Pôrodnica Rastislavova v Košiciach

ivush
28. aug 2007

Ahojte maminky,

bola by som rada keby ste sem prispeli vašimi skúsenosťami z pôrodu, pobytu a starostlivosti o vás a vaše bábätko v tejto nemocnici...Nech vieme čo môžeme očakávať 😉

tintinka
18. sep 2009

a co take zle ste poculi na tu poporodnu starostlivost?
ja som tam rodila nedavno a nemozem fakt nic zle povedat.

natalia
18. sep 2009

😀 Už som to tu spomínala ale tiež sa nemôžem sťažovať na popôrodnú starostlivosť 🙂 a o bábetká sa skutočne starajú veľmi dobre 🙂

lucia2431
18. sep 2009

ahojte, ja som počula , že nedobre sa starajú o bábätká a prvorodičkám vôbec nepomôžu čo sa toho aby poradili ako majú kojiť, prebaľovať a pod. No neviem lebo počula som aj dobré ale asi od dvoch žien som také počula. No ja som si povedala, že ako bude tak bude a nejako to vydržíme. Ležala som 2 krát na piatom a bolo dobre aj pred pôrodom tam pôjdem. No uvidím..... Nechám sa prekvapiť 😉

evca35
18. sep 2009

ďakujem 😉
už nebudem nič počúvať. tiež som bola na piatom 2x a bola som spokojná, aj s lekármi aj so sestričkami.
tak neviem aký rozdiel by mal byť o poschodie nižšie. Tiež si myslím že tých pár dní vydržíme (aj čo sa týka spŕch a návštev).

lucia2431
18. sep 2009

Je to tak , že nie každému sa dá vo všetkom vyhovieť, niekto je náročný tak sa mu niektoré veci nepáčia. Veľa mamičiek z dedičkami tam vydržali tak vydržíme aj my, nie? Veď budeme tam len pre ne a nič iné aspoň mňa nebude zaujímať len moja malá princeznička 🙂

evca35
18. sep 2009

presne tak.

janka1
19. sep 2009

vsetko je vec nazoru kolko ludi tolko chuti , aj tyk sa tam budes citit tak, ako si to ty pripustis 😉
mal z vas niekto nadstandartku ? ako to tam funguje? je o nu zaujem a je vobec sa k nej dostat pri tolkych porodoch? aspon co som pocula, tak viem, ze je to momentalne preplnene...
moja svokra bola pred 3 tyzdnami operovana na 5 posch a uz tam mali mamicky po porode pretoze vraj nemali miesto na 4posch 😒 no cooo asi bude tento rocnik 2009/2010 vysoko porodny a bude veeela deticiek 🙂

evca35
19. sep 2009

podla toho čo tu píšu, tá izba sa objednáva aj pol roka dopredu.
a september je stále bohatý na bábätká - veď sa plodia počas Vianoc, Silvestra a Nového roka 😀 😀 😀

janka1
19. sep 2009

ahooj evca 😉 NOOO tak to aby som sa zacala obhliadat 😀 😀

jankapo
19. sep 2009

janka, ja som bola vo stvrtok na kontrole, vravel lekar ze maju gyndu (5.posch.) plne do poslednej postele a na sestonedeli 2 postele volne a to som videla 3 maminky na sale...takze brutus dievcata... 😖 rodi sa ostosedem... 😝
jak evca pise, boli dlheeee zimneeee vecery a v telke nic... 😀

janka1
19. sep 2009

no pekneee 😒
mozno naozaj skoncime niekde na posteli na neurologii 😀 😀 😀 😀

evca35
19. sep 2009

možno aj na nadštandardke sú teraz 4 😕

tintinka
19. sep 2009

janka1, na nadstandart sa objednava vopred. ale ak mas stastie, mozes sa tam dostat aj uplne nahodou, ako napr. ja. po deviatich dnoch na normalnej izbe, som sa len tak nahodou sla opytat sestriciek,ci sa neuvolnuje nadstandart a akurat sla odtial jedna mamicka domov a cisto nahodou nemali na ten den nikoho objednaneho n a tu izbu, takze ju dali mne. uz ked sa na izbu dostanes, aj keby ju mal potom niekto objednanu v tom case, tak ta uz odtial nevyhodia. ja som rodila pred 4 tyzdnami a mala som stastie, akurat sa nejak vypratalo to sestonedelie, dokonca aj volne izby boli, nielen postele, ale uz ked som odchadzala bolo zasa plno.

janka1
19. sep 2009

tintinka tak to je naozaj stastie aj ke 9 dni no fuha dost 😨 to si bola tak dlho v nemocke , moja 😒
ako vyzera nadstandart ?

evca35
19. sep 2009

http://www.fnlp.sk/index.php?option=com_content...

janka, tu sú fotky.

tintinka, ako dlho si bola v nadštandartke? koľko sa platí za noc?

janka1
19. sep 2009

evca dakujem 😉

natalia
19. sep 2009

baby za nadštandard sa myslím platí asi 23 Euro 😝 ,ja som sa bola zapísať začiatkom augusta 😀ale čím viac sa mi to blíži tým viac uvažujem že radšej ho oželiem a budem na normálnej izbe 😉keď si tam takých 10dní tak radšej tie prachy investuješ na bábetko 😀,no neviem uvidím ako sa rozhodnem a ako bude voľné ,napokon veď nerodíme každý deň ,radšej som sa rozhodla že to dám na odber pupočníkovej krvi.
Pri prvom pôrode som bola na normálnej izbe,boli sme tam tri,síce podmienky otrasné ale po 5 dňoch sme boli doma takže super dalo sa to vydržať máš ským pokecať,má ti kto postrážiť babetko a navyše som bola prvorodička 😉 takže my to dosť pomohlo.čo sa týka tej starostlivosti nesťažujem sa ale je pravda že veľa ti toho neukážu ohľadom bábetka,ale keď som mala problémy s kojením-zavolala som si opakovane sestričku,nech mi poradí,kašlala som nato čo si o mne myslia 😀

tintinka
19. sep 2009

janka, na nadstandarde som bola potom uz len dva dni, nastastie. normalne by som ho ani nechcela, ale 9 dni mi uz bolo fakt viac nez dost. tak som tam mala aspon klud. a cena ako pise natalia. nejakych 23 euro priblizne.

janka1
19. sep 2009

tintinka a preco by si ho uz nechcela?

zuzana355
19. sep 2009

cafte kočky čítam že rozoberáte nadštandard je to fajn byť sama na izbe a mať aj vlastnú sprchu aj ja som chcela ale nebolo vtedy volné a nakoniec som aj bola rada jednak som ušetrila a ked sme boli tri tak bola aspon vačšia sranda aj sme pokecali posrandovlali pomohli si navzájom takže bolo to OK. 😉

tintinka
20. sep 2009

janka, na nadstandarde bolo fajn. sukromie, telka, vlastna sprcha aj wc..izba vybavena fakt neporovnatelne lepsie ako obycajna. aj to bolo super, ze navstevy mozu na izbu. ale predsa len, viem si tie peniazky predstavit aj inac minute ako na izbu v nemocnici. a zas, na normalnej izbe mi vyhovovalo ze som tam nebola sama, ze bolo s kym pokecat a tak. ale uz ked som tam bola tak dlho, tak mi trosku liezlo na nervy ako sa tam tie zeny pri mne striedali a ja som tam stale ostavala, preto som sla na nadstandard. zas si neviem predstavit, byt na tej izbe celych tych 11 dni. jednak by to vyslo strasne draho a po druhe, asi by som sa tam sama za tie dni uplne zblaznila.

evca35
20. sep 2009

tintinka a ako je to s dojčením keď sú bábätká na izbe? Môžeš dojčiť kedy chceš, príp. kedy si dieťa pýta? Voľakedy nosili bábätká každé tri hodiny na kŕmenie. A moja práve vtedy spala a nevedeli sme ju zobudiť.

tintinka
20. sep 2009

evca, ked mas babo na izbe, mozes ho dojcit kedy chces. samozrejme, kym nema zltacku. moja bola schopna spat aj 6 hodin vkuse, takze som ju budila kazde tri hodiny, aby som do nej aspon nieco dostala.

tintinka
20. sep 2009

ale kym maju babo na novorodeneckom, tak nosia kazde tri hodiny myslim. ale to je len prvy den po porode, potom ho uz budes mat pri sebe

janka1
20. sep 2009

tintinka to je pravda pri tolkych dnoch to je uz dost penazi 😒
ja stale verim , ze tam budem max 5 😀 😀 😀 snad sa mi to podari aj kedy sa stal opak , tak co uz zaplatime, ja aj moj MM chceme nadstandart ja chcem klud nakolko pri prvom baby som si vobec na izbe neoddychla mala som 3 spolubyvaju a strasne ukecane no hroza , ja som spolocenska osoba, ale vsetko ma svoje hranice a este ked ti chce nejaka citat do polnoci pri svetle knihu 😠 tak to je na mna uz dost a MM hlavne , aby mohol byt s nami ked dojde 😉 🙂 takze mas pravdu 😉 🙂 suhlasim , ale aj napriek vsetkemu chcem sama izbuuuu 😀 a ja hlavne pre socialne zariadenie toto naozaj mam rada sama pre seba 😉

evca35
20. sep 2009

ja tiež dôfam že budem len 5 dní, že bude všetko v poriadku. Pri prvom som bola 5 dní pred pôrodom a 14 dní po pôrode. Len v Šaci boli dve izby spojené sprchou a wc, to bolo fajn. A s tými spolubývajúcimi je to fakt. Aj po terajších hospit. mám svoje skúsenosti, hlavne čo sa týka chrápania, búchania skrinkami a dverami, to mi fakt neprispôsobivosť niektorých žien išla poriadne na nervy.
pravdou je, že tá izba mohla byť aj lacnejšia 🙂

a moje bábo viac spalo ako jedlo, preto sa pýtam, či tie tri hodiny sú stále povinné. Lebo pri kŕmení stále spala a nevedela ju ani sestrička zobudiť a doma mi ju bolo ľúto budiť kvôli jedeniu 😢 Tak sa napapala len keď sa zobudila 😉

jankapo
20. sep 2009

baby, nestraste, ja tiez chcem po 5 dnoch domov!!!! ☹
inak, co mne sa stalo ked som rodila matula!ja som ostala na klasickej izbe sama,to vam nebudem vraviet aka toto bola psychiatria!!! 🤐 vlastne som ani nemohla mat navstevu, lebo mi nemal kto ostat s malym,prezvonit...sprcha, wcko, jedenie, vsetko o drzku... 😒 fuj, nikdy viac toto!!!
evca, co sa teraz propaguje, ze sa dava dietatku papat kedy pyta, teda ked spi, nebudit, ALE- ak ma zltacku, je spavejsie, a vtedy sa budi na papanie, lebo vlastne cikanim a kakanim vylucuje ten bilirubin, a nato aby cikalo, kakalo a priberalo potrebuje papat...mnematulo cez den papal 4mesiace kazde 2 hodiny, ale v noci vedel prespat aj 8. Tak jasne, ze som ho nebudila, on si to potom cez den dobehol. 🙂

janka1
20. sep 2009

evca ja pri prvom som malu skoro vobec nevidela ☹ ona vela papala resp. silno tahala a sestricka ked prisla , tak mi povedala o 2 minuty pride pre nu , lebo vela papa 😨 😨 😨 😨 😨 strasne a naozaj o 2 minuty mi ju vytrhli z ruk a som ju videla opat o 3 hodiny na 2 minuty , to bol system 😠 😠 😠 😠 😠
a o prisposobeni sa niektorych zien, taktiez NEKOMENTUJEM 🤐 🤐 🤐 strasne, neberu ohlad na nikoho

evca35
21. sep 2009

janka - tak to som ešte nepočula že by brali bábo tak skoro.

jankapo - už rodíš ???

jankapo
21. sep 2009

evi, este som tuuuuu!!! 😀
zajtra ma melichova sluzbu, tak dnes skusim znasilnit muza... 😀
no vybrala mi dnes pesar (au) a cakame...a nebojte, dam vam vediet ked sa rozpadneme, teda poverim polovicku, nech vam napise... 🙂

jani, no iba 13 rokov dozadu a aka zmena!!! nechapem... 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre