Pôrodnica Rastislavova v Košiciach

ivush
28. aug 2007

Ahojte maminky,

bola by som rada keby ste sem prispeli vašimi skúsenosťami z pôrodu, pobytu a starostlivosti o vás a vaše bábätko v tejto nemocnici...Nech vieme čo môžeme očakávať 😉

slavka29
7. dec 2007

Ahoj jarka este nie. Vcera som bola na porodnej sale, chodim tam na kontroly.Boli tam dve baby jedna prave po porode a druha prave rodila mali s nou co robit.Tak som sa zlakla zacala im velmi krvacat a odpadla tak tam vsetci utekali to bol zazitok ti poviem. Bola som na monitore a pozrela ma lekarka este nic, ale hovorila ze by to mohlo byt okolo 13teho.Tak uvidime, najblizsie idem v utorok. Sestricky hovorili ze toho maju dost vcera do druhej sa narodilo 5 chlapcov.

jarka70
7. dec 2007

ahoj slavka od ktoreho tyzdna chodis do nemocnice na kontroly?to ta poslal tvoj gynegolog?lebo moja dr. ma pri predoslom tehotenstve vobec neposielala nikam do posledneho dna porodu akurat na prietoky./vybavila si si doktora ku porodu?/skoro vsade pocujem ze zeny neviem od ktoreho tyzdna vraj chodia na kontroly uz do nemocnice a moja dr.neposiela./aspon co viem budem si to dalej zistovat ked pojdem 13.12 na poradnu/

jarka70
7. dec 2007

slavka a vybavila si si ten epi ci ides bez neho?

slavka29
7. dec 2007

To ta obvodacka ani neposle. To si musis vybavit sama. Najprv si vyber nemocnicu a potom tam zajdi informuj sa oni ti vsetko poukazuju povedia co a ako. Ja tam chodim na kontroly od 37 tyzdna, zoberu mi moc a urobia monitor a vysetri ma lekarka to je vsetko. Nadstandart som si objednala asi v septembri tak som zvedava ci ho aj dostanem. Epi som bola prave dnes vybavovat maju v tom zmatok. Bola som v pokladni aj na sekretariate chcela som si to zaplatit. Nakoniec mi povedali ze peniaze mam mat pri sebe ked pojdem rodit a zaplatit to na porodnej sale. Moja lekarka tam bude v utorok, chcela by som pri nej rodit tak uvidim ako sa dohodneme.

suzanne13
8. dec 2007

Ahojte, 14.11. sa mi prave v tejto nemocnici narodil syncek,touto cestou by som chcela vyjadrit maximalnu spokojnost s ktorou som sa tam stretla.Od lekarov, detskych sestier ci sestier na porodnici,alebo sestonedeli.Ked sme mali ist domov az sa mi nechcelo.Rozhodovala som sa medzi porodnicou v Saci a touto a dnes viem,ze ak v buducnosti budem este tehotna,tak sa nijak inak nerozhodnem.Moja vdaka z celoho srdca patri predovsetkym Mudr. Toporcerovej, ktora nie je len skvela lekarka,ale aj clovek s velkym srdcom.Vdaka vsetkym s ktorymi som sa po cely cas straveny v nemocnici stretla.Na vasu porodnicu mam len tie najlepsie spomienky a rada sa k vam kedykolvek vratim a odporucim komu budem moct.

slavka29
8. dec 2007

Ahoj suzanne, aky si mala porod? Mala si EPI alebo nadstandart?

mamik
10. dec 2007

Ahojte mamičky. Aj ja sa chystám rodiť na Rastislavku. Termín mám 14.-17.1. ale manžel si myslý, že to bude skôr. Tak sa necháme prekvapiť. Niekedy teraz sa tam pôjdem pozrieť do pôrodnice, lebo práve dnes sme sa s mojou gynekologičkou dohodli, že už pôjdem tam za svojim pôrodníkom. Som veľmi zvedavá, ako to tam bude vyzerať. Tiež by som chcela nadštandard, tak uvidíme. Prvého syna som rodila v Šaci a bola som veľmi spokojná. S lekármi, sestričkami, celým personálom aj s izbami. Nemala som nadštandard, keďže je o to veľký záujem, ale aj klasická izba bola dobrá. Tam je na každej izbe WC a sprcha a to mi veľmi vyhovovalo. To je aj to jediné, čo mi na Rastislavke zatiaľ prekáža.
Nie je tu žiadna mamička, ktorá má so mnou termín?

anjelinka
10. dec 2007

mamik, no a preco nejdes aj teraz do Sace? A na Rastislavke u koho planujes rodit? 😉 Drzim palceky.

mamik
10. dec 2007

V Šaci už nie je veľa lekárov, čo tam bolo predtým. A ten môj tam tiež chodí len rodiť. A Rastislavku mám skoro pod oknami. A aj kvôli tomu, že keď ma príde manžel s malým pozrieť, tak to majú na skok. A chcem vyskúšať a porovnať 🙂 Ako druhorodička sa už tak veľmi nebojím. A keď bude druhý pôrod taký ako ten prvý (čo verím že bude 🙂) tak do Šace by sme ani nedobehli 🙂 Budem rodiť u Dr. Urdzika a už sa na pôrod veľmi teším. Z každej strany počúvam na Rastislavku, že sa to tam dosť zmenilo - k lepšiemu, tak preto vôbec nerozmýšľam.

anjelinka
10. dec 2007

Mamik, Urdzik je na jednotku, ja tiez planujem rodit u neho, ak by som otehotnela raz. Chodim vlastne aj za nim, on ma operoval minuly rok, je to perfektny doktor. A nemocnica na Rastislavke sa zmenila, k lepsiemu, bola som sa tam pozriet, lebo ked ma vysetroval, tak som sla cez to novorodenecke, aj salu porodnu som videla, je to tam pekne vsetko, teraz take do modra. 😉

jarka70
11. dec 2007

tak ako slavka si este doma alebo uz to mas za sebou?dnes si mala ist na kontrolu ne?

cinty
11. dec 2007

Ahojte,
rodil niekto u MUDr. Dankovčíka???
A kedy môže byť vlastne manžel pri pôrode??? Už ked budem na pôrodnej sále?
Ďakujem. 🙂

jarka70
11. dec 2007

pocula som ze je velmi dobry vsade sama chvala.budes ho mat pri porode?je vraj velmi zaneprazdneny.ja si zhanam tiez nejakeho k porodu, ale neviem kedy vlastne treba dat ziadost. 😉

cinty
11. dec 2007

áno budem. Staral sa o mňa už ako gynekológ a v tehotenstve od 5 týždňa.
Viem, že je super, ale chcela som vedieť aj skúsenosti iných mamičiek. 🙂

slavka29
12. dec 2007

Ahoj jarka70, este som doma. Zajtra mam termin porodu a lekarka ma chce zase vidiet, tak uvidime ci si ma tam necha...

jarka70
18. dec 2007

ahoj slavka29 tak urcite to uz mas mozno za sebou ked sa uz neozyvas -tak ak budes moct daj vediet ako bolo atd.
dufam ze si to mala raz dva a nemusela si sa trapit.

slavka29
21. dec 2007

Ahoj jarka70, tak mi sme prave prisli domov. Rodila som 16. 12. o 19 vecer. A to mi museli robit sekciu. Uspali ma a mala musela uz ist rychlo von. O 4 rano mi odtiekla plodova voda a 12 hodin som bola na porodnom sale a vobec som sa neotvarala. Uz to mame za sebou.

jarka70
21. dec 2007

ahoj slavka29,tak zo srdiecka blahozelam tak uz ste na vianoce spolu aj s malou miou 🙂 no presne tak som skoncila aj ja pred styrmi rokmi tiez som sa neotvarala kontrakcie hrozne a navyse ozvy malej sa stratili tak ma rychlo robili na cisarak..no uz to mas za sebou a malinka je uz doma s vami to je najkrajsi darcek na vianoce.
drzte sa 🙂

jankapo
21. dec 2007

Ahojte baby a u koho ste rodili? Mna sleduje Melichova, lebo som rizikovka, tak budem pravdepodobne u nej...Inak som vobec neplanovala Rastislavku, no ale tak vyslo. Bola som tam uz na vysetreni, saly sa mi zdaju pekne, cistucke, aj sestricky boli zlate, tak uvidim....
🙂
Inak Slavka, gratulujem k malej, budete mat krasne sviatky. 🙂

jarka70
22. dec 2007

ahoj jankapo ja idem tiez rodit na rastislavku tak som sa rozhodla a zatial chodim ku svojej vseobecnej a dr. si zhanam k porodu ale neviem sa rozhodnut tak uvidim..tak pred 4rokmi ma na por.sale pozerala melichova ,rosocha a este jeden lekar ,lebo to bol chaos nastali komplikacie a rozhodovali sa rychlo ze to ide na sekciu -to sa vsetko zbehlo tak rychlo ze nestacila dojst moja dr.jelenekova, ktoru mi vybavila svokra .. ☹
mozno sa tam aj stretneme kto vie 🙂

mojkita
22. dec 2007

Ahoj cinty, ja som rodila v oktobri u Dr. Dankovcika, ale na planovany cisarsky, no pocula som o nom len to najlepsie 🙂 . Ja som vobec nemala naplanovane rodit v Rastislavovej, ale chcela som aby ma odrodil Dr. Dankovcik. Caka ma este jeden zakrok na maternici, ktory mi takisto bude robit on a dufam, ze dopadne rovnako dobre ako cisarsky.

mamik
27. dec 2007

Ahojte. Ja som bola predvčerom na kontrole na Rastislavke. Na sály som sa ešte nebola pozrieť, len som sa pýtala, čo si mám zbaliť. Termín mám 14.- 17.1., tak sa už veľmi teším. Rodiť budem u Urdzika. Ak to budem mať za sebou, tak vám určite dám vedieť čo a ako. A keďže prvého syna som rodila v Šaci, tak budem vedieť aj porovnať...

jarka70
27. dec 2007

ahoj mamik tak sa drz a potom nam daj info.

bibianka
29. dec 2007

Ahojte maminy, máte niektorá skúsenosti s Dr. Zborovjanom? Používajú sa na Rastislavke aj pôrodné stoličky a pod., alebo je tam len klasika?

mamik
30. dec 2007

Bibianka idem dnes zas na kontrolu, tak sa opýtam aj na pôrodnú sálu a napíšem ti. Tiež by som nerada rodila poležiačky. Prvý pôrod bol v polosede a tlačilo sa dobre...

lubii
30. dec 2007

Ahojte,
bibianka, Dr Zborovjan tam ešte robí? On bol mojím izbovým dr., keď som pred 11 rokmi bola s dcérou v 8. mesiaci v nemocke. Bol straaaašne zlatý.

svetluska.p
31. dec 2007

ahoj kocky, pytali ste sa tu niektora na Dr. Frivaldsku. Musim ju pochvalit. je velmi mila, pozorna a kedykolvek jej zavolam, tak mozem prist a pomoze. Vseobecne s gyndou na rastislavke mam dobru skusenost. zazila som ju zial v smutnej chvili - prisli sme o miminko, ale musim povedat, ze ma dali do poriadku. mala som MA, musela som ist na reviziu maternice. robil ju dr. gineli. neskutocne jemny a citlivy clovek. no a potom sa ma ujala dr. frivaldska, nakolko som zdupkala od svojho povodneho gyndosa. takze ja im doverujem. a ked nam vyjde mimco, tak nas od zaciatku bude piplat dr. frivaldska, ako aj rodit a tesim sa na to 🙂. aj sestricky boli mile. taky ludsky pristup mali. fakt.

nikol805
31. dec 2007

ahojte!
Bibianka dr.Zborovjan je super doktor...Robi ultrazvuky v pavilone zdravia... taky srandista 😀

bibianka
31. dec 2007

Lubii, on je teraz primár Oddelenia jednodňovej starostlivosti, neviem, či ešte rodí, zaujímalo by ma to.

terkaa
5. jan 2008

ahoj
budem rodit na rastislavke.
hlasenie o narodeni dietatka treba zaniest na okresny urad.
to sa vztahuje na byslisko dietatka?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre