Pôrodnica Rastislavova v Košiciach

ivush
28. aug 2007

Ahojte maminky,

bola by som rada keby ste sem prispeli vašimi skúsenosťami z pôrodu, pobytu a starostlivosti o vás a vaše bábätko v tejto nemocnici...Nech vieme čo môžeme očakávať 😉

jenn44
25. sep 2009

Zuzi, dakujem 🙂 skusim utorok 🙂)

lillie79
25. sep 2009

dorotee - ano, take zeleno-cierno a stale som mala zopnute vlasy 😉

jenn44 - ja som mala rodit u dr. melichovej, ale bohus bola na dovci. kludne si zavolaj na porodne a oni ti povedia kedy sluzi a moze potom tam chodit. i ked viem, ze vzdy su na sluzbe viaceri, takze ta nemusi prave ona vysetrovat. nakoniec som rodila u frivaldskej a bola fakt super 😉

natalia
25. sep 2009

Dorotee gratulujem k Teodorkovi,hlavne nech ste zdraví 🙂 ,závidím tiže to máš už za sebou 🙂 a máš aj super vekový rozdiel 😀 ,nám to vynde presne na 2 roky tak sa už desím ako to zvládneme 😀 😀 😀 máš pravdu čím viac sa mito blíži tým väčší strach mám 😝 😝 😝 ,ja o epidurále ani nesnívam,nevedela som tlačiť ani pri prvom tak neviem či by som s peidurálom vôbec dačo potlačila 😝 😝 😝
Daj vedieť kto ťa rodil? mala si dohodnutého lekára?
Niekto tu spomínal Melichovú tak tá má fakt dobré meno,ešte som na ňu nepočula nič zlého 🙂 🙂 🙂 .Ja zatiaľ tiež uvažujem a ešte stále som sa nerozhodla-váham-Melichová? Frivaldská? Urdzík?poradte baby halvne niekoho psoľahlivého čo príde aj v noci 😀 😀 😀 .

dorotee
25. sep 2009

Natalia, rodila som pri Urdzikovi. Co sa tyka Melichovej ako som ju tam videla a pocula, naozaj mi je velmi sympaticka. Stale bola ku kazdemu mila, ochotna. Frivaldska je naladova a dokaze byt aj pekne neprijemna. Osobne som nemala kontakt s ani jednou, to su len moje dojmy z ich spravania k inym pacientkam. Urdzik ma zmysel pre humor a obcas musi zachranovat zadky 🙂 lebo je velmi dobry odbornik 🙂
Prvy porod si mala spontanny alebo vyvolavany? Velmi sa bojis rodit v noci...
Urdzika som sa pytala, ci mi tam dole nasil suchy zips, lebo by sme chceli este jedno dieta, a on ze nemal po ruke, ale ze aspon rok by sme mali dat pauzu 🙂

zuzana355
25. sep 2009

dorotee tak s Urdzikom máš pravdu fakt má humor niekedy až to preháňa 😀 😀 ale aspoň niekto je tam za vtipného ale nie je naozaj odborník a bola som sním aj ja velmi spokojná ale aj tak už rodiť asi nebudem dobrovolne 😀 😀

dorotee a ako ide kojenie máš mliečko 🙂

lucia2431
25. sep 2009

dorotee gratulujem k drobcovi 🙂 , no ja sa budem pýtam a bola by som rada keby som bola na izbe už so skúsenou mamičkou, ktorá by mi pomohla aby som nemusela otravovať sestričky lebo viem, že všade sa nájdu také výnimky, ktoré sú nepríjemné. No nejako to zvládneme a vydržíme v tej nemocnici aj keď ja tam budem už dva týždne pred pôrodom 😒.Držte sa a prajem veľa, veľa zdravíčka 😉

natalia
25. sep 2009

Dorotee mala som potermínový vyvolávaný pôrod, zdlhavý ťažký,ukončený kliešťami,už som to tu rozspisovala, nejde o to že sa bojim rodiť v noci, to mi je jedno,skôr mi ide o to že keď si niekoho vybavím,napr.Urdzíka či príde v noci aj mimo službu? 😝 dosť by mi to psychicky pomohlo,keby som vedela ,že sa mám na koho spoľahnúť 😉 a už by som to aj pomaly chcela mať za sebou,ale ešte ma čakajú 2 mesiace a už teraz fučím a nevládzem hlavne to cítim pri malej 😝 😝,poobede sa mi už ani nechce ťahať ju von,stačí mi doobedňajšia prechádzka 😀 😀 😀 a to ani nehovorím aké fánty začína mať teraz 😀 😀

dorotee
26. sep 2009

Dievcence, neviem co robim zle. Maleho cez den prikladam a taha takmer naprazdno. Pijem dva druhy cajov na podporu mlieka a nejake homeopaticke tobolky 2x5 a vcera vecer, ked som si odsavala som uz nemala ani tych 20 ml.
Asi naozaj bude pravda, ze mam malo mliecnych zliaz ako povedal lekar, a nemozem ocakavat zazraky ☹

Natalia, Urdzik je ustretovy a myslim, ze by sa s nim dalo dohodnut.

janka1
26. sep 2009

dorotee nevzdavaj to 😉 ak by si potrebovala radu , tak velmi dobre a uspesne na fore o kojeni radi anag https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea... urcite skus 😉 drzim palceky 😉

zuzana355
26. sep 2009

natalia určite príde mne dal číslo aj na pevnu lynku kebyže sa mu vybil mobil tak aby som sa mu dovolala a vravel že mam volať aj v noci takže v pohode. 😉
dokonca ked som začala krvacať a dobehla do nemocky o 12tej v noci tak prišiel síce rozospatý ale v pohode. 🙂

jenn44
26. sep 2009

ahojte baby, juj zacina sa to kratit, zacinam sa vazne bat porodu :( ja viem, ze to zvladnem, kazda to zvladla, no hrozne sa bojim :( mala mi uz sadla do lona tak asi to bude trosku skor, aj moj lekar spominal, aj tak to nejak cakam... ze o tie dva tyzdne by to mohlo prist.. snad, niekedy to je na nevydrzanie a niekedy by som ju radsej stale mala v brusku, predsa len, neplace, papa pekne... 😀 😀

dorotee
26. sep 2009

Janka1 dakujem za linku. Je to velmi rozsiahle tak si to postupne citam 😉

dorotee
26. sep 2009

Natalia aj mne dal obe cisla. Neboj sa, kontaktuj ho.

zuzana355
26. sep 2009

natalia ešte tolko že ak by si sa rozhodla že sa ozveš Urdzikovi tak teraz by mal ísť do USA ale okolo 6oktobra by mal byť nazad 😉

zuzana355
26. sep 2009

jenn už sa ti to kráti verím ti ja som mala prestne to isté nevieš sa dočkať že kedy budeš po ale nakoniec ti bude bruško aj chýbať 🙂

lillie79
27. sep 2009

ahojte,
melichova je asi milsia ako frivaldska, ale ja som s nimi mala len dobre skusenosti. frivaldska sa mozno zda byt naladova, ale ja som s nou bola velmi spokojna. ked som prisla rodit tiez bola rozospata i ked mala sluzbu, lebo v ten den mali uz 9 porodov za sebou, tak som sa ani necudovala... ale bola OK. to ze nie je taka ako melichova, ktora sa javi velmi milo, napomocne a ochotne mi vobec nevadilo.
urdzika som osobne asi nestrala, neviem, ale moj gynekolog mi ho tiez doporucoval a pripadne este ginelliho - ten ma raz vysetroval a bol OK.
no je tam jeden mlady lekar, neviem ako sa vola, ktory chodil casto na vizitu a bol to riadny srandista. ked ma tam uz videl 9ty den, tak sa pytal, ci sa mi tu tak paci, ze som stalu tu xixi 😎

lenka_66
27. sep 2009

lilie, myslis taky trosku pri sebe?nie velmi.to je izbovy lekar a zauca sa este.taky mlady s bradou je kraus.tiez velmi ok .akby mi maly nelezal na nohach tak aj pozriem do prepustiacej spravy.
mne po sekcii priniesli maleho tak 3-4 hodky .a zvysok v pravidelnych intervaloch.

jenn, neboj

natali, urcite pride.aj ked sa vsetci snazia aby rodili pocas sluzby 😉

evca35
27. sep 2009

ten mladý lekár má briadku? To môže byť mladý Krausz (syn starého Krausza z novej nemocky). Vidávala som ho na 5. posch., tam má doktorskú izbu.

Ginelli je super, čistil ma po missed abort pred dvoma rokmi. A raz zachraňovali jednu rodičku aj s Dankovčíkom, rodila už 15 hodín a nevládala potom tlačiť, tak jej na poslednú chvíľu robili kliešťový.

jenn44
27. sep 2009

Zuzi, ano, to Ti verim, brusko bude chybat, no tak o tyzden dva verim ze uz nebude 😀 mesiac asi nevydrzim ... :(
Uz sa aj tesim, teraz ked som bola v tej nemocke, rodila romska spoluobcianka... 🙂 tak kricala... a oni po nej potom, kedze nemala ani jednu vlozku, jej partner ani nevedel naco by jej ju trebalo... no bola sranda, ked sa 10minut po porode opytala, ci nemoze ,,ist na cigu,, 😀 😀 neviem ci sa skor smiat alebo plakat...

zuzana355
27. sep 2009

jenn tak to s nimi tak alebo ju ešte ani nezašiju poriadne a už je fuč 😀 😀 ale díte tam samozrejme nechá ved keby neodišla tak by ju muž podviedol 😀 😀 je to fakt na zamyslenie.

ale zvládneš to v pohode neboj už to budeš mať o chvílku za sebou 😉

lillie79
28. sep 2009

lenka
nie. toho s briakdou poznam, ten chodil najcastejsie. ale nejaky iny, skoro plesaty, tak trochu vyssi a silnejsi a tusim bol aj na sale, som ho tam par krat videla.

tak to si ina caja. spolubyvajucej tam doniesli tusim az na dalsi den drobca a nosili na kojenie.

baby - jedine co nie je doriesene v tejto nemocke, co ma dost stve, ze tam nie je poriadna laktacna poradkyna, ktora by pomahala prvorodickam co a ako.. ☹

evca35
28. sep 2009

http://www.baby-web.sk/Clanky/a448-Ako-spravne-...

baby skúste tento link, tu sú rady aj chyby ...

zuzana355
28. sep 2009

ahoj lillie máš pocit že nemáš mliečko alebo aspon nie tolko kolko by malý potreboval ale nevzdávaj to prikladaj malého stále hoc ti bude ťahať aj na prázdno ale aj tý sa podporuje tvorba mlieka a skušala si aj tie čaje na podporu alebo ja som ešte pila vineu zapražené polievky jedla a manžel mi kupil v lekárne tie homeopatické guličky teraz som zabudla ako sa volaju a brala som 4x5 guličiek aj čierne pivo som pila malu som prikladala a mliečko som aj tak stratila ale apson som sa o to pokusila ono vieš ak je to tak dane ty sa možeš snažiť a aj tak to nepojde ale aspon že všetko skusiš. mala my vyrastala na nutrilone aj malý a tu sú a nie sú o viacej chorí ako deti ktoré boli kojené 🙂

jenn44
28. sep 2009

Baby, mam problem... som chora, prosim poradte co mam brat... striekam si Florsalmin, no neviem ci robim spravne... boli ma hrdlo, mierna teplota.. uz drhy den cajikujem, zabalene hrdlo, cela poobliekana... no neviem ci pomaha, stale sa citim zle... hrozne ma boli hrdlo a kloktanie neznasam... bojim sa, aby som neublizila babatku 😖 ☹ ☹

lucia2431
28. sep 2009

ahoj jenn44 aj ja som bola teraz chorá, ešte trošku som ale je to lepšie, volala som dr. a ona povedala , že iba paralen môžem a piť veľa tekutín a potiť sa v posteli, že nič iné mi nemôže dať. Boli sme sa aj v lekárni pýtať tak povedali, že pre tehotné sa nič nevyrába. Akurát som cmúľala pomarančový antikol, že vraj to neškodí. Prajem skoré uzdravenie.

jenn44
28. sep 2009

oki Lucka, skusim paralen a uvidime... potim sa v posteli, no velmi ma to nebavi... :(

lucia2431
28. sep 2009

jenn44, koho baví sa potiť v posteli? Ja som ležala jeden deň a som myslela, že sa zbláznim lebo ja som taký neposedný človek 🙂

natalia
28. sep 2009

čaute baby veľmi ste mi pomohli 🙂 🙂 🙂 ,takže čím viac sa mi to blíži tým viac špekulujem,ale asi ostanem buď pri Urdzíkovi alebo Melichovej 🙂 🙂 dám vedieť,včera mi bolo fat zle,nespala som celu noc 😲 😲 :-natlačila som sa zemiakmi s cesnakom a as i mi to veľmi nesadlo,neuveriteľné bolesti brucha asi mi to už tak ani netrávi alebo tlačí malá n ažalúdok 😀 😀 😀 ešte stále nemám pobalenú tašku ani nakúpené 😝 😝 😝odkladám to tak na 34-35 td napokon ako všetko,ale začínam byť v takom napätí 😲 😲 😲,baby neviete ako je to s rodičovským príspevkom? tiež nám zvýšia ? ak prechádzam plynule z materskej do materskej? nemáte niektorá nové info? 😉

natalia
28. sep 2009

Ináč Lillie, ja som dopadla s kojením takisto, skúšala som všetko-Ricinuss communis tobolky, vineu,zapražené polievky, čajíky,po 5 dňoch muž išiel kúpiť Nutrilon , skojením sme to to ťahali do 5,5 mesiaca,naprv jeden,potom druhý prsník a nakoniec aj tak fľaška Nutrilonu,bola som z toho taká nešťastná ale som rada že som potiahla aspon do 5,5mesiaca 😝 😝 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre