Pôrodnica Rastislavova v Košiciach

ivush
28. aug 2007

Ahojte maminky,

bola by som rada keby ste sem prispeli vašimi skúsenosťami z pôrodu, pobytu a starostlivosti o vás a vaše bábätko v tejto nemocnici...Nech vieme čo môžeme očakávať 😉

adka.baby
6. mar 2009

lepšie ako lepšie, neskutočne ma tlačí na močenie a pritom tam nič nemáám.A z prsníkov mi začína vytekať tekutina,ale to je asi normálne,nie? 😉

zuzana355
6. mar 2009

no to aj mne vytekala už pred porodom takže to je v pohode a močenie ja som chodila celé tehu aj sto krát za deň ale nemáš kontrakcie alebo neodtečie ti voda tak je to ešte OK potom už len behat do nemocky 🙂 inak poviem ti mne ani pri prvom ani pri druhom porode neodtiekla plodová voda museli my ju prepychovat tak by som bola zvedavá fakt ako to je zobudit sa a ..... 😉

adka.baby
6. mar 2009

vraj je stale lepšie ked su najprv kontrakcie a potom odtečie voda,ako naopak. len keby som vedela,ako začnu kontrakcie, ale to asi budem citť, že je to ono,nie? lebo podbruško, ako pri menzese ma boli dosť pravidelne. 🙄

zuzana355
6. mar 2009

tak to budeš cítiť neboj bolesť v podbrušku no ak sa ti to bude stupňovať a prechádzať do chrbta hlavne kríže a budú ti trpnuť ruky tak to je ono ale také mini bolesti možeš mať aj dlhšie a kým sa to dá vydržať tak radšej ostaň doma s manželýkom jak sama byť tam aj si možeš na neho ponadávať že čo ti to urobil 😀 😀 😀 lebo keď tam bude lekárka na koho budeš nadávať či manžel bude pri porode

adka.baby
6. mar 2009

manžel chce byť pri pôrode,ale v starej vraj môže byť až pri samotnom pôrode, počas kontrakcii v pripravovni nie, aj ked to je škoda, lebo tam by som ho potrebovala najviac. Budem sa riadiť tvojimi radami, nerobiť paniku pri prvých bolestiach a sledovať si čas 😉

adka.baby
6. mar 2009

idem si ľahnuť a čakať, čo bude dalej. D 😀 ržme si všetky palce a zuzi vdaka za rady,ahojte zajtra.

zuzana355
6. mar 2009

joj tak to je pravda pri samotnom porode može byt až manžel ale ževraj keď tam nie je nikto ako ina žienka ktorá ide rodit tak može byt aj pri kontrakciach tak neviem moj nechcel byt a lekár ho nenutil a ja tiež nie takže oni si urobili výlet a ja som šla rodiť a len tam došli a ja som už volala že može íst nazad lebo mala je na svete 😀
ostaň domka ako dlho budeš mocť ako ti to bolesti dovolia veď domáce prostredie je najlepšie a potom už len prídeš porodíš a ideš spinkať to potom bude horšie ako samotný porod 😕

korelka
7. mar 2009

ahojte baby!

tak zuzi, tie tvoje rady pre adku dali aj mne vela a velmi pekne dakujem! inak, ja sa tiez bojim toho co Adka, ze nespoznam kontrakcie, lebo som dokonca na niekt. fore citala, ze viacere ani kontrakcie nemali poriadne a pravidelne a za chvilu porodili, ale snad to nejako spoznam...

ja som si povedala, ze sa nebudem zbytocne kvoli porodu stresovat, lebo to moze byt len horsie, ale ak to zvladli ine, zvladnem aj ja a hroooozne sa uz tesim na maleho, tak to nejako pretrpim... 🙂 😎

a adka to uz ma fakt blizko, tak ja si myslim, ze kazdu chvilu porodi a aj jej to prajem, nech aj ona uz ma svojho maleho anjelika pri sebe... 😉 😉 😉 😉 😉

jankapo
7. mar 2009

korelka,catusca, adka....drzim palceky, nech vam vsetko dobre pri porode dopadne,ja som tiez rodila v maji na Rastislavke a nedam dopustit, aj ked som to tam full time prerevala a straaasne chcela domov.... 😀 😀 😀
proste aj keby mi tam neviem aky servis robili, revat budem... 😅 taka depka ma chytila...ale akonahle som dostala prepustaciu spravu, juuuj, bolo po depke...a potom doma som spominala na ten uzasny porod ako taky a pristup vsetkych na sale... 😵 😵 😵 aj manzel ma zivotny zazitok

ako pisala zveron, ono, tie nase hormony po porode su tam rozladene, ze staci sestricka bez nalady a mas slzy v ociach... 😉 sestonedelie boli zlatunke, horsie na pediatrii, ale zas krivdila by som ak by som povedala ze v globale...

mne pred porodom odtiekla voda, a HNED nastupili kontrakcie po 5min, po polhodke (z domu- Kuzmanyho sidl., na Rastislavku) uz na sale mi namerali kazde 3 min....takze ja si nemozem dovolit domace prostredie.... 😀 ak nechcem rodit doma. no a potom to uz slo, 2 hodky po prichode bol maly na svete

v oktobri si to idem zopakovat... 😅 tak nezabudnite sa ozvat "po" a podat cerstve info... 😉 tesim sa

jankapo
7. mar 2009

baby a este jedna rada....ak budete po porode unavene (ja som porodila o pol siedmej vecer a od vzrusenia som nezaspala vobec...rano vycerpana som odpadla), nehanbite sa poprosit sestricky, nech vam babo donesu trosku neskor, ked sa trosku zrelaxujete...mne ho doniesli hned rano a nechali na izbe a to chuda vkuse plakalo a ja som nevladala...a to ma dost polozilo psychicky ze sa nevladzem postarat o vlastne dieta a nikomu som to nepovedala... 😔
hlupana som bola, mala som povedat, ze nech mi ho aspon jeden den nosia len na kojenie...resp. aspon jednu noc kebyze sa vyspim.... 😒 mozno budete reagovat uuplne inak a nedate si uz babo vziat...v tomto sme kazda asi ina, ja som ale fakt nevladala prvy den nic,potom som uz behala ako srnka...len kym asi sa mi obnovila dost velka strata krvi...

zuzana355
7. mar 2009

jani blahoželám a prajem krastne tehulkovanie. 🙂
a máš pravdu sestričky v pohode zoberu babatka aj mne zobrali malú v noci mala som aj problém s kojením trocha depka do toho tak som sa ozvala a neprotestovali 🙂

korelka
7. mar 2009

Ahojte dievcata! Adka dnes o 10.55 porodila Tamarku - 3100g a 51 cm, takze uz ma svojho anjelika pri sebe!!!!!!!!!!! 🙂 😵 😵 😵 😵 😵

zuzana355
7. mar 2009

jeeeeeeeej super tak predsa to boli kontrakcie blahoželáme 🙂

korelka
7. mar 2009

tak predsa len hej... ale uz to ma za sebou a je hrooooozne rada a ja s nou!!! len keby to uz bolo aj za mnou... 😀

zuzana355
7. mar 2009

korelka ty ešte vydrž ty ešte maš trocha času a hlavne užívaj si odych už potom nebudeš tak skoro lebedit 😀 😀

korelka
7. mar 2009

to mas pravdu, ale aj tak by som ho uz rada pri sebe - ved uz ani teraz neviem velmi oddychovat, lebo ma tiez vsetko boli a v noci v posteli uz ani nehovorim, ale vydrzim, vydrzim, vydrzim.... 😵 😵 😵 😵

korelka
7. mar 2009

16. marca mi dr. vyberie pesar a dufam, ze potom sa to uz spusti - len aby som neprenasala, pri mojom stasti 😀

zuzana355
7. mar 2009

tak aj to sa može stať ja som bola už posledný týždeň tiež zúfala prehovárala som lekára nech mi ju odtial vybere lebo som už bola zúfala ani spať ani chodiť a to mi nakázal pred porodom veeeeeeeeeela chodiť a sexovať no to druhé nehrozilo 😀 😀 😀 pri takej váške hormonov

korelka
7. mar 2009

tak na to sexovanie sa spolieham aj ja, len neviem, neviem - nejako mi to pride zvlastne, ale uvidime, len musim na ten pesar pockat a potom zacnem aj s kupelmi, tak uvidime 😀

zuzana355
7. mar 2009

vieš čo keď si babatko povie že jemu sa nechce von tak ani svetená voda mu nepomože a možeš sa ty aj roztrhnuť 😀 😀 😀
ale mne tie prechádzky deň pred porodom naozaj pomohli chodila som celý deň v kuse len som bola taká unavvená že keď som večer išla spať ani som nemyslela na to že na druhý deň idem rodiť 😉

korelka
7. mar 2009

no, tak zeby zabrali tie prechadzky? tak poriesime a vytiahnem draheho von, len on je taky isty lenivy ako ja 😅
no uvidime

zuzana355
7. mar 2009

no bruško mi kleslo aj babatko sa nastavilo tak že mohla íst vyvolávačka tak jastné že nie každému pomože to isté ale ja som sex nemohla celé tehu a ku koncu no neako mi to vobec nechýbalo takže iná možnost nebola len chodit chodit a chodit

catusca34
8. mar 2009

Ahojte kočky,
Aďke blahoželáme a tešíme sa s ňou... 😀 Tak už to má za sebou. A tak sa toho bála... Dúfam, že to prebehlo ľahko. Ja tiež už ani spať neviem poriadne. Ale vydržíme to .... Tak sa majte a pekný dník prajem... 😎

korelka
8. mar 2009

Juj,ked to adka bude čítať,tak ma vyhresi-Tamarka mala 49cm a nie 51.prepac adka... 😀

zuzana355
12. mar 2009

ahojte kočky azda ešte nerodíte 😕 🙂

catusca34
12. mar 2009

Ahoj Zuzi, tak my sa ešte držíme. V pondelok ideme zasa do poradne do nemocnice. Dúfam, že si nás tam nenechajú. Korelka ty si ešte celá??? 😉 Ja mám už nohy ako zápasník. Nejako mi začali puchnúť. To bude asi tou váhou +18 kg 😝
A ty ako Zuzička?? Detúrence poslúcajú??? Papa a pekný večer... 😎

zuzana355
12. mar 2009

aj tebe pekný večer 😎 tak budeme v pondelok na teba mysliet a keby si ta tam nechali tak aspon to budeš mat za sebou a princeznu pri sebe 🙂

korelka
13. mar 2009

ahojte baby! tak som este vcelku a nejako nic tomu nenaznacuje, zeby som nemala byt - aj ked mi trosku opuchla tvar, ale ani ruky ani nohy nie, sice posledne dva dni sa objavia poslickovia, ale nie je to nic horibilne - ale dnes ma pobolieva brusko trocha viac... v pondelok mi vyberie pesar, opytam sa na kolko som otvorena a uvidime co sa bude dalej diat... 😵 😵 😵 😵

catusca - tie opuchy mas z toho, ze sa ti zacala zbierat voda v tele a je to uplne normalne, aj ked nadmerne opuchanie radsej oznam dr. 😉

jankapo
13. mar 2009

korelka, a preco mas pesar, ak sa smiem opytat...ja som tiez mala, pesar vybrali, ja pobalena natesena ze ideme na vec...a prdlajs...este dva tyzdne som bruskovala... 😠 2 dni pred terminom akoze NIC....uz som sedela v tej vysetrovni, ze nejdem domov, rezte ma.... 😀
este raz vo mne sprtla...a dalsi den to prislo samoooo 😵

korelka
13. mar 2009

janka, ani nestras!!! ved som prikazala malemu, aby sa od pondelka vecera len pekne tlacil do dierky a vysiel uz tak, aby sme do konca marca aj doma boli... 😀 😀 😀 😀

a preco ho mam? skratil sa mi krcok v nejakom 32.tt a doktorka mi ho nastokla... 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre