Pôrodnica Rastislavova v Košiciach

ivush
28. aug 2007

Ahojte maminky,

bola by som rada keby ste sem prispeli vašimi skúsenosťami z pôrodu, pobytu a starostlivosti o vás a vaše bábätko v tejto nemocnici...Nech vieme čo môžeme očakávať 😉

qwatka
23. apr 2009

Ahojky babky....Silvi ako sa držíš všetko ok ja idem v pondelok na poslednu poradnu k mojej lekarka a potom už len do porodky.Už sa neviem dočkať mala sa nam už tak teší na bračeka že sa až toho bojim čo bude robiť ked sa narodí.

jankaaa
23. apr 2009

katka zvykame si este nemame nejaky rezim ale da sa to zvladnut az nato ze uz sme boli na prvej poradni maly ma hnacky lekarka mi povedala ze teraz vela deti co pustia z pôrodnice maju hnacky.tak nam zobrala vyter a si predstav ze ma bacila tak bude musiet asi brat antibiotika.moje zlaticko dnes sme cely den preplakali je to hrozne....ale dufam ze sa to zlepsi...

jankapo
23. apr 2009

Ahojky nove maminky, stale si vas citam, aj ked sa nezapajam,nechcem sa miesat... 😉 Zacnem sa v septembri, ked to bude zas aktualne... 🙂
Gratulujem k vonavuckym babatkam vsetkym.
Janicka, tebe som chcela. Nas maly plackal VKUSE 2mesiace, aspon ze cele noci spal, chuda od vycerpania...Dni boli strasne. Po 2 mesiacoch hnaciek a bolesti a negativnych vyterov sme skoncili aj tak na gastro, tam nasadili ATB stym, ze bakteria proste v creve je, je anaerobna, co znamena ze neprezije na tej tycinke co sa robi vyter a ten je akoze negat. Straaaasne som sa branila tym liekom, ale ten plac sa uz nedalo, tak sme dobrali Atb, stav sa zlepsil, potom zas pokazil (rozmnozili sa mu zas kvasinky v creve), ajto sme preliecili a konecne po 3mes. bol pokoooj. Nove babo, usmiate. Riedke stolice mal stale, ale kraaasne (az moc) priberal, bol usmiatucky, spinkal, tak lekarka povedala ze neriesit.Kojenie sme nevzdali, aj ked babky tetky radili ze prestat, ze to ma z MM a tak. 😠
Ale co som chcela- tiez nam na gastro povedali,ze bakteriu sme si urcite doniesli z porodnice. ☹ Och jo, stava sa.
Aj tak je Rastislavka ok. 😵

Drzim palce nech sa vyliecite.

jankaaa
25. apr 2009

jankapo tak dufam ze nam to skoro prejde lebo ked maly tak strasne place az mi to srdce trha potom placem uz aj ja...je to hrozne ked clovek je bezmocny a nevie ako tomu drobcekovi pomoct....

mir55
27. apr 2009

ahojte, je tu niekto kto ste rodili pri dr.Staškovej- na rastislavke? mam na nu odporucanie, este som sa s nou nestretla, termin mam koncom maja, tak je najvyssi cas rozhodnut sa pre niekoho

qwatka
27. apr 2009

ahoj mir55 ja osobne s nou skusenosti nemam ale mam kamošku ona je jej ošetrujuci lekar vraj je vyborna a precízna ale ja si myslím vieš že každy sme iny a jej može vyhovovať a tebe nie ale vraj je dobra no.že ona ako s lekarkou je spokojna.

korelka
27. apr 2009

ahoj mir!

tak dr. Staskova je mojou osetrujucou lekarkou uz niekolko rokov a som s nou max. spokojna a aj mi robila sekciu a nebyt jej, tak by ku sekcii ani asi nedoslo a nechali by ma rodit prirodzene a maly by sa zrejme nenarodil zivy ☹ ☹ ☹

a dokonca vybavila aj to, aby bol moj manzel po sekcii so mnou na izbe, co za normalnych okolnosti nie je mozne... 😉

ja ju mozem len odporucat a mozes sa ma na cokolvek opytat, ak chces 😉

mir55
27. apr 2009

Dievcata, dakujem za odpovede, zajtra sa s nou mam stretnut, tak uvidim 🙂
korelka- kedze si v "starej" rodila, vies mi iste povedat ci su tam nadstardne izby, myslim ako v novej nemocnici, kde su vraj 700,-400,-300,-100,- korunove.

korelka
27. apr 2009

Nadštandrné izby sú,ale stale sú full,tak neviem či budeš mať šancu sa do jednej z nich dostať-ja som chcela,ale nebola šanca.ale neľutujem,že sme boli na izbe tri-jedine tie spoločne wc mi vadili☹

qwatka
27. apr 2009

he aj mne vravela kamoška že je tam stale plno že jej sa podarilo po porode 1 a pol dna tam byť lebo ta čo mala rezervačku ešte nerodila a potom jej musela uvolniť izbu ked prišla takže tak to tam chodí ked nerezervuješ skor tak maš smolku
😠

drahomirka
28. apr 2009

ahojte kočky, čítam si tu vaše skúsenosti a zážitky z pôrodu na Rastislavke. Mňa to čaká 15.5. tak si už chystám veci, ale viete mi povedať, napísať zoznam, čo ste si brali so sebou, čo je nutné, čo zas netreba.a hlavne pre bábo čo mu dajú, čo treba a v čom ste ich niesli domov. dakujem 🙂 všade sú nejaké zoznamy, ale mňa zaujíma ako je to konkretne na rastislavke.

qwatka
28. apr 2009

drahomirka pytala som sa mojej dr.ona je tam aj ako pôrodnička tak pre seba zakladne hygienycké potreby,vložky,kojenec.podprdu,vložky prsne,a že pribor a pohar, papuče,gatule a ponožky nejake žabky do sprchy že košele davaju a pre male plienky ,,pamperky,, vlhke obrusky,kremik na zapareninky a až pri odchode ti manžel donesie košielku dupky perinku čo uznaš za vhodne tak v podstate netreba vraj vela zbytočnosti povedalaZe vela žien pride ako na liečenie a zbytočne.

korelka
28. apr 2009

ahojky!

presne tak ako qwatka pise - ozaj nepotrebujes pre male ziadne oblecenie a pre seba ziaden zupan a ani pyzamo. 😉

drahomirka
29. apr 2009

tak vdaka kočky, asi fakt polovicu vyhádžem, hlavne košele a župan, tak sa majte a pekný deň 🙂

qwatka
30. apr 2009

ahojte dievčata ako sa mate detičky posluchaju aj tie narodene aj tie v brušku?naš už velmi nie ako maly predator najradšej by už bol asi vonku ale ešte nech tam 3tyž pooddychuje držte sa

lenka_66
30. apr 2009

gwatka, mozem vediet meno tvojej dr.? o rastislavovej mam jasno len este neviem koho by som si ... . dakujem

qwatka
30. apr 2009

ahoj lenka 66 moja je dr.Janka Mikulova ale nemam vybaveneho lekara nechavam to tak su tam všetci dobry ale moja rodi utorky a piatky tak ak ju zastihnem tak budem spokojnejšia.

qwatka
4. máj 2009

ahojte kočky ako sa mate maminky aj ešte nie maminky?ako silvi dlho si nič nenapisala.

mir55
4. máj 2009

ahoj qwatka, ked pozeram na tvoj termin, zistujem ze sa asi stretneme 😉

qwatka
5. máj 2009

ahoj mir55tak asi ano ja mam termín 26.5 a ty kedy?

qwatka
5. máj 2009

čajky neviete mi nahodou poradiť?dneska som bola po vysledky z vyteru z pošvy a našli mi nejaku črevnu bakteriu moja lekarka tam nebola lebo dneska je v porodnici a zastupuje ju iný lekár a ten mi dal Ciphin 500mg povedal že možem ho už v tomto štadiu ako v 37tyž. užívať ale v pribalovom letaku sa piše že nemožu ho užívať ťarchave a kojacie ženy tak teraz nevie je to antibiotikum a preliečiť to nutne treba ale bojim sa ho vziať neviete mi poradiť?diki

korelka
5. máj 2009

Ahojte!
Qwatka,pokiaľ ti to dal lekár,tak to kľudne ber,veď oni vedia čo robia,neboj.😉

jankaaa
5. máj 2009

ahojte dievcence ja nestiham byt vobec na nete...ako sa tu mate?co mate nove?

mir55
6. máj 2009

ahoj qwatka, termin mam 29.5.,ale kedže to može byt planovana sekcia tak neviem...
citam ze ti lekar predpisal ATB, kludne ich ber, ja som v 34tyz.brala ATB -Zinat250mg/10dni a ked som sa lekara pytala ci je to bezpecne povedal, že ano,že problem je brat ATB v prvom trimestri.
chcela som sa ta spytat, ci uz chodis na monitor do nemocnice a ci chodis za konkretnym lekarom u ktoreho budes rodit

qwatka
6. máj 2009

ano chodim na monitor od včera v stredu bud.tyž idem zase vyzera to ok som otvorena na 1,5cm ale vonkajšiu hradzu pri malej som bola na 2cm od zač.9mes tak uvidime kedy ten maly Rumpel vykukne.Porodnika nemam lebo nechavam to na nahodu.

mir55
6. máj 2009

tak hlavne ze je vsetko OK, ja som na monitore este nebola/este neviem kde sa to chodi/,ale v pondelok sa mam zastavit za lekarkou u ktorej budem rodit, tak ma uz hadam posle.

qwatka
6. máj 2009

a ku komu ideš rodiť ak sa smiem spytať mir55

lilaahmmad
6. máj 2009

Ahojte dievcata, chcem sa spytat, ci viete poradit. Ja mam termin porodu na oktober, rodit chcem ist na Rastislavku, ale tiez som pocula, ze nadstandardky su vacsinou plne. Neviete, ako dlho dopredu je treba si rezervovat nadstandardnu izbu a ci sa za rezervaciu plati a ak, tak kolko. Tiez ci nahodou neviete, na ake obdobie sa rezervuje, lebo darmo ja mam termin na 24 oktobra, ked to moze byt skor, alebo aj neskor. Vdaka za rady. Pekny den.

korelka
6. máj 2009

ahojte!

lila - nadstandard si nemozes rezervovat (podla mojich info) ani v pripade planovanej sekcie, takze zostava sa iba spoliehat na to, ze bude niektora izba volna, ked tam dojdes... 😉

qwatka
6. máj 2009

ahojky mir 55 tak si predstav dneska som volala mojej lekarke tak dr.ktorý ju zastupoval mi dal chemoterapeutikum dosť silne čo nemožu ženy v teho a nie su to atb tak zajtra si idem po novy recept mi povedala že v žiadnom pripade ho nemam brať tak ešte dobre že som sa spolahla sama na seba a prečitala letak to su lekari čo?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre