sestricka do sprchy,po vizitach mi maleho doniesli na chvilku a tak som si zdriemla a cca od 9. som si ho vypytala a uz bol so mnou prakticky stale. myslim ze ak by som potr. este par hodin dospat tak by mi ho zobrali ale my sme driemkali spolu. prvych 12-24h ak matka nevladze tak ho urcite vezmu na novotod. potom uz pravdepodobne nie. sekcie samozrejme dlhsie trosku.drzim vsetkym palce. inask som rodila s dr. urdzikom a snad s nim este porodim raz. 😎

ivka1985
14. okt 2012

ahojte. ja som tam rodila pred 7 mesiacmi (teda zajtra budu)🙂 a bola som velmi spokojna. mala som sekciu spinalkou a bolo to bez problemov. sestricky aj dr uplne v pohode. drzim vam palce a urcite to zvladnete kazda z vas🙂

slniecko510
15. okt 2012

@lucia2431 no niektore su take,aj ja co som rodila tak jedna ani nie hodina po porode a uz behala po izbe ako keby nic 🙂 a ja som sa ledva pozbierala po 2 tyzdnoch 🙂

slniecko510
15. okt 2012

@hviezda21 ja som tiez rodila u Urdzika 🙂 on uz je teraz v novej prednosta

vikusik
15. okt 2012

@lucia2431 moja treba ti príbor,pohar,mozeš si vziať aj svoju košelu ak chceš,ponožky ,nohavičky,uterak a osušku ,vložky bez kridelok aspon 2 balenia,vložky do podpiri, toaletak,ja som mala aj svoju podložku pod seba taku ako davaju pod babo,po sekcii ti ich daju aj paru vložiek 😒 ale potom ako sa postavyš už idež zo svojeho,nabyjačku na mobil,hyg.potreby-kefka mydlo.... 😲 ,dvoje papuce jedne do sprchy 😝 a keď chceš tak župan,teraz bude už chladno 🙄 .Pre babätko plienky 8 na každy deň,takto maju vypočitane a ak bude vsetko okej po 4 dnoch od porodu.ten den kedy rodiš sa nepočita pojdeš domou 😀 ,takže plienky,mokre uterky,kremik na prdelku,čiapočku,svetrik,ja som mala aj tenke rukavičky lebo mali sa strašne driapal 😨 a aj deku je tam kosa a to som rodila v auguste 😵 ,pevne nervy a hlavne fotečku tvojej malej ja som aspoń mala 😉 to je asi vsetko 😵

lucia2431
15. okt 2012

@vikusik ďakujem veľmi pekne 😉 skoro všetko mám zbalené ale niečo ešte pribalím z tvojho zoznamu 😅

zuziatko
15. okt 2012

@vikusik dík za zoznam aj ja si do tašky pribalím ešte nejaké veci 😉 😉
Ja čo sa týka priloženie a nosenia na kojenie budem asi sestričkám liezť na nervy. Ale ja nechcem aby mi malú dokrmovali, ale radšej aby mi ju stále doniesli. Ja by som hrozne chcela, aby mi ju aj vyzliekli a tak dali na hrudník. Neviem či uspejem s takou požiadavkou.
Keďže ma čaká sekcia, tak viem, že s ňou budem až tak na 3 deň. Ale verím, že už možno aj na druhý.

jankaaa
15. okt 2012

@lucia2431 pri prvom som si to nejak neuvedomovala brala som to v pohode....teraz sa viac bojim....uz mam aj take hnusne sny...a zacinam sa bat aj pôrodu....pomaly sa to krati

lucia2431
15. okt 2012

@jankaaa zvládneme to neboj ale tak aj ja mám strach a ešte keď viem, že to už bude na druhý týždeň tak si to viac uvedomujem, aj na zajtra sa bojím či všetky vyšetrenia dobre dopadnú 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre