Pôrodnica Rastislavova v Košiciach

ivush
28. aug 2007

Ahojte maminky,

bola by som rada keby ste sem prispeli vašimi skúsenosťami z pôrodu, pobytu a starostlivosti o vás a vaše bábätko v tejto nemocnici...Nech vieme čo môžeme očakávať 😉

jarka70
2. máj 2008

janka dakujem meninky som mala 🙂 len akosi je teraz malo casu na pc maly stale by len papkal a tie povinnosti su teraz viac ale som rada a vychutnavam si to. deticky pomahaju .
tie doktorky su super hlavne tie tri mlade urcite ich spoznas su tam najmladsie ale najzlatsie.skoda ze neviem ako sa volaju.drzim ti palceky prajem stastny porod a hlavne rychly a malo bolestivy 🙂 uz to bude coskoro a buides maminkovat aj ty. 😵

marta09
9. máj 2008

jankapo, gratulujem k synčekovi, dufam, že je všetko OK, ako si rodila?

zuzana355
9. máj 2008

jankapo, tak ja sa tiež pridávam ku gratuláciam malému prajem veľa zdravýčka nech vám robí len samú radosť nech ma šťastný život 🙂
konečne si dobojovala a môžes si naplno vychutnávať materstvo. dufam že ste obaja v poriadku a malý ti nedal príliž zabrať. 😝

jarka70
11. máj 2008

tak uz to mas konecne za sebou janka tk blahozelam k syncekovi a cakam na info ako bolo a tak.drzkajte sa nech ste rychlo domka a hlavne zdravy 🙂

stalida
12. máj 2008

Ahojte dievcata, v prvom rade Vam vsetkym blahozelam k detickam 🙂
Chcela by som sa opytat, ak ste rodili na Rastislavke aky je vlastne postup ak tam chcem rodit, od kedy sa musim prihlasit, ak chcem konkretneho doktora ako to je a taktiez ako a kedy sa platia poplatky.
Viete mi aj niekoho odporucit, lebo doktorov tam takmer nepoznam.
Este sa chcem opytat ci ste boli niektora na nadstandarte ci ste bola spokojna, atd.....
Dakujem Vam vsetkym...ahoj

zuzana355
12. máj 2008

jarka70- jeeej Alex je zlatý chlapček a ten kukuč hmmmm no budete mať čo robyť s kočkami aby sa oňho nepobyli 😀
stalida - no mala by si sa prihlásiť aspoň 4týždne pred pôrodom a chodiť pravydelne do poradne, ale môžeš aj skôr si nájsť lekára a chodiť za ním priamo ja som išla osobne už 26týždní 🙂 dohodla som lekára a chodila som za ním na ultrazvuk aj na vyšetrenia.
Ak budeš rodiť mimo smeny svojho lekára tak v tom prípade sa platí nemocnici 5000Sk za to že musel prísť cez svoje volno ale vždy sa dá s lekárom dohodnúť. Rodila som u Dr. Urdzíka je fajn mladý, pohoďák so svojským humorom.
Nadštandardku si musíš rezervovať no najlepšie by bolo už aj teraz keby si tam zašla lebo je plne obsadená ja som ležala na klasickej izbe a bola v pohode lebo boli práve všetky obsadené. A bolo aj lepšie aspoň sme boli tri kočky a mohli sme pokecať aj si pomôcť.

jarka70
13. máj 2008

dakujem zuzka za komplimenty aj z alexom 🙂
urdzik je ozaj fajn chlap aj srandovny je to spravnak 🙂

ja som bola tiez na klasickej izbe a nelutujem bolo ok a to som tam bola 3tyzdne koli silnej zltacke/alexovej/lebo ten nadstandart bol v kuse obsadeny na to musis mat velke stastie a v kuse sa pytat sestriciek kedy sa uvolni ak tam velmi chces 🙂

stalida
13. máj 2008

zuzana355-dakujem za odpoved, vies nadstandard mi az tak nechyba, ale vlastna sprcha a WC je asi nenahraditelna.Uz som raz rodila este na Moyzeske, tak viem o com hovorim 🙂
A Dr. Melichova je aka?

zuzana355
13. máj 2008

stalida- ako jasné to máš pravdu s tou sprchou a WC ale inak to sa dá vydržať úplne v pohode. A aspoň sa ušetria peniažky 🙂
No s Dr. Melichovou mám skúsenosti iby z vizít keď som ležala na rizikovom a bola v pohode ale mne sa zdali byť všetci OK. Tak už si len ty musíš vybrať podla odporúčania a či ti vyhovuje skôr chlap alebo žena 😀
Tak ti držím pršteky nech to šťastne dotiahneš do konca.

stalida
14. máj 2008

zuzana355-tak dakujem, drz sa aj ty a vela zdravia 🙂

marta09
14. máj 2008

stalida ja som mala vybavenú dr. Melichovú, ale niečo jej do toho prišlo , tak mi vybavila dr. Frivaldskú. Obe sú dobré odborníčky a obe sú milé k pacientkam. čo sa týka nadštandartu, ani mne tak veľmi nechýbal, no tie sprchy a WC dá sa to vydržať, ale mohlo byť aj lepšie, aj personál na oddelení šestonedelia bol v pohode, jediné čo mi tak troška vadilo bolo detské oddelenie. Je tam akurát jeden lekár, ktorý ti povie ako je na tom tvoje dieťatko po zdravotnej stránke, čo máš vlastne právo vedieť,detské sestričky sú tak pol na pol, inak nic moc. Držím palce!

stalida
14. máj 2008

marta09-dakujem, dufam ze to nejako dobojujeme do uspenneho konca 🙂 a deticky daju na izbu hned po porode, ci az po suhlase mamicky?

jankapo
14. máj 2008

Stalida a vsetky babulky co chcu Rastislavku...mam ultra cerstve info, vcera nas prepustili.... 😉
Pytajte sa....
Pojdem od konca...Ja som pacientka Dr. Melichovej, ako rizikovu ma sledovala od 20tt, zlata to zena a velmi dobra oodbornicka...chce to len trpezlivost a cakat obcas na nu, je velmi vytazena, ale oplati sa. 😉
Mala mi prist k porodu, ale chuda, nestihla to...som porodila akosi prirychlo... 😀
Rodila som u mladunkej doktorecke, Dr. Hancikovska sa myslim vola...mlada, mila a sikulka, proste sme to spolu zvladli skvele. Zavolala k sebe aj Dr. Saksuna, ale ten len stal a bol poruke,ak by sa daco skomplikovalo. Nastastie nemusel zasiahnut, len raz zasiahol- a povedal aby mi dali maleho este spinavuckeho na brusko... 😵 to bolo take uzasne, ze este teraz mi idu slzy do oci z toho...Co sa tyka asistentiek a ostatneho personalu na gynde (porodnici), su uzasni, fakt....Tiez som lezala na 5.posch. na gynde ako rizikovka, poznala vela lekarov z vizit a vsetci sa mi zdali v pohode.
Mala som krasny porod, musim uznat.
Velmi zle som znasala pobyt v nemocnici, ale to uz bol moj problem asi. Resp. problem novorodeneckeho... 😒
Nechcem pisat detailne, lebo este neviem oddelit co bolo objektivne na mojich pocitoch a co nie...
Ja som porodila vecer o 18.25...celu noc som nespala a spracuvavala uzasne emocie, to sa neda spat, clovek neciti unavu. rano so mnou sla sestricka na zachod a odpadla som jej na chodbe.
Doobedu mi sestry z novorodeneckeho doniesli maleho a nikto sa ma nespytal ci som schopna sa o nho postarat.
Takze uz prvy den ma zlomili fyzicky aj psychicky a uz som nenabehla na normalne fungovanie a vsetko mi vadilo.
Co sa tyka nadstandartu, ja som chcela mat spolocnost, tak som to neriesila, bola som na izbe s jednou babou a velmi mi sadla, bolo to super, velmi mi pomahala, podporovala ma. Nadstandardy boli plne. Zas ale babu prepustili domov a ja som ostala na klasickej izbe sama, co je akoze brutaal...
Babo na izbe 24 h., ides len na zachod a sa trasies ze ci neplace a tak, nieto este mat navstevu...
Sestricky na novorod. ako pise marta, tak pol na pol...nic moc...ja si pamatam dve zlate, schvalne som si vsimla mena...Kvetka a Ivetka...tie mi fakt ochotne pomahali ked bol problem s malym, papal hltavo, potom grcal, tak som nevedela kolko vlastne jedol, vazili mi ho, radili s kojenim.
Lekarky nic nepovedia. Vizity prebiehaju bez jedineho slovka... 😒
No dalo by sa pisat.
Suma sumarum, co sa tyka gynek-porodnickeho personalu, tak by som im dala titul personal roka...
Ale...skoda ze dojem z celeho im kazi novorodenecke...myslim ze by boli top porodnicou v KE.
A este..sprchy prezijete so zabkami do sprchy sa da...aj WC som zvladla, mne taketo veci nevadia az tak, vsetko je o ludoch...

marta09
15. máj 2008

Ahojte, Janka som rada, že pôrod dopadol dobre, je to fakt úžasný zážitok, tie bolesti zabudneš v momente, keď ti dajú dieťatko. Presne aj ja som mala taký istý dojem z pôrodnice ako ty, keby naše riadky čitali z novorodeneckého oddelenia, mohli by sa trošku zamyslieť, veď aj medzi nimi sú maminy... Z toho, čo som tu čítala, myslím, že viaceré máme rovnaký názor.

stalida
15. máj 2008

ahoj jankapo- v prvpm rade blahozelam k syncekovi a dakujem za tvoj nazor podla toho to vyzera celkom fajn.Ja som zatial rodila raz este na Moyzeske a s novorod. odd. to tam bolo asi podobne, ak nie horsie - zafajcene sestricky,porada v dojceni nulova.....
Chcem sa este spytat ako si sa 1x skontaktovala s Dr. Melichovou, ci k nej mozes chodit?. Telefonicky ci si sla surovo k nej do ambulancie? Ja by som najradsej uz niekam zacala chodit, pretoze moja gynekologicka je nic-moc a ja som rizikikova...Takze dakujem.

cmuky27
16. máj 2008

Ahoj Jankapo, gratulujem Ti k babetku.
Chcem sa Ta opytat co si zobrala so sebou pre maleho ked si isla do porodnice.Termin mam zac.jula a pocula som ze do novej ti nic nedovolia zobrat tak neviem ako je to v starej nem.Dakujem

jankapo
18. máj 2008

Babulky, VAM do porodnice na Rastislave treba:
-ponozky (3ks)
-papuce
-zabky do sprchy
-uteraky (tmave alebo stare na susku)
-uterak na ostatne
-kojenecke podprsenky 2ks (ja som ich ale pouzivala len na navstevy, lepsie je didky vetrat len tak....)
-jednorazove nohavicky tie sietovane, ja som si ich prepierala, ide to lahko dolu, bavlnene neodporucam, to sa nesperie tak lahko...ja som mala 5ks a menila ich
-vlozky (ja som mala aj tie vatove obycajne na prve dni, to ide toho vela, potom SAMU, tie su fajn, baby mali aj alwaysky, ale s tou dry vrstvou mi pripadaju nepriedusne dost, no ale to je kazdeho volba v com sa citi)
-mydielko detske BUPI, odporucaju umyvat sitie tym mydielkom (inak aj na telo pouzivam toto, parfemovane sprchove gely, tie babatka nemusia, nech pekne citia maminku)
-masticku na bradavky- babylove z DM (netreba zmyvat pred kojenim)
z vlastnej skusenosti odporucam kupit aj klobuciky na bradavky (ja som mala aventky, su super), lebo mna uz tak boleli bradavky ze som plakala, pouzila som klobucik a bolo ok, ale nepouzivat dlho, aby babo nezvyklo
- mala som aj odsavacku, ale lepsie sa mi odsavalo rukami (mala som dost mliecka)
- a bezne kozmeticke potreby pre vas, manikura..bla bla
- pribor a hrncek
- toaletny papier (taky makky)

PRE BABATKO
- jednorazove plienky, vystacilo mi male balenie pampersiek c.2
- krem na dupku
- vlhke utierky na dupku
- potom pripravit manzelovi nech donesie pred odchodom (oblecenie- ja som mala kosielku, svetrik, ponozky, ciapocku, perinku,postolky, k tomu 3 ks plienky, jedna pod hlavicku, jedna okolo babatka, jedna do postoliek)

snad som na nic nezabudla

zupan vam daju, kosielky menia kazdy den
🙂

lencici
18. máj 2008

Jankapo gratulujem ti ku krásnemu bábätku.

Presne tak som to prežívala ako ty. čo by sme nevydržali pre naše zlatíčka? myslím že všetko...

ciccka
22. máj 2008

ahojte zienky, ja mam termin 12.8, no uz teraz, ked tak citam vase prispevky mam strach, ako to cele dopadne. ja som chcela rodit najprv v Saci, ale potom sme si s manzelom povedali, ze Rastislavka je predsa len blizsie, keby bolo treba utekat 🙂.
velmi mi pomohli vase skusenosti na to, aby som sa 100 % rozhodla pre Rastislavku. mne jedna znama odporucilo Rosochu, ale asi to necham na nahodu. ak nemate pri porode svojho vybrateho lekara, plati sa nieco?
tiez som chcela nadstandard, ale myslim, ze aj tak nebude nic volne, preto si s tym lamat hlavu nebudem. snad budem mat dobre spolubyvajuce. 🙂 . nema niekto ten termin ako ja?
papa

ciccka
22. máj 2008

inak vsetkym, ktore to mate uz za sebou v dobrom zavidim, nech uz to mam aj ja 😉
zelam vam vela uspechov pri vychove deticiek, nech su zdrave a robia vam len samu radost.
my cakame chlapceka, tak dufam, ze tiez bude dobrucky a nebude nas vela trapit 😀

lencici
22. máj 2008

ciccka neplati sa nič len keby si mala vybaveného lekára a nemal by práve vtedy službu...

ciccka
23. máj 2008

lencici dakujem, no aspon usetrim nejake peniazky 🙂

jarka70
23. máj 2008

ciccka z mojej skusenosti ti netreba vybavovat nijakeho dr. neoplati sa su tam velmi mily dokt.aj doktorky a pokial spolupracujes a nerobis problemy bude vsetko ok nemaj strach 🙂 a usetris peniazky lebo je to ozaj zbytocne to je moj nazor 🙂

drzim ti palceky a nech to dopadne ok 🙂

lencici
24. máj 2008

Tak to ano ušetríš tých 5000 sa ti zíde na veľa veľa dôležitejších vecí

katka_25
26. máj 2008

Ahojte, tak pridávam sa k Vám baby, nakoľko aj ja chcem, teda budem rodiť v starej nemocnici na Rastislavke v KE, termín mame až 22.7. no hrozí mi predčasný pôrod od 28 týždna, teraz som v 32 týždni, mam zavedený pesar, ale úprimne s tými bolesťami a tlakmi si neviem rpedstaviť vydržať až do termínu skutočne, niekedy mam také tlaky v podbrušku a v pošve, že neviem vstať z postele či otočiť sa niekedy je lepšie, ale .... ja by som chcela rodiť u MUDr. TOPORCEROVEJ, mala som na nu len samé dobré odporúčania, počas celého tehotenstva k nech chodievam na USG, na kontroly, plus k mojmu lekárovi. Čo sa týka pôrodu máte niekto skúsenosti s touto doktorkou? ináč strašne sa bojím pôrodu samozrejme je to strach z neznáma ako sa hovorí, nakoľko ide o prvé bábo, ale predsa....vo štvrtok ideme na 3D USG, "záverečné" na kontrolu, či je všetko ako má byť, tak pevne verím, že áno. 😎

janka1874
26. máj 2008

katka drzim palce ja chodievamku tej doktorke na normalen vysetrenia kdeze som mala predpoklad ze deti mat nebudem tak som zacala chodit ku nej do centra asistovanej reprodukcie nakoniec sa nam to ale podarilo uplne prirodzene no nakoniec som u nej nerodila ale v novej
pocula som o nej aj dobre aj zle ale jedno co viem urcite ma straaasne vela pacientiek a to mi trosku vadilo lebo robila ako na beziacom pase skoro som sa nikdy nic nestihla spytat a to ma ako prvorodicku dost stvallo ale o tom aka je pri porode sa vyjadrovat nebudem lebo to nemozem porovnat nerodila som u nej

katka_25
26. máj 2008

Janka, to maš pravdu, ma strasne vela pacientiek, stale ked tam idem je to na celý den, prístup ma taký nautrál, ale hlavne nech je lekár odborníkom a nech ma aspon normalny prístup, počula som o viacerých lekároch že sú perfektní o prístupe ale po odbornej stranke nič ... čo z toho. To som rada, že sa Vám nakoniec podarilo, a snad všetko dobre dopadlo .... 🙂

janka1874
26. máj 2008

to poznám tiež som tam presedela celý deň a našťastie nám všetko dobre dopadlo dnes sme oslávili 5 mesiačikov 🙂 držíme palce aj Vám

ciccka
26. máj 2008

baby, dik za rady.
Janka, tiez blahozelam. my sme sa s manzom snazili o babo cca 2 roky a tiez to vyzeralo beznadejne, hoci sme po vysetreniach nechodili. den predtym, ako mal ist manzel na spermiogram som sa dozvedela, ze som tehu. tak asi to bol osud 🙂. tak iste to bolo aj vo vasom pripade.
babenky, kolko ste pribrali v tehotenstve? v ktorom obdobi sa pribera najviac? ja som v 30 TT a pribrala som cca 6 kg. tak ci mam cakat este nejaky velky prirastok na hmotnosti 😝 ake mate skusenosti?
diky

lencici
26. máj 2008

Ahojte ja tiež chodim k Toporcerovej a som s nou max spokojná až na tie čakacia doby ale to mi vôbec nevadí.. Ja som mala pri nej rodiť ale skončilo to sekciou takže vám nemôžem povedať aka bola pri pôrode...Na izbe som mala jednu pani ktorá pri nej rodila a bola veľmi spokojná...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre