Pôrodnica Rastislavova v Košiciach

ivush
28. aug 2007

Ahojte maminky,

bola by som rada keby ste sem prispeli vašimi skúsenosťami z pôrodu, pobytu a starostlivosti o vás a vaše bábätko v tejto nemocnici...Nech vieme čo môžeme očakávať 😉

jarka70
13. mar 2008

ja som uplne zabudla na tie slapky do sprchy 🙂 a ze potom netreba velku cestovnu tasku 🙂

jankapo
13. mar 2008

pozeram, jarka, ze ma teda ides riadne predbehnut...ups...chybicka se vloudila? 😉 Aspon to budes mat skor za sebou.
Zuzka, dik za radu,nastastie som vycvicena uz z lezania na gynde, tak viem aj o tych slapkach...neviem ako dole, ale ja som musela aj zrkadlo a mydlo na ruky, lebo so sprchovym gelom umyvat po kazdom cikani, dost blbee..... 😝

zuzana355
13. mar 2008

tak to sme na tom rovnako tiež som ležala na piatom tak aspoň na niečo to bolo dobré človek sa tam vycvičí 🙂
A zrkadlo som brala so sebou pre istotu a aj mydlo som mala z lekarne.

jarka70
13. mar 2008

janka ja som tiez ostala hotova az som plakala lebo najprv som zle pochopila doktorku a uz som si namyslala ze sa nieco moze stat malemu ked take nezrovnalosti v usg a este ta placenta nic sa nezhodovalo ale nakoniec dobre vsetko dopadlo len termin mi posunuli a maly je ok.a to je dolezite a ked si pomyslim ze co sa vsetko mohlo stat tak neviem 😉

slavka29
22. mar 2008

ahoj jarka70,ako sa mas? uz vies u koho budes rodit?

jarka70
22. mar 2008

ahoj slavka 🙂
nie rozhodla som sa ze idem na slepo dufam ze nebudem lutovat ale myslim si ze nie 🙂 ved potom poviem dam vediet.
ako sa dari malej-uz je z nej slecna 🙂 my sa uz nevieme dockat.

slavka29
22. mar 2008

Mia je nase zlaticko, nikto by nepovedal ze ma tri mesiace, je zlata mame z nej radost. A pravdepodobne sa nam ozvali prve zubky tak si to uzivame..Drzime palceky a nech ste ryhlo doma.

jarka70
22. mar 2008

dakujem slavka 🙂
a drzkajte sa aj vy a nech jej tie zubky nerobia sarapatu ale nech su rychlo von ak idu 🙂

slavka29
22. mar 2008

no ja tomu stale neverim ale lekarka nam povedala ze ano . kupili sme taku vodicku tak jej to potieram. Ale je to mozne??? vsak ma tri mesiace

jarka70
22. mar 2008

ano slavka je to mozne lebo jej sa najprv dasienka roztahuju a to boli aj svrbi tak jej len potieraj 🙂 kazde babo to znasa inak moje mali aj teplotu tesne pred tym,aj hnackovali alebo sopliky no kazde inak to znasa a prejavi sa to inak.

lencici
22. mar 2008

Ja som 4 dni ležala na piatom a tam to bolo celkom dobré. Na 5 de) mi robili cisársky a kedže v juli tam nebolo miesta tak som potom ležala prvé 2 dni pri starých ženách na piatom (pooperačnom) a boli nejake prístroje a nemohla som si zapnúť ani mobil lebo ten rušil signál a návštevy na tom oddelení boli zakázané. Malu mi síce nosili ale nevedela sa prisať tak som stresovala. Po 2 dňoch ma dali na 6nedelie a tam to bolo už lepšie: Mala som ten problém, že mala sa nevedela prisať a sestričky mi to ukazovali ale aj tak nám to nešlo a to ma štvalo kebyže nemám na izbe druhorodičku tak neviem?! Najviac ma štvali návštevy mala bola vždy hladná lebo sa nevedela napapať a ja som bola nervózna že ona nespí a nikdy som nebola s návštevov dlhšie ako 10 minút. Ale s nemocnicou a so sestričkami som bola spokojná.

jankapo
23. mar 2008

Lencici, ahojky, dakujeme za prispevok... 🙂 ono to vzdy potesi niekoho kto sa tam chysta, kazda informacia z prvej ruky je vzacna. Napisala si to velmi pekne, ja dufam ze sa vam nakoniec kojenie podarilo, ja sa tiez toho bojim, ze to nepojde hladko a ze nebude mat kto poradit...no uvidime....A navstevy? Mam na to svoj nazor...ja si myslim ze navstevy v porodnici by nemali dlho trvat, ze mamina si potrebuje oddychnut a byt pri babatku, a ze na dlhsie navstevy sa da ist po prichode domov... 😉 No nie?

lencici
24. mar 2008

Tak to ano to máš pravdu s tými návštevami ale ja som to potrebovala lebo na pooperačnom som s rodinou nemala 2 dni kontakt a ja som dosť naviazana na manžela a to že s malou som si nevedela dať rady z toho som bola na nervy vždy ke´d som vyšla k manželovi tak som revala asi viac jak moja malá 🙂
Kojenie sa nám nepodarilo po mesiaci plakania a trápenia sa so zápalom sme to vzdali a prešli na Nutrilon. Neviem, možno som to skoro vzdala alebo mi mohli sestričky viac pomôcť. No neviem? teraz už na tom nezáleží 😒

lencici
24. mar 2008

slavka všetko je možné

jankapo
25. mar 2008

Lencici, och jo, uplne ta chapem, s tym placom a nervami....Myslim ze najhorsi pre teba bol ten stres na pooperacnom, joj, moja zlata.....
Kvoli mliecku sa netrap, naozaj sa to strasne propaguje, az takym stylom, ze si pripadas blba, ak sa ti to nepodari, ale....Ja si pre istotu vytlacim z netu nejake rady a tak o kojeni, tiez sa moc nespolieham na pomoc sestriciek...ale z papierov sa naucit kojit, to je asi blbost, mi to pripada akoby som sa ucila plavat podla navodu z netu....nie? To akoby tam napisali ze plavat sa kazdy musi vediet naucit...hm... 😒
Pozri, mna mamka tiez nekojila rok, myslim ze len par tyzdnov a lubim ju isto rovnako....aj ona mna. Tak o com. Mame taky vrely vztah ze by som nemenila za nic, a kojenim sme si to nevybudovali. Asi. 😉 Bola som sice chorlave dieta, ale zas...no boze, mozno aj to ma svojim sposobom posilnilo....Tak hore hlavku a ziadne vycitky svedomia.

lencici
25. mar 2008

Vieš trošku ma tomrzí lebo moja babuľka je dosť často nachladnutá ale to máme asi v rodine lebo ja som bola kojená do 1 roka a chorá som bola stále. Ja som toho mala tiež dosť prečítane ale prax bola trošku ťažšia ☹ no ale čo už s tým už nič nenarobím. No ale tebe budem držať palce aby ti to vyšlo 🙂 vieš ide to aj dosť do penazí hlavne zo začiatku

jarka70
1. apr 2008

tak ja sa uz psychicky pripravujem na ten pobyt v nemocnici dufam ze uz nebudem dlho cakat.

zuzana355
1. apr 2008

ahojte,
jarka70 tak ti drzím palce nech uz naozaj necakaš dlho a čím skôr máš babatko pri sebe 🙂
Hlavne rýchli pôrod a čo najmenej bolesti 😀 a nech ste obaja zdraví

jarka70
2. apr 2008

dakujem zuzka uz aby to bolo 🙂

jankapo
2. apr 2008

Jeee, jarka, a nezabudni na nas potom v tom chaose, podat spravicky... 😉 Tesime sa. Uz nech si domka, obaja zdravunki.... 😵

zuzana355
13. apr 2008

ahojte žienky no tak to vidím že jarka70 už to má zrejme za sebou kedže sa nehlási 😀 dúfam že pri jej nových povinostiach nezabudne podať nové infošky a ako sa majú. Dufam že všetko dobre dopadlo 🙂 a obaja sú vporiadku. Ja musím znova asi otravovať Dr.Urdzíka zas mám neaké problémy ani po pôrode človek nemá klud to je hrôza.
jankapo ako to s vami vyzera chodíš do starej aj naďalej na kontroli. Už sa vám to krati.

jankapo
14. apr 2008

Ahoj zuzi, no chodim tam stale, uz teraz kazdy tyzden, buduci tyzden mi vyberu pesar, tak som velmi zvedava ako dlho potrva kym sa rozpadnem, ci som fakt vydrzala na tom pesare, ale budem este tahat do polovice maja.... 😅
Ja sa uz tiez tesim na Jarku, ja musim este par dni vydrzat pokope, lebo manzel ide na sluzobku a este som aj chora, ze dychat nemozem, tak sa musim z toho dostat...a potom nech sa deje co sa ma... 😵 😵

jarka70
14. apr 2008

ahoj zienky tak maly alexik sa nam narodil 7.4 v pondelok o 12.15 cisarskym rezom.vazil 3980g a 51cm zatial sm e este stale v nemocnci lebo ma silnu zltacku a aj ho ziaria a mne dnes zistili ze sa mi maternica nestahuje tak ako ma bola som aj na usg tak je este velka a pichaju mi stale injekcie.na pobyt vnemocke sa nemozem stazovat su tu ozaj mile dr.a aj sstricky podrobnejsie vam dam vediet ked dojdem domov lebo tu mi stale vypadava net.

janka drzkaj sa este ma aj stretnes v nemocke ked to u nas pojde takym tempom.

jankapo
14. apr 2008

Jarkaaaaa, ahoj, moja, tak gratulujem k drobcekovi (je mimochodom dooost velky chlap 😉 ), myslela som na vas, dufam ze ste obaja coskoro domka a zdravi, som rada ze sa o vas pekne staraju
Tesime sa na viac info, ale teraz sa hlavne venujte sebe a ked bude vsetko ok, napis.... 😵

zuzana355
14. apr 2008

jarka70- blahoželáme vám nech ste obaja čím skôr zdraví a malému (inak to bol riadný chlap) Alexovi prajeme nádherný a šťastný život nech vám robí iba radosť 🙂

jankapo- no byť chorá teraz to je blbé 😝 No to by bol prúser keby si porodila cez ten týždeň keď je manžel preč no to musíš ležať s nohami hore najlepšie na lustry 😀 a ako to je vlastne s tým pesarom mala som síce dva krat rizikové tehotenstvo ale chvala bohu nemusela som mať pesar. To ti ho vyberu a potom už len čakať 😕 tak len to vydržte ešte chvílu pokope možno budeš nakoniec ako ja tiež každý mi vravel v nemocnici už sa to blíži už také 2dni potom 5dni a nakoniec to istila vyvolávačka 😅

marta09
15. apr 2008

Ahojte dievčatá, ja som rodila pred rokom na rastislavke a v porovnaní so starou patnástkou je to super. Máme už tretie bábo, prvé dve som rodila na patnástke(majú 15 a 10).Rodila som pri dr. Frivaldskej, bola super aj všetky sestričky. Musím sa priznať, že hoci som rodila tretíkrát, strašne som sa bála, lebo mám už 38, ale bolo všetko OK. Na oddelení sme boli 3, sama by som určite nechcela byť, so spolubývajúcimi sme super kamošky, aj sa stretávame.

zuzana355
15. apr 2008

ahojte, no marta09 - tak to ta teda obdivujem že si sa na to dala hoci mna mamka tiež mala v 40tke a zatial sa nesťažuje 😀
Kmotra rodila teraz a tiež mala 35 a mala už isté fanty ale asi na každého to vplýva inak 😉
Ja som si tiež povedala že mi stačia 2 deti ale kto vie možno o 10 rokov sa budem už nudiť a dám sa na tretie kolo 😀
A ja som tiež za to že sa to dá úplne v pohode vydržať aj normálnej izbe a netreba miňať zbytočne peniažky na nadštandardnú izbu.

marta09
16. apr 2008

ahojte, no nebolo to plánované, ale s láskou prijaté. Ja som žiadne fanty nemala 😀 , aspoň si myslím, ale ja sa cítim na 25 🙂 , ale držím palce všetkým čakateľkám aj mladším aj starším. Ten úprimný detský úsmev stojí za to.

jarka70
26. apr 2008

ahojte zienky 🙂 tak my sme sa dostali domkov az vcera maly mal silnu zltacku 😲 a budeme chodit aj do rizikovej poradne koli tej zltacke ☹ ale inac sme zdravucky nech nezarieknem.

janka ako uz si porodila?

inac dakujem za gratulacie.

ak chcete nieco vediet pytajte sa.ja nemozem povedat nic zle na personal sestr.a dokt. su super zlaty a to som si nemocnicu uzila velmi dlho a netrebalo mi ani nadstad. je z nim dost problem sa tam dostat.a ani mi nechybal aj spolu byvajuce na izbe boli fajn aspon som mala take stastie .aj si sms kujeme stale hlavne tie co nemocnicu opustili skor ako ja 🙂

takze da sa to vydrzat 😉

a este k dokt. nemala som ani zazmluvneneho a vsetko prebehlo super boli velmi laskavy a starostlivy 🙂 //aj na porodnej sale//

jankapo
26. apr 2008

Ahoj Jaruska (ak mas dnes meninky, tak vsetko NAJ NAJ...) 😵 😵 😵
Tesim sa ze ste domka, uz som sa o vas bala... 😕 No som rada ze ste ako tak ok, sup sup na slniecko teraz nech hnusak zltacka zmizne.
Ja som tam bola v piatok rano vybrat pesar, tak sme poklebetili na porodnej sale (vysetrovni), fakt sa mi opat potrvdilo, ze su tam vsetci zlati a vobec sa teda nebojim ist tam rodit...Len lekarka skonstatovala ze to tak skoro asi nebude...hm...dobre sa o mna starali... 😀
Tak som este doma, vsetko upratane a cakame, kedy sa drobcovi uraaaci....Mne nic nie je...sa citim ako v 5tom mesiaci... 😵 No co.
Jarka, dobojujte s tou zltackou a uz len uzivaj mamulkovanie a nech decka pomahaju... 😉 Myslim na vas. A ozvem sa.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre