Pôrodnica Rastislavova v Košiciach

ivush
28. aug 2007

Ahojte maminky,

bola by som rada keby ste sem prispeli vašimi skúsenosťami z pôrodu, pobytu a starostlivosti o vás a vaše bábätko v tejto nemocnici...Nech vieme čo môžeme očakávať 😉

jul11
3. sep 2013

@babumovci Ahoj,ano,koselu a aj oblecenie pre babtko dostanes. Oblecenie pre babatko bude treba az pri prepusteni,nech donesie otecko.Babtku davaju capicku len prvy den po porode,potom vravia,ze netreba,ale kedze je chladnejsie,tak omzno nechaju )ja som rodila v maji a bolo teplo) a ani rukavicky nedavaju. A ked vecer beru deti na kupanie a prevazenie i tak daju tvoje oblecenie dolu,aby sa im to tam nepomiesalo.Koselu tiez odporucam nosit erarnu,mala som aj vlastnu za 5E so sebou ale i tak mi jej bolo luto. Dostanes hoci aj tri na den,nie je problem.

ivetabak
8. sep 2013

Ahojte. Som v 35 tt. Syna som pred 10 rokmi rodila v BA, dcerku pred 5 rokmi v Šaci, mala som tam nadštandard. rodila som cisarskym a všetko bolo v pohode. Dr., sestričky.. atď.. Teraz rozmyšlam nad Rastislavkou, chodim k Dr. Dankovčikovi. Je v milý. Len som dosť zhrozená z podmienok v tej nemocnici. na toalete žiaden toaleťak v miestnosti 1 dobe pôrodnej... 😕 Sprchu som nevedela v tej rýchlosti identifikovať, či je to plieseň alebo hrdza. Dosť mala miestnosť, myslim že sú tam 3 či 4 postele takže nejaké súkromie tam asi nemáte... Nadštandard je v Šaci neporovnateľne lepší.. Nepáči sa mi že návštevi sa príjemajú /mimo nadštandardu/ vonku pri výťahoch.. A deti na nadštandard nepustia... Musim povedať že mam z toho dosť veľké obavy... po druhej návšteve som odchádzala s plačom.. žeby nejaká predpôrodna depresia? 😝 🙂 Ale veľa vás tu píše že ste boli spokojne... tak ja neviem... ako dlho sa zdržujete v tej "čakačke"? kým pôjdete na pôrodnú sálu kde sú fit lopty, hudba manžel atď?.. Môžete mať oblečené počas pôrodu vlastnú nočnú košelu? Ďakujem za odpoveďe...

minnie55
8. sep 2013

@ivetabak To nie je pravda, že deti na nadštandard nepustia. To kde si nabrala ? Ja som tam rodila obe svoje deti, keď som rodila druhého syna, bez problémov za mnou každý deň chodil manžel aj so starším synom. Toaleťák si vypýtaj, ak tam nebude, ja by som si nikdy pôrodnicu nevyberala podľa toho, či je na WC papier.....
Plesne na záchodoch nemajú, aspoň teda ja som sa s tým nestretla. manžela pri pôrode mať môžeš, aj fitlopty používajú. A či môžeš mať vlastnú nočnú košeľu, netuším....a ani som to nikdy neskúmala, podľa mňa opäť nepodstatná vec. Sestričky na pôrodnej sále sú skvelé, fantasticky pomáhajú pri pôrode, ja som bola veľmi spokojná.
Ležala som na nadštandarde, každý deň chodila upratovačka, mala som tam čistučko. Iste, ak budeš na normálnej izbe, nie je to bohviečo.
Novorodenecké sestry boli v čase môjho pôrodu ako ktorá....ale v podstate boli milé a pomáhali mi zo začiatku s kojením. Myslím, že v každej nemocnici natrafíš na niečo, čo ti nebude vyhovovať. Pre mňa by bol najdôležitejší pôrodník a starostlivosť sestier o dieťa po pôrode.
Nemyslím si, že by Rastislavka bola taká, že pri odchode po návšteve by si mala dôvod na plač.

ivetabak
8. sep 2013

Ďakujem za odpoveď. Maš pravdu, že sú to možno nepodstatné veci.. Ale každá sme iná.. Asi je aj dôležité aby mamina bola v pohode... To o tých detoch písali aj tu na modrom konikovi a pýtala som sa aj doktora a povedal že je to kvôli tomu, že u deti je väčšia pravdepodobnosť infekcie... Tak preto...

stefi76
8. sep 2013

@ivetabak ja som na rastislavke rodila pred 3 rokmi, mala som svoju lekárku, maximálna spokojnosť s ňou, ale čo sa týka vybavenia sály a oddelenia, treba to tých pár dni pretrpieť,na nadštandartku som sa nedostala, mala som smolu, hoci som bola zapísaná, boli tam umiestnené nejaké zamestnankyne nemocnice, tie majú prednosť, na izbe sa to dalo vydržať, človek nebol sám, keď som sa išla najesť, iná mamička mi postrážila malého, ak si prepásneš jedlo, máš smolu, nič nedostaneš, bolo to hrozné isť do jedálne, keď akurát malý plakal, čo sa týka sály, keď som rodila bola 1. miestnosť pôrodná plná, fitlopty mi nikto neponúkal a o hudbe ani nehovoriac, na to si asi treba priplatiť nejakú súkromnú kliniku. Sprchy na oddelení pred 3 rokmi- hrôza, hnusilo sa mi tam ísť po pôrode, keď som videla, že tam akurát bola nejaká cigánka, sprchovací kút plesnivý, zlý odtok, ležať s rizikovým tehotenstvom by som tam odmietla, ale to bolo pred 3 rokmi, možno sa to zmenilo- aspoň dúfam čo sa týka WC a sprchy na oddelení po pôrode.

ivetabak
8. sep 2013

No ja neviem, mam veľké obavy že sa tam nič nezmenilo... ☹ Tiež som sa zapísala na poradovník na tie 2 🙂 nadštandardy... tak dúfam že budem mať šťastie... Mňa len strašne prekvapilo že tam kde dávajú ženám klistýr neni záchodový papier, vlastne ani nijaký držiak na ten papier../tak som usúdila že tam asi ani nebude/ ešteže som mala v taške vreckovky.. keď som tam bola druhý krát na kontrole tak tam bol položený papier s ktorým utierajú ten gel po ultrazvuku... No ale zaplať pán Boh aspoň za to... Keď mi robili odposluchy srdiečka, tak ma sestrička odpojila a nič žiadna papierová utierka... musela som sa jej domáhať...aby som si mohla utreť ten gel... Najprv som myslela že to bude asi náhoda ale keď som bola druhý krát tak to isté...To sú také maličkosti, ktoré mna osobne prekvapuju... Som sa stým nestretla pri dvoch pôrodoch...

jul11
12. sep 2013

Ahoj, na Rastislavke som rodila v maji 2012. Bola som spokojna,ale isla som tam hlavne kvoli lekarovi. Keby bol v Novej idem tam, keby v Saci idem tam (dr.Linkesch) 🙂 Nemusim mat luxus,ale suhlasim,pristory maju obmedzene a nutne potrebuju rekonstrukciu. teraz aj rekonstrukcia bola,tak neviem,ako to vyzera na oddeleni sestonedelia teraz. Izby celkom ok,nemoznicny standard,ale wc a sprchy,tak to teda nic moc,skor hroza.ked si nema clovek kam polozit mydlo a musi drzat sprchovu hlavicu,lebo sa neda zahacknut,lebo hacik tam nie je alebo je oddtrhnuty.Nadstandard byva obsadeny,tazko sa planuje 🙂 Co sa tyka porodnej saly,tak ta bola myslim ok,samotne tlacenie trvalo 10minut,takze som nemala cas sa obzerat 🙂 prva doba porodna ma naozaj obmedzene pristory,su tam myslim 3-4postele,inak menej miesta na chodenie alebo na fit loptu.Fit loptu mali len jednu. Mala som stastie,rodila som v sobotu skoro rano,takze tam bola len sluzba a moj lekar. Inak ked som chodila na monitor,tak rpesne,clovek bol hned vedla "vzdycharne",bolo mi to trosku trapne,zeny tam lezali,chodili,vzdychali a chodili na to iste wc ako my,co sme boli na monitor.A cez den je tam chaos,plnop doktorov,sestriciek, pacientiek.takze som si naozaj uzila,ze tam nikto nebol a mala som stastie ani nikto iny v tom case nerodil,tak mohol byt manzel cely cas so mnou. pekne so mnou skakal na fit lopte,masiroval,isiel za roj iba ked ma vysetrovali a praskali plodovu vodu,aby sa nezosypal,rpe istotu,ale msylim,ze byt oz vladok 🙂 inak to nedovolia,lebo nie je tam priestor,aby bol partner na vzycharni,nie je tam priestor a mohlo by to ostatnym vadit,ze tam pobehuje cudzi muz a zenu vysetruju.Hudba-mi ani nechybala,nam na kurze odporucili zobra si sluchatka,ale myslim,ze by mi vadili,mala som manzela,ten na mna rozpravatl,to bolo ok. Toaletak-vacsinou na tom wc nie je.Ja som si na porod doniesla svoj a nechala som ho tam,myslim,ze ked tam papier je,tak tam ostane po porode,ked ho tam mamicky nechaju.Mne ostali aj slapky na vzdycharni,do porodnej saly som si odcupitala bosa,ani neviem preco 🙂. isla by som tam rodit aj nabuduce,porod super,sestricky na oddeleni sestonedelia tiez velmi mile,ustretove.Novorodenecke skor nic moc.Nevedli velmi poradit ohladne dojcenia a mali take nazory zo starejs koly,koj 20minut a dost a podobne.ale ich oddelenie je vynovene,peknuckem,deticky sa tam maju dobre,ked ich mamka nemoze mat pri sebe,ale moja bola stale so mnou.ale spoluleziaca musela chodit na vysetrenia a operaciu a tak,tak sa pekne postarali.

jul11
12. sep 2013

@ivetabak Ahoj, na Rastislavke som rodila v maji 2012. Bola som spokojna,ale isla som tam hlavne kvoli lekarovi. Keby bol v Novej idem tam, keby v Saci idem tam (dr.Linkesch) 🙂 Nemusim mat luxus,ale suhlasim,pristory maju obmedzene a nutne potrebuju rekonstrukciu. teraz aj rekonstrukcia bola,tak neviem,ako to vyzera na oddeleni sestonedelia teraz. Izby celkom ok,nemoznicny standard,ale wc a sprchy,tak to teda nic moc,skor hroza.ked si nema clovek kam polozit mydlo a musi drzat sprchovu hlavicu,lebo sa neda zahacknut,lebo hacik tam nie je alebo je oddtrhnuty.Nadstandard byva obsadeny,tazko sa planuje 🙂 Co sa tyka porodnej saly,tak ta bola myslim ok,samotne tlacenie trvalo 10minut,takze som nemala cas sa obzerat 🙂 prva doba porodna ma naozaj obmedzene pristory,su tam myslim 3-4postele,inak menej miesta na chodenie alebo na fit loptu.Fit loptu mali len jednu. Mala som stastie,rodila som v sobotu skoro rano,takze tam bola len sluzba a moj lekar. Inak ked som chodila na monitor,tak rpesne,clovek bol hned vedla "vzdycharne",bolo mi to trosku trapne,zeny tam lezali,chodili,vzdychali a chodili na to iste wc ako my,co sme boli na monitor.A cez den je tam chaos,plnop doktorov,sestriciek, pacientiek.takze som si naozaj uzila,ze tam nikto nebol a mala som stastie ani nikto iny v tom case nerodil,tak mohol byt manzel cely cas so mnou. pekne so mnou skakal na fit lopte,masiroval,isiel za roj iba ked ma vysetrovali a praskali plodovu vodu,aby sa nezosypal,rpe istotu,ale msylim,ze byt oz vladok 🙂 inak to nedovolia,lebo nie je tam priestor,aby bol partner na vzycharni,nie je tam priestor a mohlo by to ostatnym vadit,ze tam pobehuje cudzi muz a zenu vysetruju.Hudba-mi ani nechybala,nam na kurze odporucili zobra si sluchatka,ale myslim,ze by mi vadili,mala som manzela,ten na mna rozpravatl,to bolo ok. Toaletak-vacsinou na tom wc nie je.Ja som si na porod doniesla svoj a nechala som ho tam,myslim,ze ked tam papier je,tak tam ostane po porode,ked ho tam mamicky nechaju.Mne ostali aj slapky na vzdycharni,do porodnej saly som si odcupitala bosa,ani neviem preco 🙂. isla by som tam rodit aj nabuduce,porod super,sestricky na oddeleni sestonedelia tiez velmi mile,ustretove.Novorodenecke skor nic moc.Nevedli velmi poradit ohladne dojcenia a mali take nazory zo starejs koly,koj 20minut a dost a podobne.ale ich oddelenie je vynovene,peknuckem,deticky sa tam maju dobre,ked ich mamka nemoze mat pri sebe,ale moja bola stale so mnou.ale spoluleziaca musela chodit na vysetrenia a operaciu a tak,tak sa pekne postarali.

sovareda
12. sep 2013

tereza1011...Môj názor, dr.MELICHOVU...určite nie 😢

ivetabak
12. sep 2013

No ja som sa rozhodla pre Šacu.. Budem rodiť u Dr. Richnavského, je ozaj velmi milý.. Izby majú nádherné a Dr. hovoril že majú úplne novú pôrodnú sálu so "všým všudy" sprcha, toaleta atď.. Rodila som 2x a obidva pôrody som mala super - mam na ne pekné spomienky no ale z Rastislavky som normálne dostala šok.. 🙂 😝 Bohužial také je naše zdravotníctvo.. alebo neviem čím to je.. to aby rodičkám nevedeli zabezpečiť toaleťak ... hocijaký... človek nemusí byť náročný ale je to ponižujúce po klystýre utekať za sestričkou po paier.. pretože ona surčite nevie že tam žiadny nie je.. 😖 😠 ale aby tam nebolo absolutne nič? No chcem na to rýchlo zabudnúť... už sa teším na moju bambulku a aj na pôrod... dúfam že bude všetko ok.. Ďakujem Vám za Vaše skúsenosti...

jaja454
21. sep 2013

Milé Maminky,,,možno Vás pobavím,ale moja reakcia ja som na Rastislavke rodila v r 2000,,,,,,,,,,,ja nedám na tu nemocnicu dopustiť,boli uplne iné podmienky ako mate dnes,iné izby iné vybavenie,iný pavilón,,,,,,ale nedám dopustiť na lekárov a ani na sestričky.....dnes chodím ,taktiež tam,bohužial mám gynekologické problémy,ale nemocnica sa zo dňa na deň vynovuje,napreduje,,,,,,,ak by som mala ešte to šťastie,a by som rodila,,,,(čo sa už nestane ) ostalo by som verná tejto nemocnici !!!!! Tak Vám milé mamičky držím palce ,aby ste to zvládli,a aby ste mali na nemocnicu ,lekárov a samotný porod len tie najkrajšie spomienky. a ozaj Dr,Ginelli,neskutočný lekár,jeho prístup zodpovednosť,vrelo odporučam.......nezmenil sa za tie roky ,ma moju plnu doveru ,a som rada,že je mojím lekárom.!!!

daniela198820
6. okt 2013

Ja som rodila presne pred tromi rokmi... a mozem povedat len pozitivne veci... 🙂 ako tu niektore pisu ze nemali tam tolatny papeir a bla blabla.. to je hlupost .. ja som si aj tak vsetko doniesla svoje z domu.. od hygienickycha z po pribor.. aj keby somisla do sace tak aj tam si to vezmem vsetko.. 🙂 a sestricky pri porode super... pomahali akosa len dalo.. takze jednotka...a na novoredeckom... taktiez vsetko na jednotku.... starali sa o babetko ako len mpohli boli vsetke velmi ochotne... chodili pytali sa ci nieco netreba,,, a este aj upratovacky chodili kazdy den vymyt vycistit vsetko... takze tiez na jednotku a neboal som na nastardardnej izbe...

nnikka
13. okt 2013

@sisi88 tak ja mam s primárom Fričom veľmi zle skúsenosti - absolútne neľudsky prístup, síce som u neho nerodila ani rodiť nemienim, ale ma vyšetroval niekoľko krát - bolo to zakaždým nenormálne bolestivé, raz až tak že som pri tom normálne odpadla 😠 a to som nikdy nemala také problémy pri vyšetreniach... a jeho reakcia bola asi taka že nech mi dajú sestričky niečo na ukľudnenie a zdrbal ma jak sirotu ... 😠 Najviac ma pobavil, keď sa ma po mesiaci ležania v nemocnici, a po asi 50 vizitách spýtal že čo mi vlastne je 🙄 Ešte teraz keď si na niektoré zážitky spomeniem, tak sa mi dvíha žalúdok.
Tak že čo sa gynekologického oddelenia týka - tak strava perfektná 😀 jedno z pozitív, celkom čisté sprchy, v pohode nemocničné izby, ale keď bol prievan tak strašne ťahalo cez okná.

dea
16. okt 2013

hmm baby co ste tam nedavno rodili...je wifi na oddeleni ci mozem snivat 😀 😀 ja tam nastupujem v piatok...ale uprednostnila som vyber lekara pred komfortom na izbe.... tych par dni urcite zvladnem aj ked nevymaknem nadstandart 😉

slniecko510
17. okt 2013

@dea lekari tam pisu na pisacich strojoch, co myslis, bude tam wifi? :P

iivkaa1
17. okt 2013

@dea wifi tam nieje....a u koho budes rodit,ak sa smiem spytat?

dea
18. okt 2013

@iivkaa1 u Ginelliho 😉

dea
18. okt 2013

@slniecko510 hmmm na chodbe som chytila wifi ked som bola na poradni 😀

slniecko510
18. okt 2013

@dea to vazne? to je dobre 😀

jul11
18. okt 2013

@dea myslis,ze ti bude treba wifi? Drobec je najlepsia telka a internet a jasne spravit z neho fotku treba,ale drahu techniku by som do nemocnice urcite nebrala

dea
20. okt 2013

hmm ja som bola v marci v nemocke tyzden....a mala som aj notas a nikdy sa mi nieco take aby nieco zmizlo nestalo.... tak drobec bude najkrajsia telka....ale mne tam skor ide o radio,....lebo zase byt v uplnom tichu 4 dni 😝 😝

chlpacik
22. okt 2013

mile mamičky. V decembri 2012 som porodila chlapceka v Saci. Sla som tam kvoli vedomiu, ze Saca je nieco lepsie,nez ina nemocka v KE, ale...
Moje bezproblemove tehotenstvo skoncilo na porodnej sale uplne katastrofalne.Mala som zvonovy porod :/. Dieta mi ozivovali, intubovali, nevedela som hodinu po porode, ci prezije, co s nim je. Informovanost bola mizerna, skor nikto nic nepovedal, lebo sa pochybilo. Videla som ho az na druhy den, kedy som hned o 6tej sla maleho pozriet do inkubatora. Sestrickam som uz mam pocit, ze liezla na nervy, tym ze som za nim stale chodila, pritom to bolo v ramci normy. vSADE SA NAJDE JEDNA, DVE, KTORé NIE SU NAJMILSIE. Ale izby su o.k., mali sme sprchu, chladnicku,wc, telku na izbe. Pre vsak je podstatne mat dobreho porodnika, aby som uz nezazila to, co pri prvom porode, aby som pocula plac po narodeni babatka, aby pre mna porod nebol nocnou morou, ale najvacsou radostou v zivote.

Pred 30r.som sa narodila pri Dr.Ginellim, ako citam este stale rodi, aky je? A co doktor Linkesch?

zuzanatulaiova
26. okt 2013

rodila som pred piatimi rokmi v starej nemocnici a nedám na nu dopustiť,všetko bolo ok,aj ked som mala sestričku takú "velkú" paniu,ale bola super,aj sme posrandovali.....a pan DR.GINELI klobuk dolu,užasný starší pán tak dufam že aj teraz,kedže mám termín 27.11.2013,bude všetko ok,len sa chcem spýtať lebo vtedy nemohli byť svoje nočné košele či aj teraz oni dávaju a čo také ešte treba tam zobrať lebo už velmi nepamätám....dakujem za rady 🙂

ivica1982
27. okt 2013

@zuzanatulaiova ahoj tu mam jeden zoznam od mamicky co tam rodila 🙂
tak aspon pre inspiraciu :
do porodnice na Rastislave treba:
-ponozky (3ks)
-papuce
-zabky do sprchy
-uteraky (tmave alebo stare na susku)
-uterak na ostatne
-kojenecke podprsenky 2ks (ja som ich ale pouzivala len na navstevy, lepsie je didky vetrat len tak....)
-jednorazove nohavicky tie sietovane, ja som si ich prepierala, ide to lahko dolu, bavlnene neodporucam, to sa nesperie tak lahko...ja som mala 5ks a menila ich
-vlozky (ja som mala aj tie vatove obycajne na prve dni, to ide toho vela, potom SAMU, tie su fajn, baby mali aj alwaysky, ale s tou dry vrstvou mi pripadaju nepriedusne dost, no ale to je kazdeho volba v com sa citi)
-mydielko detske BUPI, odporucaju umyvat sitie tym mydielkom (inak aj na telo pouzivam toto, parfemovane sprchove gely, tie babatka nemusia, nech pekne citia maminku)
-masticku na bradavky- babylove z DM (netreba zmyvat pred kojenim) 
z vlastnej skusenosti odporucam kupit aj klobuciky na bradavky (ja som mala aventky, su super), lebo mna uz tak boleli bradavky ze som plakala, pouzila som klobucik a bolo ok, ale nepouzivat dlho, aby babo nezvyklo
- mala som aj odsavacku, ale lepsie sa mi odsavalo rukami (mala som dost mliecka) 
- a bezne kozmeticke potreby pre vas, manikura..bla bla
- pribor a hrncek
- toaletny papier (taky makky)

PRE BABATKO
- jednorazove plienky, vystacilo mi male balenie pampersiek c.2
- krem na dupku
- vlhke utierky na dupku
- potom pripravit manzelovi nech donesie pred odchodom (oblecenie- ja som mala kosielku, svetrik, ponozky, ciapocku, perinku,postolky, k tomu 3 ks plienky, jedna pod hlavicku, jedna okolo babatka, jedna do postoliek)

snad som na nic nezabudla

zupan vam daju, kosielky menia kazdy den

zuzanatulaiova
27. okt 2013

@ivica1982 dakujem pekne za pripomenutie 🙂

jul11
28. okt 2013

@zuzanatulaiova na porod velmi nechcu aby si clovek dal vlastnu koselu,ale na oddeleni to uz nikomu nevadi.mala som so sebou,ale nosila som erarne,bolo mi aj tych cinakovych luto.
@chlpacik ja som rodila u Linkescha,vyssie na tejto strane to dost podrobne opisujem.bola som spokojna a dalsie 2kamosky u neho rodili a boli velmi spokojne.posobi upokojujuco a je odbornik

sisi888
20. nov 2013

@nnikka tak to sa mi ani nechce veriť, ja naňho nedám dopustiť..aj profesionálne aj ľudsky...

sunny15
28. nov 2013

Ahoj...nepoznate mudr.Snopka?robil v starej nemocke:?

renka40
1. dec 2013

@zuzanatulaiova máš to už za sebou? chcem sa len spýtať: teraz sú už deti stále na izbe s matkou?
Keď som rodila pred rokmi, tak deti nosili len na kojenie, matka si tak mohla oddýchnuť a načerpať sily. Doma ju čakal kolotoč... (ale to bolo dávno, teraz moji synovia majú 20,19,16 rokov) teraz mám strach a bojím sa vlastne všetkého 😒

peny33
1. dec 2013

Zienky o par dni mam termin,vidime sa tam?🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre