Pôrodnica Rastislavova v Košiciach

ivush
28. aug 2007

Ahojte maminky,

bola by som rada keby ste sem prispeli vašimi skúsenosťami z pôrodu, pobytu a starostlivosti o vás a vaše bábätko v tejto nemocnici...Nech vieme čo môžeme očakávať 😉

jul11
24. feb 2014

@lent1lk4 moze byt s tebou ak nebude nikto iny rodit.nam to vyslo mm bol cely cas so mou.inak to velmi nejde nemaju priestory ☹

ivkafu
25. feb 2014

@lent1lk4
@janka3233 no tak celkom nemáš pravdu, ja som rodila a nikto tam nebol okrem mna a domolila mu byt pri mne. Je to moja aj pôrodnícka aj gynekologička a nebol problém, za leží pri kom a kedy rodia.

stefi76
25. feb 2014

@lent1lk4 málokedy sa stane, že človek tam rodí sám, väčšinou je to ako na bežiacom páse, ked som rodila ja, už ani voĺná posteĺ nebola.

mandy29
28. feb 2014

Ako prebieha cisarsky spinal na rastislavke?a mozete si tam zobrat fotak a odfoti vam tam niekto babetko?ako dlho sa lezi po spinale a ako je to s babetkom,nosia ho ma kojenie hned,ci az po nejakom case?

ivica1982
4. mar 2014

@mandy29 ahoj ja som tam rodila spinalom - cisársky v novembri minulého roku 🙂 tak fotak neviem ci by ti to tam niekto odfotil ale skúsiť môžes babätko ti nosia na kojenie a na 2-3 deň ho máš pri sebe stále , a po cisárskom ležíš 24 hodín a na druhy deň ta postavia s postele prejdeš pár krokov a opäť si lahneš na dalsí deň ideš do sprchy vyberú ti katéter a funguješ 🙂

mandy29
30. mar 2014

@ivica1982 a ako je to s popôrodnými nohavičkami,môžeš ich mať...a ako prebieha ten spinal?ukážu ti bábetko hned?a kedy ti ho donesú prvý krát?a ležíš na jiske po?

ivica1982
30. mar 2014

@mandy29 ahoj tak poporodne nohavicky mozes mat tak na 3 den ked si na cisarsky aj tak lezis 24hodin na lnzku a az po tom ta postavia.a lezis na izbe na odd.Makle ti ukazu hned a ked ta prevezu na izbu tak ti ho opat prinesu ukazat a o taku hodinku daju na prsnik

mandy29
30. mar 2014

@ivica1982 bolela ťa jazva dlho? a kedysi vlastne nastúpila ked si išla na cisársky, ráno či ešte večer predtým?

ivica1982
30. mar 2014

@mandy29 nastupila som rano a o 14:36 bol drobec na svete ani ma nebolela len sa nevies poriadne otacat ale zvladnes to. Smiat sa,kaslat, a pod. tak pomaly lebo to boli.A jazvu citim aj teraz obcas

mandy29
30. mar 2014

@ivica1982 a kolko pred termínom si mala sekciu? ja mám termín 28.apríla...predpokladám že by to mohlo byť cca okolo 15. apríla...no uvidím čo mi povie doki na poradni či sa malý otočil či nie, ale mám pocit že je stále tak isto....

ivica1982
30. mar 2014

@mandy29 ja som mala mat termim porodu 22.11 a rodila som 15.11

mandy29
30. mar 2014

@ivica1982 no uvidíme, lebo mne by tým pádom to vychádzalo na veľkú noc 😒

ivica1982
30. mar 2014

@mandy29 jaj to hej ale bolo by to pekne

mandy29
7. apr 2014

@ivica1982 a ešte som sa chcela opýtať, po dovezení z jisky si mohla mať vlastné pyžamo alebo erárne?

ivica1982
8. apr 2014

Na jiske nelezis hned ta odvezu na izbu na odd.prve dva dni budes mat ich kosele potom mozes mat svoju. 🙂

kiwi82
17. apr 2014

ahojte baby, nečítala som všetky príspevky.... bola by som veľmi rada, keby ste mi mohli dať tip na dobrého pôrodníka v starej nemocnici. s ktorým ste boli spokojné, že mal ľudský prístup..... dakujem

lienka2
17. apr 2014

@kiwi82 dr.kraus 🙂

blackangel75
19. apr 2014

@mandy29 je to tak, ako to napísala ivica1982, nie je to nič strašné. sekciu robia iba ak nevieš porodiť spontánne, ani po vyvolávačke, atd. alebo máš nejaké zdravotné problémy a máš o tom aj správu od odborníka, že ti odporúčajú sekciu bud v spinálnej alebo v celkovej anestéze.
Ja som mala kvôli zdravotným problémom odporúčanú sekciu v celkovej anestéze, čiže 2 týž pred 1. termínom pôrodu, no pôrod sa nečakane rozbehol pred plánovanou sekciou, takže som mala iba spinálnu anestézu. Malého mi ukázali hneď, ako ho prezrela pediatrička, čiže po nejakých 5 min. , potom som ho videla až v nasledujúci deň, lebo ho museli dať do inkubátora. Po sekcii ma hneď previezli na izbu, anestéza ešte účinkovala cca pol dňa, takže som necítila žiadne bolesti a keď už prestala účinkovať, tak mi podávali injekcie proti bolesti, infúzie 2 dni, injekcie na sťahovanie maternice, proti trombóze, takže bolesti po sekcii takmer minimálne. Asi najhoršie bolo 1. vstávanie z postele, čiže deň po operácii. Potom som to už rozchodila a bolo o.k. Môj pôrodník bol Mudr. Ginelli, starší doktor, a je možné ho aj oficiálne zazmluvniť, len musíš sa s ním dohodnúť na podmienkach 🙂 Strašne zlatý doktor, už pár dní pred sekciou som ho musela priebežne informovať o svojom zdravotnom stave, keď som dostala 1. kontrakcie po polnoci, tak som mu volala a on hneď prišiel do zamestnania a počas tej doby, čo som ležala v nemocnici sa staral sa o mňa, informoval sa o mojom zdrav. stave, chodil ku malému na pediatriu atď. Po operácii malého ukázal aj oteckovi, ktorý čakal vonku, na chodbe, pred pôrodnou sálou, porozprávali sa, informoval ho o našom zdrav. stave. Takže som mu veľmi, veľmi vďačná za to všetko. Takého doktora nenájdeš hocikde... Nie som s ním žiadna rodina, iba jedna moja známa ho odporúčala. Ja som sa spýtala sestričky na poradni, že či je možné, aby som rodila pri ňom, tak na 2.poradni sa mi predstavil, kde sme sa dohodli a odvtedy som chodila na poradne iba ku nemu. Pracuje v starej nemocnici na rastislavke, ale okrem neho ja som mala dobrý pocit aj z ostatných lekárov, ktorí chodili na ranné a večerné vizity, hlavne z MUDr. Mikulovej ml. a MUDr. Linkescha. Asi rozdiel je v tom, že MUDr. Ginelli je taký ľudskejší a vzhľadom na vek aj skúsenejší, čo zas veľa robí... Ak ešte chceš niečo vedieť, tak kľudne mi napíš

mandy29
19. apr 2014

@blackangel75 dakujem za infosky,ja akurat uz lezim na sestonedeli,nakoniec som rodila normalne,kedze sa maly otocil par dni pred porodom.ja som tu rodila pred 3 rokmi a teraz v tomto tehu som tiez lezala na gynde na 5.posch takze som sa zoznamila zo vsetkymi lekarmi a tak ako hovoris su tu super lekari ale aj sestricky 🙂

bjanka00
9. jún 2014

@mandy29 mozem vediet, pri kom si rodila, a ci si bola celkovo spokojna? Ja sa stale rozhodujem a uz mam v tom chaos :(

mandy29
16. jún 2014

@bjanka00 prepáč ja som si nevšimla že si písala...tak ja som rodila pri nejakej mladej blondínke lekárke, ešte som ju tam nevidela a asistovala jej dr. Frývalská...pri samotnom pôrode už bola len tá mladá lekárka...ale bola v pohode...inak všetci lekári sú tak ok...pár krát som tam počas tehu ležala a prvý krát ma rodila Frývalská a tiež spokojnosť...dr. Macková je tiež fajn, pri nej rodili obe moje švagriné...dr.Linkech je super...

myrca_m
16. jún 2014

@mandy29 s Frivaldskou zvykla byt Resova - zlata 🙂

sonkanatalka
20. júl 2014

ahojte mamicky a mamicky cakatelky... ;) prve dieta som rodila v saci pred 4 rokmi a druhu dcerku som rodila pred 3 tyzdnami v starej nemocnici. s oboma porodnicami som bola spokojna, ale ak by som mala rodit este do tretice, vybrala by som si jednoznacne staru nemocnicu. vyhodou je, ze je blizko, nemusis ist az do sace, neplatis tam pomaly za kazde vysetrenie a izbu a hlavne doktori v starej nemocnici su uzasni. ci uz na gynekologii alebo na mamickovskom oddeleni po porode. su to velki profesionali a ich pristup k pacientom je perfektny. o mna sa pocas tehotenstva, pocas porodu a po nom starala MUDr. Mackova. a poviem vam, klobuk dole. takuto uzasnu doktorku som este nezazila.vdaka nej bol porod rychly a v ramci moznosti bez velkej paniky a stresov. ak sa vies spolahnut na doktora, porod je ovela jendoduchsi a menej stresujuci pre mamicku. aj sestricka magduska, ktora mala vtedy sluzbu mi velmi pomohla. velka vdaka jej a hlavne doktorke Mackovej. kto bude mat stastie na nu, nemusi sa nicoho bat. pre mna bola ako moj anjel strazny... ;)

karinka1726
10. sep 2014

babyyyyy mudr linkesch ? skusenosti ? dakujeeeeee

blackangel75
22. sep 2014

@karinka1726 , ja som pri ňom síce nerodila ale bola pri mne na izbe mamička, ktorá začala mať problémy po cisárskom, ( skoro vykrvácala na posteli ) privolali ku nej MUDr. Linkescha. Musel rýchlo zakročiť, ináč by prišla o maternicu. Všetko to robil priam tam na posteli, v izbe , mala som dojem, že je to veľký profesionál v odbore s ľudským prístupom ku pacientke. Po zákroku ju navštevoval na izbe, aj keď už mal po službe, sadol si ku nej a utešoval ju celý čas, že všetko bude o.k., zariadil, aby dieťatko nosili ku nej často, aj keď bola iba pár hodín po cisárskom. Pred tým ale prišiel ku mne, či mi nebude z toho zle, či ma nemajú preložiť radšej na inú izbu, lebo to nebude pekný pohľad.... Vtedy ešte pracoval vo Fakultnej nemocnici v Ke....

lea132
17. mar 2015

Kocky ako to vlastne funguje? Ak by som si k porodu chcela vybrat Mudr.Linkescha, nemoze ma ist odrodit do novej? Lebo nechcem rodit v starej, ale chcela by som pri porode jeho ☹

lenka.s
17. mar 2015

@lea132 on rodi len v starej nemocnici .. ak chces vyslovene jeho, tak skus porozmyslat o starej .... inak skvely lekar
,

lea132
17. mar 2015

@lenka.s juuuj no skoda..ja potrebujem v novej kvoli detskej Jis

lenka.s
17. mar 2015

@lea132 aj v novej je vela dobrych porodnikov, tak drzim palce

lea132
18. mar 2015

@lenka.s dakujem🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre