Pôrodnica Rastislavova v Košiciach

ivush
28. aug 2007

Ahojte maminky,

bola by som rada keby ste sem prispeli vašimi skúsenosťami z pôrodu, pobytu a starostlivosti o vás a vaše bábätko v tejto nemocnici...Nech vieme čo môžeme očakávať 😉

janka1
6. okt 2009

ahojte zienky 😉
jenn este si cela 😀 😀 😀 ale nieee srandujem ako sa mas?
zuzka skore uzdravenie , fukam 😒 🙂

zuzana355
6. okt 2009

ahojte kočky natalka tak ešte chvílku vydrž ty ešte maš trocha času 😉
jenn už ti je lepšie zabrala liečba 🙂
janka tebe tie týždne neako nabiehaju rýchlo či to len mne sa zdá 😵

janka1
6. okt 2009

zuzanka a preco mas ten pocit?
ja zas naopak akoby sa to vsetko v poslednej dobe spomalilo 😒

zuzana355
6. okt 2009

nie len som pozrela na tvoje týždne a nedávno som mala pocit že si bola na 16tke a teraz už 28 🙂 ale mne to ide určite rýchlejšie ako tebe veď aj ja som bola na tom takto a ku koncu je to najhoršie 🙂

jenn44
6. okt 2009

ahojte, nooo, este stale nic, zajtra idem na rastislavku na poradnu, tak verim, ze mi povedia nejaku potesujucu spravu 😉 akurat som znasilnila manzela (ach ti chlapi... tie ich otazky:,,a neublizime malej?,,citim hlavicku... 😀 no tak to teda bola sranda poviem vam... 🙂
veru jani, nejako ti to bezi... zavidim 🙂
aaa uz sa citim fakt lepsie, smrkam sice, no antibiotika aj jablcka aj rozne lieky, ktore si pcham do roznych casti a otvorov v hlave su fajn 🙂 tipujem datum 10.10. 😀

natalia
7. okt 2009

jéj Jenn držím palce už to máš fakt za chvíľku 😲 😲 😲 myslím že je super že si v pohode 😀 😀 😀 ,baby u mňa sa striedajú také rôzne nálady,naprv som vpohode 😀 😀 😀 a o chvíľu nato panikárim ako to porodím 😝 😝 😝 nechodila som na žiadne predpôrodné kurzy napokon primalej sa ani nedalo 🙂 🙂 a myslím že každý pôrod je aj iný ,ale už som začala baliť tašku 😀 😀 😀 takže aspoň niečo,rodila som takisto pred 2 rokmi začiatkom decembra ,kým nás pustili domov bola pomaly polovica decembra,kým somsa pozbierala boli Vianoce 😀 😀 a nemala som žiadne darčeky ani nakúpené 😝 😝 😝 ,takže teraz myslím dopredu a už teraz nakupujem no katastrofa 😀 😀 😀 ale neviem či sa v decembri niekde s 2 detmi dostanem.Ináč baby viete mi povedať aké cifry teraz lietajú koľko sa asi dáva gyndošovi ak samozrejme príde k pôrodu?je to blbé ale najradšej by som nedala nič,ved je to ich robota a zvlášť potom ako som dopadla pri prvom, no neviem ,zvažujem aj to že si nikoho nevybavím,uvidíme 🙂 🙂

zuzana355
7. okt 2009

jenn to je dobre že znásilnila manžela 😀 😀 😀 chudáčik určite sa bránil o dušu 🙂
tak dufam že ti to pomohlo potom sa ozvi čo bolo na poradni držíme palce

zuzana355
7. okt 2009

natalia poslala som ti ip 😉

natalia
7. okt 2009

Diky Zuzka za tip, pozri ip 😉

jenn44
7. okt 2009

Nooo Zuzka, nepomohlo, krcek rovnako polotuhy, 1,5cm... :( asi ho znasilnim aj dnes 😀 nooo, by si sa cudovala, trosku sa aj branil.. 😀. Ideal datum 10.10 🙂 no asi nic z toho, malej sa nechce a zrejme aj tak pride vtedy, ked bude chciet, zial.. ja vobec neviem kedy ☹

janka1
7. okt 2009

ahojte ja mam tooolko prace , katastrofaaaaaaaaaa 😖 😠

jenn daj si TONIC a velaaaaa 😉

lenka_66
7. okt 2009

sweetsuzi - fit lopta tam je .asi si ju treba len opytat.videla som ju tak v rohu zastrcenu medzi postelou.ked sa s dr. dohodnes tak su vsetci podla tvojich poziadaviek.ved ide o prachy 😉.co sa tyka odbornosti tak ju maju vsetci.ja som rodila pri dr.Toporcerovej.pohoda nestazujem.hehe sak bola sekcia.no pred aj po pororode strastlivost na 1

zuzi, no nech maly sa da do kopy .

tehulky , drzim palce najma tym co su uz na rozsypanie

jenn44
7. okt 2009

janka, tonic obsahuje chinin, to neuskodi? mozem?

janka1
8. okt 2009

ahoj jenn ja som to pocula uz z X strana, ze ak chcemem urychlit porod , tak je dobre sa naliat TONICOM, ci je to uspesne neviem je to tak 50:50 co poznam zienky a oskusali to 😕
skusit mozes , teraz ti uz neublizi resp.malemu uz je velky a to asi len rozbieha porod 😉

janka1
8. okt 2009

jenn nasla som nieco pre teba 😉 🙂
http://www.calendula.cz/ kuk

janka1
8. okt 2009

caulophylum je na rozbehnutie porodu..aj to druhe pulstatilla ked žena prenasa...po prípade sa opýtaj v lekarni co je ucinnejsie 😉

jenn44
8. okt 2009

Jani, no ja neprenesam, ale vyskusam 😀 dam urcite vediet, dakujem

natalia
8. okt 2009

jenn vraj je dobre behať po schodoch ak sa ešte dá behať? 😀 😀 😀 ale aj ja som prenášala 😝 😝 😝 nič to keď to príde tak to príde,len všetky sme už pred koncom strašne netrpezlivé 🙂 🙂 🙂 už ti urobili Hamiltonov hmat? mne ani to nepomohlo 😀 ale neboj o chvíľu je to za tebou 🙂

jenn44
8. okt 2009

natalka, neviem co je ten hmat, a teda mi ho nerobili... Dnes som vypratala cely byt, skrinky, sufliky... riadne som sa zapotila... vysavanie, zmyvanie a nic... uz to vzdavam... 😖 nema to zmysel, mala je velmi tvrdohlava (a to som znamenim baran...) proste malej sa nechce, tak nejde... 😨 kaslat na to... ☹ ale dakujem krasne

zuzana355
8. okt 2009

jenn ale ber to z tej lepšej stránky máš vyprataný byt už potom nebudeš mať čas 😀 😀
a čo ti povedali na poradni žiadná zmena 😕

zuzana355
8. okt 2009

natalia a ty už chodíš do nemocky na poradnu alebo ku svojmu dokymu.

jenn44
8. okt 2009

Zuzi, no, krcok je na tom tak isto, ako pred tym a je tam nejaka mladsia nova lekarka a ta hovori vsetko tak nejasne... napr.:,,no zatial to na porod nevyzera, ale to neznamena, ze vam nemoze odtiect voda o hodinu, alebo vecer...,,
no... takze asi tak 😒 nic, uz to vzdavam... byt, noooo je to pozitivum 😅 aspon nieco teda.

zuzana355
8. okt 2009

no len aby si ju nevymákla aj pri porode 😅 nie že ti potom povie že možno rodíte a mala už bude vonku 😀

jenn44
8. okt 2009

😀 ved mi aj vravela, ze ak nahodou porodim, mam si ju zavolat, lebo je zvedava na tu betaricu... zlata lekarka, no skoda, ze nevie presne mi povedat... ale to asi nikto ze? 😖

lilaahmmad
8. okt 2009

Ahojte kocky, tak sa k vam pridam trosku. Tiez mam uz na male a cakam kazdym dnom. Uz som mala aj pripravne kontrakcie, tie poslicky, ako to vola moja pani doktorka, no potom to preslo a mala nie a nie prist.
Brucho sa mi ani nezda, zeby som mala obrovske, ale kosti ma bolia pri kazdom pohybe a fucim ako lokomotiva a malej sa uz neviem dockat ani ja ani manzel. Kdesi som sa docitala, ze je treba pit caj z malinovych listov. Tak ho poctivo pijem, ale zatial nic. Ale vraj to aspon ulahci porod. A potom vraj este skorica moze vyvolat kontrakcie, ale nechcem nic silit. Len by som uz najradsej mala malu v postielke. Ale ako ma byt, tak bude.

jenn44
9. okt 2009

Lilaahmmad, preeesne chapem tvoje pocity, som na tom uplne tak isto 😀

evca35
9. okt 2009

ahojte,
pozerám že že jenn je stále tu 🙂 Tak som vám skopírovala niečo z našej témy januároviek, jedna kočka chodí na prípravu a zistila toto:

baby k masazi bradaviek akurat dnes sme to mali na priprave o masazi a vytahovani bradaviek, nemalo by sa to robit pred 36tt pretoze to stimuluje mliecne zlazy a telo zacina vylucovat hormon, ktory ma na starosti vyvolanie kontrakcii a porodu, tak aby ste predcastne nedostali bolesti.

takže baby, obe ruky na prsia a masírovať a ťahať a masírovať a ťahať ..... 😉 😉 😉

dorotee
9. okt 2009

Ahoj Jenn44, s tonicom je to dobry napad, ale tazko povedat ci funguje - ako vsetky metody. Moja mamicka, ked rodila sestru pila tonic a naozaj sa jej v ten den rozbehol porod. Ja som ho pila, ked som mala po termine a nic sa nedialo. Takze skor je to zhoda, ze sa babatku prave chce na svet, nez aby to naozaj posobilo. Chinin znechuti babatku plodovu vodu preto sa moze zacat pytat von 🙂 Mozno si pamatas reklamu, ze tonic je chut dospelych 😀
Urcite daj vediet, ci ti to zaucinkovalo.

dorotee
9. okt 2009

Lilaahmmad, poslickovia nie su spolahlivi ... porod pride tak ci tak.
Ja som mala poslickov cely august (kazdy den) a niekedy to bolo fakt bolestive a samovolny porod neprisiel ako som pisala, ani ked som pila tonic. Porodila som az 14.09 takze sa na to velmi nespoliehaj. Kazda sme ina a pri vsetkom plati, ze kazdy liek a kazdy rada posobia velmi individualne. V duchu som si predstavovala kratky, bezbolestny porod a kedze som vedela ze babatko ma dostatocnu vahu, tak som mohla porodit aj v auguste (uz som bola otvorena) a nakoniec to bolo uplne inak.
My byvame na tretom poschodi bez vytahu, takze som mala aj dost schodov aj dost pohybu a nic. Ako pise Natalia, ked to pride, tak to pride. Vela stastia 😉

jenn44
9. okt 2009

ahoj dorotee, ten tonic sa dost bojim vyskusat, ale asi to skusim... posledna moznost, ze vraj babatka, ktore sa nenarodia predcasne su kludne a vyrovnane a pohodove, lebo v brusku im bolo velmi dobre(preto sa na svet skor nepytali) a potom su take akoby... kludnejsie. neviem co je na tom pravdy, no je fajn pocit, ze malej je dobre. Stale ku veceru sa vselijako kruti... 🙂 a mozno je to aj priroda ze nechce ist von, mozno citi, ze mamina je este trosku chora a bola by po porode velmi slaba... 🙂 poslickov mam uz asi tyzden..., je to sice bolest, ale zeby az neznesitelna... to sa mi ani nezda, skor neprijemna. 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre