Pôrodnica Rastislavova v Košiciach

ivush
28. aug 2007

Ahojte maminky,

bola by som rada keby ste sem prispeli vašimi skúsenosťami z pôrodu, pobytu a starostlivosti o vás a vaše bábätko v tejto nemocnici...Nech vieme čo môžeme očakávať 😉

evca35
10. nov 2009

ahojte,
myslím že v 35. týždni už preberá starostlivosť pôrodnicka poradňa. Asi dá potom gynekolog lístok. Niekde na nete som to čítala 😉 Ale skúsenosť s tým ešte nemám, ja som od 35. týždňa bola hospit. kvôli krvácaniu a následnému predčasnému pôrodu. No hádam nám povedia naši lekári.

zuzana355
10. nov 2009

evca automaticky ťa posiela lekár ale ak máte niekoho vybaveného možete za ním chodiť aj skor to už je na dohode 😉

jenn44
11. nov 2009

dakujem Zuzi, dufam 🙂 tri hodiny v noci vkuse vyvadza... ☹ muz vravel, ze keby vedel, ze toto nas caka, tak dieta nerobi 😀 ale ja som optimista, dufam, ze to prejde...

monnaliza
11. nov 2009

Ahoj Jenn,

a cez deň je kludná malá? Či nemá obrátené deň a noc. To nič to prejde, do troch mesiacov by sa to malo ustáliť. A ako to Ty zvládaš zdravotne? Vládzeš, pomáha Ti niekto? Ja si to neviem po cisaráku predstaviť.

jankapo
11. nov 2009

ahojte babule, dlho som sa neozvala, doma s 2 drobcami veselo 🙂
jenn, gratulujem k malej aj skoremu navratu domov, to je super ze vas tam dlho nedrzali 😵 to ze je mala nespokojna, noooo, este je malinka, ono to tak byva 😕 ale ako pise monnaliza, za tie 3 mesiace z nej bude smejko male... 🙂 nastastie to netrva vecne, to si len povedz, ze je to len obdobie...(aj muzovi to povedz) 😀
nas maly sa uz zacal usmievat,krasne reaguje, je to zlaticko. starsi ho prijal uuuplne uzasne, tak je nam spolu vsetkym dobre, ja sa citim super, aj ked spodok citim jaksi pri zmenach pocasia... 😖 dufam ze to prejde
na kontrole na gynde som este nebola, chystam sa tento tyzden, tak som zvedava

zuzana355
11. nov 2009

jankapo ahoj som rada že sa máte takže to zvládate v pohode.
vieš čo tie stehy ma bolia tiež ked je zmena počasia cítim a to už je dva roky od porodu 😒
tak som zvedava že čo ti povedia na kotrole občas daj o vás vedieť že ako sa máte

natalia
14. nov 2009

ahojte baby,ozyvam sa po dlhšom čase,v nemocke som bola od 22.10 pre predčasný odtok plodovej vody,nakoniec som rodila akútne sekciou 3.11.-malá má 2950 kg a 49cm, čo je super kedže som bola len v 37 tyzdni, v nemocke sm eboli este viac ako tyzden pre zltačku,takže si vychutnavam prvé dnidoma s dvoma drobcami 🙂 🙂 🙂

jenn44
14. nov 2009

ahojte baby, no mala to ma obratene, lebo cez den kraaasne spinka, no dufam, ze to prejde, dnes som mala 38 teplotu, teda este mam, boli ma prsnik ale ja si myslim, ze to je z unavy, cez den totiz nespim... pod jazvou mam nieco tvrde, tak dufam, ze je to ok... a uz aj krvacat som prestala, je to po cisaraku normalne? 😨 😕 No, malickej je neustale riadne teplo, tak dnes sme skusili novu metodu, dali sme ju uuuuplne volne do postielky, prikryli paplonikom a krasne spinka... tak uvidime ako... ak bude dobre, mozno jej v zavinovacke nie je dobre, tak budeme skusat... ☹
Zuzi, ja som mala take ze piercingy... to vraj nie je jazva... tak uvidime :D zatial si tam nevidim, mam sunky 😀 ako sa mate?
Natalka, vitaaaaj doma 🙂)) ja som rodila sekciou 2.11 🙂 to mame len den rozdiel, ako sa vam lubi doma?aaaa malicka je pekne dlha, celkom dobre miery 🙂

natalia
15. nov 2009

jenn,trapim sa s mliekom,malá mi nevie vysať prsník,dokrmujem ju svojim odsatym mliekom,dnes sa k tomu pridal aj zapal prsnika,tak neviem ako dopadneme,my sme cez den este celkom dobre,ale nadranom je hore kazdu hodinu 😝 😝 ,cez den som ako matoha a to este nehovorim že sa musim venovať aj staršej.
navyše sme si znemocky doniesli aj kandidozu-zapal v pusinke 😢 ,takže si to musime preliečiť,zajtra idem malú odvážiť k pediatričke a uvidíme či mi nechudne,opäť som z toho kojenia zufala takisto som dopadla priprvej dcere ☹
ja som mala prvy porod normálny a krvácala som dlhšie,teraz po cisaraku par dni nič,teraz sa mi opäť spustilo krvácanie a navyše sa k tomu pridali hemoroidy 😝

jankapo
16. nov 2009

ahoj natalia, tak ste to nakoniec dotiahli do peknych mier... 😉 super!
dievcata, neviem co sa to deje, aj ja mam zapal prsnika, nechcem vas strasit, ale od porodu uz treti!!! ☹ 😢, uz 2x beriem atb, lebo des a hroza,nic nepomaha... ☹ esteze mal muz v piatok dovolenku, dnes pomohla babka, lebo som uz z toho fyzicky (aj psychicky) dost nalomena... 😒 s prvym bobom som nemala s kojenim jediny problem, teraz toto... 😖 uz ma ruky bolia z masirovania a odsavania a bolava hrudka tam furt je, vsemozne striedam kojace polohy a kadeco prikladam na prsko, no nic.
natalia, ked ma mala candiduv puse, urcite ti ju preniesla do prska, z toho ten zapal, mrkni na
http://www.kojeni.net/databaze.php?mc=24
tam opisuju take pripady a ako im pomoct
ja neviem prist svojmu problemu na koren 😖
jo a hemoroidy mam aj ja po tomto porode...ale skor je to u mna total rozhadzanym stravovanim (pri 2 detoch ziadna pravidelnost), malo vlakniny kvoli kojeniu, sak ziadnu zeleninu skoro nemozem, a ovocie tiez len jablka a banany, tak super 😨 pohyb vonku nula bodov,dviham toto svoje starsie 15kg deculo, tak sa ani nedivim
no skratka, bojujeme ako sa da, ale co je najdolezitejsie- decka su zdrave, robia mi neeeskutocnu radost, tak to vydrziiim... 😵
drzte sa aj vy, jenn, oddychuj cez den vela vela!!! (inak, ani moj starsi nechcel zavinovacku 😉, teraz sme si ju vychutnali, ale uzz nej vyrastol, uz je to chlapisko)

lilaahmmad
16. nov 2009

AHojte dievcata, sorry, ze som sa dlho neozvala, ale musela som sa dat po porode do poriadku. 🙂 Shazinka sa narodila 28.10. mala 3430 gramov a 52 cm. Rodila som ju dokopy 15 hodin a uz som nevladala tlacit.
Navyse sa vyskytlo dost komplikacii a sekciu mi uz nemohli robit, lebo mi dali taku tabletku, po ktorej sa sekcia robit nesmie. Malu som nakoniec po 15 hodinach s pomocou dvoch sestriciek, ktore na mna doslova lahli vytlacila.Mali sme kratku pupocnikovu snuru a tak sa mala zakazdym tahala nazad dnu. A potom placenta nechcela ist von ☹ tak museli volat ARO a sla som pod narkozu a placentu mi vyskrabavali po kuskoch manualne. Nechcete ani vediet, ako to bolelo, ked som sa zobudila. A o potrhani ani nehovorim. Stratila som vela krvi, tak mi odporucali transfuziu, ale tu som nechcela, bala som sa...Ale ked som uz mala Shazinku pri sebe, zabudla som na vsetku bolest. 🙂 Shazinka sa narodila s hustymi ciernymi vlaskami, ktore jej stoja do hora 😀 Pri odchode som videla Jenn po sekcii, tak sme sa minuli.. 😒 Dnes sme boli na ockovani. Jenn ako sa ma Sofinka? Siilno plakala ked jej pichali injekciu ?

lilaahmmad
16. nov 2009

Este som zabudla, podarilo sa nam vychytit nadstandardku a vrelo odporucam, ked pojdete rodit, rezervujte si ju predbezne dopredu. Je tam uplne ina atmosfera, pokoj, a nemate pocit, ze ste v nemocnici.

jenn44
16. nov 2009

Jankapo, vydrz!!!! Nic ine ti neporadim, fakt len vydrzat, zvladnes to! 😉
Lilaa, boze konecne si sa ozvala 🙂 strasne co si si prezila, juj este pred porodom som ta videla, som rada, ze si v poriadku, zvladla si to teda!! Si predstav, ze mala mi vobec neplakala, ani ja som si nevsimla kedy ju pichli... spinkala krasne... takze super, no v noci nas urcite caka horor, ty to ako mas? Mala mi krasne spinka cez den, no v noci oci dokoran, len sa obzera, vobec nechce spat, stale place, spoti sa pri tom strasne... no proste hruza... a este k tomu, mam hnacku, dufam, ze to nevadi pri kojeni... viete niekto???

jankapo
16. nov 2009

Lila, fuuuha, tak si si "uzila" ☹ . Aspon si chytila tu izbu, a mohla si sa zregenerovat. Tak aspon daco pozitivne.Hlavne ze to uz mas za sebou, uz bude len lepsie.

Ja sa dnes citim totalka na kramy, ak ich tak skoro dostanem, tak ma drbne, prisaham. 😠

zuzana355
16. nov 2009

ahojte kočky lila teším sa s vami že ste už doma a držím palce nech je už len lepšie 😉 hlavne že ste zdravučkí

jenn ahoj ako sa mate zvladaš to 🙂

jani juj tak dufam že budeš čím skor v poriadku a kramy ved ked kojíš tak by si ich nemala dostať tak skoro nie 😕

jenn44
16. nov 2009

ahoj Zuzi, dobre sa mame, uz som pomaly zmierena s tym, ze po nociach spat nebudeme, akurat sme malu ulozili, riadne som ju napchala mlieckom az sa 2x pozvrackala ☹ tak dufam, ze bude hajat... aspon 3 hodinky (s manzelom tajne dufame... sme optimisti 😀 )ty sa pochval ako sa mate, stale sa pytam a nikdy neodpovies 🙂)))
lila, ale dnes si vyzerala fakt dobre 🙂 naposledy som ta stretla pred porodom, plna strachu... som myslela ze ta rovno davaju na sekciu ☹

sweetsuzi
17. nov 2009

lila blahozelam dodatocne k malickej 🙂 chcem sa spytat pri kom si rodila a ci si mala vybaveneho lekara.

evca35
17. nov 2009

lila - pripájam sa ku gratulácii, držte sa. Dúfam že ty si už v poriadku.

No, babenky, keď vás tak čítam, začínam mať strach z pôrodu aj z popôrodu aj z kojenia ☹ Ja som pri malej odsávala a krmila potom z fľašky, zápal som prežila ešte v nemocke. Tak dúfam že ma to nechytí doma.

Ja som bola na USG na prietoky, konečne vieme že čakáme bračeka, čo staršiu sestričku veľmi nepotešilo ☹
Malý sedí, hlava statočne hore a nohami mi kope do slabín. Doktor postrašil sekciou, keď sa čo najskôr neotočí, vraj má na to už málo miesta. Bude veľký.

jenn44
17. nov 2009

evca, super, gratulujem k druhemu pohlaviu 🙂 super, teraz je vela dievcatiek... 🙂 Neboj, maly sa do 32tt este moze kludne otocit, niekedy mam pocit, ze lekari toho vela nevedia (nic v zlom), mne tvrdili, ze velkostou moja mala zodpoveda 38tt.. a to som bola uz v 41tt... a ked sa narodila mala 3 790g... no tak na tych 38tt nie?😀 neboj, dobre bude...

zuzana355
17. nov 2009

ahojte kočky
jenn mame sa fajn už mame sadru dolu takže možeme sa tešíť na niečo nové 😀 😀 čo sme ešte nemali.
len to počasie som taka leniva že sa mi nič nechce
ale určite budete spať zlepší sa to neboj a ked ti malinka spinka cez den tak si snou lahni aj ty ved robota ti neutečie a čo nestihneš dnes urobíš zajtra a hotovo ved maš male dieťa

takže držím palce všetkým mamičkam a hlavne vela zdravička 😉

jenn44
18. nov 2009

juj zuzi no na to som myslela... pekne, dalsi zazitok za vami 🙂 no, dnes plakala ,,len,, dve hodiny v noci a cez den hodinku... asi to bude zo stravy, fakt asi nic nemozem :( drzte sa 🙂 a aj vam vela zdravicka, davat pozor na nozky... 😖

lilaahmmad
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jenn44
19. nov 2009

lila, juj ja ani neviem a kedy to treba ist na to usg??? a kam? to vobec netusim do kelu... zabudla som uplne ☹ ked zistis daj vediet... a same? juj no tak to nie je sranda, ale zvladnete to!!! heh aj ja dakujem za kompliment 🙂

lilaahmmad
19. nov 2009

No do keliku Jenn, tak sme v trubke, lebo aj ja som docista zabudla, ale zavolam detskej doktorke, ta snad bude vediet. 🙂 Myslim okolo 4 tyzdna sa chodi. Tak aj ty ak nieco zistis daj vediet.

jenn44
19. nov 2009

uff, no ja zajtra zavolam kamoske, co rodila so mnou, mozno ona bude vediet 🙂

deny3
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jankaaa
19. nov 2009

ahojte babenky na usg s nozickami sa ide po 4 tyzdnoch....
lilaahmad ja som tiez rodila pri vecseyovi a mozem povedat ze bol perfektny....

zuzana355
19. nov 2009

cafte kočky a to ktorý je ten Dr. Juhas ležala som tam dosť dlho ale ani šajnu nemam že tam vobec taký je 😅
lila no maš to teraz vesele sama s malou ale zvládnete to určite a tatik ju ani nespozna o pol roka jaka z nej bude už kočka 🙂

deny3
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre