Pôrodnica Rastislavova v Košiciach

ivush
28. aug 2007

Ahojte maminky,

bola by som rada keby ste sem prispeli vašimi skúsenosťami z pôrodu, pobytu a starostlivosti o vás a vaše bábätko v tejto nemocnici...Nech vieme čo môžeme očakávať 😉

jankaaa
31. mar 2009

nno jak krasne sa nam oteplilo dufam ze uz tak bude

zuzana355
31. mar 2009

no až na ten vietor.ako sa dnes cítiš nič nového a poradňa ešte vydržíš kym pojdeš 🙂

jankaaa
31. mar 2009

zuzi myslim ze vydrzim...vo stvrtok idem do poradne...ale zatial nic nenasvedcuje tomu zeby som sa tam uz nedostala...sa citim tak jak na zaciatku tehu v pohode...

jankaaa
31. mar 2009

a ty co porabas? malinka pocuva?

zuzana355
31. mar 2009

fíha jani no tak to je fakt vážne keď ty sa tak v pohode cítiš 😀 😀 no ale kto vie chlapi sú samé prekvapenie tak aby to neprišlo že za 5min. 12. 😀 😀 😀 a rýchlo do porodnice 😉
a u koho si bola nakoniec na poradni či zobral ta normálne ten kto slúžil.
domka sme ideme trocha von lebo keď sú doma obaja tak je to tu strašidelné 😀 😀

jankaaa
31. mar 2009

vies co zobrala ma lekarka co tam sluzila normalne tam dole do kartoteky chodim na poradne...no a ked to na mna pride tak potom na stvrte a kto bude mat sluzbu tak ten ma odrodi....nooooo moze to byt aj tak ze nic nic a za 5min 12 pobezime do porodnice...vies co radsej by som to tak brala ako sa tam trapit...

jankaaa
31. mar 2009

vies co zuzi akurat furt zo mna daco tecie...neviem co to je....a mozno tak troska ma niekedy boli podbrusko

zuzana355
31. mar 2009

a to už dávno z teba tečie ako nemusí to byt plodová voda ale ak nemáš kontrakcie tak ani nemusíš behat ostan domka ako dlho sa len dá ale zas tak aby ste stihli do porodnice neviem kto ta bude niest ale predpokladám že mangelýk tak nech vydrží s tebou domka čo najdlhšie lebo už potom tam budeš sama a lepšie tak ked nie si na cudzom mieste a tam už len prídeš a odrodíš 🙂

jankaaa
31. mar 2009

vies co ja som to hovorila aj lekarke a nic nato nehovorila...bola som aj na utz plodova voda bola v norme...tak neviem...ved chcem tak ze aj ked kontrakcie pridu tak co najdlhsie zostat doma lebo mne cudzie prostredie nerobi dobre...dufam ze to tak bude ze mi nebudu musiet vyvolavat pôrod

zuzana355
31. mar 2009

ale vieš čo mne aj vyvolaný porod vyhovoval a nebolo to až také straštné 😉

jankaaa
31. mar 2009

dlho to trvalo?

jankaaa
31. mar 2009

ved uvidime ako to nakoniec bude....ako to ma byt tak to bude...len nech sme obaja zdravi a vsetko ostatne uz zvladneme...nie?

drahomirka
31. mar 2009

caute kočky, už dve hodiny si čítam o novej, o Starej nem., ale aj tak neviem. Nemám nikoho zazmluvneného, lebo tu nikoho nepoznám, a s manželom sa staráme ako to bude. Aj keby sme niekoho vybrali, tak nemám ponatia, kolko si zapýta alebo kolko mu treba dať "dakovné" a či to stojí za to. Myslím tým , že či sa mi viac nebudú venovať sestričky ako doktor ked už bude po všetkom. A vôbec, aké sú tam sestričky (myslím naRastislavke), lebo veľa dobrého som o nich nečítala. Privítam každý názor z Rastislavky či ste už niečo platili alebo nie a aké to bolo. Ja čakám 15. 5. a o dva týždne idem už do nemocnice, len neviem ktorú si vybrať. 😉 , či nechat všetko len tak volne plynúť alebo si niečo zabezpečiť (lekára, izbu..a pod) 🙂

jankaaa
31. mar 2009

drahomirka neviem ti este poradit lebo mna pôrod tiez este len caka...ale sesterka aj svagrinka rodili v starej a boli spokojne...vraj netreba si tam ani nikoho vybavovat ze su tam prijemni lekari aj sestricky...tak neviem..dufam ze je to pravda...lebo ja tiez nemam nikoho vybaveneho

drahomirka
31. mar 2009

ahoj Janka, takže starostlivosť o mamičku aj o malé je v pohode aj tak, hej?A čo tie izby, pokiaľ si nič nevyberieš , nevieš kolko je báb na izbe za normálnych okolností ( je tam veľa rómiek) pa pa

jankaaa
31. mar 2009

drahomirka neviem...svagrinka mala fajn spolubyvajuce mamicky ani sesterky sa nestazovali...ale dievcata ktore tam uz rodili ti urcite poradia....mozes si tam vybavit aj nadstandard ak chces

drahomirka
31. mar 2009

ved práve že by som nechcela nič zbytočne platiť, to radšej chcem mínat na bábätko, než na môj luxus. aj tak dík.
Má ešte niekto nejaké skúsenosti na Rastislavke, či už s platením alebo s bežnými postupmi?

zuzana355
31. mar 2009

ahoj drahomirka nadštandard stojí 700Sk na den aspon pred dvoma rokmi ale musíš mat rezervované do predu ja konkrétne som nemala a som mala super spolubývajúce inak ste 3na izbe.
Lekára som mala vybaveného lebo som bola rizikovka a nič som neriskovala tak pre istotu a bola som spokojná,
personál bol fajn aj lekáry aj sestričky.

drahomirka
31. mar 2009

Zuzi a ked si mala lekára vybaveného, tak si sa s ním dohodla vopred na nejakom "povinnom" poplatku alebo si mu dala "niečo" ked bolo po všetkom?

zuzana355
31. mar 2009

drahomirka ja som mu zavolala asi v 24týždni už si prestne nepamatám a povedal mi že najlepšie bude ked prídem za ním tak sme sa dohodli urobil mi asi hodinový ultrazvuk fotky všetko poukazoval od hlavy až po paty doslova a ak nebudem mat žiaden problém tak sa mu mám ozvat až v 36týždni od vtedy chodíš už do poradne do nemocky ale ja som sa začala otvárat už v 7mesiaci a straštne ma tlačilo že som nemohla ani sediet tak som mu zavolala a zobral ma skor takže som už potom chodila aj za ním aj za svojou gynekologičkou potom som začala krvácat a nechal si ma v nemocnici a prepustil ma dva týždne pred terminom.
vobec som sa nebavila s ním pred porodom o peniazoch ani len čokoládu som mu neniesla až po porode bol za ním manžel ale pred tým vobec nič ani on mi nič nehovoril 🙂

drahomirka
31. mar 2009

tak fajn, držím palce do budúcna celej rodinke, ahoj 🙂

zuzana355
31. mar 2009

drahomirka držím ti palce nech máte bezproblémové tehulkovanie a nech sa správne rozhodnete 😉

korelka
31. mar 2009

ahojte!

no ako bolo? veeeeelmi dlho a to sme tam boli aj s dnom porodu "iba" 5 dni... Na izbe som bola prvu noc sama, co bola parada hlavne kvoli tym bolestiam a pokoju, ale na druhy den okolo obeda som dostala spolubyvajucu a to mi tiez nebolo po voli kvoli tomu, ze by som len spala a spala a spala, ale neskor som prisla na to, ze je fajn, ze je so mnou, lebo mi to aspon trocha zbehlo. V piatok k nam prisla baba po sekcii a uz sme boli 3, ale zisli sme sa vcelku podobne typy, takze pohoda... 😎

A sestrricky? Na sestonedeli su sestricky podla mna super, okrem jednej, maxi znudenej pani, ale tu som vystihla len 2x. Na novorodeneckom su tiez v poho sestricky a tiez okrem jednej, ktora nejavi absolut zaujem o pomoc mamickam s kojenim - s tym som sa musela poprat sama, ale podarilo sa. 😵

Ja som sa nakoniec rozhodla volat svoju dr., kedze prave ona dopomohla k tomu, aby nas s malym netrapili a vybavila sekciu. Za normalnych okolnosti by som urcite nikoho nevolala... 😔

no hlavne je, ze sme uz doma a zvykame si na seba 😀

kamilecka
31. mar 2009

Ahojte

ja vam mozem napisat tak svoju skusenost z prveho porodu. Lekara ziadneho som nemala a ani teraz nebudem mat vybaveneho,vsetci su tam v pohode, takze podla mna kto tam bude odrodi a bude 🙂 Snad nebude cisarsky.

Sestonedelie je ok,my sme boli 10dni, priiiiiserne dlho,takze som aj rada ze sme boli na izbe tri,aj ked ja jedina som mala babatko pri sebe,ale aspon sme si poziciavali casopisy, rozpravali sa......chybala mi jedine TV 😀 take odreagovanie.

Novorodenecke tiez v pohode,ked som sla za sestrickami tak pomohli,popripade ak sa mi Davidko povrackal v pohode mi dali aj tri kosielky na prezlecenie,alebo plienocky bavlnene.

drahomirka
31. mar 2009

A Korelka, mala si lekára vybaveného alebo nie? a blahoželám k Alexikovi 🙂

zuzana355
31. mar 2009

korelka šikulka si zvládli ste to s Alexíkom. 🙂 😉
kamilečka máš pravdu ten nadštandard ani nechýba ja som bola aj nakoniec rada že nebola volna aspon sme boli tri kočky a pokecali sme aj deturence postrážili takže fajne 😉

jankaaa
1. apr 2009

babenky a ako to je ked pride za mnou nejaka navsteva?kto mi postrazi maleho?

zuzana355
1. apr 2009

jani ak ti babatko bude spinkat tak my sme sa s kočkami dohodli že si postrážime jedna druhej keby náhodou velmi plakalo tak si prezvoníme na mobil 😉 alebo som potom poprosila sestričky na novorodeneckom nech mi ju zoberú 🙂 na tú chvílku aj tak dlhe návštevy som velmi nezvládala koly sedeniu 😀 😀

korelka
1. apr 2009

drahomirka - kvoli sekcii som si volala svoju, ale ona len raz za cas sluzi na oddeleni, inak je normalne v ambulancii v pavilone zdravia - vola sa Alena Staskova.

janka - ver tomu, ze dlhe navstevy nebudes ani ty zvladat, lebo je aj dost zima na tej chodbe a ak sa podari, tak je ta chodba aj riadne plna, takze mozno ani nebudete mat kde sediet... 😉

jankaaa
1. apr 2009

ved hej dievcata len sa pytam aby som vedela urcite budem znicena po pôrode tak budem rada asi ze lezim....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre