Pôrodnica Rastislavova v Košiciach

ivush
28. aug 2007

Ahojte maminky,

bola by som rada keby ste sem prispeli vašimi skúsenosťami z pôrodu, pobytu a starostlivosti o vás a vaše bábätko v tejto nemocnici...Nech vieme čo môžeme očakávať 😉

catusca34
16. mar 2009

Ahojte kočky... awoj Korelka.... dnes som bola v dalšej poradni. Prebiehalo to celkom v pohode, náš lekár je veeeľmi milý a príjemný človek. Všetko mi povysvetľoval, ešte stále to nevizerá na to, že v blízskej dobe by som mala rodiť. A to mám prvý termín 27.3 😎 Na pondelok ma objednal do dalšej poradne a urobí mi aj ultrazvuk a dohodneme, kedy ma objedná do nemocnice. Pripadalo mi to tam dosť brutálne dnes, myslím to novorodenecké odd. Baby po pôrode tam plakali na chodbe pri svojich manželíkoch. V tých otrasných županoch a košielkach. A okolo prešlo snád tisíc ľudí... No otrasnéééé... Čo už, nemáš tam ani kúsok súkromia ☹ Nejako to budeme musieť pretrpieť... A ty sa ako držíš??? Dúfam, že si ok?? Tak sa majte žienušky a pekný večer... 😀

zuzana355
16. mar 2009

catusca to len tak hrozdne vyzerá ale nie je to až také strašidelné dá sa to vydržat zo zatatými zubami optimizmom je to v pohode 🙂
a u koho si bola na poradni

catusca34
17. mar 2009

Zuzi, ja chodím ku dr. Dankovčíkovi. Veľmi suprový človek... S ním som sa dohodla, že ma odrodí... I ked je veľmi zaneprázdnený stále, ale sám mi to navrhol. Tak už len aby to čím skôr bolo za nami. 😉 Včera ked ma vyšetroval, vravel, že to bude poriadne deculo. Ktovie, čo tým myslel... 😎 Naša malinká musí byť veľmi silná a čím skôr pribrať na požadovanú váhu, aby jej mohli operovať ten rázštep pusinky... Tak nám všetci držte palčeky, nech nám to dobre dopadne.... papa Zuzi 😀

korelka
17. mar 2009

catusca - aj ja som tam vcera poobede bola,dr. mi vybrala pesar, ale vobec ma nepotesila - mi povedala, ze som sice na 2 prsty otvorena, ale maly este nie je az tak nizko, aby sme sli coskoro rodit, ale co ak... 😵 😵 😵

tlaky na podbrusko stale vacsie, tak uvidime co z toho nakoniec bude a hlavne kedy to bude 😀 😅

jankapo
17. mar 2009

ahoj babulky, no tak sa vam to jednoznacne krati....korelka, tak sup sup na manzela, nech Alex padne 😉 Sa uz tesim na spravy.
Catusca, vam drzim palce aj na tu operaciu,nech to mate cim skor za sebou,nech sa pusinka rychlo zahoji a bude vsetko ok. 😵
S tym placom na chodbe... 😀 😀 😀 No to patri k tomu!!! 😉 VSETKY sme tam bulili, tomu sa asi neda vyhnut. 😅 Treba to zobrat s nadhladom, vyplakat sa, to ano, ale neriesit moc. To prejde. Ja som mala hrozu z toho ze to nikdy neprejde a urcite som sa zblaznila. Ale len co som mala prepustaciu spravu, ojooooj. To bolo optimizmu.
Kosielky a zupany neriesit, vsetky sme tam rovnake, tak to inak berieme. Kosielku daju kazdy den cistu, mne to vyhovovalo, ze som nemusela spinit nejake svoje pyzamka, jednak krv, jednak mi pretekalo mlieko az po kolenach pomaly a potila som sa hrozne, ono to je ok sa kazdy den prezliect do cisteho, aj ked erarneho.
Prezijeme to vsetko. Clovek ked to ma za sebou a tesi sa domov, nejak kasle na zupan.
Ja som si do porodnice aj sminky vzala. HA HA HA. No jo, pred odchodom som sa poludstila, inak som nemala chut, len co by sa mi na tej chodbe cele rozmazali.... 😀
Drzte sa, tesime sa na novinky.

korelka
18. mar 2009

juj, janka, citat tvoje riadky a hned mam zas iny pocit a normalne sa nad nicim zlym nezamyslam, len keby to ozaj aj s nami dopadlo tak, ze to uz mame za sebou a ideme pobalene domov, ale kde to este je... 😒

no a moj drahy na mna uplne kasle a boji sa co to porobit, tak sa musim spoliehat len na horuci kupel a pritom mi sluboval, ze od 39. budeme maleho vyhanat, ale teraz, ked k tomu ozaj ma dojst, tak sa pok...l... ☹ ☹ ☹

zuzana355
18. mar 2009

joooooj korelka vidíš to ty chceš mangel nie u nás to bolo opačne 😀 😀 musíš ho vydierať že ak nič nebude budeš tehotná ďalších 9mesiacov 😉
ale je to tam v pohode a dá sa to naozaj zvládnuť sestričky na šestonedelý sú super a novorodenecké nie sú najhoršie
a tak rýchlo ti to zbehne že na koniec ti bude aj bruško chybať 🙂

korelka
18. mar 2009

no zuzi, budem ho musiet dnes uz znasilnit... 😀 a presne som si dnes povedala, ze ani nie tak brusko, ale tie pohyby v nom, mi urcite chybat budu, ale to prejde... 🙂

jankaaa
18. mar 2009

ahojte babenky...len by som potrebovala od vas radu,tie ktore ste rodili na rastislavke.kedy ste zacali chodit do nemocnice?ja mam termin za 3 tyzdne a dnes som bola u svojho lekara povedal mi ze mozem ist sa hlasit do porodnice.lenze ja nemam nikoho tam vybaveneho a neviem ako to tam prebieha.vedeli by ste mi poradit?dakujem

zuzana355
18. mar 2009

jankaa mala by si sa hlásit v 36týždni ako je porodná sála založia ti kartu a vlastne už tam budeš chodiť do poradne
budú ti merať tlak berú moč ozvy a ultrazvuk ak nemáš vybaveného lekára tak ťa vyšetri službukonajúci lekár sú v pohode takže sa nemáš čoho báť skús zavolať na spojovatelku a ona ťa tam prepojí nebudeš musieť ísť tam zbytočne aby ťa objednali.

jankaaa
19. mar 2009

zuzi dakujem velmi pekne dnes som tam uz bola a dopadlo to ok...

zuzana355
19. mar 2009

no tak to som rada už to len dotiahnúť do úspešného konca 😉

jankaaa
20. mar 2009

zuzi dufam ze to nebude az take strasne a ze to zvladneme v pohode.ja som dost velky bojko takze....

zuzana355
20. mar 2009

jankaa nebude to také straštné a neboj potom už ani nebudeš pamatať ako to bolelo pozrieš na mimčo a zabudneš na všetko 🙂

korelka
20. mar 2009

janka - ja ked som tam hore bola 1. krat, tak som odtial odchadzala s tym, ze ja vlastne ani rodit nebudem, ale na druhy, treti den sa mi to ulezalo v hlave a uz to bolo vsetko OK a normalne sa na ten porod tesim, lebo zatial neviem co ma caka... 😀

a ako vlastne bolo? co ti tam robila nakoniec? no vidis, kolko ludi, tolko roznych postojov - jeden ten papier potrebuje, iny zas nie... 😉

jankaaa
20. mar 2009

kory najprv som isla na stvrte na porodnicu isla asi nejaka lekarka tak som sa jej spytala nato ona mi vzala papiere ze nech chvilu pockam,potom vysla asi sestricka ze nech iem dole na prizemie ze tam mi vystavia kartu.som jej povedala ze minule odo mna pytali papier a ona ze aky papier ze nic netreba a ze keby bol nejaky problem ze sa mam vratit spät a ona mi urobi kartu aj vysetrenia.ale isla som dole bola tam tiez taka zlata sestricka tak ma vybavili v pohode vo stvrtok idem zase na kontrolu

korelka
20. mar 2009

no vidis - tak v pohode - som vravela, ze aky clovek, take potreby... 😵

jankaaa
20. mar 2009

no presne....tak dufam ze pri pôrode natrafim na dobreho lekara alebo lekarku lebo nemam nikoho vybaveneho

catusca34
20. mar 2009

Ahojte babenky, jankaaa neboj, lekári sú tam v celku fajn, síce som ich nestretla veľa, ale zdali sa mi milí. A nechceš si nikoho zazmluvňovať?? Prečo si si vybrala starú nemocnicu? Aj mne založili kartu, ale rovno na štvrtom poschodí na pôrodnici, tam chodím aj do poradne. V pondelok mám ísť aj na ultrazvuk. Ja sa tiež teším na pôrod, čo ma až udivuje. 😉 Tak uvidíme, asi to fakt chce len sa pohodovo naladiť a idemeee.... 😀 na to. Žienky, ja necítim ešte žiadne také menzesové bolesti, ani nič podobné... Asi to ešte nebude tak skoro 😢
Janke a Zuzke ďakujeme za podporu, keď čítam vaše odkazy, hned som akási smelšia. Ozaj babenky, mám ešte otázačku, čo mám vziať pre malinkú do pôrodnice??? Či tam mám vziať aj obyčajné plienočky a podbradníčky?? Viem, že potrebujem pampersky, vlhčené obrúsky a krém na zadoček... Koľko pampersiek tam mám vziať? Kúpili sme pre začiatok balenie so 43 ks. Mám to vziať celé??? Poraďte mi prosím??? ☹ Ďakujem .... Katka D.

zuzana355
20. mar 2009

Katka taká podpora sa vždy zíde človeku a dá sa to naozaj zvládnuť ja som sa druhý krát bála keď som išla rodiť lebo som vedela čo ma čaká ale bolo to ešte lepšie ako prvý krát asi preto lebo pri tomto lekárovi to bola vačšia sranda 😀 😀
katka pre babatko ti treba plienočky možeš kludne celý balík lebo zo začiatku sa bude čistit takže ti bude treba veeeeeeeela plienok a utierky krém na zadoček obliekat ho budú oni a možeš si zobrat teraz čiapočku pre istotu ak by tam bolo chladnejšie aleabo prievan ak pojdete domkov vtedy ti manžel prinesie vlastné oblečenie inak ti tam netreba nič prezliekajú každý den a ked sa pogrcká ten len pojdeš za sestričkou a ona ti dá čisté veci hoc aj cez den takže je to v pohode.

korelka
21. mar 2009

katka - vies, ze aj ja sa uz hroozne tesim na porod? normalne nechapem, preco, ved vela zien sa prave porodu boji, ale ja sa tesim , ze sa konecne uvidime s Alexikom a vyobjimam a vybozkavam ho... 😵 😵 😵 😵

mne tiez pride normalne divne, ze ziadnych poslickov nemam, sice raz za cas ma podbrusko zaboli, ale ziadne take, ze cely den alebo niekolko hodin... 😒 tak uvidime, kedy to aj na nas pride, ale ja som tak verila, ze uz tento vikend, ale dnes sa mam nejako tak super, ze normalne nechapem - kiezby ticho pred burkou... 😎

zuzka - nemoze sa stat, ze ak si zoberiem cely balik plienok, tak nejako nenapadne zmiznu? (pre pocernejsie...) nie je lepsie zobrat len na jeden den a potom si stale nechat doniest? 🙂

zuzana355
21. mar 2009

korelka vieš čo plienočky máš stále pri sebe a dávaš len ked berú babatko na kúpanie jednu plienku inak nie stále prebaluješ ty takže nemali by ti miznúť

joj kočky držím vam palce silno a budem na vás mysliet možno vás tam uvidím lebo sa chystám za lekárom dnes som ho stretla a som mu slúbila že pojdem už na cytologiu takže sa može stat že sa uvidíme alebo budete práve rodit 😀 😀 😀 takže už len čakať a hoc kedy to može prísť 😉 len veeeeeeela trpezlivosti 😉

korelka
21. mar 2009

zuzka,dik! 😀

zuzana355
21. mar 2009

nemáš začo rada mile 😀 😀 😀 aj nabudúce 😀 😀

catusca34
22. mar 2009

Awojte bruškane a mamičky, máme krásnu nedeľu. Ja sa idem pobaliť, lebo ešte nič nemám zbalené. Čo keby náhodou??? 😉 Niekde som sa minule dočítala, že bábätko sa už v deviatom mesiaci toľko nehýbe, lebo už nemá toľko miesta. Neviem, či to je tak, lebo naša malá žabka je potom pravý opak tohto tvrdenia. Ona sa stále mrchlí, a kopká ma svojimi maličkými nôžkami. Už jej je tam asi tesno. Zajtra nás čaká poradna aj ultrazvuk. A dúfam, že čoskoro bude vonku. 😀 Od zajtra sa chystáme s mojím drahým na taký menší pobyt v Ke. Keďže nie sme odtiaľ, nechceme riskovať, že by sme tam nestihli dôjsť. 😀 Bývajú tam naši švagrovci, ale nebudú celý týžden doma, idú lyžovať do Talianska 😎 Nechali nám kľúče. Uvidíme, čo nám lekár zajtra povie, ale dúfam, že povie : Mamička, už to bude o chvíľočku... 😉 Nie že by sa mi nepáčilo byť tehu, ale teším sa na maličkú Zuzanku.

Zuzi, kedy ťa čaká to vyšetrenie??? Možno sa tam fakt stretneme, to by bolo super... 😀 My tam máme byť zajtra okolo deviatej... 😎

Korelka, vecičky máš pobalené??? Mohlo by to na nás prísť tak narovnako, bolo by to super... 😀 Aspon by sme tam neboli samé... 😉

Tak nám držte palčeky. Mimochodom, neviem, či sa ozvem z tých Košíc, lebo švagrovci síce majú pc, teda notebook, ale si ho isto berú so sebou. Budete mi chýbať babenky ☹ papa a pekný zvyšok víkendu.

korelka
22. mar 2009

catusca - ja uz mam vsetko pobalene asi tak 3 tyzdne, ale ten moj maly nejako vzdoruje a tiez ma furt len okopava, lebo mu je tesno, ale preco potom nevyjde uz konecne von?! 😠

no mozno sa tam fakt stretneme a bude sranda ak este aj rodit budeme spolu... 😀 😅

zuzana355
22. mar 2009

no ja budem rada ked vás tam stretnem tak uvidíme ale rodiť nechcem ja len budem držať palce 😀 😀 😀 tak moj lekár tam má službu v utorok a vo štvrtok tuším takže tieto dni tak kto vie možno fakt sa tam stretneme on je tam celý den.
catusca tak vy sa zajtra držte a potom čerstvé infošky o malej zuzke budeme čakat 😉
korelka a aj tebe držíme silno prsty a ešte vydrž ved chlapci majú vždy kopec času 😀 😀

jankaaa
23. mar 2009

catusca nemam nikoho zazmluvneneho lebo nikoho nepoznam a neviem ako by som to mala zariadit.som dost hanbliva aby som za niekym isla....skoda ze mate terminy skor ze sa tam nestretneme

jankaaa
23. mar 2009

catusca a ty mas niekoho zazmluvneneho?

korelka
23. mar 2009

jani - no normalne zacinam verit tomu, ze sa predsa len stretneme... sice aj ty cakas chlapceka, tak mozno sa ani jemu nebude velmi chciet... no uvidime 😉 😀

a podla mna si nezazmluvnuj 🤐

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre